Autor Téma: Cesta do Izraele  (Přečteno 26976 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

AdamB

  • Host
Cesta do Izraele
« kdy: 5. Března 2009, 17:53:33 »
Ahoj,

 rád bych jel na prázdniny do Izraele. Plánuji tam odletět v druhé polovině června a návrat nechat otevřený. Pár týdnů bych byl rád na jednom místě (např.: kibbutz) a dalších několik týdnů cestoval po Izraeli a dalších zemích  (Egypt, Jordánsko, Libanon)
Jelikož studuji, potřebuji cestovat s rozumnými náklady. Přemýšlel jsem o kibbutzu přes agenturu, nebo o práci na farmě přes WWOOF ( https://www.wwoof.org.il/ ). První možnost vypadá nejjistěji, nicméně poplatek za zprostředkování izraelskou agenturou mi nepřijde, na to že tam budu maximálně pár týdnů, zrovna malý.
U WWOOF se zaplatí v přepočtu několik set za dání kontaktu na farmáře, pak probíhá domluva osobně a nemusí se do toho tahat agentura. Ovšem WWOOF nic, než daní kontaktů negarantuje.
Narazil jsem taky někde na práci, jako dobrovolník pro IDF.

Máte někdo s takovým pobytem v Izraeli zkušenosti?

Jak je to se vstupem do Izraele? Je problém mít v pase razítko z Maroka a nemít koupenou zpáteční letenku ani rezervovaný hotel? Funguje pohyb mezi Izraelem a Jordánskem, Egyptem, Libanonem popř. Sýrií bez větších problémů na hranicích?

za reakce děkuji

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #1 kdy: 5. Března 2009, 19:59:09 »
Je problém mít v pase razítko z Maroka a nemít koupenou zpáteční letenku ani rezervovaný hotel? Funguje pohyb mezi Izraelem a Jordánskem, Egyptem, Libanonem popř. Sýrií bez větších problémů na hranicích?

Tak tou Syrii a Libanonem jste me nechte pobavil.
Ale nenechte se odradit, garantuji vam, za vam zde nekdo kvalifikovane odpovi. Tedy - necht promluvi Zoom, Gugi, Samuel a dalsi  ;)

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #2 kdy: 5. Března 2009, 20:43:33 »
Ja som sice nebola pozvana reagovat, ale neda mi to cakat nez sa niekto ozve. Dostala som dojem ze tento mladenec nema dost informacii o Izraeli, ja tu zijem uz  dlho a neraz sa mi stalo ze ked stretnem prave z Ciech a Slovenska mladych ludi, oni nemaju ponatia co sa tu deje a su rozhodnuti robit si zazitky ktore su velmi nebezpecne.
 
Po navsteve v Izraeli nedoporucujem Vam skusit navstivit ziadne arabske staty lebo vchod do nich dostanete ale ci budete moct vyjst???to teda Vam neradim aby ste riskoval. A este k tomu  ked budete sam, tak nikto nebude vediet co sa Vam mohlo udiat.

V Eilate je mozne  si zadovazit vylet do Jordanska (do Petry), tam by Vam nerobili problem ze ste bol v Izraeli ale v kazdom pripade nerobte ten vylet sam ale cez turisticku kancelariu.

Mnohi mladi prichadzaju pracovat do kibucov ale to sa robi cez agentury. Moja neter zijuca v Cechach to neraz urobila, bola stastna, stretla vela mladych a zaujimavych ludi z celeho sveta.

Libanon a Syria su nase najvacsie nepriatelske krajiny. Vsetko zlo ktorym trpime prichadza odtial.

Dufam ze som Vam nevzala chut od navstevy v Izraeli. Je to krasna a zaujimava krajina s mnohymi problemami.

סליחה שענית במקומכם אבל לא יכלתי להתאפק
 

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #3 kdy: 5. Března 2009, 21:34:57 »
AdameB, jste šťastný člověk, že máte ještě dost času a můžete ho věnovat poznání Israele. Mohu li radit, nekomplikujte si život a situaci tím, že budete mít snahu stihnout během jedné cesty nejen Israel, ale i všechny sousední země.
Příliš přátel Israele byste zde nenašel. A rozhodně byste musel mít dva pasy a jak zde psala magda, mohl by Vám vzniknout problém se dostat zpět do Israele.
Já b-hužel tolik času jako vy nemám, ale mít jej, věnuji jej celý jen Israeli. Věřte, že i přesto, jak je to malá země, je toho zde k vidění tolik, že to za prázdniny možná ani nestihnete.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

AdamB

  • Host
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #4 kdy: 6. Března 2009, 09:37:01 »
Díky za názory. Věřím, že bych mohl cestovat Izraelem celé měsíce a stále mít co poznávat. Možná to není vhodné psát do vyloženě proizraelského fora, nicméně rád bych se seznámil i s názory lidí z druhé strany barikády a viděl na vlastní oči místa, kde probíhaly ozbrojené střety posledních desetiletích mezi Izraelem a arabským světem.  Mimo toho jsou mnohá významná místa židovské historie právě na arabském území.
Nikde není psané, že musím odlétat z Izraele, klidně můžu využít některého jiného letiště např. v Káhiře.


Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #5 kdy: 6. Března 2009, 09:57:11 »
Myslim, ze by jste mohl udelat takovou cestu Jordansko- Izrael -Egypt. To muze byt take zajimave a relativne bezpecne. Syrii a Libanon bych nechala vzlast. Ve veci bezpecnosti se poradte take s predstaviteli zastoupeni CR v Ramalahu. Urcite Vam reknou presne, az kam a za jakych podminek se muzete vydat. Vylet do Gazy se mi jevi jako neuskutecnitelny, protoze Vas tam asi nepusti ani z Izraele ani z Egypta.

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #6 kdy: 6. Března 2009, 10:46:27 »
Zdravím,

jen drobná výstraha.
Na dobrovolnictví pro IDF si dejte pozor, protože občanům ČR není dovolena služba v zahraničních ozbr. složkách. Neplést se zahr. misemi armády ČR. Mám známého, který před lety jako dobrovolník pracoval na vojenské letecké základně a měl pak nějaké potíže po návratu domů.

Jinak Vám přeji šťastnou cestu a tak trochu tiše závidím mládí a z něho plynoucí možnosti.  :)

Lechem

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #7 kdy: 6. Března 2009, 14:41:50 »
Adam ak pouzijete letisko v Kahiri, mozte letiet do vsetkych arabskych statov s ceskym pasom. Neverim ze by nastali tazkosti. Navstivit zidovske miesta je uz nebezpecne lebo tamojsi obyvatelia (a predstavitelia) si to mozu interpretovat nie Vasou zvedavostou ale moznostou ze ste niekym vyslany.

Musite byt vsak pripraveny ze aj v Izraeli ked budu vidiet razitka z arabskych statov, budete uz na letisku vypocuvany. Otazky su nie vzdy prijemne ale to treba chapat. My zijeme vo zvlastnej situacii.

Prajem Vam prijemny koniec tyzdna.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #8 kdy: 6. Března 2009, 15:56:40 »
Výstrahu paní Magdy si vezměte k srdci, též vstup bez zpáteční letenky není možný, nepustí Vás.

AdamB

  • Host
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #9 kdy: 7. Března 2009, 16:45:21 »
S tou nutností zpáteční letenky to je jistý?

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #10 kdy: 7. Března 2009, 18:16:55 »
Adam je velmi dolezite aby ste mali letenku spat. Ak budete mat zaujem o dlhsi pobyt nez mate na letenke vypisane, nie je problem predlzit si pobyt ked uz tu budete. Je tu predstavenie Ceskej aerolinky a samozrejme EL-AL.

V kazdom pripade Vam doporucujem urobit si plan kam chcete ist, co chcete vidiet a podobne. Nenechat to len na poslednu chvilku alebo spoliehat sa ze pri prilete uvidite akym smerom sa poberiete.

Porozmyslajte pred Vasim rozhodnutim, mozte sa obratit tu na clenov ktori ziju v Izraeli a urcite Vam s radostou pomozu a poradia.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #11 kdy: 7. Března 2009, 19:55:31 »
Možná také není od věci si všechno ověřit na zastupitelských úřadech zemí, které chcete navštívit a tak získáte nejpřesnější informace o tom, co musíte, co můžete a co nesmíte.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #12 kdy: 7. Března 2009, 20:47:04 »
Tak tak. Dobrý rozcestník je tento článek na webu Zamini
https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/izrael/index.html

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #13 kdy: 7. Března 2009, 23:17:32 »
Scoolie tato stranka je vyborna na informacie. Kazda turisticka agentura by to mala turistom priamo s letenkou dorucit.

Ale aj tak doporucujem Adamovi aby pred odletom si urobil ulohy. Prisiel s planom co chce vidiet, kde je mozne nocovat blizko navstevneho miesta a pod. Izrael je maly stat ale treba prist pripraveny. Miesta ktore eventuelne chce navstivit aby neboli pre civila zakazane alebo nebezpecne.

leho

  • Host
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #14 kdy: 8. Března 2009, 01:01:45 »
Zdravím,

jen drobná výstraha.
Na dobrovolnictví pro IDF si dejte pozor, protože občanům ČR není dovolena služba v zahraničních ozbr. složkách. ...

Tohle je zajímavé a už jsem byl informován, že bych teoreticky mohl být i jako americký občan stíhán kvůli mé službě v US Army coby československý občan v letech 1989-1993. Ohledně promlčení už si nejsem jistý, ale někde jsem četl, že promlčen by byl můj trestný čin v případě, pokud bych pobýval v Čechách nejméně deset let od jeho spáchání, což jsem rozhodně nepobýval. Jsem tedy zvědav, zdali budu při nějaké své příští návštěvě v mém minulém domově zatčen...

PS: Jinak přeji Adamovi šťastnou cestu a hlavně návrat. Já jsem byl v Izraeli před 17 lety a je to skutečně krásná země...
« Poslední změna: 8. Března 2009, 01:07:53 od leho »

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #15 kdy: 9. Března 2009, 06:14:00 »
 Prichadzaju skupiny dobrovolnikov z celeho sveta na vypomoc do vojska.  Su to vacsinou starsi ludia (ktorych priemerny vek je okolo 50 -70). Nevyzaduju sa od nich fyzicky namahave prace ale kazda praca ktoru prevadzaju je velmi napomocna
a dolezita.

Keby pri navrate do ich domovov mali nejake problemy, urcite by sa vyhli takejto  volontarnej pomoci.

kastanekjan

  • Host
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #16 kdy: 29. Dubna 2009, 18:43:52 »
Prichadzaju skupiny dobrovolnikov z celeho sveta na vypomoc do vojska.  Su to vacsinou starsi ludia (ktorych priemerny vek je okolo 50 -70). Nevyzaduju sa od nich fyzicky namahave prace ale kazda praca ktoru prevadzaju je velmi napomocna
a dolezita.

Keby pri navrate do ich domovov mali nejake problemy, urcite by sa vyhli takejto  volontarnej pomoci.

Omlouvám se že vpadám doprostřed, ale velmi by mě zajímalo, na jakých asi pozicích tito lidé mohou pracovat, jak jsou ev. ta místa nebezpečná a jaké jsou podmínky - to je zdali hradí vše sami, nebo zda dostávají stravu a ubytování, případně nějaký "žold"  a pod.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #17 kdy: 29. Dubna 2009, 19:17:51 »
Na Vase otazky mozem len ciastocne odpovedat, to nie ze nechcem ale proste nechcem dat mylnu odpoved. Miesta na ktore chodia dobrovolnici vypomahat su v bezpecnych uzemiach, to ze maju postarane o ubytovanie a stravu-to je urcite ale o kapesnom-neviem.

kastanekjan

  • Host
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #18 kdy: 29. Dubna 2009, 19:24:13 »
Na Vase otazky mozem len ciastocne odpovedat, to nie ze nechcem ale proste nechcem dat mylnu odpoved. Miesta na ktore chodia dobrovolnici vypomahat su v bezpecnych uzemiach, to ze maju postarane o ubytovanie a stravu-to je urcite ale o kapesnom-neviem.

A nevíte, kde se tyto informace dají zjistit ?

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #19 kdy: 29. Dubna 2009, 19:35:22 »
Nakolko ja zijem v Izraeli a nie v Cechach (ani nie na Slovensku) nemam ponatie kto by Vam mohol dat viac informacii.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #20 kdy: 29. Dubna 2009, 19:37:32 »
Ze se takhle micham - co mailnout na Sochnut ? Da se od nich ocekavat nejaka pouzitelna odpoved ?

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #21 kdy: 29. Dubna 2009, 19:55:13 »
Skor by som povedala mailovat na obec, sochnut sa mi nezda ale mozem sa mylit.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #22 kdy: 29. Dubna 2009, 20:50:08 »
Pokud vím, tak tyto programy zcela určitě organizuje Sochnut - JEWISH AGENCY  Obraťe se na zastoupení v Praze anebo ve Vídni, anebo přímo pošlete mail do Jeruzalema.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #23 kdy: 29. Dubna 2009, 21:05:32 »
Anebo zkusit i ten sochnutovský program Birth Right https://www.sochnut.cz/

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Cesta do Izraele
« Odpověď #24 kdy: 29. Dubna 2009, 21:40:41 »
Při opuštění Izraele je potřeba zaplatit zhruba 90 šekelů +vízum do Egypta  15 USD nebo mimo Sinaj to stojí více, podobná cena se platí za vízum do Jordánska. Platí se také poplatky při návratu z Jordánska a Egypta. Pozor na razítka, případně samolepky z vízem, Arabum se je nechce hledat, ale bez nich můžete mít problémy při vstupu do Izraele.
יואל טייטלבוים

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15