Autor Téma: Šabat  (Přečteno 32999 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #25 kdy: 19. Října 2009, 22:35:22 »
Petahja je ve skutečnosti zakuklený rabi Ovadja Josef, který v praxi demonstruje svůj postoj "Myslí si, že Tóra patří jim... Ale je jen jedna Tóra, jeden Zákon" (rozuměj ten, který konvenuje s tím, co říkám já)  ;D

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3791394,00.html

No tady v Izraeli se tomu říká ŠAS KONTROL. Takže možná máme dozor "z nejvyšších míst"  ;D ;D ;D

 ;D ;D Dobrý článek, mimochodem. Mesiáš bude sefard, to nezní špatně (vždycky jsem si to myslel) :D   

Kluci sefardský zapoměli na Schneersona, nebo on byl sefard  ;D  >:D  ;D
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #26 kdy: 19. Října 2009, 22:36:48 »
Zdravím, MESIÁŠ=(vyvolený samotným (B) bez prostředníka)= je syn člověka. ;D
Stanek (Fanuel) >:D 8) >:D

I syn člověka může být Sefard >:(
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Šabat
« Odpověď #27 kdy: 19. Října 2009, 22:51:16 »
Petahja je ve skutečnosti zakuklený rabi Ovadja Josef, který v praxi demonstruje svůj postoj "Myslí si, že Tóra patří jim... Ale je jen jedna Tóra, jeden Zákon" (rozuměj ten, který konvenuje s tím, co říkám já)  ;D

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3791394,00.html

No tady v Izraeli se tomu říká ŠAS KONTROL. Takže možná máme dozor "z nejvyšších míst"  ;D ;D ;D

 ;D ;D Dobrý článek, mimochodem. Mesiáš bude sefard, to nezní špatně (vždycky jsem si to myslel) :D   

Kluci sefardský zapoměli na Schneersona, nebo on byl sefard  ;D  >:D  ;D


Kdepak Petahja, mě už neoklamou! Nemají rádi aškenázské charedim, ale velice slušně se vyznají v Tóře. Provádějí tady přezkušování ze znalostí Tóry. Nenápadně sondují, jestli místní debatující znají pražská košer řeznictví. Oni nejsou žádný sekulár, ten by o tom věděl starý šuplík! Oni jsou Ovadja Josef! Anebo to je ještě jinak a Lubavičský Rebe skutečně ještě žije?  >:D
(Umí Ovadja Josef maďarsky? A Rebe?)

Elazar

  • Host
Re: Šabat
« Odpověď #28 kdy: 19. Října 2009, 23:07:34 »
Petahja je ve skutečnosti zakuklený rabi Ovadja Josef, který v praxi demonstruje svůj postoj "Myslí si, že Tóra patří jim... Ale je jen jedna Tóra, jeden Zákon" (rozuměj ten, který konvenuje s tím, co říkám já)  ;D

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3791394,00.html

No tady v Izraeli se tomu říká ŠAS KONTROL. Takže možná máme dozor "z nejvyšších míst"  ;D ;D ;D

 ;D ;D Dobrý článek, mimochodem. Mesiáš bude sefard, to nezní špatně (vždycky jsem si to myslel) :D  

Kluci sefardský zapoměli na Schneersona, nebo on byl sefard  ;D  >:D  ;D


Kdepak Petahja, mě už neoklamou! Nemají rádi aškenázské charedim, ale velice slušně se vyznají v Tóře. Provádějí tady přezkušování ze znalostí Tóry. Nenápadně sondují, jestli místní debatující znají pražská košer řeznictví. Oni nejsou žádný sekulár, ten by o tom věděl starý šuplík! Oni jsou Ovadja Josef! Anebo to je ještě jinak a Lubavičský Rebe skutečně ještě žije?  >:D
(Umí Ovadja Josef maďarsky? A Rebe?)

A co Jan Tleskač? ;D ;D Scooolie, takhle humorného vás neznám, obyčejně u vašich příspěvků 1) kroutím hlavou, 2) obracím oči v sloup, 3) důstojně pokyvuji hlavou, drže si bradu a mna si svůj důstojný dlouhý vous, 4) klepu si na čelo a volám ojojoj  :D Ale teď - dosud jsem myslel, že petachja je především demagog, ale třeba to je opravdu zmrtvýchvstalý rebbe z Lubaviče a teď nás zkouší, zda jsme na odhalení jeho pravé identity připraveni. A přivedli mě na to oni Scooolie, protože s tím košer masem mají recht ! Kdyby byl petachja totiž opravdu karaita nebo anti-žid, anti-semita, anti-rabanita nebo anti-cokoliprotičemujenlzebýt, tak ho tyhle věci nebudou v životě zajímat  ;D  ;D Tomu říkám trefa do černého!

Hošana, synu Davidův, hoša na --- !

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Šabat
« Odpověď #29 kdy: 19. Října 2009, 23:13:06 »
Tak tedy nevím jestli je pan p. takový chochem, když nazývá autory mišny středověkými rabíny. To za prvé.
Za druhé dotaz na košer maso je obyč. finta anebo si z něj někdo vystřelil. Anebo tam do toho řeznictví chtěl jenom jít provokovat třeba s klobásou nejasného původu.
Rabi Ovadia Josef s ledaským najde společnou řeč, takže maďarština nemusí být na překážku.
Je to všechno samá konspirace až je to průhledné.


Elazar

  • Host
Re: Šabat
« Odpověď #30 kdy: 19. Října 2009, 23:22:47 »
Anebo tam do toho řeznictví chtěl jenom jít provokovat třeba s klobásou nejasného původu.

 ;D

Škoda že už nemáme něco jako boilery. Za toto by bylo +100.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #31 kdy: 19. Října 2009, 23:26:17 »
Petahja je ve skutečnosti zakuklený rabi Ovadja Josef, který v praxi demonstruje svůj postoj "Myslí si, že Tóra patří jim... Ale je jen jedna Tóra, jeden Zákon" (rozuměj ten, který konvenuje s tím, co říkám já)  ;D

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3791394,00.html

No tady v Izraeli se tomu říká ŠAS KONTROL. Takže možná máme dozor "z nejvyšších míst"  ;D ;D ;D

 ;D ;D Dobrý článek, mimochodem. Mesiáš bude sefard, to nezní špatně (vždycky jsem si to myslel) :D   

Kluci sefardský zapoměli na Schneersona, nebo on byl sefard  ;D  >:D  ;D


Kdepak Petahja, mě už neoklamou! Nemají rádi aškenázské charedim, ale velice slušně se vyznají v Tóře. Provádějí tady přezkušování ze znalostí Tóry. Nenápadně sondují, jestli místní debatující znají pražská košer řeznictví. Oni nejsou žádný sekulár, ten by o tom věděl starý šuplík! Oni jsou Ovadja Josef! Anebo to je ještě jinak a Lubavičský Rebe skutečně ještě žije?  >:D
(Umí Ovadja Josef maďarsky? A Rebe?)

Rebe Scoolie voni jsou prorok, Holmes nebo Zaorálek?! Zdá se že vodhalili část pravdy? Rebe Scoolie mlčej votom!!!
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #32 kdy: 19. Října 2009, 23:30:28 »
Petahja je ve skutečnosti zakuklený rabi Ovadja Josef, který v praxi demonstruje svůj postoj "Myslí si, že Tóra patří jim... Ale je jen jedna Tóra, jeden Zákon" (rozuměj ten, který konvenuje s tím, co říkám já)  ;D

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3791394,00.html

No tady v Izraeli se tomu říká ŠAS KONTROL. Takže možná máme dozor "z nejvyšších míst"  ;D ;D ;D

 ;D ;D Dobrý článek, mimochodem. Mesiáš bude sefard, to nezní špatně (vždycky jsem si to myslel) :D   

Kluci sefardský zapoměli na Schneersona, nebo on byl sefard  ;D  >:D  ;D


Kdepak Petahja, mě už neoklamou! Nemají rádi aškenázské charedim, ale velice slušně se vyznají v Tóře. Provádějí tady přezkušování ze znalostí Tóry. Nenápadně sondují, jestli místní debatující znají pražská košer řeznictví. Oni nejsou žádný sekulár, ten by o tom věděl starý šuplík! Oni jsou Ovadja Josef! Anebo to je ještě jinak a Lubavičský Rebe skutečně ještě žije?  >:D
(Umí Ovadja Josef maďarsky? A Rebe?)

A co Jan Tleskač? ;D ;D Scooolie, takhle humorného vás neznám, obyčejně u vašich příspěvků 1) kroutím hlavou, 2) obracím oči v sloup, 3) důstojně pokyvuji hlavou, drže si bradu a mna si svůj důstojný dlouhý vous, 4) klepu si na čelo a volám ojojoj  :D Ale teď - dosud jsem myslel, že petachja je především demagog, ale třeba to je opravdu zmrtvýchvstalý rebbe z Lubaviče a teď nás zkouší, zda jsme na odhalení jeho pravé identity připraveni. A přivedli mě na to oni Scooolie, protože s tím košer masem mají recht ! Kdyby byl petachja totiž opravdu karaita nebo anti-žid, anti-semita, anti-rabanita nebo anti-cokoliprotičemujenlzebýt, tak ho tyhle věci nebudou v životě zajímat  ;D  ;D Tomu říkám trefa do černého!

Hošana, synu Davidův, hoša na --- ![/size]

Jak víte, že se muj otec jmenoval David  ??? Taky můj syn se jmenuje David, Michal David  >:(
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #33 kdy: 19. Října 2009, 23:42:50 »
Tak tedy nevím jestli je pan p. takový chochem, když nazývá autory mišny středověkými rabíny. To za prvé.
Za druhé dotaz na košer maso je obyč. finta anebo si z něj někdo vystřelil. Anebo tam do toho řeznictví chtěl jenom jít provokovat třeba s klobásou nejasného původu.
Rabi Ovadia Josef s ledaským najde společnou řeč, takže maďarština nemusí být na překážku.
Je to všechno samá konspirace až je to průhledné.



Ne opravdu dostali letáček a informace od chabadnických misionářů, že můžou koupit košer maso někde u TESCO na Národní třídě.
Ale jak by řekl reb Švejk: některej chabadník za to ani nemůže, že je chabadník! nebo chabadníka musíte vzít nejdřív ibršvuňkem, abyste se s ním domluvili kde je košer řezník  >:(
יואל טייטלבוים

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Šabat
« Odpověď #34 kdy: 20. Října 2009, 07:53:24 »
 ;D
Na to vás tady všechny užije - samá sranda, žádné náboženství!

Nezapomínejte na toto:

Raba řekl: ten kdo miluje rabíny, bude mít syny rabíny; kdo ctí rabíny, jeho zeťové budou rabíni; kdo stojí v úctě rabínů, sám bude žák rabínů. Ale i když pro to nebude způsobilý (ač by rád), jeho slov bude dbáno jako slov rabínských žáků.

(Šabat 23b)

 :D

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #35 kdy: 20. Října 2009, 08:26:04 »
;D
Na to vás tady všechny užije - samá sranda, žádné náboženství!

Nezapomínejte na toto:

Raba řekl: ten kdo miluje rabíny, bude mít syny rabíny; kdo ctí rabíny, jeho zeťové budou rabíni; kdo stojí v úctě rabínů, sám bude žák rabínů. Ale i když pro to nebude způsobilý (ač by rád), jeho slov bude dbáno jako slov rabínských žáků.

(Šabat 23b)

 :D



Prosím nestrašte mě!
To musí být terno dostat do rodiny rabína.   :'(  :'(  :'(
יואל טייטלבוים

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Šabat
« Odpověď #36 kdy: 20. Října 2009, 08:50:05 »
 ;)

Milý hochu,

aneb jak řekl rabbi Joseph Breuer, זצ"ל: "Být nejen glatt košer, ale i glatt jošer!"





Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #37 kdy: 20. Října 2009, 10:37:53 »
;)

Milý hochu,

aneb jak řekl rabbi Joseph Breuer, זצ"ל: "Být nejen glatt košer, ale i glatt jošer!"






Milý nebo milá Vodražko,

jak zpíval starý sionista reb Fajfl "Jeke" Lazarovič:

Charedim v kaftanech
ty si žijou v pohodě
nemusí pracovat
flákají se v ješivě.

Rabíni vousatí
co žádné daně neplatí
místo práce mudrují
kesef z lidí tahají.

Cadici pejzatí
to jsou kluci mazaní
umí se rozšoupnout
vždyť poddaní to zaplatí.


 ;D  >:D  ;D
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #38 kdy: 20. Října 2009, 10:42:22 »
;)

Milý hochu,

aneb jak řekl rabbi Joseph Breuer, זצ"ל: "Být nejen glatt košer, ale i glatt jošer!"






Milý nebo milá Vodražko,

jak zpíval starý sionista reb Fajfl "Jeke" Lazarovič:

Charedim v kaftanech
ty si žijou v pohodě
nemusí pracovat
flákají se v ješivě.

Rabíni vousatí
co žádné daně neplatí
místo práce mudrují
kesef z lidí tahají.

Cadici pejzatí
to jsou kluci mazaní
umí se rozšoupnout
vždyť poddaní to zaplatí.


 ;D  >:D  ;D

Škoda, že už nežije, jinak by byl za své rouhačství vyloučen z přepravy, nebo jak se tady říká, dostal by banána.  ;D
A neměl by v rodině za trest po několik generací žádného rabína, čehož by nesmírně litoval.  ;D  :'(  ;D
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Šabat
« Odpověď #39 kdy: 20. Října 2009, 11:54:47 »
Nemít v rodině rabína není tragédie.
Mít v rodině petacha je ..(doplňte si sami)..

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Šabat
« Odpověď #40 kdy: 20. Října 2009, 12:28:04 »
No to s tim košer masem je opravdu zajimave, jen aby to nebyl halal. 
Jinak k tomu rabinovani se mi narame libi ta poznamka o jošer.
Ale třeba p. má v rodině pět rabínů a tady se jenom trénuje na diskuze :) .

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Šabat
« Odpověď #41 kdy: 20. Října 2009, 12:58:10 »
No to s tim košer masem je opravdu zajimave, jen aby to nebyl halal.  
Jinak k tomu rabinovani se mi narame libi ta poznamka o jošer.
Ale třeba p. má v rodině pět rabínů a tady se jenom trénuje na diskuze :) .

Mám doma 6 rabínů, na každý všední den jednoho, a dajana na Šabat. Jsou celí po mě, ruce mají levé, jsou líní a od narození unavení, zdraví jim neslouží, k praktickému životu nejsou, ale číst se naučili, tak jsem je dal vyučit na rabíny.  ;D Už májí za sebou smichu nějaký ten šábos a tak můžou diskutovat o velikosti nebe a pekla, a jiných životně důležitých věcech, kontrolovat kolik kapek mléka je v bořči, rozhodovat zda je močení do sněhu v době šabatu práce nebo ne, a brát za to peníze od svých poddaných.  ;D
Problém jenom byl, když ještě bydleli u mě, že furt něco četli, kejvali se u toho, a něco mumlali, rušilo mi to příjem TV antény a navíc jsem šlyšel ještě hůř než normálně. Také mi vždycky snědli všechny barchesy a na holuby nic nezbylo!  >:( Zabrali moc místa, a nemohl jsem mít doma husy!  >:(  :(  >:(

Kolik máte v rodině rabínů vy?
« Poslední změna: 20. Října 2009, 13:03:05 od petahyah »
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Šabat
« Odpověď #42 kdy: 20. Října 2009, 13:57:59 »
Kdepak Petahja, mě už neoklamou! Nemají rádi aškenázské charedim, ale velice slušně se vyznají v Tóře. Provádějí tady přezkušování ze znalostí Tóry. Nenápadně sondují, jestli místní debatující znají pražská košer řeznictví. Oni nejsou žádný sekulár, ten by o tom věděl starý šuplík! Oni jsou Ovadja Josef! Anebo to je ještě jinak a Lubavičský Rebe skutečně ještě žije?  >:D
(Umí Ovadja Josef maďarsky? A Rebe?)

A co Jan Tleskač? ;D ;D Scooolie, takhle humorného vás neznám, obyčejně u vašich příspěvků 1) kroutím hlavou, 2) obracím oči v sloup, 3) důstojně pokyvuji hlavou, drže si bradu a mna si svůj důstojný dlouhý vous, 4) klepu si na čelo a volám ojojoj  :D Ale teď - dosud jsem myslel, že petachja je především demagog, ale třeba to je opravdu zmrtvýchvstalý rebbe z Lubaviče a teď nás zkouší, zda jsme na odhalení jeho pravé identity připraveni. A přivedli mě na to oni Scooolie, protože s tím košer masem mají recht ! Kdyby byl petachja totiž opravdu karaita nebo anti-žid, anti-semita, anti-rabanita nebo anti-cokoliprotičemujenlzebýt, tak ho tyhle věci nebudou v životě zajímat  ;D  ;D Tomu říkám trefa do černého!

Hošana, synu Davidův, hoša na --- !

To máte tak. Já tu většinou musím hájit svobodu, demokracii, jedinou správnou křesťanskou víru a automobilisty proti levičákům, eurofilům, židům a cyklistům. Ale tahle debata o šábesu běží tak kapku mimo mě, tak si dopřávám oddech  :D Jsem samozřejmě příjemně překvapen rozmanitostí reakcí, které mé skromné a uctivě pokorné příspěvky vyvolávají. Zejména variace třetí jest vskutku osvěžující, i když samozřejmě nejraději bych někdy na vlastní oči viděl současné provádění variací všech  >:D

Ovšem, že Petachja je skutečný mošiach se zdá být čím dál jasnější a jasnější. Sice jsem ještě nezaznamenal zprávu z Jeruzaléma, že by se blížil ku bráně na oslu, avšak co není může být. I dnešní jeho debata, kde zpochybňuje autoritu rabínů je jen zdánlivě protináboženská. Ve skutečnosti on kárá rabíny špatné - líné, nevzdělané, hamižné. Takže jeho přístup je stále více naplněním prorockých vizí o mesiáši. Koneckonců sám již prohlásil, že je rodu Davidova. Jen pořád mi vrtá hlavou, jestli je to lubavičský Rebe nebo spíš ten Ovadja... Musím uznat, že v tom červeném battledresu vypadá Ovadja impozantněji než Schneerson.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Šabat
« Odpověď #43 kdy: 20. Října 2009, 14:00:19 »
;D
Na to vás tady všechny užije - samá sranda, žádné náboženství!

Nezapomínejte na toto:

Raba řekl: ten kdo miluje rabíny, bude mít syny rabíny; kdo ctí rabíny, jeho zeťové budou rabíni; kdo stojí v úctě rabínů, sám bude žák rabínů. Ale i když pro to nebude způsobilý (ač by rád), jeho slov bude dbáno jako slov rabínských žáků.

(Šabat 23b)

 :D



Prosím nestrašte mě!
To musí být terno dostat do rodiny rabína.   :'(  :'(  :'(

Hele Petahja, oni jsou taky tak trochu hamižnej, že jo? Tady si stěžují, že rabín v rodině je  hotová pohroma, a o kus dál se přiznají, že si jich pořídili hned 6 a dajana k tomu. Když holt to bylo zadarmo, tak jako správný charedi se nežinýrovali, co?  ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Šabat
« Odpověď #44 kdy: 20. Října 2009, 15:34:39 »
K dotazu P. mam v rodině rabínů habaděj, jsou zaplať Bůh zdraví, veselí a pracovití. Je s nimi i legrace. Televizi neruší, protože ji nemám. Tu a tam mě také rozčílí, ale brzy se udobříme, protože k tomu vždy najdou nějakou kličku v Talmudu anebo poskim.
Já jsem s nimi spokojená.
Pokud jste v Praze a máte možnost se podívat na Národní, tak udělejte průzkum, pro začátek bez průzkumné klobásky. Budeme rádi dostat info z první ruky.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15