Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Sport / Tenis: Lešem v Mexiku
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 15. Duben 2018, 13:46:13 »
Více výše ...
12
Sport / TENIS: FED CUP 2018
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 15. Duben 2018, 13:36:36 »
Izraelský fedcupový tým sestoupil v roce 2017 do II. skupiny Euroafrické zóny. Ta má na programu turnaj, v němž se rozhodne, kdo postoupí do I. skupiny, kdo zůstane ve druhé a kdo sestoupí do třetí, v Atenách od 18. do 21. dubna 2018.

Bojovat budou kromě Izraele tyto týmy: domácí Řecko, Bosna a Harcegovina, Egypt, Dánsko, Lucembursko a Norsko.

Rozděleny budou do skupina A (3členná) a B (4členná).

Postupový klíč
:
Po skončení bojů ve skupinách (každý s každým) bude turnaj pokračovat takto:
- A1 vs B2 - vítěz postoupí do I. skupiny
- A2 vs B1 - vítěz postoupí do I. skupiny
- C1 vs C3 - poražený sestoupí do III. skupiny
- B4 - automatický sestup do III. skupiny

IZRAELSKÝ VÝBĚR
Julia Glušková, Vlada Ekšibarová, Lina Glušková, Šavit Kimchiová/Nehrající kapitánka: Cipora Obzilerová.
Posléze změna: místo  Kimchiové nastoupila Nicole Nadelová (až v turnaji s BaH).


VÝSLEDKY

Izraelky hrají ve skupině B, v níž jejich soupeřkami jsou tenistky Norska, BaH a Lucemburska.

NORSKO - IZRAEL ... 2:1
18/04/2018
1. dvouhra
Olsenová - Vlada Ekšibarová ... 6:7, 6:4, 7:6/1:0

2. dvouhra
Helgová - Julia Glušková ... 6:4, 3:6, 1:6

Čtyřhra
Olsenová/Helgová - Julia a Lina Gluškovy ... 4:6, 3:6, 6:7/2:1

BOSNA A HERCEGOVINA - IZRAEL ... 1:2

19/04/2018
1. dvouhra
Simicová - Nicole Nadelová ... 6:3, 6:4/1:0

2. dvouhra
Herdzelasová - Julia Glušková ... 6:4, 2:6, 0:6/1:1

Čtyřhra
Husaricová/Simicová - J. a L. Gluškovy ... 4:6, 2:6/1:2

LUCEMBURSKO - IZRAEL ... 1:2
20/04/2018
1. dvouhra
Molinarová - Vlada Ekšibarová ... 7:5, 2:6, 6:3/1:0

2. dvouhra
Minellaová - Julia Glušková ... 6:2, 6:2/1:1

Čtyřhra
Minellaová/Schaulová - Julia a Lina Gluškovy ... 5:7, 2:6/1:2

BARᎠO POSTUP DO SKUPINY I EUROAFRICKÉ ZÓNY
Izraelský tým postoupil z prvního místa ve skupině B, Jeho soupeřem je Dánsko, které skončilo druhé ve skupině A.

DÁNSKO - IZRAEL ... 2:1
21/04/2018
1. dvouhra
Tausonová - Vlada Ekšibarová ... 6:2, 6:1/1:0

2. dvouhra
Barritzaová - Julia Glušková ... 6:1, 5:7, 1:6

Čtyřhra
Francatiová/Jespersenová - Julia a Lina Gluškovy ... 6:3, 6:4


Izraelský fedcupový tým zůstává i pro rok 2019 ve skupině II Euroafrické zóny.


**
13
Sport / Basketbal: Erdoğan má důvod ke gratulaci
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 15. Duben 2018, 09:51:15 »
 EuroCup je druhá nejvyšší basketbalová soutěž na Starém kontinentu. V pátek třináctého (dubna) jsme se dozvěděli vítěze letošního ročníku. Je jím klub Darüşşafaka Istanbul. Záležitost má jednu politickou souvislost.

 
Turecký prezident kudy chodí, tam vede nenávistnou kampaň roti Izraeli. Kampaň ukázkově pokryteckou, protože když Izrael likviduje „své“ teroristy v Pásmu Gazy, dští na něj ankarský vládce oheň síru. Když ale Erdoğan dělá o pár set kilometrů severovýchodněji to samé - vede válku se „svými“ teroristy na území jiných států (Sýrie, Irák) -,  je to v nejlepším pořádku. Turecký prezident předpokládá, že svět to bude bez výhrad akceptovat – a držet ústa. (Nechme teď stranou otázku, zda ti, koho  Erdoğan za teroristy označí, jimi skutečně jsou.)

 
Mezitím se stalo, že klub  Darüşşafaka (aktuálně šestý v turecké superlize) postoupil do finále basketbalového EuroCupu. Nejprve vyhrál základní skupinu A i skupinu E v Top 16 a ve vyřazovací části hrané na dvě vítězná útkání postupně překonal celek Budućnost VOLI z Podgorice (Černá Hora), v semifinále mnichovský Bayern a v finálovém klání ruský tým Lokomotiv Kubáň z Krasnodaru  81:78, 67:59.

 
Byl to excelentní úspěch jednoho z nejlepších koučů současnosti – izraelského Pana trenéra Davida Blatta. Připomeňme: Za jeho éry vyhrál klub Maccabi Tel Aviv Euroligu (2014), poté se Blatt stal prvním zahrničním trenérem NBA a hned zaznamenal fenomenální úspěch: tým Cleveland Cavaliers pod jeho vedením vyhrál Východní konferenci a dostal se až  do finále této soutěže, bezpochyby nejlepší na světě; podlehl v něm klubu Golden State Warriors 2:4 na zápasy. To bylo na závěr sezony 2014/2015. Pak se stalo něco málo pochopitelného. Ačkoli si Cleveland vedl i v novém ročníku skvěle, v lednu 2016 byl Blatt nucen post hlavního kouče opustit. Vrátil se do Evropy (myšleno basketbalově, nikoli přísně geograficky) a dostal angažmá u celku Darüşşafaka Istanbul, s nímž jako hlavní trenér vyhrál 13. dubna  EuroCup.

 
Za to mu náleží velká gratulace. Věřme, že turecký prezident ví, co se sluší a patří.

 
PS: Smutné je, že jediný izraelský celek v tomto ročníku, Hapoel Jeruzalém, skončil už v základní skupině, kde byl poslední.
14
Obecná náboženská debata / Re:Armagedon
« Poslední příspěvek od cogavec kdy 11. Duben 2018, 23:51:01 »
Tady je jedno apokalyptické proroctví,mohl bych přidat další v souvislostí s vyhrocenou situací mezi Ruskem a USA.Stalo se mi to v srpnu roku 1991,nikdy předtím jsem neměl o Rusku sen,tehdy ještě existoval Sovětský svaz.Sen měl tři části:


Procházel jsem nádhernou ruskou krajinou,byly tam zelené louky,viděl jsem tam lesíky z bílých bříz,(první část)


Přišel jsem k prosté chaloupce se slaměnou střechou,před chaloupkou stálo 7 ruských starců s dlouhými vousy vedle sebe v prostém bílém oděvu,kteří se na mně dívali.Náhle se všech sedm starců přede mnou uklonilo.


Šel jsem dále,a přišel k řece,přes kterou vedla úzká lávka.Díval jsem se na protější břeh a zahlédl jsem z veliké dálky přicházet dalších 7 starců stejně oblečených.Tito ovšem byli rozzuřeni,nebyli vedle sebe,šli jeden za druhým a blížili se ke mě.První vstoupil na lávku,ušel několik kroků,když tu náhle po starcově levém boku vyletěl z řeky had,který se zakousl starci do krku až krev stříkala.Zbývajících šest starců se zastavilo a dívali na mě vyčítavě. (druhá část)


Pak se sen změnil,a spatřil jsem tmavovlasého muže,který v ruce držel krátký zlatý dvojzubec s ostrými hroty,který bojoval se strašným zeleným sedmihlavým drakem,kterému zasazoval jednu ránu za druhou,z kterých valila krev.Nakonec draka zabil. (třetí část)


Hned jsem se probudil,bylo brzo ráno 19.srpna 1991,pustil jsem rádio,a hlásili,že v SSSR probíhá puč proti Gorbačovovi.


Po potlačení puče vzniklo současné Rusko.To byl pro mne hodně záhadný sen,který jsem dlouho nechápal.V minulosti se mi stalo,když se pro mě blížilo nebezpečí,že jsem na něj byl upozorněn ve spánku,během několika vteřin jsem pochopil význam symbolů,honem jsem se probudil a zabránil dvěma pohromám,od kterých mě dělilo zhruba 5 minut času.


Nechápal jsem,jak bych mohl zaplést do nějaké ruské záležitosti,Rusy jsem nevyhledával.To stalo krátce po roce 2 000,je to soukromá záležitost,je obsažena v první části,bez správného výkladu je nepochopitelná,výkladem téhle části se nehodlám zabývat.


Z politického úhlu pohledu je zajímavější druhá polovina druhé části a část třetí.To že jde 7 rozzuřených starců z veliké dálky znamená,že událost je vzdálená v čase.Každý stařec představuje jeden rok,jeden krizový válečný rok.Had který zaútočil na starce a vykrvácel jej představuje,že krize vypukne po útoku na ruské cíle a poteče hodně ruské krve.To,že zabil jen jednoho starce,a za ním ještě bylo šest dalších znamená,že Rusko bude mít sílu odpovědět,či-li nepadne za jeden rok.


V třetí části jsem nechápal zlatý dvojzubec,a to hodně let.Informace obsažené ve snu překračovaly mé znalosti.Přišla ukrajinská krize a místní vlastenci nosili na tričkách trojzubce.Potom jsem zjistil,že Ukrajinci mají ve znaku trojzubec.Tak jsem se podíval do historie Rurikovské Rusi.Rurikovci měli ve znaku zlatý dvojzubec,někdy byl znázorněn i trojzubec,ale ne tak ostrý jako ve snu.


Potom pak třetí část znamená,že Rusko bude použito Vyšší mocí jako nástroj k vykrvácení Západu,to je totiž současný protivník Ruska.


Jestli je výklad správně,ukáže budoucnost,současné události mi tento sen připomněly.


Jako zajímavost mi vodní had připomíná písmeno Sámech,Samek,které také znamená hada,číselná hodnota písmene je 60,nebo démonického nilského hada Apepa.Po něm byla pojmenována planetka (Apophis,objevená 2004),která přiletí 13.dubna 2029 a pak se o sedm let později k Zemi vrátí.


 
15
Dnešek v Zemi Izrael / Re:Jeruzalém
« Poslední příspěvek od cogavec kdy 10. Duben 2018, 22:18:26 »
Zvláštní úkaz nad Jeruzalémem??? :


https://www.youtube.com/watch?v=bHg-NOjv9-A
16
Sport / Článek o diskriminací izraelských taekwondistů v Tunisku doplněn
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 9. Duben 2018, 09:54:08 »
Viz výše ...
17
Sport / Další diskriminace izraelských sportovců
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 7. Duben 2018, 21:43:03 »
V tuniském Hammametu začalo v pátek 6. dubna mistrovství světa juniorů v taekwondu. Vlastně ještě ani nezačalo a už bylo zatíženo obřím protiizraelským skandálem.
Akce se měla zúčastnit také izraelská reprezentace. Ve složení Dana Azranová, Nicol Adamsktová, Abišag Sembergová a Tom Pashcousky. Měla – ale bylo jí to soudně zakázáno.


Jakže? Soudně zakázáno?

A jakým soudem? Inu, tuniským.

Jak se vůbec tato záležitost dostala k soudu? Jednoduše. Skupina tuniských aktivistů sdružených v uskupení „National Commission for Supporting Arab Resistance and Opposing Normalization and Zionism“ (Národní výbor pro podporu arabského odporu a proti normalizaci – rozuměj vztahů s Izraelem – a sionismu) dala k soudu žalobu, jejíž podstatou je asi toto: přítomnost sportovců z Izraele by byla v rozporu s ustanoveními ústavy a dohodami podepsanými tuniskou vládou, neb podle jejich názoru je Tunisko věrné politice odsuzující a odmítající sionistickou okupaci a kolonizaci, stejně jako politice bojkotu a odmítání jakýchkoli kontaktů se sionistickou entitou.

Žaloba byla podána na šéfa tuniské federace taekwonda Ahmeda Gaaloula, aby mu bylo znemožněno jako hostiteli šampionátu Izraelce pozvat. Soudce žalobě vyhověl – a na světě je další sportovní skandál.

Nedosti na tom. Když se do Tuniska vydal - letadlem z Paříže - předseda Izraelské asociace taekwonda Michal Madar, aby účast reprezentantů své země předjednal, byl na letišti v Tunisu, ačkoli měl francouzský pas, zadržen a vrácen nejbližším spojem zpátky do Francie.

Pro úplnost dodejme, že Izraelci, vědomi si arabské nenávisti, byli ochotni vystupovat v Hammametu bez symbolů svého státu na sportovním oděvu a stejně tak byli ochotni vzdát se i vlajky a též národní hymny, kdyby vybojovali zlatou medaili.

Ani to nestačilo – arabská nenávist je nekompromisní.

Jak uvádí server Ynetnews, tuniská strana tvrdí, že Izraelci nepředložili včas vyplněné registrační formuláře a žádosti o víza, což Madar kategoricky odmítl: „Tunisané na naši žádost dlouho nereagovali, pak dali slib, že víza udělí a teď lžou, že jsme potřebné dokumenty nedodali včas.“

Závěr z jednání tuniských hostitelů nechť si udělá každý sám.

*
09/04/2018 - Doplnění článku

 Na tento skandál nemohl řídící orgán světového taekwonda nereagovat. Nejen proto, že konání tubniských pořadatelů odporuje všem zásadám fair play a principům mezinárodních sportovních vztahů, ale ještě z jednoho „technického“ důvodu. Hammametský šampionát je jediným kvalifikačním podnikem v taekwondu pro letošní Letní olympijské hry mládeže, které se budou konat v říjnu v Buenos Aires.

 
Tunisané tím, že izraelské reprezentaci neumožnili na MS juniorů soutěžit se  dopustili dvojí diskriminace – kromě již uvedené (neúčast v Hammametu) také neumožnili Izraeli kvalifikovat se v taekwondu na buenosaireské letní hry.

 
Ještě v sobotu 7/4 se na stránkách Světové federace taekwonda (World Taekwondo) objevilo vyjádření „Circumstances affecting the ability of Israel to participate at the Taekwondo Youth Olympic Games Qualifier and Junior Championships“, v němž se uvádí, že „hluboce lituje“ k čemu v Hammametu došlo a vyjadřuje přesvědčení, že „sport by měl být mostem mezi kulturami a národy, nikoli bariérou“ (v této pasáži připomíná příklad ze ZOH v Jižní Koreji, pokud jde o korejsko-korejské kontakty a také společný korejský ženský hokejový tým).

 
Následuje klíčová pasáž, v níž se praví, že v současné době probíhají diskuse s MOV, Tuniskou federací taekwonda a místními organizátory o vyřešení nastalé situace. To zahrnuje řešení týkající se kvalifikace izraelských sportovců na Olympijské hry mládeže v Buenos Aires v roce 2018 tak, aby nebyli znevýhodněni.

 
Závěrem prohlášení vyjadřuje naději, že pomocí těchto jednání bude možné napříště podobné rozpory překonat.

 
SLOVO MODERÁTORA
Nic proti tomu, ale otevřeně je nutné říci, že „řešit“ problémy s těmi, kdo to celé zavinili je absurdní. Toto není první případ, kdyby byli Izraelci z politických důvodů diskriminováni a kdy byly porušeny elementární principy fair play. Je to stále dokola jedno a totéž. Praxe je taková, že Arabové (resp. i nearabské muslimské země) izraelské sportovce všemožně šikanují a ponižují, bafuňáři v mezinárodních řídících orgánech toho či onoho sportu pak vyjádří „hluboké politování“ (div že ne údiv a překapení) a následně naději, že příště se to snad už nestane.

 
Postupovat je nutné docela jinak. Každá arabská (muslimská) země, která se uchází o pořadatelství jakéhokoli mezinárodního sportovního podniku, musí dát předem závazné garance, že vůči Izraelcům se bude chovat naprosto stejně jako k účastníkům všech ostatních zemí. To znamená žádná byrokratická šikana, žádné zákazy národních symbolů, žádné  odmítnutí hrát izraelskou hymnu v případě zisku zlaté medaile a tak podobně. Pokud toto nebudou zmíněné země ochotny akceptovat, pak je nutné jim pořadatelství nekompromisně odebrat – a pro tyto případy je třeba mít připravenou záložní variantu.

 
V případě, že garance během konání dané sportovní události poruší, musí následovat trvdé sankce, ať už ze strany mezinbárodní federace příslušného sportu, případně MOV. Jedině tak se podaří z mezinárodního sportu vykořenit rakovinu protiizraelské diskriminace a zavést normální poměry, tedy rovné podmínky pro všechny.

 
Pakliže ale budou peníze (zejména arabské petrodolary)  „až na prvním místě“, nápravy se nedočkáme nikdy a zvrácené poměry ve sportu budou trvat dál. A dál budou činovníci světového sportu farizejsky  „litovat“ a „vyzývat“ a „vyjadřovat naději“.

 
Současná situace, která v taekwondu do očí bijícím způsobem diskriminuje izraelské juniorské reprezentanty by nenastala, kdyby si činovníci mající tento sport na mezinárodní úrovni na starosti počínali od počátku přidělení MSJ Tunisku tak, jak si počínat měli.

 
Je-li doping ve sportu problémem, a snad  každému je jasné, že problémem je, pak stejným problémem je diskriminace reprezentantů Státu Izrael z politických důvodů. Postupovat proti obojímu je nutné se stejnou razancí. Dočkáme se toho?
18
Sport / Euroliga: Klub Maccabi TA do play off nepostoupil
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 7. Duben 2018, 21:00:13 »
Více výše ...
19
Sport / Davis Cup: Neúspěch v Ostravě
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 7. Duben 2018, 20:55:27 »
Více výše ...
20
Sport / Judo v Tbilisi: Zlato pro Paltčika!!!
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 1. Duben 2018, 21:00:07 »
Více o izraelských úspěších výše ...
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
TOPlist