Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Sport / Další diskriminace izraelských sportovců
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 7. Duben 2018, 21:43:03 »
V tuniském Hammametu začalo v pátek 6. dubna mistrovství světa juniorů v taekwondu. Vlastně ještě ani nezačalo a už bylo zatíženo obřím protiizraelským skandálem.
Akce se měla zúčastnit také izraelská reprezentace. Ve složení Dana Azranová, Nicol Adamsktová, Abišag Sembergová a Tom Pashcousky. Měla – ale bylo jí to soudně zakázáno.


Jakže? Soudně zakázáno?

A jakým soudem? Inu, tuniským.

Jak se vůbec tato záležitost dostala k soudu? Jednoduše. Skupina tuniských aktivistů sdružených v uskupení „National Commission for Supporting Arab Resistance and Opposing Normalization and Zionism“ (Národní výbor pro podporu arabského odporu a proti normalizaci – rozuměj vztahů s Izraelem – a sionismu) dala k soudu žalobu, jejíž podstatou je asi toto: přítomnost sportovců z Izraele by byla v rozporu s ustanoveními ústavy a dohodami podepsanými tuniskou vládou, neb podle jejich názoru je Tunisko věrné politice odsuzující a odmítající sionistickou okupaci a kolonizaci, stejně jako politice bojkotu a odmítání jakýchkoli kontaktů se sionistickou entitou.

Žaloba byla podána na šéfa tuniské federace taekwonda Ahmeda Gaaloula, aby mu bylo znemožněno jako hostiteli šampionátu Izraelce pozvat. Soudce žalobě vyhověl – a na světě je další sportovní skandál.

Nedosti na tom. Když se do Tuniska vydal - letadlem z Paříže - předseda Izraelské asociace taekwonda Michal Madar, aby účast reprezentantů své země předjednal, byl na letišti v Tunisu, ačkoli měl francouzský pas, zadržen a vrácen nejbližším spojem zpátky do Francie.

Pro úplnost dodejme, že Izraelci, vědomi si arabské nenávisti, byli ochotni vystupovat v Hammametu bez symbolů svého státu na sportovním oděvu a stejně tak byli ochotni vzdát se i vlajky a též národní hymny, kdyby vybojovali zlatou medaili.

Ani to nestačilo – arabská nenávist je nekompromisní.

Jak uvádí server Ynetnews, tuniská strana tvrdí, že Izraelci nepředložili včas vyplněné registrační formuláře a žádosti o víza, což Madar kategoricky odmítl: „Tunisané na naši žádost dlouho nereagovali, pak dali slib, že víza udělí a teď lžou, že jsme potřebné dokumenty nedodali včas.“

Závěr z jednání tuniských hostitelů nechť si udělá každý sám.

*
09/04/2018 - Doplnění článku

 Na tento skandál nemohl řídící orgán světového taekwonda nereagovat. Nejen proto, že konání tubniských pořadatelů odporuje všem zásadám fair play a principům mezinárodních sportovních vztahů, ale ještě z jednoho „technického“ důvodu. Hammametský šampionát je jediným kvalifikačním podnikem v taekwondu pro letošní Letní olympijské hry mládeže, které se budou konat v říjnu v Buenos Aires.

 
Tunisané tím, že izraelské reprezentaci neumožnili na MS juniorů soutěžit se  dopustili dvojí diskriminace – kromě již uvedené (neúčast v Hammametu) také neumožnili Izraeli kvalifikovat se v taekwondu na buenosaireské letní hry.

 
Ještě v sobotu 7/4 se na stránkách Světové federace taekwonda (World Taekwondo) objevilo vyjádření „Circumstances affecting the ability of Israel to participate at the Taekwondo Youth Olympic Games Qualifier and Junior Championships“, v němž se uvádí, že „hluboce lituje“ k čemu v Hammametu došlo a vyjadřuje přesvědčení, že „sport by měl být mostem mezi kulturami a národy, nikoli bariérou“ (v této pasáži připomíná příklad ze ZOH v Jižní Koreji, pokud jde o korejsko-korejské kontakty a také společný korejský ženský hokejový tým).

 
Následuje klíčová pasáž, v níž se praví, že v současné době probíhají diskuse s MOV, Tuniskou federací taekwonda a místními organizátory o vyřešení nastalé situace. To zahrnuje řešení týkající se kvalifikace izraelských sportovců na Olympijské hry mládeže v Buenos Aires v roce 2018 tak, aby nebyli znevýhodněni.

 
Závěrem prohlášení vyjadřuje naději, že pomocí těchto jednání bude možné napříště podobné rozpory překonat.

 
SLOVO MODERÁTORA
Nic proti tomu, ale otevřeně je nutné říci, že „řešit“ problémy s těmi, kdo to celé zavinili je absurdní. Toto není první případ, kdyby byli Izraelci z politických důvodů diskriminováni a kdy byly porušeny elementární principy fair play. Je to stále dokola jedno a totéž. Praxe je taková, že Arabové (resp. i nearabské muslimské země) izraelské sportovce všemožně šikanují a ponižují, bafuňáři v mezinárodních řídících orgánech toho či onoho sportu pak vyjádří „hluboké politování“ (div že ne údiv a překapení) a následně naději, že příště se to snad už nestane.

 
Postupovat je nutné docela jinak. Každá arabská (muslimská) země, která se uchází o pořadatelství jakéhokoli mezinárodního sportovního podniku, musí dát předem závazné garance, že vůči Izraelcům se bude chovat naprosto stejně jako k účastníkům všech ostatních zemí. To znamená žádná byrokratická šikana, žádné zákazy národních symbolů, žádné  odmítnutí hrát izraelskou hymnu v případě zisku zlaté medaile a tak podobně. Pokud toto nebudou zmíněné země ochotny akceptovat, pak je nutné jim pořadatelství nekompromisně odebrat – a pro tyto případy je třeba mít připravenou záložní variantu.

 
V případě, že garance během konání dané sportovní události poruší, musí následovat trvdé sankce, ať už ze strany mezinbárodní federace příslušného sportu, případně MOV. Jedině tak se podaří z mezinárodního sportu vykořenit rakovinu protiizraelské diskriminace a zavést normální poměry, tedy rovné podmínky pro všechny.

 
Pakliže ale budou peníze (zejména arabské petrodolary)  „až na prvním místě“, nápravy se nedočkáme nikdy a zvrácené poměry ve sportu budou trvat dál. A dál budou činovníci světového sportu farizejsky  „litovat“ a „vyzývat“ a „vyjadřovat naději“.

 
Současná situace, která v taekwondu do očí bijícím způsobem diskriminuje izraelské juniorské reprezentanty by nenastala, kdyby si činovníci mající tento sport na mezinárodní úrovni na starosti počínali od počátku přidělení MSJ Tunisku tak, jak si počínat měli.

 
Je-li doping ve sportu problémem, a snad  každému je jasné, že problémem je, pak stejným problémem je diskriminace reprezentantů Státu Izrael z politických důvodů. Postupovat proti obojímu je nutné se stejnou razancí. Dočkáme se toho?
22
Sport / Euroliga: Klub Maccabi TA do play off nepostoupil
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 7. Duben 2018, 21:00:13 »
Více výše ...
23
Sport / Davis Cup: Neúspěch v Ostravě
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 7. Duben 2018, 20:55:27 »
Více výše ...
24
Sport / Judo v Tbilisi: Zlato pro Paltčika!!!
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 1. Duben 2018, 21:00:07 »
Více o izraelských úspěších výše ...
25
Sport / JUDO: GRAND PRIX TBILISI 2018
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 31. Březen 2018, 17:12:10 »
Termín: 30/03-01/04/2018
Místo: Tbilisi, Gruzie


VÝSLEDKY IZRAELE (PRVNÍ AŽ SEDMÉ MÍSTO)
Muži
Yarin Menared
Kategorie do 66 kg ... 7. místo

Li Kochman
90 kg ... 3. místo - BRONZ

Peter Paltčik
100 kg ... 1. místo - ZLATO

Ženy
Noa Minskerová
48 kg ... 5. místo

Timna Nelson Levyová
57 kg ... 3. místo - BRONZ

Inbal Šemešová
63 kg ... 5. místo

Rotem Šorová
63 kg ... 7. místo

Yarden Meyersohnová
78 kg ... 5. místo


BODOVÉ  POŘADÍ NÁRODŮ

Izrael ... 1 zlatá, 2 bronzové, 3 pátá místa a 2 sedmá místa
Konečné pořadí: 4. místo z třiceti osmi zemí

**
26
Sport / Israel Bowl XI pro Jeruzalém
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 26. Březen 2018, 11:59:22 »
Více výše ...
27
Sport / MS v krasobruslení: Kompletní výsledky Izraele
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 25. Březen 2018, 08:03:54 »
Viz výše ...
28
Všeobecná diskuse / Re:Téma Sýria
« Poslední příspěvek od cogavec kdy 19. Březen 2018, 20:53:48 »
V současné době soupeří blízkovýchodní státy i mocnosti Rusko a USA o kontrolu ropných a plynových polí,i o trasy,či kontrolu plánovaných tras plynovodů a ropovodů např. do EU a jinde.To se týká i nalezišť plynových polí ve Středozemním moři.


V Evropě je snaha obejít destabilizovanou Ukrajinu se severu přes Baltské moře z Ruska do Německa plynovody Severní proud,proti dostavbě druhého plynovodu jsou USA,další plynovod by měl vést z jihu z Ruska přes Turecko do Evropy.


Toto soupeření se promítá i do válečné scény v tamních regionech.Tady jsem našel nějaký článek k tématu:


[size=78%]https://www.debka.com/israel-lebanese-oil-dispute-part-us-russian-mid-east-energy-battle/[/size] 
29
Obecná náboženská debata / Re:Hledání pravé hory Sinaj
« Poslední příspěvek od fanuel kdy 18. Březen 2018, 01:07:19 »
Zdravím..
Přece je to tak dávno a kde to bylo ví jen ČAS..hora SINAJ je v lidský paměti ISRAELE  a tak to zůstane..do ČASU..
30
Politika v Zemi Izrael / Re:Je Benjamin Netanjahu dobrý nebo špatný vůdce Izraele?
« Poslední příspěvek od fanuel kdy 18. Březen 2018, 01:00:47 »
Na hlavní stránce se pod článkem Obama nespokojen s Netanjahuovým vítězstvím ve volbách rozběhla zajímavá debata o tom, zda z dlouhodobého hlediska je Benjamin Netanjahu dobrým vedoucím představitelem Izraele, který prozíravě, konzervativně avšak s jasným cílem na očích vede zemi, či naopak špatným vůdcem, který je nerozhodný a bez dlouhodobé vize.

Protože téma by neměla zapadnout, lze v něm pokračovat zde.
...Předseda vlády Israele...Jeruzalém...USA...dobrá cesta dobrý BIBI..5778...2018
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
TOPlist