Autor Téma: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut  (Přečteno 66417 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #50 kdy: 2. Listopadu 2009, 11:55:07 »
Pane Petahyah,co takhle se stát vegetariánem,nebo být sedlákem a pěstovat si vše sám? Nic ve zlém,ale na vesnicích dostanete téměř všechno.

Ano! To jsem se už také snažil naznačit, ale nebyl jsem vyslyšen. Petahyah by si prostě měl pořídit svoje jatky a prodejnu masa, prodávat za křesťanské ceny ( ;)) a zruinovat tak všechny ty nekřesťanské mamonáře, o kterých mluvil... Sice by při jeho zásadovosti mohl být mírný problém se sehnáním hechšeru, ale jistě by se to nakonec vyřešilo.

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #51 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:03:38 »
Co Vy nato ze tato diskusia bude uzavrena lebo zbytocne vyvolava novu reakciu a ta donasa  anti reakciu,  nema to konec. Skoda nervov. Nie sme na Prateri alebo v Disneylande, tam su rozne kolotoce. Tema sa uz vobec nezhoduje s nadpisom, je citliva a mnohych pravom rozhorcuje.

Já bych ji nejen zamkl, já bych ji rovnou pro/s/mazal (a všechny podobné debaty rovněž)  :D Jakákoli "debata", kterou p. založí, stejně sklouzne jen k tomu, že začne psát svoje litanie a nadávky na talmud, rabíny, židovství atd.

Sice by při jeho zásadovosti mohl být mírný problém se sehnáním hechšeru, ale jistě by se to nakonec vyřešilo.

Budou to košer jatky bez hechšeru, to je určitě rabínský výmysl.
« Poslední změna: 2. Listopadu 2009, 12:05:23 od Elazar »

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #52 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:07:05 »
Zběhlý sběhlý protestant... ti jsou nebezpeční  ;D Asi nejsnazší by bylo obvinit ho, že je jehovista, pravoslavný nebo katolík, který si hraje na protestanta, aby zaséval bludy  ;D

Myslíte taktiku typu "Vandas, Sedláček a Vávra jsou Židi!" ?  :D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #53 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:12:09 »
Zběhlý sběhlý protestant... ti jsou nebezpeční  ;D Asi nejsnazší by bylo obvinit ho, že je jehovista, pravoslavný nebo katolík, který si hraje na protestanta, aby zaséval bludy  ;D

Myslíte taktiku typu "Vandas, Sedláček a Vávra jsou Židi!" ?  :D

No jistě! :D
A ještě lepší je, když to jednou za čas je pravda. Blbost jak víme prochází napříč národy, ale někdy si prostě někdo naběhne na vidle obzvlášť pěkně... https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/predaka-neonacistu-dostihl-jeho-spatny-puvod_24530.html

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #54 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:17:05 »
Pane Petahyah,co takhle se stát vegetariánem,nebo být sedlákem a pěstovat si vše sám? Nic ve zlém,ale na vesnicích dostanete téměř všechno.

Ano! To jsem se už také snažil naznačit, ale nebyl jsem vyslyšen. Petahyah by si prostě měl pořídit svoje jatky a prodejnu masa, prodávat za křesťanské ceny ( ;)) a zruinovat tak všechny ty nekřesťanské mamonáře, o kterých mluvil... Sice by při jeho zásadovosti mohl být mírný problém se sehnáním hechšeru, ale jistě by se to nakonec vyřešilo.

Jatka - to by se nevyplatilo.
V ČR je zhruba 3000 Židů z toho 1500 v Praze, většina je v penzi, hodně přes 90% z nich kašrut neřeší.
Asi máte pravdu, že v ČR těch pár nespokojených lidí ceny nezmění, a to ani bojkotem.
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #55 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:22:19 »
Petahya se mýli ve svých výpočtech, to co napsal bylo pravda v roce 1990, dneska je situace jiná. Podle mě by se košer jatka vyplatila, ovem to znamená také mít šocheta. A to není legrace, ale šochet by mohl také učit a podobně. Proč ne. Třeba v ČR budou košer jatka a šochet atp. Pak by to nemuselo být také tak košer. Možná by se vyplatila jatka na nějaké biofarmě a vůbec by nebyl problém. petahya je geniální. Prostě čeká na investora a provokuje, aby to urychlil.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #56 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:26:53 »
Tak se nám ten bussiness rýsuje!
Zoom udělá ekonomický plán a poohlédne se po nějakém hezky vypadajícím hechšeru, Elazar ohlídá dodržení veškerých pravidel a formalit a já bych si s dovolením upsal pro začátek 20 % podíl (s právem udělat si každý rok na vlastní náklady vlastní audit hospodaření  ;))

Teď už jen drobnosti: šochet, těch 80 % investic a tak. Ale začali jsme!

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #57 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:27:13 »
Proč to, hrome, neřekl rovnou? O pár investorech bych věděl (ale šochetů se nedostává... Víte o někom?)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #58 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:29:31 »
Zoom: Nenašel by se nějaký šochet třeba v Haliči nebo tam někde?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #59 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:39:24 »
Petahya se mýli ve svých výpočtech, to co napsal bylo pravda v roce 1990, dneska je situace jiná. Podle mě by se košer jatka vyplatila, ovem to znamená také mít šocheta. A to není legrace, ale šochet by mohl také učit a podobně. Proč ne. Třeba v ČR budou košer jatka a šochet atp. Pak by to nemuselo být také tak košer. Možná by se vyplatila jatka na nějaké biofarmě a vůbec by nebyl problém. petahya je geniální. Prostě čeká na investora a provokuje, aby to urychlil.


Jatka nemusí být na biofarmě, často by to neodpovídalo veterinárním a hygienickým normám EU, ale stačí když se dobytek bude z biofarmy na jatka dovážet (tak do dělají čeští muslimové).
Pochybuji, že by byl na obci nezávislý šochet, prodávající košer maso za běžné ceny (třeba za ceny za jaké prodávají čestí muslimové) v ČR vítán  ;D
Uživil by se, pokud by u něj kupovali i ne-Židé.
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #60 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:40:26 »
Zoom: Nenašel by se nějaký šochet třeba v Haliči nebo tam někde?

Pokud máte nějaký stroj času tak určitě  ;D
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #61 kdy: 2. Listopadu 2009, 12:52:55 »
Zoom: Nenašel by se nějaký šochet třeba v Haliči nebo tam někde?

Pokud vím tak rituální porážku nemusí prováděť žid, stačí když jí dozoruje.
Co takhle najmout nějakého muslimského uprchlíka (bývalého farmáře) z Nigérie, Afgánistánu nebo Střední Asie, který by provedl porážku, nějaký žid by ho dozoroval a správně se u toho pomodlil.  ;D  >:D  ;D
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #62 kdy: 2. Listopadu 2009, 13:00:29 »
Uživil by se, pokud by u něj kupovali i ne-Židé.
Co by nenakupovali? Víte, jak velké množství lidí se dnes zabývá tím, co vlastně jí? Biopotraviny jsou trend budoucnosti a kdyby se začalo se solidními cenami, tak si myslím, že není vůbec problém dělat třeba 4/5 obratu prodejem nežidovským zákazníkům...



Pokud vím tak rituální porážku nemusí prováděť žid, stačí když jí dozoruje.
Co takhle najmout nějakého muslimského uprchlíka (bývalého farmáře) z Nigérie, Afgánistánu nebo Střední Asie, který by provedl porážku, nějaký žid by ho dozoroval a správně se u toho pomodlil.  ;D  >:D  ;D

Jako budoucí investor to chci hozené s čísly na papír  :D Mám podezření, že by se to v součtu nemuselo finančně vyplatit.  ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #63 kdy: 2. Listopadu 2009, 13:00:52 »
Vítán, nevítán, kšeft je kšeft. City stranou. Vy o někom víte Petahya? Já bych k tomu věděla o restauraci, která by z toho masa za slušné prachy mohla vařit koše jídla za lidové ceny a pak hotýlek na venkově a tak... Scoolie 20 procent, a a my bychom se nějak dohodli. Ten šochet by Vás mohl učit Talmud co říkáte? Jistě by jste mu taky něco zaplatil  ;D

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #64 kdy: 2. Listopadu 2009, 14:20:17 »
Vítán, nevítán, kšeft je kšeft. City stranou. Vy o někom víte Petahya? Já bych k tomu věděla o restauraci, která by z toho masa za slušné prachy mohla vařit koše jídla za lidové ceny a pak hotýlek na venkově a tak... Scoolie 20 procent, a a my bychom se nějak dohodli. Ten šochet by Vás mohl učit Talmud co říkáte? Jistě by jste mu taky něco zaplatil  ;D


Znám člověka, který by to dělat mohl, problém je, že momentálně dělá něco jiného, a nemá v úmyslu to měnit.  >:(  :'(  :-[ Škoda  :(
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #65 kdy: 2. Listopadu 2009, 14:57:08 »
Nestudoval náhodou kdysi syn rabína Sidona na šocheta?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #66 kdy: 2. Listopadu 2009, 16:32:12 »
To nevím, ale vím, že izraelští šocheti jezdí jednou za čas na čas do Argentiny dělat šchitu a pak se to tam zmrazí a odveze do Izraele a není problém, proč se to vlastně nevozí do Evropy? Anebo vozí a prodává draho?. Tady je to argentinské maso k mání za docela slušné peníze. O svátcích dokonce velmi levně, pokud člověk koupi karton (10 kg).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #67 kdy: 2. Listopadu 2009, 16:58:03 »
Já bych viděl ten hlavní háček v tom, proč je v Izraeli košer maso za rozumné ceny, zatímco v ČR ne, ve velikosti trhu. Pokud mohu nakoupit v Argentině rovnou od chovatele desítky nebo dokonce stovky krav, odborně porazit, zamrazit a bez problémů pak prodat na izraelském trhu, je to úplně jiný kšeft, než dovážet pro český trh maximálně pár set kilo košer masa.... A stejně je to pak i s košer porážkou a prodejem masa. Pokud by se trh s košer masem v ČR rozjel (což samozřejmě předpokládá rozhodující objem prodat nežidovským zákazníkům), pak by také náklady byly jinde..

Elazar

  • Host
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #68 kdy: 2. Listopadu 2009, 19:40:15 »
Tak tak, kapitalista se nezapře.  ;)

Kdysi jsem slyšel o jakémsi projektu - že by se někde v severních Čechách udělala vlastně velký chov krav a drůbeže, kde by se vyrábělo jen košer maso a to by se distribuovalo do přilehlých obcí - v býv. východním Německu, Polsku, Česku, na Slovensko... Tímto by byl zajištěn odbyt na rozumné úrovni, což by cenu srazilo dolů. Avšak tento projekt zjevně zapadl, jako většina různých zajímavých projektů na podporu židovského života v ČR.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #69 kdy: 2. Listopadu 2009, 20:51:50 »
ANo ano, to byl nějaký záměr, ale už dávno. Nechápu proč to pořád nejde.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #70 kdy: 2. Listopadu 2009, 20:57:30 »
Asi to někdo spočítal a vyšlo mu, že to není tak výhodné.

Zcela hypotetická kacířská úvaha: Když vypočítám, že chovem, porážkou a prodejem řekněme 1 tuny masa vydělám stejně jako pouhým nákupem a následným prodejem 0,5 tuny předraženého masa, kterou možnost si vyberu?  ;) (Nápověda: čas jsou peníze a rychle točené peníze dělají další peníze)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #71 kdy: 2. Listopadu 2009, 22:06:17 »
BLBOST - prominte, long term inestment se vzdy vyplati.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #72 kdy: 2. Listopadu 2009, 22:27:21 »
Já vám nevím. Pokud mám investovat třeba 1 milion a mít zisk 0,5 milionu ročně dlouhodobě. Anebo investovat 0,5 milionu a mít z toho zisk 1 milion ročně krátkodobě, tak mi pořád ta druhá možnost připadá mnohem lepší :)  Neb ta druhá sice není dlouhodobá, ale ve skutečnosti se mi během roku zdvojnásobil kapitál, takže do dalšího roku jdu už s milionem. Zatímco v tom prvním případě ještě nemám ani umořenou úvodní investici...
Takže je to otázka priorit. Kdo má volný kapitál a dost času, tomu se vyplatí investovat dlouhodobě a ovládnout trh. Ale kdo moc peněz nemá a chce prostě vydělat, tak krátkodobý rychlý zisk a točení peněz stále dokola má větší smysl..

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #73 kdy: 2. Listopadu 2009, 22:38:38 »
Uvedu vám dva typové příklady z advokátní praxe:

1) advokát, který poskytuje kvalitní služby za slušné ceny. Má hodně spokojených klientů, je oblíbený, pracuje 8-10 hodin denně.

2) advokát, který poskytuje kvalitní služby za přemrštěné ceny. Má málo klientů, je pomlouvám za drahotu. Pracuje 4-5 hodin denně maximálně.

A teď pointa: Oba si vydělají stejně. Až na to, že ten druhý má plno volného času na své koníčky, rodinu, dovolené, golf - kde se potkává s managery významných firem, s kterými si domlouvá právě ty předražené kšefty... Ten první umře ctěný okolím v 65. Ten druhý si odpočinutý užije 100...

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re: Vysoké ceny odrazují Evropany dodržovat kašrut
« Odpověď #74 kdy: 2. Listopadu 2009, 23:01:50 »
To je všechno hezký a teť s pravdou ven kde vy všichni kupujete maso.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15