Anketa

Co dělat se současným raketovým střílením z Gazy?

Nic, snad je to přejde samo
0 (0%)
Vyhrožovat invazí a občas pár teroristů odstřelit
3 (25%)
Obsadit část Pásma Gazy - s výjimkou města Gaza, kde by to dalo moc práce
0 (0%)
Totálně obsadit celé Pásmo, ale nechat jen dočasnou vojenskou správu
0 (0%)
Totálně obsadit celé Pásmo, znovu obnovit židovské obce
0 (0%)
Totálně obsadit celé Pásmo, obnovit židovské obce a zrušit celou autonomní správu v celé Ješe
5 (41.7%)
Ostřelovat je! Za jeden Kássam - jedno Jericho II. ! Raketa za raketu!
4 (33.3%)

Celkem hlasovalo: 6

Autor Téma: Situace ve Sderotu  (Přečteno 26378 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nillbert

  • Host
Situace ve Sderotu
« kdy: 15. Května 2007, 00:47:02 »
Absolutně nechápu proč se ve Sderotu neumístí baterie děl a po každém dopadu kássamu se nevypálí na Gazu salva :-/ No může mi to někdo vysvětlit proč se neudělá aspon tohle?! :-\ Já to PROSTĚ nechápu!

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #1 kdy: 15. Května 2007, 00:54:34 »
Protože se Izrael ohlíží na mezinárodní reakce a EU, USA a spol. by z toho dostali psotník....

Stačilo, když při loňské operaci v Gaze si arabská rodinka udělala na pláži piknik na místě, kde byla umístěna Hamasem do písku mina. 7 mrtvých. A všichni - včetně Kofiho Anana řvali o "izraelském masakru".

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #2 kdy: 15. Května 2007, 00:58:44 »
Protože se Izrael ohlíží na mezinárodní reakce a EU, USA a spol. by z toho dostali psotník....

ale tohle přece neni možný! :-/ no sakra kde to sme - mrtvý Židi nikoho nezajímaj a v odvetě eliminovaná opice se projednává v evropský komisy - no kde to sme?! :-/

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #3 kdy: 15. Května 2007, 01:03:57 »
Poslouchaj, Nillbert, me to taky strasne stve a mrzi, ale nerikali voni zrovna vcera "Prijde den..." ?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #4 kdy: 15. Května 2007, 01:10:51 »
V mezinárodní politice Nille, v mezinárodní politice. Státy nemají přátele, jen zájmy. A zájem EU a USA a dalších o Blízký východ je zájmem o ropu....

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #5 kdy: 15. Května 2007, 01:12:26 »
ale nerikali voni zrovna vcera "Prijde den..." ?

ale je jen na nás kdy ten den příde , a proč sakra nemůže bejt už zejtra?! jako na co se čeká? olmert ,livni a spol - zbavit funkcí, zavřít , postavit před polní soud a okamžitě začít něco dělat. To je můj názor.

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #6 kdy: 15. Května 2007, 01:15:25 »
nikdo mi nenamluví že jedna salva za jednu raketu by způsobila nějakej obr diplomatickej konflikt

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #7 kdy: 15. Května 2007, 01:18:07 »
Tahle vlada mela byt smetena uz davno. Jenze my, tady odsud, z klidecku, muzeme jen nestastne zirat, kam se to ubira. Neni nic, co bychom mohli delat, teda pokud v garazi neparkujes B-52  :-[ Nezbyva nam, nez doufat, ze se najde nekdo, kdo konecne prestane saskovat a s temi lotry zamete, at z Hamasu, Fatahu, nebo Hizbalahu. BTW dnes ty zrudy zase vysilaly ten svuj "vzdelavaci porad" pro deti s Mickey Mousem, i kdyz jim to jejich vlastni ministr zakazal.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #8 kdy: 15. Května 2007, 01:21:48 »
nikdo mi nenamluví že jedna salva za jednu raketu by způsobila nějakej obr diplomatickej konflikt

No, v podstate bych nevidel vetsiho problemu v regulernim vyhlaseni valky, ale jsou tu dve ALE:

  • smejdi z Hizballahu vrazdili o 106, a ten spatnej je u toho zase Izael (viz Libanon loni). Div ze nase slavna civilizace nepostavila za ty "nevzdelane chudack, kteri nevi co cini, kdyz odpaluji rakety..."
  • neni komu vyhlasit valku, protoze neexistuje zadny palestinsky stat

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #9 kdy: 15. Května 2007, 01:37:20 »
dnes ty zrudy zase vysilaly ten svuj "vzdelavaci porad" pro deti s Mickey Mousem, i kdyz jim to jejich vlastni ministr zakazal.


vim , bylo to v poledních zprávách - no trapárna na entou, tohle snad ty děti ani nemůže bavit... no nicméně víš jak to tam funguje: ministr zakáže a na chodbě je dožene a eště škemrá at vysílaj dál - ty sou levý jak turecká šabla...

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #10 kdy: 15. Května 2007, 01:38:55 »
Všimli ste si taky dneska tý zprávy v Jerusalem Postu že kaddáfí měl mrtvici a je v komatu? pak to nák zapadlo.... zaznamenali jste to?

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #11 kdy: 15. Května 2007, 01:40:45 »
Vade žádnou válku, ani novináře nevolat, jen je v tichosti vodstřelovat - tak se to musí.

analytik

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #12 kdy: 15. Května 2007, 13:15:49 »
Absolutně nechápu proč se ve Sderotu neumístí baterie děl a po každém dopadu kássamu se nevypálí na Gazu salva :-/ No může mi to někdo vysvětlit proč se neudělá aspon tohle?! :-\ Já to PROSTĚ nechápu!
Asi preto lebo by pri odvedte zahynulo vela nevinnych zien deti.
Mam iny napad co tak vyslat komando ktore by odbachlo konkretneho odpalovaca rakiet?

analytik

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #13 kdy: 15. Května 2007, 17:29:11 »
TOTO JE PRAVDA?
https://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/1270038.stm
Preklad zhruba:
 Vodca židovskej strany Šás vyzýva k vyvraždeniu Arabov      

   Duchovný vodca židovskej ultra-ortodoxnej strany Šás, rabbi Ovadia Yosef vo svojej kázni vyzýval k vyvraždeniu Arabov.

   "Akékoľvek zľutovanie s nimi je neprípustné. Musíme na nich poslať rakety a všetkých ich vyvraždiť. Sú zlí a zavrhnutia hodní" povedal na svojej kázni.
   Rabbi Yosef je jeden z najvplyvnejších izraelských duchovných vodcov a je o ňom známe, že už aj v minulosti Arabov nazýval "zmijami".

   Vďaka svojmu vplyvu v strane Šás, izraelskej tretej najväčšej politickej strane je Yosef zároveň významnou politickou osobnosťou. Ako zakladateľa a duchovného vodcu strany Šás, judeo-fašistického rabína Yosefa vnímajú stovky tisícov židov blízkeho východu a severnej afriky ako svätú osobu.

   Palestínske Autority túto kázeň odsúdili ako rasistickú a vyzvali medzinárodné organizácie, aby s rabínom zaobchádzali ako s vojnovým zločincom.

   Yosef vo svojej kázni ďalej povedal, že nepriatelia sa snažili židom ubližovať od čias ich exodu z Egypta až do dnešných dní.

"Boh musí obrátiť hriechy Arabov späť na ich hlavy, zničiť ich plemeno, vyhubiť ich, totálne ich zničiť a vyhladiť z povrchu zeme," povedal doslovne.

   Hovorca strany Šás, Yitzhaq Suderi sa snažil situáciu zachrániť a vyhlásil, že rabínove poznámky boli namierené len na "Arabských vrahov a teroristov" a nie na Arabov všeobecne.

   Palestínsky člen vlády Hassan Asfur vyzval civilné inštitúcie a organizácie pre ochranu ľudských práv, aby v budúcnosti jednali s rabínom Yosefom ako s vojnovým zločincom.

Jeho výroky boli "jednoznačná výzva na vraždenie a politický a intelektuálny terorizmus, ktorý povedie k terorizmu vojenskému" povedal v rozhovore pre Palestínske rádio.

Hassan Asfur ďalej povedal, že nepredpokladá, že by izraelská vláda prijala proti rabínovy akékoľvek opatrenia, "keďže jej politická kultúra a smerovanie je plne v súlade s (rabínovými) rasistickými postojmi a vyhláseniami".

   Predsalen, izraelský minister spravodlivosti tiež odsúdil rabínove výroky, keď povedal, že "osoba s postavením ako je rabbi Yosef by sa mala zdržiavať takých trpkých poznámok ako boli tieto".

   Jediný Arabský člen izraelskej vlády, Salah Tarif na margo Yosefovych výrokov povedal, že "jeho výroky neprinášajú nič, len nenávisť".

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #14 kdy: 15. Května 2007, 18:02:04 »
No a co že to řek?! Dyt má pravdu! :-I
Navíc to řek před 6ti lety po začátku 2hý intifády. Ahmad Jassín - vůdce hamásu - tenkrát tohle vykřikoval dnes a denně od rána do večera (samozřejmě o Židech) - a nikdo se nad tim nepozastavoval...
Rabbi Ben Ovadia je moudrý a svatý muž.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #15 kdy: 15. Května 2007, 22:12:12 »
Ted hlasili v radiu ze na Sderot bylo vystreleno dnes temer 30 raket. Neni mi jasne, procma vlada dosud nereaguje a proc OSN mlci. Jsou zraneni. Rozumite tomu nekdo?

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #16 kdy: 16. Května 2007, 00:20:46 »
Nevím čemu se divíte, vždyť přece nás chtějí zabít též mnozí z oněch uhlazených politiků na západě jen to nepatří do kulturní rubriky a tak alespoň uvolňují ruce těm kdo dělají jejich práci.
Dále bych rád napsal že to co řekl rabi Ovadja Josef bylo řečeno a několikrát vysloveně o arabských teroristech, kteří zabíjejí a řekl že nikomu nemůže přijít na mysl zabíjet pokojné nežidy například jen proto že jsou arabové, než je urážen významný představitel jiného národa prvně je potřeba zjistit za co.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #17 kdy: 16. Května 2007, 16:57:21 »
Přidal jsem anketu. Jeden člověk má jeden hlas.

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #18 kdy: 16. Května 2007, 18:27:10 »
Přidal jsem anketu. Jeden člověk má jeden hlas.

Skůlosi, obsazování - to jen stojí peníze! Ostřelovat je! Za jeden Kássam - jedno Jericho II. ! Raketa za raketu! Jsem zvědavej kdo vydrží dýl!

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #19 kdy: 16. Května 2007, 21:02:33 »
Nilli umi veci vzdy presne vystihnout. Jako by tu bydlel. Myslim, ze na tuhle situaci je teologie kratka, konec koncu v TANACHu mame dostatek popisu valecnych situaci.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #20 kdy: 16. Května 2007, 21:26:34 »
Jj. Vždycky jsem měl pocit, že Nill sedí s notebookem někde v Kirjat Arba  :)

Mimochodem - přidal jsem ti možnost do ankety. Na míru šitou.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #21 kdy: 16. Května 2007, 21:42:59 »
Myslim, ze na tuhle situaci je teologie kratka, konec koncu v TANACHu mame dostatek popisu valecnych situaci.

Prave ze teologie na to neni kratka, jak rikas, Tenach popisuje dost situaci, kdy si izraelci rekli (po vzoru Josefa Ben-Svejka) "Kraglujete nam strejcky, tak tady mate pres drzku". Hodne svatku se da shrnout vetou "Oni nas chteli zabit, ale my jsme se ubranili".
Mne se to tady v klidecku a zavetri keca, ale stejne nedokazu pochopit, proc uz davno (a pravidelne) neletaji nad Gazou stihacky, bombardery a vrtulniky, proc tam neni vic tanku nez autobusu a podobne. Naordinoval bych Hamasu a Fatahu vitamin B-52 5x denne...
Ovsem dovedete si, damy a panove, predstavit tu hysterii nasi slavne civilizace, kdyby se spici drak opravdu probudil?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #22 kdy: 16. Května 2007, 22:16:11 »
Ovsem dovedete si, damy a panove, predstavit tu hysterii nasi slavne civilizace, kdyby se spici drak opravdu probudil?

A o tom to je. Samozřejmě, že by Izrael dokázal během jednoho dne srovnat celé Pásmo se zemí. Jenže to udělat nemůže. Jednak kvůli tomu, že tam jsou nevinní civilisté - děti, ženy, někteří muži - kteří jsou v podstatě rukojmí bastardů z Hamasu, Fatáhu a dalších vrahounských gangů. A jednak proto, že i kdyby celé Pásmo bylo plné jen zlotřilých vrahounů (což ale není), tak by jejich eliminace byla stejně označena za masakr nebohých nevinných lidí - a Izrael by to mohlo fatálně mezinárodně poškodit.

nillbert

  • Host
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #23 kdy: 16. Května 2007, 23:34:41 »
Jj. Vždycky jsem měl pocit, že Nill sedí s notebookem někde v Kirjat Arba  :)

Přátelé - duší a srdcem tam skutečně jsem :-)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Situace ve Sderotu
« Odpověď #24 kdy: 16. Května 2007, 23:45:25 »
Jj. Vždycky jsem měl pocit, že Nill sedí s notebookem někde v Kirjat Arba  :)

Přátelé - duší a srdcem tam skutečně jsem :-)

Srdcem určitě. Ale duší? Nille, Kirjat Arba je zbožné město  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15