Autor Téma: Zákaz pochodu proti sionismu  (Přečteno 173798 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #25 kdy: 18. Února 2009, 20:06:48 »
A bezpráví v Plzni pokračuje... :(

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #26 kdy: 18. Února 2009, 20:19:09 »
Myslím, že jistá forma preventivních opatření k zajištění pořádku a bezpečnosti je na místě a stát by na ně měl mít právo. Když se například budu potloukat po ulicích s nožem v rukou, také asi neobstojí můj argument, že ho mám připravený, kdybych si náhodou chtěl ukrojit chleba a nejbližší policista by se o mně měl zajímat. A rovněž jen na základě předpokladu, že bych ten nůž mohl použít na něco jiného než na ten chléb.
Ale my si v Evropě prostě myslíme, že demokracie je založená na bezmezné ochraně práv včetně těch největších gaunerů a to nás jednou zničí.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #27 kdy: 18. Února 2009, 20:57:23 »
Ale my si v Evropě prostě myslíme, že demokracie je založená na bezmezné ochraně práv včetně těch největších gaunerů a to nás jednou zničí.
Stane-li se počínání plzeňských úřadů vzorem, hrozí nám, že nás zničí něco jiného... :( Pokud gauneři, náckové a kommunisti dodržují platné zákony, nelze proti nim postupovat nezákonně jen proto, že to jsou gauneři, náckové a kommunisti. Pak je jen otázkou času, kdy půjdou nezákonně po Vás nebo po mně, protože jsme žid, pravoslavný křesťan nebo cojávím třeba altajský šamanista.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #28 kdy: 18. Února 2009, 21:39:58 »
Jestliže jako altajský šamanista budete propagovat  likvidaci určité skupiny lidí a založíte za tímto účelem nějakou organizaci, měli by po vás kompetentní úřady jít jak  hladová kočka po myši.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #29 kdy: 19. Února 2009, 08:41:51 »
Jestliže jako altajský šamanista budete propagovat  likvidaci určité skupiny lidí a založíte za tímto účelem nějakou organizaci, měli by po vás kompetentní úřady jít jak  hladová kočka po myši.
Pokud bude podstatou altajského šamanismu likvidace určité skupiny lidí, pak je nabíledni, že společnost veřejnou propagaci a provozování altajského šamanismu nedovolí. Ale může altajský šamanista protestovat proti potratům? Proti kommunismu? Proti sionismu? Nebo je altajskému šamanistovi právo demonstrovat upřeno právě proto, že je to altajský šamanista? O tohle tady jde, ne o zhoubnost altajského šamanismu nebo kterékoli jiné ideologie.

Elazar

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #30 kdy: 19. Února 2009, 08:49:02 »
Vodník má v tomto případě pravdu. Pokud někdo chce demonstrovat prti sionismu, má na to z hlediska zákona stejné právo jako někdo, kdo chce demonstrovat proti jakémukoli jinému politickému směru nebo jako někdo, kdo chce demonstrovat na podporu sionismu.

Osobně sem pro povolení demonstarce, jen ať je vidět, kdo demonstruje proti sionismu - náckové, komunisti, islamisti... zkrátka radikálové z každého směru.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #31 kdy: 19. Února 2009, 08:54:09 »
Zajímavá myšlenka - zda by plzeňské úřady zakázali profláklému autonomnímu nacionalistovi demonstrovat na podporu sionismu... ;D

Elazar

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #32 kdy: 19. Února 2009, 09:03:25 »
 ;D Třeba to teď nějaký nazi čte a chytí se toho, uvidíme uvidíme. Připomíná mi to jeden z recesistických pokusů (žel, zůstalo jen u slov), jak zdiskreditovat členy Národního odporu - rozšířit o nich, že to jsou židi a přesvědčit o tom je samotné.  ;D
 
Ale asi by emonstrace nějakého takvého živla neprošla, nejspíš by se opakovala situace z první demonstarce nácků v Josefově, která byla ohlášená jako "uctění památky obětí holokaustu" - samozřejmě "holokaustu" Palestinců - a stejně to nakonec neprošlo.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #33 kdy: 19. Února 2009, 09:12:54 »
Vodniku, nevim, jestli jste pri vasem pobytu v Holandsku nenacichl "demokratickymi principy", ale tady jsou ucely demonstrace extremistu vzdy jen kourovou clonou. KSCM z toho nevyjimaje, a zrovinka me asi nikdo nanapadne, protoze tu vsichni dobre vite, ze je branim kde se da. Alespon v debate jsem vzdy jejich advocatus diaboli.
Dobre zduvodneni ucelu demonstrace se vzdy najde. Prubeh, projevy a/nebo konani jsou vsak zcela jine. Toz tak. Budu zase za toho zleho s cigaretou v puse a sniperkou v ruce, ale ja jsem za to rozhodnuti magistratu Plzne vdecny.
A ted me vsichni kamenujte, jen si nasadim helmu, moment prosim  ;)

Max

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #34 kdy: 19. Února 2009, 09:34:16 »
Děkuji Vodníkovi za upozornění na další zákaz v Plzni.

Vadere, pokud je skutečně oznámený účel jen zástěrkou, pak je věcí úřadu, aby  v rozhodnutí o zákazu sdělil, jaký odhalil skutečný účel a co ho prokazuje. A zejména se zapomíná na to, že úřad může kdykoliv v průběhu samotné akce ji rozpustit, pokud její účastníci porušují zákon, včetně toho, kdy vybočí z předem oznámeného důvodu konání shromáždění. V Česku panuje obsese preventivním zakazováním. V demokratické Evropě je naopak pravidlem rozpouštění shromáždění na místě, jakmile skutečně k porušení zákona dojde. Nikoliv jasnovidectví.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #35 kdy: 19. Února 2009, 13:00:10 »
Jestliže jako altajský šamanista budete propagovat  likvidaci určité skupiny lidí a založíte za tímto účelem nějakou organizaci, měli by po vás kompetentní úřady jít jak  hladová kočka po myši.
Pokud bude podstatou altajského šamanismu likvidace určité skupiny lidí, pak je nabíledni, že společnost veřejnou propagaci a provozování altajského šamanismu nedovolí. Ale může altajský šamanista protestovat proti potratům? Proti kommunismu? Proti sionismu? Nebo je altajskému šamanistovi právo demonstrovat upřeno právě proto, že je to altajský šamanista? O tohle tady jde, ne o zhoubnost altajského šamanismu nebo kterékoli jiné ideologie.
Asi si pořád lehce nerozumíme. Nevadí. Jsem zastáncem toho, dát kterémukoliv politickému hnutí tu samou míru svobody, jakou ono samo přiznává druhým, nebo přiznávalo, když bylo u moci.  Tak trochu ve smyslu oko za oko.  Např. jakou měli svobodu vyjadřování a projevu lidi za nacistů resp. komunistů, přesně takovou bych přiznal nacistům nebo komunistům. A už je jedno, jestli budou protestovat proti sionismu nebo přeletu UFO nad územím republiky.

leho

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #36 kdy: 19. Února 2009, 15:55:20 »
Vodník má v tomto případě pravdu. Pokud někdo chce demonstrovat prti sionismu, má na to z hlediska zákona stejné právo jako někdo, kdo chce demonstrovat proti jakémukoli jinému politickému směru nebo jako někdo, kdo chce demonstrovat na podporu sionismu.

Osobně sem pro povolení demonstarce, jen ať je vidět, kdo demonstruje proti sionismu - náckové, komunisti, islamisti... zkrátka radikálové z každého směru.

Už jsem v této otázce vyjádřil několikrát svůj ostrý nesouhlas s jakýmkoliv povolováním demonstrací radikálů jako nacistů či komunistů. Demokratická společnost nemůže povolit těmto skupinám se aktivně podílet na politickém životě země včetně pořádání demonstrací či nějakým jiným způsobem. Trochu mi vadí akorát zdůvodnění zákazu, v něm by totiž mělo být jasně řečeno, že se demonstrace zakazuje především z mravních důvodů, na kterých je postaveno zákonodárství demokratické společnosti. Demokracie jinde než u nás v USA mají totiž jednu velkou vadu: Nemají systémová opatření typu "check and balances", která prakticky znemožňují ustanovení jakékoliv totality a tak se musí ochrana demokracie provádět trochu jinak. O této věci se zmínil profesor Vojtěch Cepl ve svém pořadu "Člověk a demokracie" na ČR 6. U nás nacisté ani komunisté tolik nevadí, nemají prakticky žádný vliv a ani mít nemohou, takže jsou více tolerováni. Tento problém ve své knížce "Obhajoba demokracie" shrnul velmi pěkně Natan Šaranský, kterého by měli provozovatelé této diskuze velmi dobře znát a jsem trochu překvapen, že jeho jméno zde nezaznělo.  Šaranský zcela jasně prosazuje názor, že demokracie musí se bránit vlivu totalitníků systémově a na základě mravních hodnot aby se už nikdy neopakovaly hrůzy nacismu a komunismu. Jak známo, v Německu v roce 1933 a i u nás byla nastolena diktatura perfektně dle zákona a mnoha milionům nezbývalo potom nic jiného než jak ovečky napochodovat do plynových komor. Doufám, že si to zdejší obhájci práv nacistů uvědomují, zvlášť jestli byli rovněž jejich rodiny v minulosti postiženi hrůzami nacismu. Jak vidno, zapomíná se někdy rychle a snadno...

Elazar

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #37 kdy: 19. Února 2009, 16:22:24 »
Jak známo, v Německu v roce 1933 a i u nás byla nastolena diktatura perfektně dle zákona a mnoha milionům nezbývalo potom nic jiného než jak ovečky napochodovat do plynových komor.

Moment Leho, "perfektně dle zákona" to rozhodně nebylo. Hlídky lidových milic obsazující kanceláře demokratických stran, brutáln nátlak na starého nemohoucího Beneše nebo požár Reichstagu a pouliční bitky SA mají k zákonnosti hodně daleko.

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #38 kdy: 19. Února 2009, 16:41:23 »
Jak známo, v Německu v roce 1933 a i u nás byla nastolena diktatura perfektně dle zákona a mnoha milionům nezbývalo potom nic jiného než jak ovečky napochodovat do plynových komor.

Moment Leho, "perfektně dle zákona" to rozhodně nebylo. Hlídky lidových milic obsazující kanceláře demokratických stran, brutáln nátlak na starého nemohoucího Beneše nebo požár Reichstagu a pouliční bitky SA mají k zákonnosti hodně daleko.
Leho spíš asi měl na mysli, že jak Áda, tak komouši u nás se dostali k moci díky demokratickým volbám. A jsme zase u slabosti špatně pochopené demokracie.

Elazar

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #39 kdy: 19. Února 2009, 16:49:19 »
Jak známo, v Německu v roce 1933 a i u nás byla nastolena diktatura perfektně dle zákona a mnoha milionům nezbývalo potom nic jiného než jak ovečky napochodovat do plynových komor.

Moment Leho, "perfektně dle zákona" to rozhodně nebylo. Hlídky lidových milic obsazující kanceláře demokratických stran, brutáln nátlak na starého nemohoucího Beneše nebo požár Reichstagu a pouliční bitky SA mají k zákonnosti hodně daleko.
Leho spíš asi měl na mysli, že jak Áda, tak komouši u nás se dostali k moci díky demokratickým volbám. A jsme zase u slabosti špatně pochopené demokracie.

Obě partaje demokraticky vyhrály volby, ale k moci se nedostaly díky slabosti demokracie, ale díky slabosti představitelů demokratických stran, kteří nepochopili s kým mají co do činění a nezákonnými postupy. Např. na Slovensku vyhráli volby demokraté ale komunisté je přesto dokázali odstavit od moci a zlikvidovat. Hitler nejprve uzavíral koalice s kdekým, von Papen se chlbil, jak ho má v hrsti - a ještě v roce 1933 nemeuselo vše dopadnut tak jak dopadlo... Ale to jsme u historie a nadto u politiky a machiací, které se odehrávaly, to je dlouhý příběh.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #40 kdy: 19. Února 2009, 17:03:28 »
Vodniku, nevim, jestli jste pri vasem pobytu v Holandsku nenacichl "demokratickymi principy", ale tady jsou ucely demonstrace extremistu vzdy jen kourovou clonou.
Nejprve poznámka zcela osobní: "načichnout" ideologií - to je příšerně totalitní dikce, takže se mi ježí všechny chlupy! Pokud se Vám podaří se tomu vyhýbat, uděláte mi radost, pokud ne, taky dobře...

Ano, "načichl" jsem už dost dávno "demokratickými principy" a už jsem několikrát vyjádřil podivení, že leho je ještě po 20 letech v Americe vůči nim imunní. To je totiž tak: já jsem přesvědčený monarchista, ale uvědomuju si, že za současných historických podmínek je nějaká skutečně posvátná monarchie utopií (proto jsem přestal podporovat i české monarchisty). Nevím, jakého hnutí jste zastáncem Vy (onehdá jste tu hájil národnostní stát, což rovněž nemá s moderní "demokracií" nic společného), ale já jsem dospěl k pevnému přesvědčení, že ten příšerný systém, ve kterém žijeme, a který se lživě nazývá "parlamentní demokracií", je pořád nejmenší zlo ze všech momentálně možných, rátajíc v to i evt. pravoslavnou monarchii, kdyby ji v Rusku experimentálně chtěli zavést. A proč? Inu proto, že v soukromí si můžeme myslet co chceme, ale na veřejnosti, ve veřejném životě tento systém (zatím) garantuje to, že si nebudeme dávat na potkání po hubě - kommunisti s antikommunisty, sionisti s antisionisty, fašisti s antifašisty, muslimové s atheisty atd. Proto tento systém a jeho zákony podporuji. Svoboda demonstrovat za legální cíl (a demonstrace proti sionismu takovým legálním cílem je!) nesmí být omezena "kádrovým profilem" žadatele nebo domnělým skutečným (nelegálním) cílem - pouze v momentě, když by se tento nelegální cíl veřejně projevil, má státní moc právo, ba povinnost zasáhnout. Dřív ne!! To je demokracie!

V USA jsem v r.1982 viděl demošku proti nukleárním zbraním - pochodovali tam i íránští uprchlíci, Palestinci, gayové a lesbičky. O měsíc později pochodovali po Páté avenue za svá práva gayové a lesbičky - s nimi tam šlapali Palestinci, íránští uprchlíci a antinuklearisté. Tak to chodí ve svobodném světě. Máte pocit, že by demokracie v USA byla v nebezpečí? ( >:( já ano, ale nikoli díky těmto demonstrantům...)

Tož neračte se urazit, milý Vadere, ale pro demokracii představujete Vy nebo leho mnohem větší potenciální nebezpečí než já. Na základě Vašeho nebo lehova způsobu uvažování bych Vám nebo lehovi musel apriori (třeba i protizákonně) zakázat demonstrovat ("Jó, jó, vy sice tvrdíte, že je to na podporu Israele, ale my víme, co jste zač!!"). Tímto přístupem činíte první kroky k demontáži tohoto systému, který, opakuji, je mi přes všechny lži a nešvary zatím stále dost drahý ne to, abych ho bránil. A bráním ho právě tím, že přiznám komukoli demonstraci s legálním cílem, bez ohledu na to, je-li kommunista, nacista, pravoslavný, cikán nebo Žid. Naopak: demonstraci na podporu stalinské varianty kommunismu, nacismu nebo legalisace pedofilie bych zakázal (nelegální cíle) bez ohledu na to, zda ji svolává kommunista, nacista, pravoslavný, cikán nebo Žid. Tím, že Vy byste toto právo chtěli někomu upřít na základě jeho názorového profilu, tento systém uvádíte v nebezpečí.

Citovat
Budu zase za toho zleho s cigaretou v puse a sniperkou v ruce, ale ja jsem za to rozhodnuti magistratu Plzne vdecny.
No to, nezlobte se, opravdu jste. A Vaše vděčnost je z hlediska udržení tohoto systému hodně krátkozraká.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #41 kdy: 19. Února 2009, 17:09:51 »
Asi si pořád lehce nerozumíme. Nevadí. Jsem zastáncem toho, dát kterémukoliv politickému hnutí tu samou míru svobody, jakou ono samo přiznává druhým, nebo přiznávalo, když bylo u moci.  Tak trochu ve smyslu oko za oko.
Nevím, jestli si rozumíme nebo ne, ale s tím nemohu souhlasit, protože to implikuje bezbřehou svobodu pro pedofily. Jsem zastáncem toho, co říkal Elazar - svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud někdo chce protestovat proti válce v Iráku, tak mě jako magistrátního úředníka nesmí zajímat, jestli se jmenuje Karol Sidon nebo Erik Sedláček. Naopak - pokud té demonstrace zneužije k veřejnému hlásání a propagaci myšlenek, které se s demokracií neslučují, pošlu na něj policajty, ať se jmenuje Karol Sidon nebo Erik Sedláček.

Citovat
Např. jakou měli svobodu vyjadřování a projevu lidi za nacistů resp. komunistů, přesně takovou bych přiznal nacistům nebo komunistům.
A tím byste se stal jedním z nich, chápete?

eleazar

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #42 kdy: 19. Února 2009, 17:25:48 »
Nemají systémová opatření typu "check and balances", která prakticky znemožňují ustanovení jakékoliv totality
Vysvětlete to prosím. nerozumím tomu, jak jsou USA podle toho chráněny proti ustanovení totality.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #43 kdy: 19. Února 2009, 18:11:13 »
Ještě Vaderovi: nemyslím, že to má co dělat s mým pobytem v Holandsku - jen na tomto webu si přinejmenším Elazar a Max Blaustein myslí o tomto problému zhruba totéž, co já, a mám pocit, že oba bydlí v ČR.

leho

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #44 kdy: 19. Února 2009, 21:28:23 »
Nemají systémová opatření typu "check and balances", která prakticky znemožňují ustanovení jakékoliv totality
Vysvětlete to prosím. nerozumím tomu, jak jsou USA podle toho chráněny proti ustanovení totality.

Samozřejmě nic není 100%-ně neprůstřelné, ale americká demokracie má nejdokonalejší systémovou ochranu proti totalitě zabudovanou ve svém systému jako žádná jiná na světě. K bližšímu pochopení si asi budete muset poslechnout už zmíněnou přednášku profesora Vojtěcha Cepla na toto téma v pořadu ČR 6 "Člověk a demokracie" vysílané někdy koncem minulého roku nebo začátkem roku tohoto. Jak jsou USA chráněny a vysvětlit principy americké demokracie a jak se zásadně liší od demokracie britského typu se skutečně nedá napsat v jednom nebo dvou odstavcích, ale pokusím se alespoň poskytnout reference k dalšímu studiu. Psal jsem o Šaranském a jeho knížce "Obhajoba demokracie", což by měla být velmi povinná četba a rozhodně jeho další knížka je rovněž zajímavá a inspirující, kterou jsem četl v Angličtině, se jmenuje "Fear no Evil", kde popisuje svůj příběh sovětského disidenta a začátek jeho politického působení v Israeli. Moderní americká historie prošla několika těžkými zkouškami a obstála v nich pokaždé bez vážných následků a spíše bych řekl, že naopak, se stala silnější a o něco dokonalejší. Podle mě tyto zkoušky byly tři: Po I. Světové válce, kdy i v USA byl velký tlak komunistů (byli deportováni do sovětského Ruska), poté ve 30. letech opět tlak komunistický a ještě k tomu nacistický - dnes nikdo už nemluví o hajlujících hnědokošiláčích v ulicích New Yorku a po II. Světové válce opět velmi silný tlak komunistů a sovětských agentů, kteří pronikli do nejvyšších vládních funkcí (poradce prezidenta Roosevelta Alger Hiss, například; sovětské agenty možno si najít na webu CIA na stránkách Venona Project). Co se týče sovětských agentů v USA po válce a že se nejednalo o nějaké honění čarodějnic je možno rovněž dohledat v patřičné literatuře, nedávno vyšla kniha od M. Stantona Evanse "Blacklisted by History" o senátorovi Joe McCarthym a samozřejmě Venona projektu je věnována knížka "The Venona Secrets" od Herberta Romersteina and Erica Breindela. Hmm, nějak jsem se dostal k úplně jinému tématu, ale možná ne tak docela a řekl bych, že četba této literatury umožní pochopit moderní historii tak jak se skutečně stala bez velkých filtrů a rovněž pochopit principy moderní demokracie...

PS: Zmíněné "Check and Balances" spočívají ve třech odvětvích systému vlády: exekutiva, jurisdikce a větev zákonodárná, které jsou na sobě nezávislé. V americkém systému například není možné aby člen exekutivy byl zároveň členem zákondárné větve, jak je v britském (a samozřejmě) českém systému uzákoněno...

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #45 kdy: 19. Února 2009, 23:22:41 »
Asi si pořád lehce nerozumíme. Nevadí. Jsem zastáncem toho, dát kterémukoliv politickému hnutí tu samou míru svobody, jakou ono samo přiznává druhým, nebo přiznávalo, když bylo u moci.  Tak trochu ve smyslu oko za oko.
Nevím, jestli si rozumíme nebo ne, ale s tím nemohu souhlasit, protože to implikuje bezbřehou svobodu pro pedofily. Jsem zastáncem toho, co říkal Elazar - svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud někdo chce protestovat proti válce v Iráku, tak mě jako magistrátního úředníka nesmí zajímat, jestli se jmenuje Karol Sidon nebo Erik Sedláček. Naopak - pokud té demonstrace zneužije k veřejnému hlásání a propagaci myšlenek, které se s demokracií neslučují, pošlu na něj policajty, ať se jmenuje Karol Sidon nebo Erik Sedláček.

Zase nepochopení.  Tak např. pro pedofila by jako adekvátní součást trestu byla na cele parta hošanů, kteří by dotyčného důkladně v praxi seznámili  s problematikou psychlogie oběti sexuálního zneužívání.  Srovnáváte nesrovnatelné

Citovat
Např. jakou měli svobodu vyjadřování a projevu lidi za nacistů resp. komunistů, přesně takovou bych přiznal nacistům nebo komunistům.
A tím byste se stal jedním z nich, chápete?
   Nemyslím. Podívejte, je to velice prosté. Nečiň druhým, co nechceš, aby činili tobě. Chceš druhé omezovat na svobodě, sám budeš na svobodě omezen.  Komunismus a nacismus jsou á priori nedemokratické politické směry, které v demokracii cizopasí do té doby,  než se jim povede uchvátit moc. Komunismus a nacismus si můžete představit třeba jako  bakterie, které na vás útočí s cílem  vyvolat nemoc a možná nakonec i vaše bezživotí. Můžete se "demokraticky"  na ně dívat, že jsou tak trochu částí vašeho organismu a mají svoje právo na život až do té doby, než s nimi budete mít opravdu vážné zdravotní problémy, nebo si vzít  antibiotika a v zájmu svého přežití jim  zarazit tipec. Nebo snad vidíte nějaký extra důvod pro to,  trpět v sobě nějaké potvory, které pouze čekají na vhodný okamžik, aby vás zničily? Já tak nějak ne. Zkuste dělat rozdíl mezi normální přirozenou sebeobranou (ať už se jedná o vaše tělo nebo demokracii) a agresí, které je společná jak komoučům, náckům a nakonec i těm bakteriím.

Vodník

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #46 kdy: 20. Února 2009, 00:19:09 »
Zase nepochopení.  Tak např. pro pedofila by jako adekvátní součást trestu byla na cele parta hošanů, kteří by dotyčného důkladně v praxi seznámili  s problematikou psychlogie oběti sexuálního zneužívání.  Srovnáváte nesrovnatelné
Ale vůbec ne! To, co Vy navrhujete, je trest, resp. pomsta. Zde je ale řeč o legislativě. A v té musí být pedofilovi dáno na srozuměnou, že svoboda prznit nezletilé je výrazným zásahem do jejich svobody (resp. stavu, kdy se ještě o svobodě volby nedá mluvit), jinými slovy: tato svoboda mezi základní občanská práva v naší civilisaci nepatří, byť on sám by ji sobě i nám přál. Nemůžete trestat pedofila za to, že je pedofil, pokud nic neprovedl.

Citovat
 Nemyslím. Podívejte, je to velice prosté. Nečiň druhým, co nechceš, aby činili tobě. Chceš druhé omezovat na svobodě, sám budeš na svobodě omezen.
Ano. Ale teprve v momentě, kdy se pokusíš skutečně omezovat ty druhé nebo kdy učiníš nějaké kroky pro to, aby k takovému omezení došlo - pak ti v tom bude cestou legislativy zabráněno. Pokud nácek protestuje proti potratům - nebo proti sionismu - nečiní nic, čím by svobodu druhých omezoval a nesmí mu v tom být bráněno (jenom proto, že je nácek).

Citovat
Komunismus a nacismus jsou á priori nedemokratické politické směry, které v demokracii cizopasí do té doby,  než se jim povede uchvátit moc. Komunismus a nacismus si můžete představit třeba jako  bakterie, které na vás útočí s cílem  vyvolat nemoc a možná nakonec i vaše bezživotí. Můžete se "demokraticky"  na ně dívat, že jsou tak trochu částí vašeho organismu a mají svoje právo na život až do té doby, než s nimi budete mít opravdu vážné zdravotní problémy, nebo si vzít  antibiotika a v zájmu svého přežití jim  zarazit tipec. Nebo snad vidíte nějaký extra důvod pro to,  trpět v sobě nějaké potvory, které pouze čekají na vhodný okamžik, aby vás zničily? Já tak nějak ne. Zkuste dělat rozdíl mezi normální přirozenou sebeobranou (ať už se jedná o vaše tělo nebo demokracii) a agresí, které je společná jak komoučům, náckům a nakonec i těm bakteriím.
Mluvíme každý o něčem jiném. Já přece neprosazuji legalitu stalinského kommunismu, nacismu nebo partají s genocidálním programem. Ani právo nějakých skupin za tyto cíle demonstrovat a tyto cíle propagovat. To jsem zde několikrát jasně uvedl. Jsem ale proti apriornímu omezování základních občanských práv lidí, kteří vyznávají tyto názory. Formování a rozvíjení politické partaje s takovým programem není základním občanským právem - budiž tedy omezeno. Protest proti potratům nebo sionismu takovým základním občanským právem je - nemůže tedy být někomu upíráno jen proto, že (v soukromí) vyznává takové nebo makové názory.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #47 kdy: 20. Února 2009, 05:41:00 »
Vodniku, nevim, jestli jste pri vasem pobytu v Holandsku nenacichl "demokratickymi principy", ale tady jsou ucely demonstrace extremistu vzdy jen kourovou clonou.
Nejprve poznámka zcela osobní: "načichnout" ideologií - to je příšerně totalitní dikce, takže se mi ježí všechny chlupy! Pokud se Vám podaří se tomu vyhýbat, uděláte mi radost, pokud ne, taky dobře...
Na konci vety mi vypadl smajlik. Veta, ktera vas pobourila, by tim ziskala zcela jiny ton - takovy, jak bylo zamysleno.

Citovat
Tož neračte se urazit, milý Vadere, ale pro demokracii představujete Vy nebo leho mnohem větší potenciální nebezpečí než já.

Neracim se urazet. Sam sobe se na zada nikdo nepodiva. Treba mate pravdu. Treba taky ne.

Citovat
Na základě Vašeho nebo lehova způsobu uvažování bych Vám nebo lehovi musel apriori (třeba i protizákonně) zakázat demonstrovat ("Jó, jó, vy sice tvrdíte, že je to na podporu Israele, ale my víme, co jste zač!!").

Aha, ja jsem tedy v minulosti (at davne ci nikoliv) delal na ulicich brajgl, nebo napadal obcany jine "rasy" ? Tady jste si nabehl. Oni jsou notoricti znami (ve smyslu slova notorious). Co chcete vycist Lehovi ci mne? Ze jsem byl v r. '90 spoluporadatelem pomerne masivnich demonstraci za obnovu Zemskeho zrizeni ? Jsem na to pysny, i kdyz se nam nas zamer nepovedlo uzakonit, resp. vlozit do Ustavy. I prohry zazivam. Nebo ze je serza Leho straslivy agresor ? Fakt ? To abych se ho bal. A Cesi me.

Vite, noticka off-topic na zaver, mel bych sprdnout vas i Leha. Ocividne se nemate radi a ne ze nemuzete, ale nechcete se pres to prenest. Preci, mily Vodniku, vite jak jsem k vam byl ze zacatku skepticky a nevybiravy (koser slovo pro "nenavist"). A zmenilo se to. Pokuste se argumentovat tak dobre, jak to delate doted, ale vyhnete se, prosim, "srdecnim" zalezitostem. Jste dost inteligentni na to, abyste pouzival temer hladiva synonyma, o tom nepochybuji ani na chvili. Ale samozrejmne vam to nenarizuji ! Ja vas o to prosim (ovsem nikoli ve smyslu slova "beg")


Citovat
Budu zase za toho zleho s cigaretou v puse a sniperkou v ruce, ale ja jsem za to rozhodnuti magistratu Plzne vdecny.
No to, nezlobte se, opravdu jste. [/quote]

Ja se nezlobim, predpokladal jsem takovy postoj. BTW muzete mi chvili postat po vetru  >:D ? Ono je sice vyhodnejsi udelat z nepritele sveho pritele, ale kulka je tak snadne reseni (joke ! joke ! nemyslim vazne, prob-ha !)  ;D
« Poslední změna: 20. Února 2009, 05:43:58 od Vader »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #48 kdy: 20. Února 2009, 05:48:31 »
Ještě Vaderovi: nemyslím, že to má co dělat s mým pobytem v Holandsku - jen na tomto webu si přinejmenším Elazar a Max Blaustein myslí o tomto problému zhruba totéž, co já, a mám pocit, že oba bydlí v ČR.

Ti dva cerchmanti aby mi neoponovali  ;D Reknu vam neco o Maxovi. Max lezi v zakonicich ve dne v noci, a jak se rika, "pekar je od mouky, kominik od mouru". Maxe nemuzete brat vazne, protoze by zavolal policii na svoji vlastni babicku, kdyby kourila na zastavce  ;D

martindeporres

  • Host
Re: Zákaz pochodu proti sionismu
« Odpověď #49 kdy: 20. Února 2009, 08:29:04 »
Vodník: Spíš to vidím takto. Jsem-li členem nějakého spolku, mám právo využívat výhod, které mi tento spolek poskytuje ale současně povinnosti z členství vyplývající, třeba jen v tom, že budu ctít a dodržovat  stanovy a cíle toho spolku. Jestliže nebudu ctít a dodržovat stanovy, budu z něj vyhozen a přijdu i o ty práva a výhody.  Prostě systém něco za něco.  Náckové a komunisti zásady demokratické společnosti rozhodně nectí, leč jejích práv a výhod využívat chtějí. Tedy systém něco za nic?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15