Autor Téma: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace  (Přečteno 77372 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

sad

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #25 kdy: 27. Května 2009, 07:22:09 »
Vazeny pane deporresi,
dekuji Vam za vyklad (obzvlaste ten k Tanachu me potesil)...
Domluvme se takto: zidovstvi i krestanstvi zna pojem svate valky, byt jej treba vyklada odlisne nez islam. Tim bych to uzavrela.
Vy se venujte svemu "hygienickemu" pojeti sveta; ja zase svemu; spolecne muzeme doufat, ze "vyhledove budeme vsichni stastni", na nicem jinem se asi neshodneme. A zrejme to neni problem nabozensky...
S pranim vseho dobreho
sad

martindeporres

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #26 kdy: 27. Května 2009, 08:24:45 »
Milá sad
jsem rád, že jsem vás něčím potěšil, když už máte smutek v názvu.  :) Rozdíl je tento: V Bibli určitě nikde nenajdete výzvu k  vedení permanentní svaté války proti "nevěřícím" jako je tomu v Koránu, kde je tato  válka oslavována  a přikazována jako cesta k tomu, aby se muslim dostal do nebe - blažení, kteří zemřeli na cestě džihádu.  Pokoj a radost s Vámi.
« Poslední změna: 27. Května 2009, 10:07:42 od martindeporres »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #27 kdy: 27. Května 2009, 18:29:19 »
 Sad: Mýlíte se. V křesťanství (tedy v křesťanství, založeném na Bibli, ne v nějakých "derivátech" jako je katolicismus) koncept svaté války neexistuje. To je absolutní nesmysl. V tom citátu z Lukáše 19.27 se hovoří o tom, co udělá Bůh - je to prorocké podobenství. Rozhodně to není výzva pro lidi. Lidem jako vám by měli Bibli dávat na povolenku, abyste si s ní neublížili, když s ní neumíte zacházet(tedy nevíte, že příběh se čte celý, nevytrhává se z něj účelově jedna věta, která pak zcela obrací smysl)

sad

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #28 kdy: 27. Května 2009, 20:43:19 »
Vazeny Scooolie,
pouze jsem vyjadrila nadeji, ze text ma nejake vysvetleni, cehoz se mi tez od p. deporrese dostalo.
Nevim proc se rozcilujete?
 Katolicismus je derivat krestanstvi? A kdo urci co je skutecne krestanstvi a co pouze derivat?
Preji Vam hodne uspechu pri vedeni tohoto fora.
Zidovskym pratelum predbezne chag sameach.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #29 kdy: 27. Května 2009, 20:54:04 »
Mila Sad, mam mnoho dobrych krestanskych pratel. V nasem pratelstvi plati zasada nehadat se o vecech nabozenskych. Sahnout oni mi na Nejvyssiho, nebo i na Mojzise, utrhnu jim hlavu a plivnu do krku. To stejne plati i vice versa, a to dokonce i mezi nimi. Ruzne krestanske smery tvrdi, ze oni jsou to prave krestanstvi a zbytek ze si tzv. Novy zakon prekroutil k obrazu svemu. Takze tohle tema je pro nas tabu. Dovedete si predstavit, jak by vypadaly nase mezilidske stavy a spoluprace na SW projektech ci systemacine, kdyby se pohadali Svedek, adventista, husita, katolik a zid ? To by byl takovy maly arageddon.
Summa : kazda cirkev pravi, ze je ta jedina spravna, a pokud se nechcete zblaznit, neptejte se proc. Pripomina mi to vetu ze Simpsonu : rozesli jsme se s nimi Ludskym schizmatem o svatem pravu chodit do kostela s mokrou hlavou, ktere jsme pozdeji odvolali, ale stejne je nesnasime.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #30 kdy: 27. Května 2009, 21:02:11 »
Sad:
Nikoliv. Ve Vašem příspěvku je uvedeno, že doufáte, že výrok je opatřen "vysvětlující tradici." Onen výrok z Lukáše 19:27 však ke svému vysvětlení žádnou vysvětlující tradici nepotřebuje. Je jasně srozumitelný již zcela prvoplánově. Stačí, když se ten příběh čte od začátku a ne od prostředka. On totiž ten úvod zcela jasně říká, že jde o podobenství (Lk 19:11-12 Těm, kteří to slyšeli, pověděl ještě podobenství, protože byl blízko Jeruzaléma, a oni se domnívali, že království Boží se má zjevit ihned. Proto řekl: „...").
Zatímco Korán jasně vyzývá k zabíjení jinověrců a jednou z povolených forem džihádu je džihád mečem, pak v křesťanství nic takového neexistuje. Takový koncept prostě v křesťanské Bibli nenajdete.

Ohledně katolicismu jsem samozřejmě prezentoval vlastní názor. Názor opírající se o to, že základě křesťanské víry je a musí být vždy Bible a tradice je jen navážka, kterou je třeba vždy poměřovat se základem a nemilosrdně se jí jako balastu zbavit, pokud se od biblického základu odchyluje či jej dokonce mění. To je protestantská interpretace. Katolík by vám to samozřejmě podal jinak. "Kdo určí" - z křesťanského hlediska jedině Ježíš (viz Mt 7:21-23).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #31 kdy: 27. Května 2009, 21:08:58 »
Mila Sad, mam mnoho dobrych krestanskych pratel. V nasem pratelstvi plati zasada nehadat se o vecech nabozenskych. Sahnout oni mi na Nejvyssiho, nebo i na Mojzise, utrhnu jim hlavu a plivnu do krku. To stejne plati i vice versa, a to dokonce i mezi nimi. Ruzne krestanske smery tvrdi, ze oni jsou to prave krestanstvi a zbytek ze si tzv. Novy zakon prekroutil k obrazu svemu. Takze tohle tema je pro nas tabu. Dovedete si predstavit, jak by vypadaly nase mezilidske stavy a spoluprace na SW projektech ci systemacine, kdyby se pohadali Svedek, adventista, husita, katolik a zid ? To by byl takovy maly arageddon.
Summa : kazda cirkev pravi, ze je ta jedina spravna, a pokud se nechcete zblaznit, neptejte se proc. Pripomina mi to vetu ze Simpsonu : rozesli jsme se s nimi Ludskym schizmatem o svatem pravu chodit do kostela s mokrou hlavou, ktere jsme pozdeji odvolali, ale stejne je nesnasime.

Tady ovšem nešlo o to, kdo má pravdu či ne. Ale o to, že Sad interpretuje evangelium na základě jedné věty vytržené z kontextu. Já bych si nikdy netroufl dělat židovským přátelům takovou interpretaci jejich učení. Nanejvýš bych se zeptal ve stylu: "A jak rozumíte tomu, že tam a tam se říká tohle a tohle, ve mě to budí dojem, že snad to a to. Pletu se?"

Ad summa: Proč každá církev říká, že je ta jediná správná? Ale vždyť to přece neříká... Mluvíme-li o církevních denominacích, tak minimálně v protestantské tradici je pluralismus běžný. Nemám problém s tím, že jsou jiné denominace. Myslím si, že ta moje uctívá Pána či interpretuje Písmo nejlépe (jinak bych tam nebyl, kdybych si myslel, že jinde mají správnější přístup, šel bych tam), ale na druhou stranu to přece neznamená, že jejich cesta nevede k témuž cíli. Takže "jediná správná" to určitě ne. To je pohled pravoslavných, resp. konzervativních katolíků. Kteří si (dle mého soudu mylně) ztotožňují Církev (jakožto společenství všech následovníků Kristových s Kristem v čele) jen se svojí denominací.

Elazar

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #32 kdy: 27. Května 2009, 21:40:56 »
Abych se přiznala Elazare, moc Vám nerozumím a budu ráda, když mi to vysvětlíte. Třeba jsem nezkušená, ale Bible má jednoho Boha, my starý zákon, křesťani nový zákon. Židi o každého soukmenovce bojují do posledního dechu a pokud ho pošlou do boje, všichni se modlí, aby se vrátil, ale muslimové využívají lidské štíty, lidské bomby, to by přeci jsme nikdy neudělali. Asi jsem Vás špatně pochopila. Prominte. Já se možná i omlouvám Sad, sice tvrdím, že nejsem a i tomu věřím, žádný rasista, ale s muslimy vidím minimálně růžově už od zkušeností z koleje. Jinak je pravda, vždy jsou lidi dobří a špatní bez rozdílu pleti, náboženství.

Milá Mílo, z toho si nic nedělejte, já vám nerozumím rovněž.  :) Tvrdíte, že sz a nz mají stejného boha ( :o), ale Korán nejspíš už ne... To je dost zvláštní představa, mnoho židů i křesťanů by totiž nesouhlasilo s tezí, že sz a nz bůh je ten samý. Pokud ale přijmu, že se jedná o derivace téhož, musím do toho zahrnout i Korán a další kulty, nedoť i ony jsou deriváty B-ha.
Dále:Není pravda, že "bysme něco my nikdy neudělali" - to je hloupost a názor vedoucí do pekel. My jsme udělali spoustu ošklivých věcí (naše historie je dost dlouhá). Jsme jen lidé.
A poslední - jistě jste poznala, že jsem zkopíroval váš příspěvek a pouze zaměnil slova žid a muslim. Výsledek můžete posoudit sama.


V Bibli určitě nikde nenajdete výzvu k  vedení permanentní svaté války proti "nevěřícím" jako je tomu v Koránu, kde je tato  válka oslavována  a přikazována jako cesta k tomu, aby se muslim dostal do nebe - blažení, kteří zemřeli na cestě džihádu.

Povídejte to Amálekovi nebo Jerišským, případně uctívačům ašéry nebo baala. Vy jste tu Bibli moc nečetl, že?  ;) A to nemluvím o prorocích nebo žalmech

Zatímco Korán jasně vyzývá k zabíjení jinověrců a jednou z povolených forem džihádu je džihád mečem, pak v křesťanství nic takového neexistuje. Takový koncept prostě v křesťanské Bibli nenajdete.

Obávám se, že křesťanská Bible (předpokládám, že myslíte pouze tu navážku na tradici, které někteří lidé říkají Nový zákon  ;) ) a křesťanství jsou v tomto dvě rozdílné věci. V křesťanství toho najdu o "džihádu" s mečem v ruce a křížem na plášti více než dost.

ari180

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #33 kdy: 27. Května 2009, 22:30:46 »
Elazare : rozdiel je v tom ze vo svete je dnes jedna miliarda fanatickych moslimov ktori veria ze Koran im dava pravo na vrazdenia a sirenie Islamu akymkolvek sposobom-dnes v sucasnosti. Samozrejme aj Biblia obsahuje taketo pasaze a vyzvy,tie sa vsak tykaju historie a nikto sa ich nesnazi naplnit

Takisto krestanska Biblia, su tam mece, su tam krize. Ale kolko poznate krestanov ktori by preto v sucasnosti vrazdili alebo bojovali?

Inak k tej imigracii-10 percent francuzskej populacie su moslimovia. 70 percent trestancov vo francuzskych vazniciach su moslimovia. Vidite paralelu s Izraelom?

80 percent znasilneni vo Svedsku,Francuzsku,Norsku,Dansku maju na svedomi moslimski imigranti.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #34 kdy: 27. Května 2009, 22:35:47 »
V Bibli určitě nikde nenajdete výzvu k  vedení permanentní svaté války proti "nevěřícím" jako je tomu v Koránu, kde je tato  válka oslavována  a přikazována jako cesta k tomu, aby se muslim dostal do nebe - blažení, kteří zemřeli na cestě džihádu.

Povídejte to Amálekovi nebo Jerišským, případně uctívačům ašéry nebo baala. Vy jste tu Bibli moc nečetl, že?  ;) A to nemluvím o prorocích nebo žalmech
Jericho, Amálek, Haman´s family, ašery a baalové a další se dá ovšem vysvětlit tím, že to byly jednorázové události, které prostě byly aktuální ve své době, kdy Šéf řekl "let´s go my folks!", ale nemají přesah do současnosti.

Citovat
Zatímco Korán jasně vyzývá k zabíjení jinověrců a jednou z povolených forem džihádu je džihád mečem, pak v křesťanství nic takového neexistuje. Takový koncept prostě v křesťanské Bibli nenajdete.

Obávám se, že křesťanská Bible (předpokládám, že myslíte pouze tu navážku na tradici, které někteří lidé říkají Nový zákon  ;) ) a křesťanství jsou v tomto dvě rozdílné věci. V křesťanství toho najdu o "džihádu" s mečem v ruce a křížem na plášti více než dost.

Křesťanskou biblí myslím komplet - Zákon i Novelu, což ovšem bráno ve svém celku samozřejmě dává Novele silnější postavení, minimálně v tom směru, že určuje pravidla interpretace zákona (tj. starého zákona).

Onu poznámku o svatém džihádu v křesťanském balení jsem samozřejmě čekal. A samozřejmě to nemusíte akceptovat - ale já jsem stoupence názoru, že ti, kdo prováděli svaté války byli heretici, odpadlíci, prostě přesně ti z Mt 7:21-23. Nejsem ten, kdo by je měl soudit, ale skoro se obávám, že se mohou ozvat u jejich Soudu ta slova: "Nikdy jsem vás neznal."

Elazar

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #35 kdy: 27. Května 2009, 22:40:47 »
Elazare : rozdiel je v tom ze vo svete je dnes jedna miliarda fanatickych moslimov ktori veria ze Koran im dava pravo na vrazdenia a sirenie Islamu akymkolvek sposobom-dnes v sucasnosti.
Kdyby celá ta milarda byla takoví krvelační fanatici, tak tuto debatu není potřeba vést. Takových jako ty je samozřejmě mezi muslimy hodně. Ale stejně tak jsou mezi křesťany a židy.

Samozrejme aj Biblia obsahuje taketo pasaze a vyzvy,tie sa vsak tykaju historie a nikto sa ich nesnazi naplnit
To není pravda.

Takisto krestanska Biblia, su tam mece, su tam krize. Ale kolko poznate krestanov ktori by preto v sucasnosti vrazdili alebo bojovali?

Když to budu brát konfesně, tak opravdu hodně.

Inak k tej imigracii-10 percent francuzskej populacie su moslimovia. 70 percent trestancov vo francuzskych vazniciach su moslimovia. Vidite paralelu s Izraelom?

80 percent znasilneni vo Svedsku,Francuzsku,Norsku,Dansku maju na svedomi moslimski imigranti.

O tom žádná. V případě těchto zemí je ovšem nutné položit si otázku: A kdo si je tam nasáčkoval? Kdo si tento problém způsobil? Kdo jej odmítá řešit? Jediní, kdo mají "řešení" jsou nacisté. A ti, pokud se dostanou k moci, nás s bratry muslimy vezmou pěkně jedním transportem.

Elazar

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #36 kdy: 27. Května 2009, 22:49:04 »
V Bibli určitě nikde nenajdete výzvu k  vedení permanentní svaté války proti "nevěřícím" jako je tomu v Koránu, kde je tato  válka oslavována  a přikazována jako cesta k tomu, aby se muslim dostal do nebe - blažení, kteří zemřeli na cestě džihádu.

Povídejte to Amálekovi nebo Jerišským, případně uctívačům ašéry nebo baala. Vy jste tu Bibli moc nečetl, že?  ;) A to nemluvím o prorocích nebo žalmech
Jericho, Amálek, Haman´s family, ašery a baalové a další se dá ovšem vysvětlit tím, že to byly jednorázové události, které prostě byly aktuální ve své době, kdy Šéf řekl "let´s go my folks!", ale nemají přesah do současnosti.

Stejně jako odpověď Arimu, tohle není pravda, spousta lidí, ať už z židovských nebo křesťanských kruhů, to vykládá jinak. Velmi současně a velmi po svém.

Zatímco Korán jasně vyzývá k zabíjení jinověrců a jednou z povolených forem džihádu je džihád mečem, pak v křesťanství nic takového neexistuje. Takový koncept prostě v křesťanské Bibli nenajdete.

Obávám se, že křesťanská Bible (předpokládám, že myslíte pouze tu navážku na tradici, které někteří lidé říkají Nový zákon  ;) ) a křesťanství jsou v tomto dvě rozdílné věci. V křesťanství toho najdu o "džihádu" s mečem v ruce a křížem na plášti více než dost.

Křesťanskou biblí myslím komplet - Zákon i Novelu, což ovšem bráno ve svém celku samozřejmě dává Novele silnější postavení, minimálně v tom směru, že určuje pravidla interpretace zákona (tj. starého zákona).

Onu poznámku o svatém džihádu v křesťanském balení jsem samozřejmě čekal. A samozřejmě to nemusíte akceptovat - ale já jsem stoupence názoru, že ti, kdo prováděli svaté války byli heretici, odpadlíci, prostě přesně ti z Mt 7:21-23. Nejsem ten, kdo by je měl soudit, ale skoro se obávám, že se mohou ozvat u jejich Soudu ta slova: "Nikdy jsem vás neznal."

Zrovna ve vašem případě o tom nepochybuju, ale tohle ale říkají i islámští klerici o teroristech ze svých řad  :D

ari180

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #37 kdy: 27. Května 2009, 22:51:17 »
Zvlastne, od teba Elazar som ani nic ine necakal. Tak ale ano jedna miliarda fanatickych moslimov. Na nase stasite vascina z nich zije v Azii ale nepochybujem ze keby mali moznost poodsekavali by nam hlavy bez zavahania. Samozrejme predtym by nam dali moznost konvertovat. Ludia ktori tancovali na uliciach po pade dvojiciek to neboli clenovia ziadnej teroristickej skupiny ale normalny moslomovia. Fanatici.

Biblia obsahuje take pasaze ale nikto sa ich nesnazi naplnit. Cakam ze uvediete priklad ale ak poviete Izrael tak si nieco urobim.

S nazorom na imigraciu v podstate suhlasim

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #38 kdy: 27. Května 2009, 22:59:11 »
V Bibli určitě nikde nenajdete výzvu k  vedení permanentní svaté války proti "nevěřícím" jako je tomu v Koránu, kde je tato  válka oslavována  a přikazována jako cesta k tomu, aby se muslim dostal do nebe - blažení, kteří zemřeli na cestě džihádu.

Povídejte to Amálekovi nebo Jerišským, případně uctívačům ašéry nebo baala. Vy jste tu Bibli moc nečetl, že?  ;) A to nemluvím o prorocích nebo žalmech
Jericho, Amálek, Haman´s family, ašery a baalové a další se dá ovšem vysvětlit tím, že to byly jednorázové události, které prostě byly aktuální ve své době, kdy Šéf řekl "let´s go my folks!", ale nemají přesah do současnosti.

Stejně jako odpověď Arimu, tohle není pravda, spousta lidí, ať už z židovských nebo křesťanských kruhů, to vykládá jinak. Velmi současně a velmi po svém.
Na oponování ohledn židovských kruhů si netroufám, protože tam nejsem tak silný v kramflecích, byť si myslím, že to tak horké nebude, protože v praxi nějak nevidím žádné důsledky - které by takové rozšířené výklady nepochybně musely mít.
V křesťanských kruzích výklady, které by se snažily dnes realizovat svatou válku v praxi (nebo fyzicky eliminovat domnělé či skutečné nepřátele Boží) prakticky nevyskytují. Pokud ano, tak to zpravidla jsou naopak nějaké rasistické skupiny, které se jen halí do křesťanské terminologie, ale ve skutečnosti mají ke křesťanství daleko.

Citovat
Zatímco Korán jasně vyzývá k zabíjení jinověrců a jednou z povolených forem džihádu je džihád mečem, pak v křesťanství nic takového neexistuje. Takový koncept prostě v křesťanské Bibli nenajdete.

Obávám se, že křesťanská Bible (předpokládám, že myslíte pouze tu navážku na tradici, které někteří lidé říkají Nový zákon  ;) ) a křesťanství jsou v tomto dvě rozdílné věci. V křesťanství toho najdu o "džihádu" s mečem v ruce a křížem na plášti více než dost.

Křesťanskou biblí myslím komplet - Zákon i Novelu, což ovšem bráno ve svém celku samozřejmě dává Novele silnější postavení, minimálně v tom směru, že určuje pravidla interpretace zákona (tj. starého zákona).

Onu poznámku o svatém džihádu v křesťanském balení jsem samozřejmě čekal. A samozřejmě to nemusíte akceptovat - ale já jsem stoupence názoru, že ti, kdo prováděli svaté války byli heretici, odpadlíci, prostě přesně ti z Mt 7:21-23. Nejsem ten, kdo by je měl soudit, ale skoro se obávám, že se mohou ozvat u jejich Soudu ta slova: "Nikdy jsem vás neznal."

Zrovna ve vašem případě o tom nepochybuju, ale tohle ale říkají i islámští klerici o teroristech ze svých řad  :D

Jenže zatímco já mám na své straně křesťanskou Bibli, která je v NZ důsledně mírumilovná, tak oni mají problém - jejich Korán násilí povoluje.
Takže zatímco užití násilí v rámci křesťanství je zjevný exces, v rámci islámu to tak zdaleka být nemusí. Je to tam mnohem složitější a jde jen o to, zda v dané situaci se násilí smělo nebo nesmělo užít. Ale principiálně násilí zakázané není.
« Poslední změna: 27. Května 2009, 23:03:59 od Scooolie »

Elazar

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #39 kdy: 27. Května 2009, 23:00:14 »
Zvlastne, od teba Elazar som ani nic ine necakal. Tak ale ano jedna miliarda fanatickych moslimov. Na nase stasite vascina z nich zije v Azii ale nepochybujem ze keby mali moznost poodsekavali by nam hlavy bez zavahania. Samozrejme predtym by nam dali moznost konvertovat. Ludia ktori tancovali na uliciach po pade dvojiciek to neboli clenovia ziadnej teroristickej skupiny ale normalny moslomovia. Fanatici.

Biblia obsahuje take pasaze ale nikto sa ich nesnazi naplnit. Cakam ze uvediete priklad ale ak poviete Izrael tak si nieco urobim.

S nazorom na imigraciu v podstate suhlasim

Ano, ty skupiny jsou i v Izraeli  ;D  (tak schválně, co bude  ;D) Jsou lidé, co považují Palestince za Amalekity a jako takové určené "k vyhlazení jako klaté". Není jich většina - b"H. Ale úplně málo jich taky není.

Ari, podle tvých dřívějších příspěvků soudím, že kdybys ty měl možnost, tak řežeš hlavy muslimům o sto šest. Pletu se? ;)

Elazar

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #40 kdy: 27. Května 2009, 23:08:02 »
V Bibli určitě nikde nenajdete výzvu k  vedení permanentní svaté války proti "nevěřícím" jako je tomu v Koránu, kde je tato  válka oslavována  a přikazována jako cesta k tomu, aby se muslim dostal do nebe - blažení, kteří zemřeli na cestě džihádu.

Povídejte to Amálekovi nebo Jerišským, případně uctívačům ašéry nebo baala. Vy jste tu Bibli moc nečetl, že?  ;) A to nemluvím o prorocích nebo žalmech
Jericho, Amálek, Haman´s family, ašery a baalové a další se dá ovšem vysvětlit tím, že to byly jednorázové události, které prostě byly aktuální ve své době, kdy Šéf řekl "let´s go my folks!", ale nemají přesah do současnosti.

Stejně jako odpověď Arimu, tohle není pravda, spousta lidí, ať už z židovských nebo křesťanských kruhů, to vykládá jinak. Velmi současně a velmi po svém.
Na oponování ohledn židovských kruhů si netroufám, protože tam nejsem tak silný v kramflecích, byť si myslím, že to tak horké nebude, protože v praxi nějak nevidím žádné důsledky - které by takové rozšířené výklady nepochybně musely mít.
V křesťanských kruzích výklady, které by se snažily dnes realizovat svatou válku v praxi (nebo fyzicky eliminovat domnělé či skutečné nepřátele Boží) prakticky nevyskytují. Pokud ano, tak to zpravidla jsou naopak nějaké rasistické skupiny, které se jen halí do křesťanské terminologie, ale ve skutečnosti mají ke křesťanství daleko.

Totéž si myslím i já. Totéž vám řada muslimů bude tvrdit o těch, co zabíjí ve jménu Alláha. Totéž vám budu tvrdit já o fanaticích z pohrobků Kachu a jim podobných (který je žel dost a dost - jen většinou nemají nějaká snadno zapamatovatelná jména, jako třeba JDL, a neorganizují se do skupin s vlastními stránkami na netu).

Ale budeme jejich nebezpečnost hodnotit podle toho, kolik mají mrtvých na svědomí? Pak mi třeba DS vychází jako neškodný předškolní spolek.

Anebo si nalijeme čistého vína?
Já nehodlám nikoho obhajovat, ale k tomuhle tématu jsme se dostali pokud vím tak, že tu byl poměrně rozšířený názor, že muslimové jsou jako muslimové špatní a nebezpeční už z podstaty svého učení, zatímco židé a křesťané jsou vlastně zamilované holubičky.
Z historie i současosti je zřejmé, že to tak není. Vlastně si (co se potenciální rizikovosti/nebezpečnosti našich náboženství týká) navzájem nemáme vůbec co vyčítat. Nic víc.

ari180

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #41 kdy: 27. Května 2009, 23:16:48 »
Zvlastne, od teba Elazar som ani nic ine necakal. Tak ale ano jedna miliarda fanatickych moslimov. Na nase stasite vascina z nich zije v Azii ale nepochybujem ze keby mali moznost poodsekavali by nam hlavy bez zavahania. Samozrejme predtym by nam dali moznost konvertovat. Ludia ktori tancovali na uliciach po pade dvojiciek to neboli clenovia ziadnej teroristickej skupiny ale normalny moslomovia. Fanatici.

Biblia obsahuje take pasaze ale nikto sa ich nesnazi naplnit. Cakam ze uvediete priklad ale ak poviete Izrael tak si nieco urobim.

S nazorom na imigraciu v podstate suhlasim

Ano, ty skupiny jsou i v Izraeli  ;D  (tak schválně, co bude  ;D) Jsou lidé, co považují Palestince za Amalekity a jako takové určené "k vyhlazení jako klaté". Není jich většina - b"H. Ale úplně málo jich taky není.

Ari, podle tvých dřívějších příspěvků soudím, že kdybys ty měl možnost, tak řežeš hlavy muslimům o sto šest. Pletu se? ;)

Znovu zavadzate, ide o to ze amalekovia nemusia byt definovany ako jeden specificky nardo z historie. Amalekovia moze byt hocikto kto brani Zidovskemu narodu v ziti v zemi ktoru im proslubil B-h. Preto palestincanov niektori rabini a ludia nazvali amalekov. Nikto vsak nevolal po ich genocide a vyhladzovani len po najdeni sposobu ako ich donutit odist. Isteze v Izraeli su aj dnes radikalne skupiny ale kolko maju clenov? Zopar tisic. A kde su skutky? Ja som o ziadnom teroristickom utoku na bezbrannych moslimov nepocul. Taky Bombaj je uz vsak nieco ine alebo Ilan Hamili. Zaujimave ze take nieco sa v Izraeli nedeje

Velmi sa mylite pokial si myslite ze by som mal potesenie z niecoho takeho. Avsak radsej by som bol keby vsetkych moslimov pohltilo more nez aby som mal zit v rezime islamofasizmu.

ari180

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #42 kdy: 27. Května 2009, 23:24:29 »
V Bibli určitě nikde nenajdete výzvu k  vedení permanentní svaté války proti "nevěřícím" jako je tomu v Koránu, kde je tato  válka oslavována  a přikazována jako cesta k tomu, aby se muslim dostal do nebe - blažení, kteří zemřeli na cestě džihádu.

Povídejte to Amálekovi nebo Jerišským, případně uctívačům ašéry nebo baala. Vy jste tu Bibli moc nečetl, že?  ;) A to nemluvím o prorocích nebo žalmech
Jericho, Amálek, Haman´s family, ašery a baalové a další se dá ovšem vysvětlit tím, že to byly jednorázové události, které prostě byly aktuální ve své době, kdy Šéf řekl "let´s go my folks!", ale nemají přesah do současnosti.

Stejně jako odpověď Arimu, tohle není pravda, spousta lidí, ať už z židovských nebo křesťanských kruhů, to vykládá jinak. Velmi současně a velmi po svém.
Na oponování ohledn židovských kruhů si netroufám, protože tam nejsem tak silný v kramflecích, byť si myslím, že to tak horké nebude, protože v praxi nějak nevidím žádné důsledky - které by takové rozšířené výklady nepochybně musely mít.
V křesťanských kruzích výklady, které by se snažily dnes realizovat svatou válku v praxi (nebo fyzicky eliminovat domnělé či skutečné nepřátele Boží) prakticky nevyskytují. Pokud ano, tak to zpravidla jsou naopak nějaké rasistické skupiny, které se jen halí do křesťanské terminologie, ale ve skutečnosti mají ke křesťanství daleko.

Totéž si myslím i já. Totéž vám řada muslimů bude tvrdit o těch, co zabíjí ve jménu Alláha. Totéž vám budu tvrdit já o fanaticích z pohrobků Kachu a jim podobných (který je žel dost a dost - jen většinou nemají nějaká snadno zapamatovatelná jména, jako třeba JDL, a neorganizují se do skupin s vlastními stránkami na netu).

Ale budeme jejich nebezpečnost hodnotit podle toho, kolik mají mrtvých na svědomí? Pak mi třeba DS vychází jako neškodný předškolní spolek.

Anebo si nalijeme čistého vína?
Já nehodlám nikoho obhajovat, ale k tomuhle tématu jsme se dostali pokud vím tak, že tu byl poměrně rozšířený názor, že muslimové jsou jako muslimové špatní a nebezpeční už z podstaty svého učení, zatímco židé a křesťané jsou vlastně zamilované holubičky.
Z historie i současosti je zřejmé, že to tak není. Vlastně si (co se potenciální rizikovosti/nebezpečnosti našich náboženství týká) navzájem nemáme vůbec co vyčítat. Nic víc.

Skutky hovoria za vsetko. To ze Zidia a Krestania neboli vzdy dobry a nevinny je pravda ale udalosti ktore sa mozno daju prirovnat k cinom moslimov sa odohrali pred veelmi dlhou dobou. Islam je tu ale dnes, skodi, my zijeme v modernej spolocnosti a to ze je mlady len 1400 rokov ho neospravedlnuje.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #43 kdy: 27. Května 2009, 23:27:27 »
Elazar: Ohledně toho, kdo je dobrý a zlý s vámi souhlasím. Ovšem nesouhlasím s hodnocením islámu jako učení, které by co do mírumilovnosti stálo dnes na rovni křesťanství a židovství. (Minulost je jiná věc, ale tu dnes neřešíme) Pokud je muslim mírumilovný, pak to není proto, že je muslim, ale proto, že je muslim přináležející k jedné z interpretací, které jsou mírumilovné. Islám jako takový ale za mírumilovný označit nelze, když existují legitimní interpretace, které mírumilovné nejsou.

Jinak hlavní problémy s muslimskými přistěhovalci do Evropy, resp. jejich potomky v první či druhé generaci vidím v tomto:
1) mají při příchodu odlišný hodnotový žebříček než je většiny evropských obyvatel
2) nikoliv nevýznamná část z nich se ani po delším pobytu v Evropě odmítá asimilovat
3) je jich hodně
4) udržují vazby na velmi početné souvěrce v zahraničí

Jednotlivé body by samy o sobě problémem nebyly. Všechny dohromady jsou ale nebezpečím v tom, že reálně ohrožují kulturní a hodnotovou homogenitu Evropy, resp. zemí EU.

Elazar

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #44 kdy: 27. Května 2009, 23:30:02 »
Zvlastne, od teba Elazar som ani nic ine necakal. Tak ale ano jedna miliarda fanatickych moslimov. Na nase stasite vascina z nich zije v Azii ale nepochybujem ze keby mali moznost poodsekavali by nam hlavy bez zavahania. Samozrejme predtym by nam dali moznost konvertovat. Ludia ktori tancovali na uliciach po pade dvojiciek to neboli clenovia ziadnej teroristickej skupiny ale normalny moslomovia. Fanatici.

Biblia obsahuje take pasaze ale nikto sa ich nesnazi naplnit. Cakam ze uvediete priklad ale ak poviete Izrael tak si nieco urobim.

S nazorom na imigraciu v podstate suhlasim

Ano, ty skupiny jsou i v Izraeli  ;D  (tak schválně, co bude  ;D) Jsou lidé, co považují Palestince za Amalekity a jako takové určené "k vyhlazení jako klaté". Není jich většina - b"H. Ale úplně málo jich taky není.

Ari, podle tvých dřívějších příspěvků soudím, že kdybys ty měl možnost, tak řežeš hlavy muslimům o sto šest. Pletu se? ;)

Znovu zavadzate, ide o to ze amalekovia nemusia byt definovany ako jeden specificky nardo z historie. Amalekovia moze byt hocikto kto brani Zidovskemu narodu v ziti v zemi ktoru im proslubil B-h. Preto palestincanov niektori rabini a ludia nazvali amalekov. Nikto vsak nevolal po ich genocide a vyhladzovani len po najdeni sposobu ako ich donutit odist. Isteze v Izraeli su aj dnes radikalne skupiny ale kolko maju clenov? Zopar tisic. A kde su skutky? Ja som o ziadnom teroristickom utoku na bezbrannych moslimov nepocul. Taky Bombaj je uz vsak nieco ine alebo Ilan Hamili. Zaujimave ze take nieco sa v Izraeli nedeje

Velmi sa mylite pokial si myslite ze by som mal potesenie z niecoho takeho. Avsak radsej by som bol keby vsetkych moslimov pohltilo more nez aby som mal zit v rezime islamofasizmu.
Viz odpověď Scoooliemu, ale mám pocit, že pro tebe je to příliš komplikované. Takže, nezavadzam, ba právě naopak, narozdíl od tebe, který si skutečnost vždy přizůsobíš svému světu - Ty jsi tvrdil, že nikdo nechce dnes vyhlazovat Amalekity - a vida, už mluvíš jen "o způsobu, jak je zkrátka vyhnat" a že vlastně tyto teze existují. Tak já tvrdím, že je dost lidí, kteří by genocidu nejraději udělali. Mluvil jsem o tom s nimi. Útoky na muslimy a šikana se samozřejmě v Izraeli vyskytují rovněž (pravda, narozdíl od muslimských zemí jsou v Izraeli také organizace, které se šikaně a dalším ošklivým věcem snaží zabránit nebo ji minimálně monitorují). A že jsi neslyšel o Hebronu v r. 1994, to mě neudivuje. Nebyl jsi nejspíš ještě na světě, viď?  ;)

ari180

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #45 kdy: 27. Května 2009, 23:32:43 »
Mierumilovny moslim je zly moslim. Byt dobry moslim totiz znamena bez otazok nasledovat Islam, verit v Koran, podporovat zakon sarija a za vzor si brat vraha,zlodeja,klamara a pedofila ktori nenavidel zeny a miloval sam seba.

S mierumilovnym moslimom sa da priatelit,da sa s nim rozpravat. Dobry moslim sa so Zidmi a krestanmi nekamarati. Povazuje ich za prasat,opice a psov.

Elazar

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #46 kdy: 27. Května 2009, 23:34:01 »
Elazar: Ohledně toho, kdo je dobrý a zlý s vámi souhlasím. Ovšem nesouhlasím s hodnocením islámu jako učení, které by co do mírumilovnosti stálo dnes na rovni křesťanství a židovství. (Minulost je jiná věc, ale tu dnes neřešíme) Pokud je muslim mírumilovný, pak to není proto, že je muslim, ale proto, že je muslim přináležející k jedné z interpretací, které jsou mírumilovné. Islám jako takový ale za mírumilovný označit nelze, když existují legitimní interpretace, které mírumilovné nejsou.

Jinak hlavní problémy s muslimskými přistěhovalci do Evropy, resp. jejich potomky v první či druhé generaci vidím v tomto:
1) mají při příchodu odlišný hodnotový žebříček než je většiny evropských obyvatel
2) nikoliv nevýznamná část z nich se ani po delším pobytu v Evropě odmítá asimilovat
3) je jich hodně
4) udržují vazby na velmi početné souvěrce v zahraničí

Jednotlivé body by samy o sobě problémem nebyly. Všechny dohromady jsou ale nebezpečím v tom, že reálně ohrožují kulturní a hodnotovou homogenitu Evropy, resp. zemí EU.

Já s tím souhlasím. Vážně. Ale tohle se dá říci o židech/judaismu nebo křesťanech/křesťanství rovněž. Dokonce i ty čtyři body se dají aplikovat - třeba na židy v diaspoře a na Evropany v někdejších koloniích - ti se chovali úplně stejně.

ari180

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #47 kdy: 27. Května 2009, 23:44:57 »
Zvlastne, od teba Elazar som ani nic ine necakal. Tak ale ano jedna miliarda fanatickych moslimov. Na nase stasite vascina z nich zije v Azii ale nepochybujem ze keby mali moznost poodsekavali by nam hlavy bez zavahania. Samozrejme predtym by nam dali moznost konvertovat. Ludia ktori tancovali na uliciach po pade dvojiciek to neboli clenovia ziadnej teroristickej skupiny ale normalny moslomovia. Fanatici.

Biblia obsahuje take pasaze ale nikto sa ich nesnazi naplnit. Cakam ze uvediete priklad ale ak poviete Izrael tak si nieco urobim.

S nazorom na imigraciu v podstate suhlasim

Ano, ty skupiny jsou i v Izraeli  ;D  (tak schválně, co bude  ;D) Jsou lidé, co považují Palestince za Amalekity a jako takové určené "k vyhlazení jako klaté". Není jich většina - b"H. Ale úplně málo jich taky není.

Ari, podle tvých dřívějších příspěvků soudím, že kdybys ty měl možnost, tak řežeš hlavy muslimům o sto šest. Pletu se? ;)

Znovu zavadzate, ide o to ze amalekovia nemusia byt definovany ako jeden specificky nardo z historie. Amalekovia moze byt hocikto kto brani Zidovskemu narodu v ziti v zemi ktoru im proslubil B-h. Preto palestincanov niektori rabini a ludia nazvali amalekov. Nikto vsak nevolal po ich genocide a vyhladzovani len po najdeni sposobu ako ich donutit odist. Isteze v Izraeli su aj dnes radikalne skupiny ale kolko maju clenov? Zopar tisic. A kde su skutky? Ja som o ziadnom teroristickom utoku na bezbrannych moslimov nepocul. Taky Bombaj je uz vsak nieco ine alebo Ilan Hamili. Zaujimave ze take nieco sa v Izraeli nedeje

Velmi sa mylite pokial si myslite ze by som mal potesenie z niecoho takeho. Avsak radsej by som bol keby vsetkych moslimov pohltilo more nez aby som mal zit v rezime islamofasizmu.
Viz odpověď Scoooliemu, ale mám pocit, že pro tebe je to příliš komplikované. Takže, nezavadzam, ba právě naopak, narozdíl od tebe, který si skutečnost vždy přizůsobíš svému světu - Ty jsi tvrdil, že nikdo nechce dnes vyhlazovat Amalekity - a vida, už mluvíš jen "o způsobu, jak je zkrátka vyhnat" a že vlastně tyto teze existují. Tak já tvrdím, že je dost lidí, kteří by genocidu nejraději udělali. Mluvil jsem o tom s nimi. Útoky na muslimy a šikana se samozřejmě v Izraeli vyskytují rovněž (pravda, narozdíl od muslimských zemí jsou v Izraeli také organizace, které se šikaně a dalším ošklivým věcem snaží zabránit nebo ji minimálně monitorují). A že jsi neslyšel o Hebronu v r. 1994, to mě neudivuje. Nebyl jsi nejspíš ještě na světě, viď?  ;)

Zaujimave ze sa ziadna genocida neodohrala. Ak by to bolo naopak a Araby by boli v pozici Izraela genocida by uz bola davno na svete.
pochopil by som este keby si vytiahol hocico ine ako Hebron a masaker spachany jednotlivcom. A tu je ten rozdiel mozno to vo svojom svete uvidite. Zatial co zo strany Zidov sa taketo incidenty odohravaju zriedkavo a najcastejsie su pachane jednotlivcom ktori uz situaciu neuniesol a po cine bol odsudeni (vsetkymi), moslimovia to pachaju s podporou vlad a ludi, po skutku su zato este velebeni a vyznamenani. Hebron je naozaj zly vyber vzhladom na to kolko Zidov tam uz bolo zavrazdenych, napadnutych a zlyncovanych
« Poslední změna: 27. Května 2009, 23:52:24 od ari180 »

ari180

  • Host
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #48 kdy: 27. Května 2009, 23:48:11 »
rozdiel je v tom ze ty si normalny Zid ktory hovoril s radikalnymi Zidmi o potencionalnej genocide Palestincanov
Ak by si bol moslim, bol by si velmi velmi mierumilovny moslim ktori by hovoril s NORMALNYMI moslimami o genocide ktoru by uz spachali

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zaplavují křesťanskou Evropu - aneb Nenápadná okupace
« Odpověď #49 kdy: 27. Května 2009, 23:57:38 »
Elazar: A s tím zase souhlasím já. Teď si ještě zbývá odpovědět na otázku, zda má původní obyvatelstvo morální právo bránit příchodu velkého množství cizích lidí, kteří jsou nositeli cizí, nepříliš kompatibilní, ideologie či životního stylu.

Odpovíme-li si, že ne, pak jsme na jedné lodi s dnešními evropskými multikulturalisty, Ben Gurionem a De Gaulem.
Odpovíme-li si, že ano, pak jsme na jedné lodi s dnešními evropskými konzervativci, Hadž Al Aminem Husajním a Ho Či Minem.

Ještě, že je tu ta neprincipiální zlatá střední cesta, s možností kličkovat a nepřiklonit se úplně ani na jednu sranu :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15