H. Petach Tikva - H. Haifa ... 1:2
H. Katamon Jeruzalém - B. Kfar Saba ... 1:2

Ness Ciona - Bnej Sachnin ... 2:0
Rišon le Cion - B. Jeruzalém ... 1:2

H. Šfaram - H. Bnej Musmus ... zápas v původním termínu odložen (počasí - zaplavené hřiště) - výsledek v náhradním termínu (7/1): 2:1
H. Marmorek Rechovot - H. Kaukab ... 3:1

Raanana - Ramat Hašaron ... 3:0
Ramat Gan - Bnej Jehuda ... 1:0 (penalty)

H. Hadera - Netanya ... 2:3 (penalty)
M. Petach Tikva - H. Kfar Saba ... 0:1 (penalty)

Kirjat Šmona - H. Afula ... zápas v původním termínu odložen (počasí - zaplavené hřiště) - výsledek v náhradním termínu 16/1): 3:0
Maccabi TA - Bnej Hagolan ve Hagali ... 3:0

M. Nazaret - H. Beerševa ... 1:2
Hapoel TA - M. Haifa ... 1:2 (penalty)

OSMIFINÁLE
Akko- H. Haifa ... 23/1 ...
Bejtar Kfar Saba - Hapoel Kfar Saba ... 23/1 ...

22
Sport / Šok v Eurocupu: Hapoel nepostoupil ze skupiny!
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 28. Prosinec 2017, 09:16:04 »
Více výše ...
23
Sport / Tenis: Nejlepší Izraelci na sklonku o. r. 2017
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 25. Prosinec 2017, 20:57:01 »
Viz výše ...
24
Sport / SPORTOVNÍ OSOBNOST ROKU
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 24. Prosinec 2017, 09:43:22 »
Už se z toho stala tradice. Noviny Jerusalem Post, včetné své webové mutace Jpost.com, vyhlašují na konci občanského roku anketu o nejlepší  izraelskou sportovní osobnost uplynulých dvanácti
měsíců.

Letos (2017) se do užší nominace dostali:

LINOY AŠRAMOVÁ - moderní gymnastka
Vybojovala v tomto roce 2x bronz na MS i ME, stříbro a bronz na Světových hrách.

ALONA BARKATOVÁ
- majitelka fotbalového klubu Hapoel Beerševa
Do nominace se dostala za úspěšnou revitalizaci klubu, který se stal jedním z nejlepších prvoligových celků Izraele - je úřadujícím mistrem první ligy (2015-2016/2016-2017),
letošním finalistou Toto Cupu, loňským vítězem Toto Cupu a letošním účastníkem skupinové fáze Evcropské ligy UEFA, v předchozí sezoně se dokonce dostal do 16finále.

NILI BLOCKOVÁ - thajský box
Špičková izraelská reprezentantka v bojových uměních - letos získala zlato na MS v thajském boxu (muaythai) a bronz na Světových hrách, před dvěma lety vybojovala zlato na MS v kicboxu.

TAL FLICKER
- judista
Bronzová medaile na letošním MS v Budapešti, zlato na grandslamu v Abú Zabí (kde nesměl vystupovat pod vlajkou Izraele a nesměla se na jeho počest hrát Hatikva) a v Baku.
Na žebříčku Mezinárodní judistické federace zaujímá v kategorii do 66 kg (stav k 18/12/2017) druhé místo.

DUDI SELA
- tenista
Nejlepší izraelský singlista, letos vyhrál dva turnaje kategorie challenger, klíčový reprezentant daviscupového výběru modrobílých, čerstvý tenisový mistr Izraele.

TERMÍNY A KONTAKTNÍ EMAIL
Do ankety se mohou zapojit fandové izraelského sportu všude na světě. Svůj hlas můžeme posílat na níže uvedenou elektronickou adresu do 27/12/2017, výsledky budou vyhlášeny

Přehled dosavadních vítězů
2007 ... Šahar Peerová (tenistka - poprvé)
2008 ... Inbal Pezarová (paralympijská plavkyně)
2009 ... Omri Casspi (basketbalista)
2010 ... Šahar Peerová (podruhé)
2011 ... Lee Korzitsová (windsurfařka)
2012 ... Noam Geršony (paralympijský tenista)
2013 ... Yarden Gerbiová (judistka - poprvé)
2014 ... David Blatt (basketbalový kouč)
2015 ... Moran Samuelová (paralympijská veslařka)
2016 ... Yarden Gerbiová (podruhé)

**
25
Sport / Telegraficky: Tenisové mistrovství Izraele 2017
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 24. Prosinec 2017, 07:54:38 »
Termín: 17-22/12/2017
Místo: Raanana, Izrael

FINÁLE DVOUHRY MUŽŮ
Dudi Sela (nasazen jako č. 1) - Igor Smilansky (3) ... 6:1, 6:1 - mistrem Izraele ve dvouhře za rok 2017 je Dudi Sela

FINÁLE DVOUHRY ŽEN
Deniz Chazanjuková (1) - Vlada Ekšibarová (2) ... 6:7, 4:5 - za stavu 15:40 Deniz skrečovala (zranění stehna)  - mistryní Izraele ve dvouhře za rok 2017 je Vlada Ekšibarová

VÍTĚZOVÉ MUŽSKÉ ČTYŘHRY ... Edan Lešem/Daniel Cukierman (1)

VÍTĚZKY ŽENSKÉ ČTYŘHRY ... Vlada Ekšibarová/Maya Tahanová (1)

**
26
Sport / Tenis: Izraelci vítězi turnaje v Sadžuru
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 18. Prosinec 2017, 08:16:29 »
27
Sport / ME v krátkém bazénu: Výsledky plavců Izraele
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 17. Prosinec 2017, 21:13:58 »
28
Sport / Toto Cup: Trofej získal klub Maccabi Tel Aviv
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 14. Prosinec 2017, 22:09:19 »
Výsledek výše ...
29
Sport / PLAVÁNÍ: ME 2017 V KRÁTKÉM BAZÉNU (k)
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 14. Prosinec 2017, 08:09:51 »

Yakov Yan Toumarkin
Rozplavby ... 1:51,61 min ... třetí místo - postup do finále ... 1:51,05 ... 4. místo (čas soupeře na bronzové pozici 1:49,06 min)

David Gamburg ... vyřazen v rozplavbách

4x50 m volný způsob
Izraelská štafeta (Cheruti - Schlesinger - Loktev - Frankel) vyřazena v rozplavbách

200 m volný způsob
Denis Loktev/Tomer Frankel ... vyřazeni v rozplavbách

100 m znak
Rozplavby ... 51,34 sec ... 9. místo - postup do semifinále ... 51,22 sec ... 11. místo - do finále nepostoupil

David Gamburg
Rozplavby ... 51,72 sec ... 15. místo - postup do semifinále ... 51,01 sec ... 10. místo - postoupil do finále jako 2. náhradník

50 m volný způsob
Meiron Amir Cheruti
Rozplavby ... 21,44 sec ... 12. místo - postup do semifinále ... 21,16 sec ... 16. místo (poslední) - do finále nepostoupil

Marcus Schlesinger/David Gamburg -
vyřazeni v rozplavbách

200 m polohový závod
Rozplavby ... 1:54,11 min ... 4. místo - postup do finále ... 1:54,66 min ... 5. místo

50 m motýlek
Meiron Amir Cheruti/Marcus Schlesinger ...  vyřazeni v rozplavbách

100 m volný způsob
David Gamburg/Denis Loktev/Tomer Frankel ... vyřazeni v rozplavbách

100 m polohový závod
Rozplavby ... 52,50 sec ... čtvrté místo - postoupil do semifinále ... 52,80 sec ... osmé místo - postoupil do finále ... 52,91 sec ... 5. místo

50 m znakDavid Gamburg ... vyřazen v rozplavbách
Yakov Yan Toumarkin ... nestartoval

200 m motýlek
Tomer Frankel ... vyřazen v rozplavbách

4x50 m polohový závod
Izraelská štafeta (Gamburg - Toumarkin  - Schlesinger - Cheruti) dikvalifikována v rozplavbách

Ženy
50 m prsa
Amit Ivriová
Rozplavby ... 30,82 sec - stejný čas jako Pedersenová (Dánsko) - obě se umístily na děleném sedmnáctém místě. O jedno postupové místo do semifinále bojovaly obě
v dodatečné rozplavbě (swim-off), v níž byla úspěšnější Dánka (30,68 sec) - Amit s časem 30,99 sec skončila jako první náhradnice pro semifinále.

Rozplavby ... 1:00,16 min ... čtvrté místo - postup do semifinále ... 59,98 sec ... dělené šesté místo - postoupila do finále ... 59,48 sec ... 5. místo

Rozplavby ... 58,40 sec ... 16. místo - postoupila do semifinále ... 58,09 sec ... 15. místo (předposlední) - do finále nepostoupila