fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Sport => Téma založeno: mrstejskal kdy 2. Července 2008, 21:13:23

Název: FOTBAL: POHÁR UEFA 2008/2009 (k)
Přispěvatel: mrstejskal kdy 2. Července 2008, 21:13:23
V poháru UEFA má izraelská kopaná tři zástupce.

H. I. Kirjat Šmona - Mogren Budva(Černá Hora)  ... 1:1
Poznámka: Vzhledem k tomu, že domácí  hřiště Kirjat Šmony nesplňuje standardy UEFA, bude se hrát v Haifě na stadionu Kirjat Eliezer.

Minireport: Pouhá remíza s černohorským celkem poněkud zkomplikovala Kirjat Šmoně pozici pro odvetný zápas. Kouč severoizraelského klubu Michael Dajan  je sice přesvědčen, že jeho svěřenci měli na víc než jen remízu, dlužno ovšem dodat, že vývoj zápasu ovlivnila červená karta udělená Izraelci Lavimu za faul zezadu na Osmiče.  Bylo to ve 24. minutě, kdy Kirjat šmona vedla nad soupeřem gólem Perece z 18. minuty 1:0. Po zbytek zápasu se museli domácí soustředit na obranu a dlouho se jim dařilo udržet čisté konto. Vyrovnání přinesl v 82. minutě gól Neriče. V odvetě hrané na hřiště soupeře  musí Kirjat Šmona zvítězit a soudě podle nálady v týmu, jsou Izraelci přesvědčeni, že "na to mají". Uvidíme 31. 7. 2008.

2. zápas(31/07/2008)
Mogren-Kirjat Šmona ... 0:3(0:1)
Minireport: Jestliže první zápas skončil remízou, která mohla znamenat jistou komplikaci pro odvetu, pak druhý zápas se nesl zcela v režii kirjatšmonských fotbalistů, kteří tak potvrdili předchozí předpoklad, že Mogren Budva je soupeř, přes kterého lze přejít. Izraelci zvítězili převahou tří golů, ktreré postupně vsítili Nusbaum(30. minuta) a ve druhém poločase Perec(53´) a Carfaty.  Kirjat Šmona porazila čenohorského soupeře celkově 4:1 a postupuje do druhého předkola Poháru UEFA.

Hapoel Tel Aviv - Juvenes/Dogana(San Marino) ... 3:0

Poznámka: Vzhledem k rekonstrukci  Bloomfield stadionu, domovské arény hostitelského týmu, se bude hrát na hřišti v Rišon le Cionu. Zde se však vyskytl problém. 14/07/2008 policie oznámila, že s ohledem na nižší bezpečnostní parametry stadionu v Rišon le Cionu(nedostatečný počet nouzových východů), povolí vstup na tribunu pouze 350 fanouškům Hapoelu.  Ti, stejně jako funkcionáři klubu s tím ovšem nesouhlasí a obrátili se na ministra sportu Ghaleba Madžadleho, aby se zasadil o změnu stanoviska policejních orgánů.

Minireport:  Hapoel může být spokojen, tým splnil úkol vyhrát doma a vytvořil si tak skvělou pozici pro odvetu posledního července. Tenér Tel Avivu Eli Gurman se dokonce nechal slyšet, že jeho celek měl na to, aby zvítězil ještě větším rozdílem. Za Hapoel skóroval dvakrát Srur(16. a 33 min.), jednou Antebi(27´). Pokud se 31. 7. nestane fotbalový zázrak(výhra soupeře o čtyři a více branek), postoupí Hapoel jasně do druhého předkola.

Juvenes/Dogana - H. Tel Aviv .... 0:2(0:2)
Minireport: Telavivský celek si v předchozím duelu vytvořil dostatečný náskok, aby  na hřišti soupeře odehrál pohodovou partii. Hned na začátku utkání vsítil  sanmarinským dva "góly jistoty", o něž se postaral v páté minutě Antebi a o tři minuty později Santos.  Pak už bylo možné dohrát zápas v klidu a šetřit silami do další fáze Poháru UEFA. Sečteno a podtrženo: Hapoel Tel Aviv vyhrál celkově hladce 5:0 a postoupil do druhého předkola UEFA Cupu.

*

2. předkolo - termíny 14. a 28. 8. 2008

Maccabi Netanya - Černo More Varna(Bulharsko) ... 1:1 (1:1)
Za Netanyji skóroval ve 27. minutě Kioja, vyrovnávací gól padl ve 42. minutě z kopačky Alexe

FC Vojvodina(Srbsko) - Hapoel Tel Aviv ... 0:0

Litex Loveč(Bulharsko) - Ironi Kirjat Šmona ... 0:0

ODVETY 28/08/2008:

Ironi Kirjat Šmona - Litex Loveč ... 1:2(1:1) - Kirjat Šmona vyřazena

Hapoel Tel Aviv - FC Vojvodina ... 3:0(1:0) - Hapoel postoupil do 1. kola Poháru UEFA(viz níže)

Černo more Varna - Maccabi Netanya ... 2:0(1:0) - Netanya vyřazena

*

1. kolo

Hapoel Tel Aviv, poslední izraelský zástupce v evropských klubových soutěžích, postoupil úspěšně do prvního kola poháru, v němž bude jeho soupeřem francouzský celek A. S. Saint-Étienne. Úvodní zápas je na programu 18. září 2008, odveta 2. října 2008.

1. zápas
18/09/2008
Hapoel Tel Aviv - St. Étienne ... 1:2(0:1)
Skóre otevřel v 7. minutě Payet z hostujícího francouzského celku. Po změně stran zvýšil vedení týmu St. Étienne Feinduno; to bylo v 60. minutě. Hapoel prohrával 0:2 a ve zbývajícím čase dokázal pouze snížit skóre na 1:2 gólem, který vsítil Lala.  Tím, že doma neuhrál ani bod si Tel Aviv značně zkomplikoval situaci před říjnovou odvetou. Pokud by chtěl postoupit, musel by na hřišti soupeře zvítězit rozdílem dvou(nebo více) gólů.

Odvetný zápas
02/10/2008
St. Étienne - Hapoel Tel Aviv ... 2:1(1:0)
Fotbalový zázrak se nekonal, o vyřazení telavivského Hapoelu se postaral dvěma góly Gomis. Nejprve skóroval ve 27. minutě a po změně stran přidal branku v minutě sedmdesáté šesté. Čestný úspěch hostů si v 90. minutě připsal do statistiky Jeboah.  Prohra ve Francii znamená konec účinkování Hapoelu Tel Aviv v Poháru UEFA, což byl poslední izraelský celek zastoupený v této sezone v evropské klubové kopané.