Autor Téma: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut  (Přečteno 66345 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #100 kdy: 4. Listopadu 2009, 00:24:57 »
Už jsem se začal obávat, že petachju někdo vyměnil, ale kdepak...

Jaké zástupné důvody? V tom článku je to poměrně přehledně vysvětleno.
Halal není košer a košer není halal.

S tou Francií je to pravda, děje se to i jinde, ale také by to takhle nemělo být.
Napadá mě, proč jsi mu vlastně nevynadal, když jsi toho byl svědkem a tady ti to tak jde.

Popravdě mu není za co vynadat, šochet nic neporušil protože byl u porážky fyzicky přítomný  ;D
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #101 kdy: 4. Listopadu 2009, 00:28:15 »
Zajímalo by mě, kdo z vás by byl ochoten kupovat maso, z rituálně čistých zvířat, která by byla poražena předepsaným způsobem, pouze by neměla oficiální hechšer? Bylo by toto maso košer?
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #102 kdy: 4. Listopadu 2009, 06:13:14 »
Lidičky Petahya otevira kšeft s masem a nemá dohodu s obcí v Praze. No asi by lidem záleželo na tom, kdo za tím stojí, o to přece vždycky jde. A nakolik je to transparentní.  >:D

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #103 kdy: 4. Listopadu 2009, 10:57:51 »
Lidičky Petahya otevira kšeft s masem a nemá dohodu s obcí v Praze. No asi by lidem záleželo na tom, kdo za tím stojí, o to přece vždycky jde. A nakolik je to transparentní.  >:D

Takový blázen zase nejsem, je mi jasné, že bez výpalného pro obec (nebo pro nějaký zahraniční rabinát) by si nezávislý šochet nevydělal ani na slanou vodu.
Jak jsem již psal, hechšer je ekonomická ochrana určitých výrobců, a zdroj příjmu rabínů.
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #104 kdy: 4. Listopadu 2009, 11:15:51 »
Lidičky Petahya otevira kšeft s masem a nemá dohodu s obcí v Praze. No asi by lidem záleželo na tom, kdo za tím stojí, o to přece vždycky jde. A nakolik je to transparentní.  >:D

Takový blázen zase nejsem, je mi jasné, že bez výpalného pro obec (nebo pro nějaký zahraniční rabinát) by si nezávislý šochet nevydělal ani na slanou vodu.
Jak jsem již psal, hechšer je ekonomická ochrana určitých výrobců, a zdroj příjmu rabínů.

Je to záruka určité minimální kvality. V podstatě obdoba chráněné obchodní známky v nepotravinářském bussinessu. Sice samozřejmě může dojít k excesu, ale to je výjimka z pravidla.
Když si jdete koupit televizor, koupíte spíš Sony, Panasonic, Philips, Samsung anebo Xintiang, LuXi, TiAy?  Obě skupiny mohou mít zcela stejné parametry, mohou být vyrobeny na též výrobní lince v téže čínské továrně, ale u té první skupiny vám prostě držitel té ochranné známky svým způsobem ručí za určitou kvalitu - má se za to, že by své jméno nespojil s něčím zjevně nekvalitním.
« Poslední změna: 4. Listopadu 2009, 11:17:49 od Scooolie »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #105 kdy: 4. Listopadu 2009, 11:25:40 »
Ne. scoolie, petahyah couva, to je cele. BOji se, že bychom mu naservirovali nějakého mašgiacha a šocheta a bio farmu a řekli, please sir - startujeme. Na to je třeba skutečně odvaha, nejen pivni kecání.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #106 kdy: 4. Listopadu 2009, 15:36:16 »
Ne. scoolie, petahyah couva, to je cele. BOji se, že bychom mu naservirovali nějakého mašgiacha a šocheta a bio farmu a řekli, please sir - startujeme. Na to je třeba skutečně odvaha, nejen pivni kecání.

Pokud vím, tak jsem psal, že mám problém vyřešený, kupuji halál maso u Palestinců, a budu ho kupovat do doby, než se bude košer maso prodávat za přijatelnou cenu, tedy nejspíš do smrti  ;D  >:D  ;D

יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #107 kdy: 4. Listopadu 2009, 15:49:16 »
 ;D ;D ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #108 kdy: 4. Listopadu 2009, 18:24:30 »
Tak nevím, jak se cítíte dnes večer, takže neodhadnu, jestli ty jatka stihneme postavit dřív než exnete, ale... kdo jsou to ti Palestinci?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #109 kdy: 4. Listopadu 2009, 18:59:10 »
Tak nevím, jak se cítíte dnes večer, takže neodhadnu, jestli ty jatka stihneme postavit dřív než exnete, ale... kdo jsou to ti Palestinci?

To jsou ti jižní Syřané a Egypťané co nežijí v Jordánsku, ale v Judě, Samaří a Gaze.
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #110 kdy: 4. Listopadu 2009, 19:46:37 »
Ne. scoolie, petahyah couva, to je cele. BOji se, že bychom mu naservirovali nějakého mašgiacha a šocheta a bio farmu a řekli, please sir - startujeme. Na to je třeba skutečně odvaha, nejen pivni kecání.

Jelikož to není žid, tak má motivaci kupovat košer maso asi jako Scooolie (tedy jen v případě, že by se Scooolie nedal na starozákonní dietu)  ;D

Tak nevím, jak se cítíte dnes večer, takže neodhadnu, jestli ty jatka stihneme postavit dřív než exnete, ale... kdo jsou to ti Palestinci?

 ;D ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #111 kdy: 4. Listopadu 2009, 19:46:43 »
Když žijí v Judě, Samaří a Gaze, jak od nich můžete kupovat maso v Praze?
A jak určujete u arabského prodejce, z které části Dar islám pochází, má na krku nějaký ausweiss?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #112 kdy: 4. Listopadu 2009, 20:03:53 »
Ti hoši v Myslíkovce by asi nebyli potěšeni, kdyby jste je nayval Palestinci.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #113 kdy: 4. Listopadu 2009, 20:18:15 »
Když žijí v Judě, Samaří a Gaze, jak od nich můžete kupovat maso v Praze?
A jak určujete u arabského prodejce, z které části Dar islám pochází, má na krku nějaký ausweiss?

Je to méně komplikované, vyplynulo to ze vzájemné konverzace.  ;D
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #114 kdy: 4. Listopadu 2009, 20:23:26 »
Ne. scoolie, petahyah couva, to je cele. BOji se, že bychom mu naservirovali nějakého mašgiacha a šocheta a bio farmu a řekli, please sir - startujeme. Na to je třeba skutečně odvaha, nejen pivni kecání.

Jelikož to není žid, tak má motivaci kupovat košer maso asi jako Scooolie (tedy jen v případě, že by se Scooolie nedal na starozákonní dietu)  ;D

Tak nevím, jak se cítíte dnes večer, takže neodhadnu, jestli ty jatka stihneme postavit dřív než exnete, ale... kdo jsou to ti Palestinci?

 ;D ;D


Škoda, že jste to nevysvětlil před "pár" lety příslušníkům Nyilaskeresztes Párt a KSČ.  ;D

Nemám zájem kupovat košer maso za každou cenu, jsem možná senilní, ale ne debilní!  >:(

 
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #115 kdy: 4. Listopadu 2009, 20:26:42 »
Ti hoši v Myslíkovce by asi nebyli potěšeni, kdyby jste je nayval Palestinci.


Palestinec je majitel.
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #116 kdy: 5. Listopadu 2009, 12:00:14 »
Ti hoši v Myslíkovce by asi nebyli potěšeni, kdyby jste je nayval Palestinci.
Palestinec je majitel.

A  to o sobě tvrdí nebo k tomu existuje nějaké zdůvodnění? Když o sobě prohlásím, že jsem Palestinec, stačí to?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #117 kdy: 5. Listopadu 2009, 12:15:09 »
Ti hoši v Myslíkovce by asi nebyli potěšeni, kdyby jste je nayval Palestinci.
Palestinec je majitel.

A  to o sobě tvrdí nebo k tomu existuje nějaké zdůvodnění? Když o sobě prohlásím, že jsem Palestinec, stačí to?

Ptal jsem se jestli je podle přízvuku v arabštině Libanonec, a on říkal, že je Palestinec. Někteří, ze zaměstanců jsou Libanonci (je pravda, že Libanonec, Egypťan nebo Syřan, by se jen tak neoznačil za Palestince, tedy za příslušníka skupiny, kterou silně opovrhuje). Zdá se mi nepodstatné, řešit jestli je nebo není Palestinec, prostě je to Arab a já u něj kupuji skvělé halál maso za skvělé ceny. Nemusím tak kupovat zlodějsky předražené košer maso.  ;D
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #118 kdy: 11. Března 2010, 01:12:09 »
Předpokládám, že Mr. Petahyah už v onom kšeftu dělá minimálně měsíc každodenně pěknou tržbu, ale pro pořádek ...

Nový košer obchod
https://www.fzo.cz/akt3.do

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15