Autor Téma: Zákaz pochodu proti sionismu  (Přečteno 173866 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #200 kdy: 3. Března 2009, 09:45:48 »
Citovat
..... a na topole podle skal zelený mužík zatleskal

To jako malej Stropnický?  ;D
יואל טייטלבוים

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #201 kdy: 3. Března 2009, 10:26:57 »
Podle policie je Babka jedním z čelních představitelů Autonomních nacionalistů Plzeňsko, má kontakt na radikální část Národního odporu Praha.
- a to je to, o čem jsem se tu hádal s vodníkem: Tyhle organizace už dávno měly být společně s dalšími včetně komunistů mimo zákon. Jestli že se někdo veřejně hlásí k naci nebo ke komoušům, je to známka, že přijal jejich ideologii a prostě nemá ve slušné společnosti co dělat. A zaklínat se demokracií ve chvíli, kdy zdravý rozum chybí, to je sebevražda.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #202 kdy: 3. Března 2009, 16:01:04 »
V ČR nacisté a fašisté nemají tradici, nemají podporu veřejnosti, je to záležitost malého stádečka pologramotných troubů, ale třeba v Maďarsku je to jiný kalibr, takový Jobbik Magyarországért Mozgalom, jejich garda a radikální přívrženci to je jiná liga. Zákazy pochodů a rušení "stran" může pouze zapříčinit nárust popularity extrémistických skupin mezi mládeží.  :(
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #203 kdy: 3. Března 2009, 21:28:38 »
:(

Rád bych viděl to zrušené rozhodnutí. Když plzeňský soud vyslovil "nepřezkoumatelnost" tohoto rozhodnutí, znamená to, že bylo napsáno blbě. A proto bych rád viděl, v čem se ta chyba projevuje. Aby se dobudoucna neopakovala. >:(

 Zpět - už ho mám k dispozici – bylo úplně na začátku tématu.

Podle mého skromného názoru nepřezkoumatelnost spočívá v následujících momentech:

1. Výrok rozhodnutí úřadu zní : Shromáždění …atd. se zakazuje podle …atd.

Správně měl enunciát znít: "Úřad měst. obv. Plzeň 3 zakazuje… atd.", protože § 10 odst.1 písm. a) shromažďovacího zákona praví, že „úřad, jemuž bylo shromáždění oznámeno, je zakáže ..“ a ne, že „se“  zakáže.
V podobě, v jaké rozhodnutí úřad vydal, je rozhodnutí nevymahatelné (tudíž nepřezkoumatelné).

2. I když odůvodnění rozhodnutí není relevantním podkladem pro vyslovení nepřezkoumatelnosti,
píše se v něm, že „…dle § 10 odst. 1 písm. a) zákona o právu shromažďovacím, není možné shromážděním protestovat proti politickému nebo jinému smýšlení. „

Ne. Tak § 10 odst.1 písm. a) shromažďovacího zákona nezní.

Jeho přesné znění je toto
§ 10
   (1) Úřad, jemuž bylo shromáždění oznámeno, je zakáže, jestliže by oznámený účel shromáždění směřoval k výzvě:
a) popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů;

V odůvodnění by bylo bývalo správnější uvedenou větu, která nepřesně převyprávěla citovaný paragraf, vypustit a ponechat jen následující citaci tohoto paragrafu.
 :-[



Přesně je to popsané v Maxově článku - https://eretz.cz/content/view/8050/43/
Ti pitomci z úřadu vůbec nenapsali, čím měl být porušen zákon - prostě ho jen odcitovali. To je jako napsat v trestním rozsudku znění paragrafu, ale vůbec nenapsat, čeho se dopustil pachatel.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #204 kdy: 3. Března 2009, 21:30:28 »
Podle policie je Babka jedním z čelních představitelů Autonomních nacionalistů Plzeňsko, má kontakt na radikální část Národního odporu Praha.
- a to je to, o čem jsem se tu hádal s vodníkem: Tyhle organizace už dávno měly být společně s dalšími včetně komunistů mimo zákon. Jestli že se někdo veřejně hlásí k naci nebo ke komoušům, je to známka, že přijal jejich ideologii a prostě nemá ve slušné společnosti co dělat. A zaklínat se demokracií ve chvíli, kdy zdravý rozum chybí, to je sebevražda.

Mohu vědět, jak si představujete "mimo zákon"? Tyto tzv. organizace nemají žádnou právní formu. Je to prostě skupina lidí, která si tak říká. Jak chcete zakázat něco, co z právního hlediska neexistuje?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #205 kdy: 4. Března 2009, 07:42:42 »
 ;D
To Scooolie: Jasně. To jsem zase jednou vynalezl trakař.  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #206 kdy: 4. Března 2009, 11:37:05 »
Pokud přijmeme to, že bejt opálenější znamená možnost beztrestně dělat brajgl, hrát si na parazita, jenom brát a nic nedávat a zavedeme rasismus naruby, tomu se přidají nějací přistěhovalci- kriminálníci, no tak holt musíme počítat s tím,že tu za pár let rasismus jen pokvete. 

Tohle je zu moc. To jste prehnal. Udeluji vam prvni a posledni vystrahu. Budou-li se tyto vyroky opakovat, padne ban. A nehodlam o tom diskutovat ani se hadat o kosekvencich ci rozvoji myslenky v rad. Za hadani se je ban. Tecka.

achab

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #207 kdy: 4. Března 2009, 12:32:20 »

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #208 kdy: 4. Března 2009, 13:35:49 »
Pokud přijmeme to, že bejt opálenější znamená možnost beztrestně dělat brajgl, hrát si na parazita, jenom brát a nic nedávat a zavedeme rasismus naruby, tomu se přidají nějací přistěhovalci- kriminálníci, no tak holt musíme počítat s tím,že tu za pár let rasismus jen pokvete. 

Tohle je zu moc. To jste prehnal. Udeluji vam prvni a posledni vystrahu. Budou-li se tyto vyroky opakovat, padne ban. A nehodlam o tom diskutovat ani se hadat o kosekvencich ci rozvoji myslenky v rad. Za hadani se je ban. Tecka.
Ale já s petayahem se nehádal a rozhodně to tak míněno nebylo. Jen jsem poukázal na jevy, ze kterých může vznikat rasismus. Normální člověk si myslím pochopí, že nelze škatulkovat a klást rovnítko mezi slovo cikán - zloděj, flákač, Rus - mafián, Albánec- drogový překupník atd. atd.   Jenže v případě nazi nestojíme před normálními lidmi. Jenže když začnou poukazovat na jevy, které se opravdu ve zvýšené míře vyskytují u určité  skupiny lidí, tak si plno i těch normálních lidí řekne: " Vždyť oni mají vlastně pravdu." A problém je na světě. A velký. Áda taky začínal  po hospodách a měli ho nejdřív za cvoka . Víte, tak nějak se mi nelíbí možnost aby Čechy byly jednou zamořeny  nácky.  A za tón předchozího příspěvku se omlouvám.  Chtěl jsem to říct hodně ve zkratce a asi to vyznělo jinak, než jsem původně myslel.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #209 kdy: 4. Března 2009, 13:41:40 »
BE*H
https://aussiger.wordpress.com/
dík za odkaz. To je zrovna to, co by  mělo být tvrdě postihováno

eleazar

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #210 kdy: 4. Března 2009, 14:41:24 »
Pokud přijmeme to, že bejt opálenější znamená možnost beztrestně dělat brajgl, hrát si na parazita, jenom brát a nic nedávat a zavedeme rasismus naruby, tomu se přidají nějací přistěhovalci- kriminálníci, no tak holt musíme počítat s tím,že tu za pár let rasismus jen pokvete. 

Tohle je zu moc. To jste prehnal. Udeluji vam prvni a posledni vystrahu. Budou-li se tyto vyroky opakovat, padne ban. A nehodlam o tom diskutovat ani se hadat o kosekvencich ci rozvoji myslenky v rad. Za hadani se je ban. Tecka.
Ale já s petayahem se nehádal a rozhodně to tak míněno nebylo. Jen jsem poukázal na jevy, ze kterých může vznikat rasismus. Normální člověk si myslím pochopí, že nelze škatulkovat a klást rovnítko mezi slovo cikán - zloděj, flákač, Rus - mafián, Albánec- drogový překupník atd. atd.   Jenže v případě nazi nestojíme před normálními lidmi. Jenže když začnou poukazovat na jevy, které se opravdu ve zvýšené míře vyskytují u určité  skupiny lidí, tak si plno i těch normálních lidí řekne: " Vždyť oni mají vlastně pravdu." A problém je na světě. A velký. Áda taky začínal  po hospodách a měli ho nejdřív za cvoka . Víte, tak nějak se mi nelíbí možnost aby Čechy byly jednou zamořeny  nácky.  A za tón předchozího příspěvku se omlouvám.  Chtěl jsem to říct hodně ve zkratce a asi to vyznělo jinak, než jsem původně myslel.
V matematice existuje rovnáse s tečkou, což znamená zaokrouhleno, a také rovnáse s vlnovkou, což znamená odpovídá a vlnovkové rovnáse, jehož význam se může lišit škola od školy.
Když si lidé pletou tyto znaménka s rovnáse, tak je to rasizmus (i kdyby jen skrytý). A snažit se eliminovat tyto znaménka a dementovat tvrzení, že existují korelace mezi určitými jevy a národnostmi (např. úspěšnost v Nobelových cenách u židovské národnosti) je přesně takové podhoubí, ze kterého rasizmus vyraší jako jarní pupenec.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #211 kdy: 4. Března 2009, 16:37:06 »
Citovat
nelze škatulkovat a klást rovnítko mezi slovo cikán - zloděj, flákač, Rus - mafián, Albánec- drogový překupník atd.

Jeden etnolog a bojovník proti rasizmu prohlásil: Mezi různými národy a etniky existují stejné rozdíly jaké existují mezi jednotlivci uvnitř jednoho národa či etnika.
יואל טייטלבוים

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #212 kdy: 4. Března 2009, 22:04:13 »
Smyslem mého, nešťastným způsobem napsaného názoru, mělo být to, že pokud se v demokracii neřeší společenské problémy zákonným způsobem  nebo se neřeší vůbec a zavírají se nad nimi oči, pak  vzniká šance pro ty, kteří to budou chtít řešit způsobem nezákonným. A s rasismem to nemělo mít nic společného. Ještě jednou sorry za nevhodně zvolený příklad.
« Poslední změna: 5. Března 2009, 08:54:18 od martindeporres »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #213 kdy: 5. Března 2009, 10:04:01 »
Smyslem mého, nešťastným způsobem napsaného názoru, mělo být to, že pokud se v demokracii neřeší společenské problémy zákonným způsobem  nebo se neřeší vůbec a zavírají se nad nimi oči, pak  vzniká šance pro ty, kteří to budou chtít řešit způsobem nezákonným.

Ano, takto vyjadreno je to myslenka, ktere neni co vytknout.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #214 kdy: 5. Března 2009, 10:38:05 »
Smyslem mého, nešťastným způsobem napsaného názoru, mělo být to, že pokud se v demokracii neřeší společenské problémy zákonným způsobem  nebo se neřeší vůbec a zavírají se nad nimi oči, pak  vzniká šance pro ty, kteří to budou chtít řešit způsobem nezákonným.

Ano, takto vyjadreno je to myslenka, ktere neni co vytknout.
O.K. budu psát silně obecně a nebudu jmenovat ani kdyby po mě dupali. :)

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #215 kdy: 5. Března 2009, 18:50:01 »
pokud se v demokracii neřeší společenské problémy zákonným způsobem
A o to právě jde. Zákaz pochodu byl nezákonný.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #216 kdy: 5. Března 2009, 21:55:14 »
pokud se v demokracii neřeší společenské problémy zákonným způsobem
A o to právě jde. Zákaz pochodu byl nezákonný.
Klasika. Já o voze, vy o koze, ale nevadí. Hlavně, že si rozumíme. ;D Vřele vám doporučuji si prohlédnout ty stránky, na které tu dal odkaz Achab.  Co stránka to taky  protesty proti sionismu, chvála na naci pohlaváry  2.WW.,  jestli něco takovýho organizuje ten pochod, tak už to dávno mělo sedět na Borech nebo na Mírově.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #217 kdy: 6. Března 2009, 19:11:29 »
(Nevím sice, proč mě předchozí kommentář stál 11 bodů, ale smiřuji se s tím, že do některých věcí neproniknu... ???)

Ad martindeporres: o koze je celé toto thema - jmenovitě o nezákonném postupu plzeňského magistrátu. Jestliže Vy začínáte o voze - postihu neonacistů za prokázanou trestnou činnost - neobracejte se prosím s výtkou na mne. Je pravda, že thema někdy začne třeba o poštovném v Israeli a přes Ahmadínnežáda a černé díry se může dostat až k přednostem froté-ručníků, nicméně zde jste to Vy, kdo najíždí na tu jinou kolej

Vřele vám doporučuji si prohlédnout ty stránky, na které tu dal odkaz Achab.  Co stránka to taky  protesty proti sionismu, chvála na naci pohlaváry  2.WW.,  jestli něco takovýho organizuje ten pochod, tak už to dávno mělo sedět na Borech nebo na Mírově.
Prohlédl jsem je velmi zběžně. Pokud jejich autoři v něčem přestupují zákon, mají být za to potrestáni podle zákona. Nemohou být trestáni za pochod proti sionismu, protože to nic nezákonného není.

Já můžu smrtelně nenávidět všechny Židy. Nebo Maďary. Dokud ale nějakému Židovi (nebo Maďarovi) nic neudělám, nesmíte mě - Vy ani demokratický stát - "preventivně" trestat, protože bych možná někdy někde mohl, kdybych měl k tomu příležitost. Budu-li celý život onanovat nad fotografiemi nahých dětí, ale nikdy žádné v reálu obtěžovat nebudu, nesmíte mě - Vy ani demokratický stát - "preventivně" trestat, protože bych možná někdy někde mohl, kdybych měl k tomu příležitost.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #218 kdy: 8. Března 2009, 00:39:44 »
 Ale no tak, vodníku. :D Mám vás za chytrého člověka,  Nesnažte se vě mně vzbudit opačný dojem. Vaderovi jsem slíbil, že už nepoužiju žádná jména a nepokoušejte mě k porušení tohoto slibu. Nenáviďte si koho chcete, ale nesmíte tuto nenávist veřejně šířit a k ní podněcovat - to trestné je, přesně jak se děje na těch stránkách. Takže ne pokud autoři přestupují, ale oni ho  přestupují naprosto jasně. I kdybyste nikomu ani nezkřivil vlásek na hlavě, můžete být za tohle trestán.  Zase tak trochu vaše demagogie, že?  A onanovat taky můžete nad čím chcete. Ještě abychom tu probírali současně s pochodem  proti sionismu i váš sexuální život. ale protože tu zmiňujete pořád tu pedofilii.... :D Veřte, že mě skutečně nezajímá, buďte zatížený třeba na ovce, je mi to naprosto jedno.  P.S. Autory  tech nazi stránek  bych nechal klidně pochod proti sionismu uspořádat. Ale na vězeňském dvoře a klidně bych jim dal svobodu ve volbě trasy, jestli to vezmou kolem dokola, nebo  gerade přes dvůr ke zdi a zpátky do cely.
« Poslední změna: 8. Března 2009, 00:47:19 od martindeporres »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #219 kdy: 8. Března 2009, 01:49:48 »
Pokud by jeste nebyli odsouzeni, tak by se jim demonstrovalo hodne spatne, vazebni "trojuhelniky" mivaji cca 10x11x13 kroku (mam par fotek od znameho - bachare). Jiste uznate ze to je hodne malo na demonstraci pochodem  ;D

daniel lehotsky

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #220 kdy: 8. Března 2009, 12:15:05 »
keby ste si na pociatku ujasnili kauzalne a symptomaticke ,,liecenie"spolocnosti tak by sa nedostavili taketo vysledky. ;).Take male vytrhavanie a presadzanie korienkov tam kde nam(vam)to vyhovovalo.M.ress ma pravdu v tom ked sa zlu ustupuje,zle to dopadne,vid Daladiera ako vystupuje z lietadla s mnichovskou zmluvou a riekankou ako zachranil Europu.Vysledok sme pocitili velmi vehementne.Z druhej strany(Vodnikovej)ak sme demoracia,tak sa musime vediet vysporiadat so spolunazivanim inakosti,aj ked nam to nevonia.Lebo ked ako masiar sa zucastnim demonstracie za globalne vegetarianstvo (proti jej usporiadaniu som nenamietal,koli dcere vegetarianke),ale pocas pochodu i dojde ,ze v pripade ich vitazstva pridem o pracu a vytiahnem masiarsky noz a zacnem bojovat za prava bitunkov,tak jasne ze je to vec usporiadatelov aby mi to vysvetlili.Inak je jasne,ze nacizmus a komunizmus patria na smetiste dejin,ale co s pohrobkami?Ale treba ist ku korenu.Pekny den.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #221 kdy: 8. Března 2009, 14:53:33 »
Pokud by jeste nebyli odsouzeni, tak by se jim demonstrovalo hodne spatne, vazebni "trojuhelniky" mivaji cca 10x11x13 kroku (mam par fotek od znameho - bachare). Jiste uznate ze to je hodne malo na demonstraci pochodem  ;D
No, tak v nejhorším budou pochodovat na místě. Hezky ruce na prsa a můžou dupat až do bezvědomí ;).

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #222 kdy: 8. Března 2009, 15:27:46 »
Nenáviďte si koho chcete, ale nesmíte tuto nenávist veřejně šířit a k ní podněcovat - to trestné je, přesně jak se děje na těch stránkách. Takže ne pokud autoři přestupují, ale oni ho  přestupují naprosto jasně. I kdybyste nikomu ani nezkřivil vlásek na hlavě, můžete být za tohle trestán.  Zase tak trochu vaše demagogie, že?
Jaká moje demagogie??? >:( >:(  Vyzývám Vás, abyste okamžitě poukázal na nějakou moji demagogii!! Netvrdím nic jiného než Vy: veřejné šíření a podněcování nenávisti by mělo být trestné. Ty stránky jsem četl jen zběžně, pokud tam podněcují k nenávisti nebo vyzývají k násilí, měli by být potrestáni. Nevím, proč to musím opakovat po x-té. Ale vím, že trvám na tom, abyste poukázal na mou demagogii! Jinak Vás nazvu lhářem - a nebude to urážka, nýbrž oprávněný titul! >:(

Citovat
Autory  tech nazi stránek  bych nechal klidně pochod proti sionismu uspořádat. Ale na vězeňském dvoře a klidně bych jim dal svobodu ve volbě trasy, jestli to vezmou kolem dokola, nebo  gerade přes dvůr ke zdi a zpátky do cely.
Hloupý vtip. Jednak protože ten pochod v Plzni nepořádali autoři těchto stránek, druhak proto, že pokud se organisátoři pochodu dopustili nějakých trestných činů, mají být trestáni za tyto trestné činy, ale k zákazu pochodu došlo ze strany magistrátu na základě doměnek. To si mohl dovolit četnický strážmistr Flanderka nebo nějaký normalisační tajemník. V demokracii bych ale za toto rozhodnutí zodpovědné úředníky z Plzně poslal pást husy! >:(

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #223 kdy: 8. Března 2009, 15:41:13 »
Ad Daniel Lehotský: s tým papierkom mával Chamberlain, nie Daladier. Ináč v tom nemá pravdu iba mdeporres - ani ja nikde netvrdím, že máme ustupovať zlu. Ale na potierania zla máme zákony a nie je možné tolerovať nezákonný postup magistrátnemu úradníkovi iba preto, že sa mu organizátori nepáčia. Mdeporres tvrdí (resp. sugeruje), že v prípade organizátorov tohto pochodu je zákonný postup druhotný, najdôležitějšie je zakázať ho. A to preto, že jestvuje domienka...(atď) Inými slovy on z nich robí občanov druhého radu na základe ich názoru, ktorý navyše on sám iba predpokladá. Týmto postupom sa nevedomky stáva mdeporres sám (a tí, ktorí ho v tomto prístupe podporujú) nebezpečenstvom pre demokraciu! ;D Ak by tieto svoje názory - o apriornom druhoradom občanstve za názor - chcel hlásať verejne, dopustil by sa trestného činu a naozaj svedomitý magistrátny úradník by mdeporresovi "pochod za druhoradé občanstvo niektorých názorových skupín" musel zakázať!! :D :D
« Poslední změna: 8. Března 2009, 15:48:03 od Vodník »

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #224 kdy: 8. Března 2009, 15:54:10 »
A onanovat taky můžete nad čím chcete. Ještě abychom tu probírali současně s pochodem  proti sionismu i váš sexuální život. ale protože tu zmiňujete pořád tu pedofilii.... :D
...tak co? Co z toho plyne? Co nám tu naznačujete? Nestyďte se a dokončete to!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15