Autor Téma: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X  (Přečteno 108426 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #200 kdy: 8. Února 2009, 13:01:52 »

Na tenhle podivuhodný příspěvek už reagoval Scooolie. Zatímco první odstavec jsou propagandistické nesmysly, že zůstává rozum stát, s druhým stejně jako Scooolie naprosto souhlasím.

Pokud považujete výsledky jugoslávských sčítání lidu za propagandistické nesmysly, tak se obávám, že Vám nemohu pomoci. Zhruba ta samá čísla udává i srbská wikipedie:

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B8_%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BE%D1%85%D0%B8%D1%98%D0%B5

Já chápu, že stránky pravoslavných prosrbských fanatiků udávají zcela jiná čísla, ovšem obávám se, že to je jejich chyba a pokud chcete dojít k rozumným údajům, musíte je hledat jinde.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #201 kdy: 8. Února 2009, 13:14:16 »
Pokud považujete výsledky jugoslávských sčítání lidu za propagandistické nesmysly, tak se obávám, že Vám nemohu pomoci.
Ne. Nepovažuju žádná statistická numera za dostačující, natož odpovídající popis situace.

Citovat
Já chápu, že stránky pravoslavných prosrbských fanatiků udávají zcela jiná čísla, ovšem obávám se, že to je jejich chyba a pokud chcete dojít k rozumným údajům, musíte je hledat jinde.
Nikoli. V 90. letech jsem neměl internet, byl jsem stejně jako Vy odkázán na prolhaná massmedia, nicméně jsem asi dával lepší pozor než Vy. A po r. 2000 existuje už tolik důkazů o jejich prolhanosti, že ani pro ty, kteří to neprokoukli tehdy, už dnes není omluva. Jistě, třeba na to nemáte čas, nezajímá Vás to tolik - o.k., ale pak o tom nic nepiště.

eleazar

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #202 kdy: 8. Února 2009, 13:18:40 »
Já chápu, že stránky pravoslavných prosrbských fanatiků
To myslíte nějaké konkrétní stránky, anebo jenom planně urážíte lidi, kteří s Vámi nesouhlasí?

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #203 kdy: 8. Února 2009, 13:19:33 »
Nikoli. V 90. letech jsem neměl internet, byl jsem stejně jako Vy odkázán na prolhaná massmedia, nicméně jsem asi dával lepší pozor než Vy. A po r. 2000 existuje už tolik důkazů o jejich prolhanosti, že ani pro ty, kteří to neprokoukli tehdy, už dnes není omluva. Jistě, třeba na to nemáte čas, nezajímá Vás to tolik - o.k., ale pak o tom nic nepiště.

Víte, tohle nemá cenu. Vy si prostě cucáte z prstu (či berete ze stránek cucajících z prstu) nesmysly a tvrdíte, že ostatní lžou. Tvrďte si to dál. Diskutovat takovímto způsobem nemá smysl.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #204 kdy: 8. Února 2009, 13:21:52 »
To myslíte nějaké konkrétní stránky, anebo jenom planně urážíte lidi, kteří s Vámi nesouhlasí?

Nějaké takové stránky někdo cpal jako "seriozní zdroj" na wikipedii. Byly plné ikon, obrázků rozvalin a informací o tom, že Srbové měli v Kosovu většinu až do WW2. Zdroje nula a důvěryhodnost minus nekonečno.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #205 kdy: 8. Února 2009, 13:55:58 »
Víte, tohle nemá cenu. Vy si prostě cucáte z prstu (či berete ze stránek cucajících z prstu) nesmysly a tvrdíte, že ostatní lžou. Tvrďte si to dál. Diskutovat takovímto způsobem nemá smysl.
I bez alternativních zdrojů muselo každému být jasné např. když vybuchl granát na sarajevském tržišti a media na titulních stranách okamžitě věděla, že se jedná "s největší pravděpodobností" o srbský granát, že tu něco smrdí. Když se pak za pár dní/týdnů s jistotu určilo, že to byl granát muslimský (resp. byly - byly totiž dva), uveřejnila o tom zprávičku drobným tiskem na str. 5 vpravo dole. Vyhlášení nezávislého Chorvatska s jeho ustašovskou minulostí bez ústavních záruk pro menšiny bylo pro Srby tam žijící pochopitelně zcela nepřijatelné - ono bylo nepřijatelné i podle mezinárodních norem, ale hurvínek Genscher ho tehdy spěchal uznat. Přesto ta válka začala tím, že Chorvati napadli (tehdy ještě) federální jugoslávská kasárna a začali vyhánět Srby (mám to od Chorvatů samých!) I bez alternativních zdrojů bylo jasné, že v B&H je každý proti každému a každá partaj dostává podporu zvenčí (jen na tu srbskou se ale žehralo a křičelo se "to se nesmí!"). Srbský "koncentrák", kde si novináři vlezli za plot místní transformační stanice a třásli si rukou s vyzáblým koncentráčníkem (zneužití skutečných obětí WWII - ten muž měl tuberu, ze které se vyléčil, viděl jsem ho pak v holandské televisi, zcela uzdraveného). I bez alternativních zdrojů bylo jasné, že Rambouillet je mnichovský diktát a že ho žádná hlava státu nemůže podepsat. A Raćak a další "masové hroby" v Kosovu - kam se nám ti čerchmanti schovali? - to už nehodlám kommentovat vůbec. Nakonec Milošević musel v Haagu vzít špatné léky, protože mu nemohli nic dokázat, zatímco původní příčina srebrenického massakru, Naser Orić, byl propuštěn, pro nedostatek důkazů, zřejmě, stejně jako kosovští potentáti. Dnes je těch zdrojů hafo, já osobně znám pravoslavné stránky jen jedny (každý ať si udělá úúsudek sám). Stačí nebýt zablokovaný...

Elazar

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #206 kdy: 8. Února 2009, 14:19:13 »
...ta země nemá s Evropou mnoho společného. V pozitivním i negativním slova smyslu, díky B-hu.
:o :o :o Tohle tvrdím už dost dlouho. Dostává se mi obvykle reakce ve smyslu, že jsem antisemita, Israel je výspa naší civilisace na Blízkém Východě a v Gaze se bojuje za Prahu. Strange...

Che che, zajisté si Vodníku pamatujete, že já vás za "antisemitu" označil kvůli něčemu zcela jinému.  ;D
Izrael je asijský blízkovýchodní stát nejen geograficky, ale se vším, co k tomu patří.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #207 kdy: 8. Února 2009, 14:26:38 »
Che che, zajisté si Vodníku pamatujete, že já vás za "antisemitu" označil kvůli něčemu zcela jinému.  ;D
Izrael je asijský blízkovýchodní stát nejen geograficky, ale se vším, co k tomu patří.
Pamatuju. Taky jsme tu debatu rozumně včas ukončili. Ale tohle je něco jiného. Vy s tímhle názorem nemáte problémy?

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #208 kdy: 8. Února 2009, 15:29:25 »
Ciniku, pěkně jste mě utřel, ale já těm statistikám nevěřím, ale věřím mé staré tetě. která utekla s dalšími Židy před Hitlerem, ale bohužel je dostihl v Jugoslávii. Muži odešli bojovat proti Hitlerovi a Ustašovcům, kteří dle ní byli daleko ještě horší a ona část té doby žila v Kosovu a také v Srbsku, kde fingovaným sňatkem byla do konce války Srby chráněná a po osvobození Jugoslávie byla hlasatelkou rozhlasu pro Rakousko (to bylo něco jako za nás Svobodná Evropa a vysílalo se z Bělehradu do všech zemí tehdy ještě okupovaných).Teď, když spolu hovoříme ( je jí 85 let ) o Kosovu, tak jí berou všechny čerti, a protože žije teď ve Vídni a všude vidí kolem sebe muslimy, o kterých není známo z čeho živí své veliké rodiny a využívají všech výhod, které jim Rakousko poskytuje, vidí nebezpečí budoucnosti. Jo Scooolie to jste opravdu popsal velice dobře.

Elazar

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #209 kdy: 8. Února 2009, 17:37:20 »
Che che, zajisté si Vodníku pamatujete, že já vás za "antisemitu" označil kvůli něčemu zcela jinému.  ;D
Izrael je asijský blízkovýchodní stát nejen geograficky, ale se vším, co k tomu patří.
Pamatuju. Taky jsme tu debatu rozumně včas ukončili. Ale tohle je něco jiného. Vy s tímhle názorem nemáte problémy?

Jako sionista přece nemohu mít problém s názorem nebo principem, jež (pravda, v různých podobách a z různých důvodů) zastávali mezi mnoha jinými třeba Ben Gurion, Martin Buber, Abdulláh I. nebo Anwar Sadat (viz jeho slavná řeč v Knesetu).  ;)
Náš jazyk, kultura, uvažování, náboženství, zákony - to vše má kořeny na té křižovatce světa. Kdyby se Izrael nestal organickou součástí BV, nepřežil by tam. Proto mj. Evropa BV konfliktu nerozumí a rozumět nemůže. Odehrává se totiž v úplně jiných intencích, na které evropská měřítka, upravená vlivem 2SV, zkrátka nejsou nastavena.

martindeporres

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #210 kdy: 8. Února 2009, 22:48:14 »
Ve středu Vatikán vzkázal Williamsonovi, aby se zřekl těchto názorů (popírání holocaustu), nebo bude opět vyloučen z církve..........  Zdá se, že přece jen má někdo ve Vatikánu rozum. I když dosud byly exkomunikace  prováděny pouze za rozpory věroučné a nevím, co má tohle společného s věroukou. Bude to ještě zajímavá záležitost.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #211 kdy: 8. Února 2009, 22:58:22 »
Ta zpráva je fake. Ve skutečnosti mu vzkázali, aby se zřekl  nebo bude zbaven "funkce" biskupa. Exkomunikaci za blbé názory (díky Bohu) CIC nezná.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #212 kdy: 8. Února 2009, 23:00:39 »
To myslíte nějaké konkrétní stránky, anebo jenom planně urážíte lidi, kteří s Vámi nesouhlasí?

Kdybych v posledni dobe nebyl verbalne agresivni hulvat, dal bych vam ty-ty-ty. Ale sobe ho dat nemuzu, to musi udelat Scooolie. Tak jako vam, rozhodne-li se  ;)

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #213 kdy: 8. Února 2009, 23:20:53 »
Ta zpráva je fake. Ve skutečnosti mu vzkázali, aby se zřekl  nebo bude zbaven "funkce" biskupa. Exkomunikaci za blbé názory (díky Bohu) CIC nezná.
Co je to CIC?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #214 kdy: 8. Února 2009, 23:25:46 »
Co je to CIC?

Snad se nepletu, ale myslim ze Codex Iuris Canonici. Ale taky by to mohlo byt Catholic Information Center  :)

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #215 kdy: 8. Února 2009, 23:32:32 »
Ta zpráva je fake. Ve skutečnosti mu vzkázali, aby se zřekl  nebo bude zbaven "funkce" biskupa. Exkomunikaci za blbé názory (díky Bohu) CIC nezná.

Ještě jinak, bylo mu řečeno: "Pokud chce někdy vykonávat biskupský úřad". Je biskupem a tohoto nemůže být zbaven (neboť byl vysvěcen sice bez schválení Svatým stolcem, přesto právoplatně). Nemá ale svěřenou jurisdikci a je suspendován. Jinými slovy, pokud neodovolá, nikdy nebude moci pracovat jako biskup. Jinak nejsem žádným znalcem kanonického práva, leč přesto si troufnu tvrdit, že není možné exkomunikovat za popírání nebo neodvolání popírání. To bude zas nějaký kiks médií.

Nebo nějaký ultraliberální biskup, který to navrhl, aby papeži zatopil.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #216 kdy: 8. Února 2009, 23:32:41 »
Ta zpráva je fake. Ve skutečnosti mu vzkázali, aby se zřekl  nebo bude zbaven "funkce" biskupa. Exkomunikaci za blbé názory (díky Bohu) CIC nezná.
Co je to CIC?
Debatovat o katolické exkomunikaci a nevědět, co je CIC, je poněkud nešťastné.... Odpověděl Vader.

cinik

  • Host

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #218 kdy: 8. Února 2009, 23:34:12 »
Ta zpráva je fake. Ve skutečnosti mu vzkázali, aby se zřekl  nebo bude zbaven "funkce" biskupa. Exkomunikaci za blbé názory (díky Bohu) CIC nezná.

Ještě jinak, bylo mu řečeno: "Pokud chce někdy vykonávat biskupský úřad". Je biskupem a tohoto nemůže být zbaven (neboť byl vysvěcen sice bez schválení Svatým stolcem, přesto právoplatně). Nemá ale svěřenou jurisdikci a je suspendován. Jinými slovy, pokud neodovolá, nikdy nebude moci pracovat jako biskup. Jinak nejsem žádným znalcem kanonického práva, leč přesto si troufnu tvrdit, že není možné exkomunikovat za popírání nebo neodvolání popírání. To bude zas nějaký kiks médií.

Nebo nějaký ultraliberální biskup, který to navrhl, aby papeži zatopil.

Díky za upřesnění. Je to jak říkáte.
Když se podíváte, jak liberálové včetně Vlka začali přikládat pod kotel, tak je jasné, odkud vítr vane. Left side se probudila  ;D

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #219 kdy: 9. Února 2009, 00:59:17 »
Debatovat o katolické exkomunikaci a nevědět, co je CIC, je poněkud nešťastné.
Proč?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #220 kdy: 9. Února 2009, 01:44:04 »
Debatovat o katolické exkomunikaci a nevědět, co je CIC, je poněkud nešťastné.
Proč?

Protože CIC je základním pramenem katolického církevního práva. A exkomunikace je církevní trest.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #221 kdy: 9. Února 2009, 09:13:38 »
Debatovat o katolické exkomunikaci a nevědět, co je CIC, je poněkud nešťastné.
Proč?

Protože exkomunikace je církevní trest a CIC je Kodex církevních zákonů. Je to jako diskutovt o tom, koho na jak dlouho zavřít a nevědět ani, co je to sbírka zákonů a trestní zákoník.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #222 kdy: 9. Února 2009, 11:56:11 »
Nemyslím, že k posouzení toho neb onoho kroku nějakého duchovního je nutná znalost celého církevního práva a už vůbec ne to, jaká je zkratka pro jeho latinský název. Zejména to není nutné k posouzení toho, nakolik je vhodná nebo žádoucí angažovanost skupin mimo římskokatholickou církev. A o to tu IMHO šlo v první řadě. Římští katholíci ať si dělají mezi sebou co chtějí.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #223 kdy: 9. Února 2009, 12:05:39 »
 :)

Harabanut HaRašit LeJisrael obnovuje kontakty s Vatikánem.

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/129849

 :)

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #224 kdy: 9. Února 2009, 15:04:35 »
Jinak je zajímavé, že skutečně důležité zprávy média příliš nezdůrazňují. Lefébvristé vykopli Williamsona z postu šéfa semináře.

https://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=17266

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15