Autor Téma: ŽABY  (Přečteno 14727 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: ŽABY
« Odpověď #25 kdy: 7. Dubna 2009, 16:25:09 »
Přivazuju ho jen když se blíží jezevčík. (Pokusil by se ho sežrat).

חג פסח כשר ושמח!

1) To vyresime, vypustim na nej sveho tasmanskeho dabla, pred kterym vyji hruzou i mistni vlkodavove, a mas po psovi  :D (Velikost nerozhoduje - jak je velky Izrael a jak Egypt & spol. dohromady ? Tvuj 80 kilovy psik je pro toho meho 5 kiloveho vraha neodolatelnou koristi  :D )
2) Dekuju, tobe taky. A vam VSEM.

Elazar

  • Host
Re: ŽABY
« Odpověď #26 kdy: 7. Dubna 2009, 16:31:14 »
To jsem nevěděla, že se nesmí hladit kočka..
Citovat
Hladění kočky (nebo jiného chlupatého mazlíčka) není ani tak problém mukce, jako spíš vytrhávání (línání) chlupů; to je jedna z 39 zakázaných činností, a vzhledem k tomu, že kočky/psy prakticky nelze pohladit, aniž by vypadlo pár chlupů, tak je hlazení zakázáno.

To mi přijde trochu zvláštní - i kdyby šlo dokázat, že se jedná o "potomka" práce stříhání vlny nebo odstraňování srsti z kůže zabitého zvířete (https://cs.wikipedia.org/wiki/39_zakázaných_prací  -  což není, protože se ta srst vypadává samovolně; aby bylo možné kočku nebo psa zbavit srsti, která ještě drží v kůži, je třeba skutečně síly, ta srst, kterou najdete na rukách po phalzení, už "vypadlá" byla), tak by bylo snad možné namítnout, že nehladím kočku za účelem zbavování jí srsti; podobně, když si o šabatu prohrábnu bezděky vlasy (a často i bez toho  :D ) nebo pohladím dítě po hlavě, také nějaký vlas vypadne, a zatím mě nikdo za to ukamenovat nechtěl.
Můžu se zpetat z čiré zvědavosti kde se tento zákaz vyskytuje a od koho? Díky
« Poslední změna: 7. Dubna 2009, 16:35:06 od Vader »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15