Autor Téma: Koho byste volili? BLESKOVKA  (Přečteno 107836 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #75 kdy: 22. Února 2009, 17:26:03 »
Ve chvíli kdy s ejedná o budoucnosti země Liebermann odjel za svými obchody do Běloruska, tento stát je nejenom nedemokratický ale ve vztahu k Jisraeli nepřátelský stejnou měrou jakou je ve styku s režimi které se snaží Jisrael zničit. Paradoxní je že Liebermann vyjednává s Kadymou o sestavení vláda a velká část jeho voličů jej volila pouze proto že s eobávala že bude li Likud silný nevytvoří pravicovou vládu a obrátí se k Kadymě. Liebermannovi požadavky na změny konverzí a sňatků by vyvolala vytvoření listin původu čímž by se židovský národ defakto rpzdělil na dva na ty kteří svůj původ dokážou a zaregistrují a na ty kteří ne, nicméně já zůstávám optimistou, kromě okrajových skupin jako v minulosti karaité jsme zůstali přes všechny rozdíli jeden celek a jeden národ.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #76 kdy: 22. Února 2009, 18:32:48 »
A proč by Lieberman neměl odjet do ciziny? Vždyť probíhá zatím jen hadrkování o to, kdo bude ve vládě a on už jasně řekl, že v ní být chce...
Každému je jasné, že Lieberman NENÍ pravice, akorát velkohubý populista. Kdo ho volil, ten to musel vědět. Kdo to nevěděl, je pitomec a to, že nyní zírá s otevřenou pusou je spravedlivý trest za hloupost. Stejně tak byl každému znám program Jisrael Bejtejnu, včetně sekulárních sňatků.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #77 kdy: 22. Února 2009, 18:44:36 »
To že Lieberman odjel do Běloruska je skutečně divné, ovšem podle mého názoru se jedná o kšefty, a tam jde nějaká ideologie stranou. Minsk skutečně není nějakým výletním centrem, kde by člověk chtěl v únoru trávit dovolenou.
Ve věci občanských sňatků to není tak horké, protože on ve svých projevech pronášených v hebrejštině říká, že chce, aby občané státu, kteří NEMOHOU uzavžít sňatek na rabinátě, měli možnost uzavřít civilné sňatek. To se dnes děje tak, že takové lidé jedou např. na Kypr anebo do Prahy a tam sňatek uzavřou a stát Izrael ho pak uzná. Takže z tohoto pohledu by bylo praktičtější, aby se to udělalo tady rovnou a halacha  tím nijak nebude ohrožena. Horší je, že v projevech v ruštině slibuje občanské sňatky pro židy, kteří mohou klidně jít na rabinát, ale nechtějí. I když i dnes jsou mnozí takoví, kteří na Kypr jedou. A to je ten problém.  Nejhorší je ten abychom tak řekli jazykový problém. Co se týká těch seznamů, v ortodoxních kruzích už to stejně funguje. Ale zase halacha je halacha a proto když se někdo rozhodne jít proti ní, tak musí nést důsledky. Tak to bylo v našich dějinách nejednou.
« Poslední změna: 22. Února 2009, 19:31:08 od zoom »

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #78 kdy: 22. Února 2009, 18:46:03 »
Tak to jsme chtěl říct že Liebermann pravice není. Ohledně té ciziny je cizina a je cizina že ještě si neskočil do iránu.

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #79 kdy: 22. Února 2009, 18:46:34 »
Krasne ste Liebermana charakterizoval. On je presne hubaty populista. Dokazal vplyvat na rusku emigraciu. Nechapem co robi Uzi Landau po jeho boku.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #80 kdy: 22. Února 2009, 19:32:54 »
Možná, že je něco víc než hubatý populista a proto je Uzi Landau u něho. Já osobně si myslím, že Uzi Landau není někdo, kdo by se nechal jen tak zblbnout. A kromě toho oba jsou odchovanci Likudu v jeho nejlepších dobách.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #81 kdy: 22. Února 2009, 19:34:48 »
v projevech v ruštině slibuje občanské sňatky pro židy, kteří mohou klidně jít na rabinát, ale nechtějí.
Patřil bych do této skupiny  :P

Nejhorší je ten abychom tak řekli jazykový problém. Co se týká těch seznamů, v ortodoxních kruzích už to stejně funguje.
Rozveďte prosím ten "jazykový problém".

Co se týká těch seznamů, v ortodoxních kruzích už to stejně funguje.
V orotdoxních kruzích už to došlo dále, než že se reformní a méně ortodoxní konverze neuznávají?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #82 kdy: 22. Února 2009, 19:37:30 »
v projevech v ruštině slibuje občanské sňatky pro židy, kteří mohou klidně jít na rabinát, ale nechtějí.
Patřil bych do této skupiny  :P

To bude tim, ze nejste zid, ac se za nej neustale a velmi zoufale snazite vydavat.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #83 kdy: 22. Února 2009, 19:42:21 »
v projevech v ruštině slibuje občanské sňatky pro židy, kteří mohou klidně jít na rabinát, ale nechtějí.
Patřil bych do této skupiny  :P

To bude tim, ze nejste zid, ac se za nej neustale a velmi zoufale snazite vydavat.
Omyl prosím, můj postoj nepramení z pragmatismu, že bych takto nemohl být odddán.
Mezi námi, nemyslím si, že by mě nějaký izraelský "báťuška" neoddal, když by přišlo na lámání chleba. ;)
Ale proto, že jsem a priori proti náboženským sňatkům a podobnému vměšování se židovských či křesťanských institucí do života rodin.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #84 kdy: 22. Února 2009, 19:43:18 »
Možná, že je něco víc než hubatý populista a proto je Uzi Landau u něho. Já osobně si myslím, že Uzi Landau není někdo, kdo by se nechal jen tak zblbnout. A kromě toho oba jsou odchovanci Likudu v jeho nejlepších dobách.

Ten Uzi Landau je mi také záhadou. Ale mám spíš pocit, že on je u Liebermana proto, že je rozčarován u Likudu. Což mi budeme také, jen co Bibi sestaví vládu. Poté, co Bibi vybral pravicové hlasy, otočí vládu ostře doleva, jako kdysi Šaron.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #85 kdy: 22. Února 2009, 19:45:46 »
v projevech v ruštině slibuje občanské sňatky pro židy, kteří mohou klidně jít na rabinát, ale nechtějí.
Patřil bych do této skupiny  :P

To bude tim, ze nejste zid, ac se za nej neustale a velmi zoufale snazite vydavat.
Omyl prosím, můj postoj nepramení z pragmatismu, že bych takto nemohl být odddán.
Mezi námi, nemyslím si, že by mě nějaký izraelský "báťuška" neoddal, když by přišlo na lámání chleba. ;)
Ale proto, že jsem a priori proti náboženským sňatkům a podobnému vměšování se židovských či křesťanských institucí do života rodin.

Promiňte,ale téhle argumentaci absolutně nerozumím. Sňatek je výslovně náboženský čin - ať v judaismu, tak ještě více v křesťanství. Světský sňatek bez náboženské sounáležitosti je cosi polovičaté, nedokonalé, neúplné.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #86 kdy: 22. Února 2009, 19:49:35 »
Sňatek je smlouva, ne náboženský obřad. Také se sňatek týká snoubenců, jejich rodin, potažmo celé společnosti, ale náboženské obci do toho vůbec nic není.
Anebo jste v Písmech četl opak.
Já se držím příkladu Tobijáše a Sáry, jejichž sňatek byl uzavřen smlouvou mezi Tobijášem a Reúelem. Dokonce ani Tobijášovi rodiče se k záležitosti nemuseli vyjádřit, natožpak médské/asyrské správní úřady či spolek tamějších židů.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #87 kdy: 22. Února 2009, 19:53:33 »
Křesťanský sňatek je vzájemný slib muže a ženy před Bohem, který osvědčuje kněz. Je to nanejvýš náboženský obřad, který se může odehrávat ve výjimečných případech jen ve dvou (muž a žena), beze svědků - třeba při ztroskotání na pustém ostrově - ale vždy před Bohem.

A nepletu-li se, tak i židovský sňatek, který je přece jen jiný, je smlouvou do které nic není... státu! A pokud chcete, aby náboženská obec váš sňatek uznala, tak to musí být podle jejích pravidel. Proč by ale měl stát uznávat sňatek, to netuším. Státu do toho není vůbec nic.

Elazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #88 kdy: 22. Února 2009, 19:55:47 »
Sňatek je smlouva, ne náboženský obřad. Také se sňatek týká snoubenců, jejich rodin, potažmo celé společnosti, ale náboženské obci do toho vůbec nic není.
Anebo jste v Písmech četl opak.
Já se držím příkladu Tobijáše a Sáry, jejichž sňatek byl uzavřen smlouvou mezi Tobijášem a Reúelem. Dokonce ani Tobijášovi rodiče se k záležitosti nemuseli vyjádřit, natožpak médské/asyrské správní úřady či spolek tamějších židů.

 ::)  ::)
Berešit, 24. kapitola.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #89 kdy: 22. Února 2009, 19:56:21 »
Proč by ale měl stát uznávat sňatek, to netuším. Státu do toho není vůbec nic.

Spolecne zdaneni ? Dedictvi ? Rodina je zaklad statu, rikal (nejen) Cimrman (jeho filozoficky traktat "Nemy Bobes")  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #90 kdy: 22. Února 2009, 19:58:02 »
Ale jinak naprosto souhlasim, ze civilni snatek je asi tak dobry a pravoplatny, jako ty Eura co mi lezou z tiskarny...

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #91 kdy: 22. Února 2009, 20:01:00 »
No jazykovým problémem jsem nazvala to, že Lieberman něco jiného říká hebrejsky a něco jiného rusky. Mimochodem slyšela jsem ho mluvit i anglicky a mluvil velmi pěknou angličtinou.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #92 kdy: 22. Února 2009, 20:02:30 »
JInak ted prave ve zpravach rikaji, ze Cipi s Bibim na pisecku nebude. Uvidime, jestli se precejen o kyblicky a lopaticky nakonec nedohodnou.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #93 kdy: 22. Února 2009, 20:05:26 »
Samozřejmě, že ortodoxní neuznávají reformní ani konzervativní giur. Proč by měli?

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #94 kdy: 22. Února 2009, 20:08:38 »
A já tvrdím, že monohem a mnohem důležitější než jakákoli státní nebo náboženská formalita sňatku je fakt, jaký vztah k sobě ti dva mají, jakou míru tolerance a lásky jsou schopni do toho vztahu dát, aby jejich vztah byl opravdu takový, že vyhovuje zmiňovanému "dokud nás smrt nerozdělí". Samozřejmě s kvalitou toho vztahu, který cítím nebo cítíme, že je ten pravý.
Ty formality jsou opravdu jen něco navíc, co mnohdy je skutečně nutné absolvovat například pro Vaderem zmiňované výhody dávané státem nebo zjednodušení některých životních procesů.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vodník

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #95 kdy: 22. Února 2009, 20:15:40 »
Nechci se vám do toho plést, jen můj soukromý pocit: jistě je nejdůležitější to, co oba, muž i žena, do toho svého vztahu investují. Já ale jako věřící člověk mám potřebu, aby toto spojení bylo posvěceno, aby mu Bůh požehnal, prostřednictvím tradičního modlitebního rituálu. Naopak světský sňatek je pro mě jen jakýmsi tyátrem okolo uzavření právní (manželské) smlouvy. Proto podporuji - kvůli rovnoprávnosti před civilním zákonem - civilní "manželské" smlouvy mezi homosexuály (pokud k tomu chtějí mít opravdu svatbu, je to jejich věc, třebas mně to přijde nechutné & bizzarní), ale bez pardonu zamítám jakékoli církevní požehnání takovému spojení.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #96 kdy: 22. Února 2009, 20:18:59 »
Proč by ale měl stát uznávat sňatek, to netuším. Státu do toho není vůbec nic.

Spolecne zdaneni ? Dedictvi ? Rodina je zaklad statu, rikal (nejen) Cimrman (jeho filozoficky traktat "Nemy Bobes")  ;D

Společné zdanění už stihli zrušit. Nicméně se vztahovala třeba i na registrované homosexuály. Dědění a rodina spolu souvisí jen okrajové - tam dědí především potomci a je celkem jedno, jestli manželští nebo upletení někde s děvečkou, kterou jsi od té doby neviděl, za vlahé noci na mezi...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #97 kdy: 22. Února 2009, 20:19:53 »
JInak ted prave ve zpravach rikaji, ze Cipi s Bibim na pisecku nebude. Uvidime, jestli se precejen o kyblicky a lopaticky nakonec nedohodnou.


Mno, třeba nebude Cipi, ale třeba bude Kadima... Ono být ve vládě a nebýt ve vládě, to je z toho jeden Mofaz  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #98 kdy: 22. Února 2009, 20:21:31 »
Nechci se vám do toho plést, jen můj soukromý pocit: jistě je nejdůležitější to, co oba, muž i žena, do toho svého vztahu investují. Já ale jako věřící člověk mám potřebu, aby toto spojení bylo posvěceno, aby mu Bůh požehnal, prostřednictvím tradičního modlitebního rituálu. Naopak světský sňatek je pro mě jen jakýmsi tyátrem okolo uzavření právní (manželské) smlouvy. Proto podporuji - kvůli rovnoprávnosti před civilním zákonem - civilní "manželské" smlouvy mezi homosexuály (pokud k tomu chtějí mít opravdu svatbu, je to jejich věc, třebas mně to přijde nechutné & bizzarní), ale bez pardonu zamítám jakékoli církevní požehnání takovému spojení.

Vodníku a svazky 3, 4 nebo 5 lidí (Kteří se prostě mají rádi) také podporujete? A co zoofilie, když se s ovečkou má pan Novák rád? Není to diskriminace, že tohle stát neuznává?

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #99 kdy: 22. Února 2009, 20:23:46 »
Proč by ale měl stát uznávat sňatek, to netuším. Státu do toho není vůbec nic.

Spolecne zdaneni ? Dedictvi ? Rodina je zaklad statu, rikal (nejen) Cimrman (jeho filozoficky traktat "Nemy Bobes")  ;D

Společné zdanění už stihli zrušit. Nicméně se vztahovala třeba i na registrované homosexuály. Dědění a rodina spolu souvisí jen okrajové - tam dědí především potomci a je celkem jedno, jestli manželští nebo upletení někde s děvečkou, kterou jsi od té doby neviděl, za vlahé noci na mezi...
Scooolie, jste na omylu. V první linii dědí ze zákona manžel/manželka a potomci rovným dílem. Tedy pokud nebude muž se ženou sezdán, budou mít děti a jeden z nich zemře a nebude li uzavřena závěť, zdědí vše potomci. Pokud to budou "hyeny" může jít druhý partner pod most.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15