Autor Téma: Diety a my  (Přečteno 18664 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zina

  • Host
Diety a my
« kdy: 8. Dubna 2009, 00:08:54 »
Máme tady fantastické recepty.Ovšem energetické hodnoty lámou rekordy.Má někdo oblíbené dietní jídlo?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #1 kdy: 8. Dubna 2009, 01:01:45 »
Dieta ? Co to je ? To je to, co mi narizuje doktor ? Pul macesu a slana voda s inzulinem  ;D ?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Diety a my
« Odpověď #2 kdy: 8. Dubna 2009, 05:37:59 »
Ja myslím, že dieta má tu známou zkratku FDH (německy: Friss die Halfte.) Jez polovinu, tedy žer polovinu. Maličký kousek něčeho bombastického neublíží. Množství ubližuje - vím o čem mluvím.
Takže na Pesach hodně zeleniny a k tomu maso. Kousek macesu, ovoce. Trochu ořechů a med snad raději vynechat, i když jednou 5x5 cm macesu s maslem a medem taky nezabije. Misto moucniku ovocny salat.  ;)

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #3 kdy: 8. Dubna 2009, 10:11:16 »
Zdravím,

a co my alergici? Zeleninu jen některou a ještě vařenou, ovoce jakbysmet. Jediné bezpečné ovoce pro mě je meloun. Na ořechy se nesmím ani podívat v jakékoli úpravě a kakao je pro mě přímo smrtící.  ;D

Lechem

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #4 kdy: 8. Dubna 2009, 11:11:49 »
Nu cto, zustaneme o macesu a vode  ;)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Diety a my
« Odpověď #5 kdy: 8. Dubna 2009, 11:39:10 »
Jen se tolik nelitujte, kdo chce cestu k necemu dobremu si najde. Ja jsem pro proste pokrmy, varene maso, vajicka, ta povolena zelenina, trochu macesu, take neni spatne . HLavni je pohoda. :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #6 kdy: 8. Dubna 2009, 12:03:43 »
No prave. A kdyz je pohoda, i ten maces s vodou chutna hned lip  :)

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #7 kdy: 8. Dubna 2009, 13:47:47 »
Já si tak moc nestěžuju. Maso můžu a to je hlavní.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #8 kdy: 8. Dubna 2009, 16:19:35 »
Já si tak moc nestěžuju. Maso můžu a to je hlavní.

Hodte mi na stul KOSER flakotu a nebudu remcat  ;D

Zina

  • Host
Re: Diety a my
« Odpověď #9 kdy: 8. Dubna 2009, 16:36:20 »
 :) :) a recepty žádné?
Mám tady jeden recept,ale pochybuji,že by někomu z vás mohl i chutnat.
15dkg vloček uvařím ve vodě a k tomu půl bilého jogurtu.Dávám si ještě torchu skořice.
Záleží na zvyku,méně otrlí si mohou mírně přisladit pro začátek.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #10 kdy: 8. Dubna 2009, 16:45:47 »
Nejsou vlocky chamec ?  :o

Zina

  • Host
Re: Diety a my
« Odpověď #11 kdy: 8. Dubna 2009, 16:53:30 »
Jsou ovesné tudíž asi nevhodné.Nijak moc se v tomto nevyznám.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #12 kdy: 8. Dubna 2009, 17:26:04 »
V mimopesachovy cas mam rad poradne uvarene a scezene vlocky, jemne osmahnute se sekanymi chilli paprickami. Pridam nekterou z masal (na kterou mam zrovna chut) a nekdy i kousky vareneho hoveziho z polevky. Prababicka se mi smavala, ze to varila psum. Osobne neverim, ze by jakykoliv pes prezil prvni sousto s chilli a masalou  ;D Jo, a pridat sekany mlady porek nebo salotku uplne na konci neni od veci. Nutricni hodnoty velmi prijatelne, zejmena pokud se na osmahnuti nepouzije olej. Krome dobre chuti pekne zasyti.

dudusko

  • Host
Re: Diety a my
« Odpověď #13 kdy: 14. Dubna 2009, 20:17:59 »
Já si tak moc nestěžuju. Maso můžu a to je hlavní.

Hodte mi na stul KOSER flakotu a nebudu remcat  ;D

Koser flakota....co si pamatuji,jaxi mi sugestivne popisoval upravu kosher hovezi kyty...tak jsem vymeknul a odrekl tu pulku berana. Ted ji misto mne pozira Egyptan z mistni cajovny a fumfa u toho blahem....

Dudusko via Lifedrive PDA.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Diety a my
« Odpověď #14 kdy: 14. Dubna 2009, 23:34:55 »
z mojich dietnych receptov mozem ponuknut:

salat z kyslej kapusty (kapusta=zeli)(pohar=sklenka)

1 pohar kyslej kapusty
1 pohar postruhanej mrkvy
1/2 pohara pokrajanej cibuli
1 lyzica olivoveho oleja
zmiesame spolu a nechame 20-30 minut v ladnicke lezat

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #15 kdy: 15. Dubna 2009, 09:00:49 »
Navazu velmi podobnym receptem, ktery davala dietni sestra "zlucnikarum" na interne. Jeste jsem ho nevyzkousel, to udelam, az zjistim prijmeni te sestricky. Jestli se bude jmenovat Kevorkianova nebo deSade, asi ho zkouset nebudu.

- hrnek kysaneho zeli i s trochou stavy
- 1/2 najemno krajene cibule
- 1 mensi najemno sekana feferonka
- velka lzice olivoveho oleje

Vse poradne promichat a nechat ulezet pres noc v lednicce.
Pak uz jen pripravit mobil s predvolenou zachrankou a hura do toho. Ovsem sestricka se zaprisahala, ze to tou kombinaci a nocnim nalezenim zlucnik opravdu uklidni.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Diety a my
« Odpověď #16 kdy: 15. Dubna 2009, 11:31:48 »
Nevedela som ze chori pacienti trpiaci zo zlcnikom smu jest feferonku. Viem ze diabetici by mali jest kyselu kapustu (zeli), ta napomaha znizovat cukor.
Mily Vader skusim Vas recept, to bude zmena.
Len dufam ze nebudem plakat zo stiplavej feferonky.

Pre zmenu nieco sladke bez cukru:

datle
mandle (pocet podla poctu datiel)
cokolada bez cukru

z datiel vyberieme kostku (pecku) a miesto nej vlozime mandlu
na pare (alebo v mikrovlnke) rozpustime cokoladu 
v rozpustenej cokolade plnenu datlu namocime a nechame vychladnut

Zina

  • Host
Re: Diety a my
« Odpověď #17 kdy: 15. Dubna 2009, 11:41:51 »
Milý Vadere vy ty feferonky milujete.Dietní recept s chilli papričkama a feferonkami jsem nezažila.A to tedy mám docela slušnou průpravu.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #18 kdy: 15. Dubna 2009, 17:29:18 »
Nevedela som ze chori pacienti trpiaci zo zlcnikom smu jest feferonku.

To ja take ne, proto me prave tenhle recept od dietni sestry prekvapil. Jestli to vyzkousite, dejte prosim vedet o chuti i nasledcich (feferonek snim hromadu, cibule taky, kys. zeli rovnez, ale vsechno zvlast, tady se bojim jiste synergie) , predem dekuji  ;) Jinak podotykam : feferonky nebo hodne palivou papriku, ne chilli.

Jinak jak podotkla Zina, opravdu mam rad pikantni vecicky, treba jalapeno, chilli habanero nebo bhut jolokia jen tak uzdibavam k cemukoliv a zapiju nakonec rajcatovym dzusem (nekdy zapijim prubezne, kdyz to s uhryznutim bhutu prezenu) :)
« Poslední změna: 15. Dubna 2009, 18:03:06 od Vader »

Yan

  • Host
Re: Diety a my
« Odpověď #19 kdy: 16. Dubna 2009, 07:52:06 »
Já taky miluju feferonky... a vůbec všechna pálivá jídla. On to teda neni recept na jídlo, ale od tý doby co mi vzali žlučník, nemam s nima žádný problémy. Takže doporučuju.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #20 kdy: 16. Dubna 2009, 09:42:25 »
Já taky miluju feferonky... a vůbec všechna pálivá jídla. On to teda neni recept na jídlo, ale od tý doby co mi vzali žlučník, nemam s nima žádný problémy. Takže doporučuju.

Kdyz uz jsme v sekci o diete, mohl by vas, Yane, poprosit o nejaky recept nebo zkusenost, co vam delalo pred vytahnutim zlucniku dobre, resp. nedelalo zadne problemy, a co naopak z jidel vam zlucnik rozbourilo ?
Ma nekdo ze zde pritomnych podobnou zkusenost jako Yan ? Muzu poprosit jeste o nejaky dietni receptik ?

Yan

  • Host
Re: Diety a my
« Odpověď #21 kdy: 16. Dubna 2009, 13:05:50 »
Kdyz uz jsme v sekci o diete, mohl by vas, Yane, poprosit o nejaky recept nebo zkusenost, co vam delalo pred vytahnutim zlucniku dobre, resp. nedelalo zadne problemy, a co naopak z jidel vam zlucnik rozbourilo ?
Ma nekdo ze zde pritomnych podobnou zkusenost jako Yan ? Muzu poprosit jeste o nejaky dietni receptik ?
Tak tady nevim jestli vám pomohu či ne. Já neměl se žlučníkem žádný problémy, jed jsem všechno. Pak mě chytnul žlučníkovej záchvat (po smaženejch vajíčkách - ty prej dělaj žlučníku obzvlášť dobře).... no a rovnou mě objednali na operaci. Nemam naprosto žádný problémy.

PS: Ten žlučník se mi ozval cca 4x za asi 9 měsíců, jenomže 3x z toho jsem vůbec netušil že je to žlučník. Došlo mi to až při tom čtvrtym záchvatu a rovnou jsem šel ráno na SONO.... a odpoledne objednat na operaci. Za těch 6 tejdnů než jsem měl termín jsem zhub asi 25 kilo (ale jed jsem jen čaj, dietní suchary, rýži-Uncle Bens a kuřecí maso nasucho na teflonu osmažený....  po operaci už všechno).
« Poslední změna: 16. Dubna 2009, 13:07:49 od Yan »

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Diety a my
« Odpověď #22 kdy: 18. Dubna 2009, 23:40:01 »
dietne ale  chutne salaty:

2 zelene uharky (okurky)
2 kysle uharky
2 rajciny
2 tvrde vajicka
1 cibula
5-8 oliv
zeleninu a vajicka pokrajame na tenke kolieska.

marinada:
2-3 polievkovej lyzice light majonezy
2-3 polievkovej lyzice olivoveho oleja
1-2 polievkovej lyzice octu (podla chuti)
sol
zmiesat spolu

marinadu nalejeme na vrch pokrajanej zeleniny. Nechame 10-20 minut v ladnicke odpocivat. Nakoniec zmiesame zeleninu s marinadou.
                                                   
                                                       ***

zvazok redkoviek
3-4 mladej cibulky
2 jablka
pokrajame na tenke kolieska

marinada:
1 citron (stava)
sol
1-2 polievkovej lyzice olivoveho oleja
trosku cukru (podla chuti)
1-2 polievkovej lyzice vody

pokrajanu zeleninu zalejeme marinadou

dobru chut










Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Diety a my
« Odpověď #23 kdy: 19. Dubna 2009, 00:27:32 »
Pak mě chytnul žlučníkovej záchvat (po smaženejch vajíčkách - ty prej dělaj žlučníku obzvlášť dobře)....

No, zni to asi divne, ale ja si vyskakovani zlucniku krotim chilli. Ted uz jim 4. den jalapeno jedno za druhym, bolest ustoupila, ale mam teploty jako pri lonskem zanetu zlucovodu. Uvidime, co na to doktorka, ale obavam se, ze po zmince o jalapenos bude potrebovat defibrilator...

P.S. Moji pani doktorce Dr. Lence "Barbie" Z. bych radeji delal neprimou masaz srdce sam. Pardon  :-[
« Poslední změna: 19. Dubna 2009, 00:40:50 od Vader »

Zina

  • Host
Re: Diety a my
« Odpověď #24 kdy: 21. Dubna 2009, 13:53:45 »
U mě je problém s čokoládou,osmaženou cibuli a panickou hrůzu mám z majonézy.Nejspíš to,ale záleží na stavu žlučníku ,chilli papričky a jiné pikantní jaksi vadí,ale zase jak kdy.Někdy sednou líp než běžné jídlo.
Pro uklidnění:černé pečivo,nízkotučný sýr,jakýkoliv vývar,brambory s masem(líbovým).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15