Autor Téma: Koho byste volili? BLESKOVKA  (Přečteno 108715 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Vodník

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #100 kdy: 22. Února 2009, 20:26:55 »
Vodníku a svazky 3, 4 nebo 5 lidí (Kteří se prostě mají rádi) také podporujete?
Proč ne? U muslimů nebo mormonů to mají v rámci náboženství.

Citovat
A co zoofilie, když se s ovečkou má pan Novák rád? Není to diskriminace, že tohle stát neuznává?
Ale no tak! Mluvíme o lidech, schopných úsudku. Ne o ovečkách, dětech nebo sochách.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #101 kdy: 22. Února 2009, 20:28:06 »
Nechci se vám do toho plést, jen můj soukromý pocit: jistě je nejdůležitější to, co oba, muž i žena, do toho svého vztahu investují. Já ale jako věřící člověk mám potřebu, aby toto spojení bylo posvěceno, aby mu Bůh požehnal, prostřednictvím tradičního modlitebního rituálu. Naopak světský sňatek je pro mě jen jakýmsi tyátrem okolo uzavření právní (manželské) smlouvy. Proto podporuji - kvůli rovnoprávnosti před civilním zákonem - civilní "manželské" smlouvy mezi homosexuály (pokud k tomu chtějí mít opravdu svatbu, je to jejich věc, třebas mně to přijde nechutné & bizzarní), ale bez pardonu zamítám jakékoli církevní požehnání takovému spojení.
Vodníku, jistě jste si všiml, že jsem ve svém příspěvku ani náboženský, ani světský obřad nijak nevylučoval. Jen jsem nadřadil jako pro mně důležitější ten aspekt vztahu. Bez toho vztahu totiž existuje majoritní množství manželství, která i přes třeba sebekrásnější, riuálně dokonalá provedení sňatku končí vcelku neslavně.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vodník

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #102 kdy: 22. Února 2009, 20:31:09 »
Vodníku, jistě jste si všiml, že jsem ve svém příspěvku ani náboženský, ani světský obřad nijak nevylučoval. Jen jsem nadřadil jako pro mně důležitější ten aspekt vztahu. Bez toho vztahu totiž existuje majoritní množství manželství, která i přes třeba sebekrásnější, riuálně dokonalá provedení sňatku končí vcelku neslavně.
Všiml. Já, jak jsem uvedl, jsem napsal pouze svoje pocity. A samozřejmě, neslavně končí i mnohá manželství, která začínala s velkou láskou (bez ohledu na to, jaký obřad ho uzavíral).

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #103 kdy: 22. Února 2009, 20:34:27 »
Jistě, v tom se shodneme. Velká láska na začátku je samozřejmě moc fajn, ale jak jsem psal, myslím, že důležitější je ta další citová a vzájemná vztahová investice těch dvou.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #104 kdy: 22. Února 2009, 20:53:34 »
Proč by ale měl stát uznávat sňatek, to netuším. Státu do toho není vůbec nic.

Spolecne zdaneni ? Dedictvi ? Rodina je zaklad statu, rikal (nejen) Cimrman (jeho filozoficky traktat "Nemy Bobes")  ;D

Společné zdanění už stihli zrušit. Nicméně se vztahovala třeba i na registrované homosexuály. Dědění a rodina spolu souvisí jen okrajové - tam dědí především potomci a je celkem jedno, jestli manželští nebo upletení někde s děvečkou, kterou jsi od té doby neviděl, za vlahé noci na mezi...

Scooolie, jste na omylu. V první linii dědí ze zákona manžel/manželka a potomci rovným dílem. Tedy pokud nebude muž se ženou sezdán, budou mít děti a jeden z nich zemře a nebude li uzavřena závěť, zdědí vše potomci. Pokud to budou "hyeny" může jít druhý partner pod most.
Nejsem na omylu. Vše je jen věcí drobné změny zákona - přesunu druha/družky z II. do I. skupiny. I když se nabízí otázka proč. Proč by partner měl po druhém něco dědit, pokud nejsou sezdáni.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #105 kdy: 22. Února 2009, 21:09:49 »
Vodníku a svazky 3, 4 nebo 5 lidí (Kteří se prostě mají rádi) také podporujete?
Proč ne? U muslimů nebo mormonů to mají v rámci náboženství.

Citovat
A co zoofilie, když se s ovečkou má pan Novák rád? Není to diskriminace, že tohle stát neuznává?
Ale no tak! Mluvíme o lidech, schopných úsudku. Ne o ovečkách, dětech nebo sochách.

Fascinující. Takže vy, jako praktikující křesťan žádáte, aby byl státem uznáván zcela zjevný hřích - homosexuální pohlavní styk, resp. soužití více partnerů než muže a ženy.


Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #106 kdy: 22. Února 2009, 21:12:15 »
Hledme hledme jak daleko jsme se dostali od politiky. Dedeni je zabava a penize pro advokaty, ale svatba je svatba. Zidovska svatba je take dobra kombinace toho pravniho aktu s duchovnim pozehnanim. Vztah jako takovy je snad predpoklad pro manzelstvi, vse ostatni je otazka casu.
K politice:
Obavam se , ze Mofaz si v tomhle divadle moc nezahraje.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #107 kdy: 22. Února 2009, 21:18:32 »
Vodníku a svazky 3, 4 nebo 5 lidí (Kteří se prostě mají rádi) také podporujete?
Proč ne? U muslimů nebo mormonů to mají v rámci náboženství.
Jestli se to nezměnilo, tak machometáni mohou mít v Izraeli až 4 manželky.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #108 kdy: 22. Února 2009, 21:21:40 »
Ano mohou mit skutecne az 4 manzelky.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #109 kdy: 22. Února 2009, 21:28:25 »
K politice:
Obavam se , ze Mofaz si v tomhle divadle moc nezahraje.

Nu což, plakat kvuli tomu nebudu. Ale na druhou stranu, pokud by s nim slo i par dalsich... Bibi by mozna ocenil, ze ma lepsi vyjednavaci pozici. Uvidime. Je to velky poker.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #110 kdy: 22. Února 2009, 21:33:07 »
Musím se přiznat, že je mi z toho všeho tak trochu nanic, kolem nás se houfují lumpové a tady se hádají politici o místečka a čest a slávu a o všechno co s tím souvisí. Doufám, že alespoň někdo nezklame.

Vodník

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #111 kdy: 22. Února 2009, 22:40:13 »
Fascinující. Takže vy, jako praktikující křesťan žádáte, aby byl státem uznáván zcela zjevný hřích - homosexuální pohlavní styk, resp. soužití více partnerů než muže a ženy.
Ne snad přímo žádám. Ale žádají jiní a já, byv dotázán, jejich žádost podporuji. Jejich diskriminací nebo illegalisací je nevyhladíte, jen jim to ztížíte a trestáte je za to, že jsou, co jsou. Nežijeme v křesťanském státě. Pravoslavná monarchie by něco takového bezpochyby nepřipustila, ale já jsem už jinde napsal, že v současné době, v současném duchovním stavu lidstva, je velmi pravděpodobně régime, který si říká "demokracie", lepší (=menší zlo) než hypothetická pravoslavná monarchie.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #112 kdy: 23. Února 2009, 01:26:35 »
Dobře, tak nežádáte, ale akceptujete a dokonce podporujete. Podporujete hřích! Jestli odmítání hříchu říkáte diskriminace, tak to potěš.... Já samozřejmě nechci nikoho vyhlazovat, ale nemíním hříšné chování také nijak podporovat. Přijatelný kompromis je to, že tito lidé budou tolerováni (tj. nebudou nijak postihováni, perzekvováni, atd.), ale ne to, že dostanou výsady, které má jinak jen modelový vzorec chování, kterým je rodina. Tady totiž nejde o odstranění diskriminace, ale o zvýhodnění. Zvýhodněna je rodina, protože to je stavební kámen, v němž přicházejí na svět a jsou vychovávány děti. Společnost zvýhodněním rodiny podporuje svoji obnovu, svoje přežití v čase. Naproti tomu homosexuální páry jsou na roveň osaměle žijícím jedincům a měli by mít stejný režim. Žádné státní uznání, žádné výhody. Jen rovnost s kterýmkoliv jiným občanem, který nežije v manželství.

Samozřejmě nežijeme v ideálním světě, ale měli bychom usilovat o přiblížení ideálu. V nejhorším možném případě nedobré chování tolerovat (tj. nesouhlasit s ním, ale se skřípáním zuby proti němu nezakročovat). Nikdy bychom ale neměli nedobré chování podporovat.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #113 kdy: 23. Února 2009, 06:52:56 »
Pouze podepisuji to co zde napsali Zoom Vader a Scoolie na třech stránkách tohoto vlákna (co je před tím jsme nečetl). Myslím že není co dodat. Nicméně diskuse se tu pěkně rozletěla.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #114 kdy: 23. Února 2009, 06:55:59 »
Citovat
A co zoofilie, když se s ovečkou má pan Novák rád? Není to diskriminace, že tohle stát neuznává?
Ale no tak! Mluvíme o lidech, schopných úsudku. Ne o ovečkách, dětech nebo sochách.

Ale no tak, dobre vite, ze sexualni preference nesouvisi s usudkem ani inteligenci. Jak jinak byste vysvetlil profesora filozofie, ktery je na deticky ?

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #115 kdy: 23. Února 2009, 07:53:38 »
Odstranil jsem svůj příspěvěk, domnívám se že byl na místě nicméně mám úctu k jistým lidem, případy které jsem v uvedeném příspěvku uvedl jsou případy na něž jsem byl osobně dotázán úpřímnými tazateli. Jinými slovy vztah dvou lidí bez jistého posvěcení je o ničem, lidská společnost se hemží úchylkami kterým dotyční též mohou říkat láska, nicméně skutečná láska se odvíjí pouze na základě jistých hodnot a ty bez onoho posvěcení nelze dosáhnout. Selhání samozřejmě může dojít i při tomto posvěcení ale proč učinit z krásného vztahu rovnou selhání a alespoň se nepokusit?

Vodník

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #116 kdy: 23. Února 2009, 13:21:49 »
Citovat
A co zoofilie, když se s ovečkou má pan Novák rád? Není to diskriminace, že tohle stát neuznává?
Ale no tak! Mluvíme o lidech, schopných úsudku. Ne o ovečkách, dětech nebo sochách.
Ale no tak, dobre vite, ze sexualni preference nesouvisi s usudkem ani inteligenci. Jak jinak byste vysvetlil profesora filozofie, ktery je na deticky?
Já nemluvím o panu Novákovi, ať už je filosofem nebo metařem. Mluvím o konsensuálním sexu, který může proběhnout jen mezi dvěma dospělými lidmi. Ne mezi panem Novákem a dítětem, ne mezi panem Novákem a ovečkou. Polopaticky: samozřejmě by mne v životě nenapadlo uvažovat o legalisaci pedofilie nebo zoofilie, jak mi Scooolie nabízí.

Vodník

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #117 kdy: 23. Února 2009, 13:26:26 »
Scooolie: je to otázka míry a hranic. Myslím, že v principech jsme za jedno, ale lišíme se v jejich applikaci. Já si myslím, že se nejedná o zvýhodnění (v tomto případě např. homosexuálního páru), nýbrž o odstranění diskriminace tohoto páru, což není totéž. Jestliže byste nechal homosexuály, "ať si spolu v soukromí klidně žijou", ale nezabezpečil jim takové záležitosti, jako dědictví, důchod (i vdovský) atd., tak je prostě v klidu nenecháváte, je mi líto, ale diskriminujete je - za to, že se narodili tak, jak se narodili.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #118 kdy: 23. Února 2009, 15:34:53 »
Scooolie: je to otázka míry a hranic. Myslím, že v principech jsme za jedno, ale lišíme se v jejich applikaci. Já si myslím, že se nejedná o zvýhodnění (v tomto případě např. homosexuálního páru), nýbrž o odstranění diskriminace tohoto páru, což není totéž. Jestliže byste nechal homosexuály, "ať si spolu v soukromí klidně žijou", ale nezabezpečil jim takové záležitosti, jako dědictví, důchod (i vdovský) atd., tak je prostě v klidu nenecháváte, je mi líto, ale diskriminujete je - za to, že se narodili tak, jak se narodili.

OMG a kdyz spolu bude zit bratr, sestra a teta, tak jim taky date duchod, davky, dedictvi a vasi duchovni podporu ? A kdyz ne, bude to diskriminace ?
A ja chci vsechny ctyri svoje sestrenice !!! Hned mi to povolte a dejte mi vyhody...

Vodník

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #119 kdy: 23. Února 2009, 15:56:08 »
Scooolie: je to otázka míry a hranic. Myslím, že v principech jsme za jedno, ale lišíme se v jejich applikaci. Já si myslím, že se nejedná o zvýhodnění (v tomto případě např. homosexuálního páru), nýbrž o odstranění diskriminace tohoto páru, což není totéž. Jestliže byste nechal homosexuály, "ať si spolu v soukromí klidně žijou", ale nezabezpečil jim takové záležitosti, jako dědictví, důchod (i vdovský) atd., tak je prostě v klidu nenecháváte, je mi líto, ale diskriminujete je - za to, že se narodili tak, jak se narodili.
OMG a kdyz spolu bude zit bratr, sestra a teta, tak jim taky date duchod, davky, dedictvi a vasi duchovni podporu ? A kdyz ne, bude to diskriminace ?
A ja chci vsechny ctyri svoje sestrenice !!! Hned mi to povolte a dejte mi vyhody...
Nevím, jestli je soužití se sestrou/tetou legální. Bylo by třeba zjistit, od kterého stupně jsou příbuzenské svazky povoleny. Homosexuální soužití legální je, nedá se nic dělat.

eleazar

  • Host
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #120 kdy: 23. Února 2009, 21:48:52 »
A ja chci vsechny ctyri svoje sestrenice !!! Hned mi to povolte a dejte mi vyhody...
Odstěhujte se do Izraele a staňte se mohamedánem a možná Vám projdou všechny ty čtyři sestřenice. ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #121 kdy: 24. Února 2009, 00:46:56 »
Scooolie: je to otázka míry a hranic. Myslím, že v principech jsme za jedno, ale lišíme se v jejich applikaci. Já si myslím, že se nejedná o zvýhodnění (v tomto případě např. homosexuálního páru), nýbrž o odstranění diskriminace tohoto páru, což není totéž. Jestliže byste nechal homosexuály, "ať si spolu v soukromí klidně žijou", ale nezabezpečil jim takové záležitosti, jako dědictví, důchod (i vdovský) atd., tak je prostě v klidu nenecháváte, je mi líto, ale diskriminujete je - za to, že se narodili tak, jak se narodili.

Zvýhodnění a diskriminace jsou dvě strany jedné mince. Pokud někoho zvýhodníte, tak zcela automaticky tím diskriminujete ty, které nezvýhodníte. Takže je-li zvýhodněna rodina, pak samozřejmě to mohou všichni, kdo nežijí v rodinné vztahu muže a ženy považovat za diskriminaci.  Například homosexuálové nebo lidé žijící osaměle.

Ano, jsou lidé,kteří svojí přirozeností -tím, jak se narodili - prostě nepotřebují žít v páru. Žijí buď sami anebo naopak střídají partnery tak, že nemají žádnou chuť zakládat rodinu. Jak se tito lidé liší od homosexuálů? Vždyť i oni mají vrozeno, že rodina pro ně není cíl, k němuž by je to táhlo. Budeme tedy zvýhodňovat/odstraňovat diskriminaci i u těchto lidí?

Ve skutečnosti je to tak, že diskriminace (tj. česky "rozlišování") je pojem hodnotově neutrální. Bude to jistě překvapivé, ale je diskriminace nepřijatelná, stejně jako přijatelná. Pokud při zkouškách na VŠ neuspěje uchazeč s mizernými znalostmi, pak byl jistě diskriminován - kvůli své neznalosti, která může být nejen důsledkem lenosti, ale i vrozené absence dispozic ke studiu. Nebyla-li jako modelka zaměstnána nepohledná dívka, pak byla jistě také diskriminována - kvůli z velké části vrozeným dispozicím.
A nyní k rodině. Tam dochází k oprávněné diskriminaci všech, kdo v rodině nežijí. Oprávněné proto, že zvýhodnění rodiny proti všem ostatním formám soužití či nesoužití je dáno právě tím, že rodina je přirozené místo k rození a výchově dětí. Dětí, které jsou budoucností společnosti, zajišťují její biologické přežití i ze svých budoucích daní budou živit generaci svých rodičů, až budou staří. Právě proto je rodina podporována a protože tuto funkci neplní nic jiného tak dobře, je to podpora oprávněná.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #122 kdy: 24. Února 2009, 00:48:14 »
Scooolie: je to otázka míry a hranic. Myslím, že v principech jsme za jedno, ale lišíme se v jejich applikaci. Já si myslím, že se nejedná o zvýhodnění (v tomto případě např. homosexuálního páru), nýbrž o odstranění diskriminace tohoto páru, což není totéž. Jestliže byste nechal homosexuály, "ať si spolu v soukromí klidně žijou", ale nezabezpečil jim takové záležitosti, jako dědictví, důchod (i vdovský) atd., tak je prostě v klidu nenecháváte, je mi líto, ale diskriminujete je - za to, že se narodili tak, jak se narodili.
OMG a kdyz spolu bude zit bratr, sestra a teta, tak jim taky date duchod, davky, dedictvi a vasi duchovni podporu ? A kdyz ne, bude to diskriminace ?
A ja chci vsechny ctyri svoje sestrenice !!! Hned mi to povolte a dejte mi vyhody...
Nevím, jestli je soužití se sestrou/tetou legální. Bylo by třeba zjistit, od kterého stupně jsou příbuzenské svazky povoleny. Homosexuální soužití legální je, nedá se nic dělat.

Teď jste Vodníku argumentačně mimo mísu. My se přece nebavíme o tom, co je legální a co ne. Ale o tom, co je správné a co ne. Znamená snad Vaše vyjádření, že považujete za správné  vše, co je legální? To doufám ne.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #123 kdy: 24. Února 2009, 07:33:56 »
Teď jste Vodníku argumentačně mimo mísu. My se přece nebavíme o tom, co je legální a co ne. Ale o tom, co je správné a co ne. Znamená snad Vaše vyjádření, že považujete za správné  vše, co je legální? To doufám ne.

Vazeni pratele, hlasi se vam vas oblibeny komentator rav Shilotka, znamy spise jako Flamewarmaker.
Scooolie vbiha do areny, pro vas, kteri nemate moznost ho videt, je oden v modrocervene kombineze s velkym zlutym "S" (jako Scooolie) na hrudi a cervenou plastenkou. Pravou rukou za zady pevne svira stary rezavy bagr.
A uz prichazi Vodnik, nevidano, ma na sobe bezvadne padnouci brcalove zeleny oblek od Armaniho, v rukou nesvira nic, neb veri, ze jde o legalni a demokratickou schuzku politickeho razeni. V tom mu dochazi, ze svoji predchozi argumentaci prepiskl, protoze kdyz odpovi "Ano, brekeke", dostane od Scooolieho rezavym bagrem, mozna mu bude do tvare vmetnuto nejake to osklive kacatko. Byl by totiz svym postojem (hodnym odpalovace bagru a kacatek) za to, ze potraty jsou jak legalni, tak spravne ci moralni, coz dovede Scooolieho rozbesnit asi jako Reagana smlouva SALT. Vodnik stale vaha, kdyz odpovi "Ne, brekeke", zrekne se casti svych predchozich nazoru a Scooolie hromovladny zaduni "Nu vot !"...
Jak to dopadne, jak toto jen dopadne ? Dopadne na Vodnika bagr ci kacatko ? Budeme si muset pockat na Vodnikovo vyjadreni personlich, jeho vlastni vyjadreni v teto divoke a krute RPG (ne kolego Tomsiku, nemyslim RPG ale RPG), kde kazdy hraje sam za sebe.
Loucim se s vami z komentatorskeho stanoviste a preji krasny zasnezeny den. Pokud zapadneme, jiste prispecha Scooolie se svym bagrem.
« Poslední změna: 24. Února 2009, 07:43:00 od Vader »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Koho byste volili? BLESKOVKA
« Odpověď #124 kdy: 24. Února 2009, 07:37:02 »
A propos, blahopreji Vodnikovi k dosazeni ranku "Nestor". Dokazal tim, ze na nase forum patri, at si kdo chce co chce rika.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15