Autor Téma: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X  (Přečteno 105004 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #125 kdy: 4. Února 2009, 09:31:06 »
Je s vámi legrace  ;D Nicméně uhýbáte od tématu. Třtinu nedolomit. Ale rozhodně také nešel jen tichým příkladem. Tepal slovem neřádstva, kázal Království Boží, aktivně obracel lidi na svoji víru, vyzýval ke svému následování. A tak máme činit i my - aktivně hlásat Jeho názory, obracet aktivně k Jeho následování. Ne tiše sedět a koukat, zda a až si nás někdo všimne. To sice je legitimní postoj obecně, ale není to postoj křesťanský - rozumíme-li křesťanstvím následování Ježíšova příkladu.
Máme opravdu velmi odlišný názor. Váš Ježíš je takový Pat Robertson nebo Jerry Falwell, v mém světě Krista následuje daleko spíš sv. Serafim Sarovský: "Získejte Ducha svatého a tisíce okolo Vás budou spaseny." (cituji po paměti) Když chci protestanty pořádně dloubnout, říkám jim, že v Boha pořádně nevěří, protože se chovají podle hesla "co si neuděláš sám, to nemáš". Občas se chovají, jako kdyby Bůh neexistoval. Kdyby Kristus chtěl, mohl mu Otec poslat nejen legie andělů na pomoc, ale mohl by celým arsenálem zázraků a zjevení obracet židy, muslimy, hinduisty, pohany atd. o stošest.
"Náš Ježíš" je ten popsaný v Nové zákoně, konkrétně v evangeliích. Jaksi tam nevidím tichého člověka, stranícího se publicity a čekajícího, až si ostatní všimnou jeho života...
My neříkáme, že "co si neuděláme sami, to nemáme" - my říkáme, že ve jméně Páne to děláme. Možná znáte to podobenství o tom, jak pán svěřil svým služebníkům peníze... Vy jste ten služebník, co je jen schoval a nemnožil.

Citovat
Citovat
Relevantní jsou, protože neexistuje nic jako obecný protestantský přístup k misii židů. Názory se značně liší. V tomto směru tedy nemá cenu hovořit o protestantech jako celku.
Je jasné, že mám na mysli sionistické + misijně aktivní křesťany, bez ohledu na denominaci.
Sionistických křesťanů je mezi protestanty jen menšina. Misijně aktivní jsou všichni správní křesťané  ;D

Citovat
Citovat
A Vy si myslíte, že vědí?  :o Typický Žid v Izraeli zná křesťanství z podání svých rabínů, tedy asi stejně dobře jako křesťan islám z podání svého kněze  ;D
No z těch židů, co jsem poznal, měli o křesťanství a Kristu víceméně dostatečné informace (z křesťanského úhlu pohledu) všichni. Zde tomu není jinak.
Já nemluvím o židech v diaspoře, kteří žijí v prostředí s křesťanskými tradicemi. Ti samozřejmě vědí. Stejně jako znají židovské základy křesťané v Izraeli. Mluvil jsem o židech v Izraeli - a ti ve své většině mají názory na křesťanství prostě jen zprostředkované.

Citovat
Citovat
misie mezi námi navzájem je nesmysl. My se prostě jen přeme o správnou interpretaci. ;D
Takže uznáváte, že aggressivní římskokatholická anebo protestantská misie mezi ruskými pravoslavnými křesťany je nesmysl? ;) Já se naopak domnívám, že misie má jít na 1. místě do vlastních řad, tj. k vlažným nebo bloudícím pravoslavným křesťanům, na 2. místě k těm, jejichž předkové zbloudili v minulosti, tj. k jinoslavným křesťanům a teprve na 3.místě k nekřesťanům. Pochopitelně vždy za podmínek, které jsem uvedl výše: raději přesvědčovat tichem než jako dryáčnický televisní evangelisátor.
Agresivní misie proti pravoslavným nesmysl je. Ale něco úplně jiného je misie nevěřících na tradičně pravoslavném území. Ve skutečnosti je to totiž tak, že misie míří v drtivé většině na sekuláry, ale pravoslavným strašně vadí, že vůbec někdo jiný si dovoluje v Rusku misii dělat....
To pořadí ovšem je mylné. Neexistuje nic takového, jako kategorizace lidí. Misie má být vůči všem, kdo nejsou křesťany. (Tzv. vnitřní misie není misií v pravém smyslu toho slova, tedy obracení na víru, ale jde spíš o posilování víry těch, kdo ji už mají)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #126 kdy: 4. Února 2009, 09:31:49 »
Citovat
Řekněte mi, v čem jsem se mýlil.
:-X

Ale no tak, Scooolie, sam nejlip ze vsech vis, ze nikdy nepriznas svuj omyl, pak proc ti vysvetlovat kde ses mylil? Jsi prece neomylny a vsevedouci, mas vic informaci nez CIA a Opus Dei dohromady... Byly by to marne reci  >:D
Laciné. Svůj omyl přiznám, pokud dokážeš věcně argumentovat a přesvědčíš mě.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #127 kdy: 4. Února 2009, 09:35:42 »
to Scoolie. Já vám vyčítám poměrně ostré vymezování křesťanství proti  judaismu, což za omyl považuji. A je to omyl, který se táhne jako červená nit dějinami a je bohužel i  v současné době zastáván některými vysokými katolickými církevními činiteli. Svatý Jan viděl ve svém Zjevení 12 cest a 12 bran do nebeského Jeruzaléma. Jste ochoten podepsat se pod to, že ani jedna z těch cest nepatří  Židům?  Četl jsem hezký vtip: Umřel zbožný Žid, zaklepal na nebeskou bránu a svatý Petr ho pustil dál. Procházejí spolu nebe, vtom ho Petr chytne za  rukáv, strhne ho za zídku a naznačuje mu, aby byl zticha. Žid se Petra šeptem ptá, co se děje. " Ale celkem nic, támhle jde  skupina katolíků a oni si myslí, že jsou tu sami."

Vidíte a právě většina židů křesťanům vyčítá nedostatečně ostré vymezování křesťanství proti judaismu.
Já nepopírám ani omylem židovské kořeny křesťanství. Naopak, křesťanství roste z židovského kořene. Ale dnes je to samostatná větev, která má zásadní věroučné rozdíly oproti židovství, což způsobuje nekompatibilitu.
Ohledně toho, zda a která cesta je pro Židy, prostě odpovím: "Já nevím." Nechal bych to na Pánu. Na jednu stranu je tu Smlouva mezi Ním a Židy, na druhou stranu Ježíšova slova, že jen on je ta cesta.  Určitě existuje správné vysvětlení, ale já si jím jist nejsem.

martindeporres

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #128 kdy: 4. Února 2009, 10:07:36 »
Scoolie. Víte, já jsem  předvědčen o tom, že Pán nás má rád  všechny stejně bez ohledu na vyznání a do toho nebe se může dostat stejně křesťan jako budhista aniž se tam potom spolu poperou. Protože pro Pána asi nebude rozhodující háv náboženství, ale čisté a dobré srdce. A tak trochu mě právě mrzí to, že křesťané jsou přesvědčeni o tom, že jedině jejich cesta je ta pravá, správná a jediná. A že se podle toho i někdy chovají. A to nejen ve vztahu vůči druhým náboženstvím ale i mezi sebou.  Viz hnutí charismatiků, ti sami sebe považují za jakési superkřesťany, nadřazené ostatním křesťanům obyčejným, ale občas jsem z nich měl dojem, že ze všech darů Ducha  potřebují nejvíce dar moudrosti. Přímo jako sůl, akutně a naléhavě  ;D. A přitom  bychom měli být hodně pokorní. V pokoře je pravda.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #129 kdy: 4. Února 2009, 10:12:03 »
Rád nás jistě má všechny. Jsme jeho děti. Děti zlobivé, více či méně. A křesťanství říká, že ty děti, které přijdou s pokorou a upřímnou lítostí a řeknou "Otče, odpusť prosím." těm bude odpuštěno. A ostatní děti bude Otec odměňovat podle jejich skutečného chování. Což z křesťanského pohledu bude pro ně pořádný průšvih, protože "nikdo není spravedlivý" (jen On)... Nikdo nemá úplně čisté srdce. A mzdou hříchu je smrt.

Jestli máte děti, tak jistě víte, že i ty, které máte rád, musíte někdy trestat. A že trest odpustíte (často velmi rád), když uznají chybu a  slíbí nápravu.

S pokorou máte jistě pravdu.

martindeporres

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #130 kdy: 4. Února 2009, 10:31:26 »
 To jako myslíte, že upřímnou lítost nad hříchy dokáží vzbudit exkluzivně  pouze a jen křesťané? Víte, nemyslím si že by to měla být jejich výsada. Naopak jsem přesvědčen, že tváří v tvář Nejvyššímu toho bude schopen  prakticky každý. A On je nejen spravedlivý, ale i milující a milosrdný.

Elazar

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #131 kdy: 4. Února 2009, 11:42:38 »
Myslím, že si uvědomuji odlišnosti judaismu a křesťanství. Šlo mi trochu o něco jiného. A sice  že mám silný dojem, že nastal čas, aby křesťané a židé začali spolu hledat to, co je spojuje při současné toleranci a respektu k odlišným věroučným pohledům toho druhého.

To jsou jistě krásné ideje, vždyť také to, co lidi spojuje při toleranci a respektu, to je vcelku jasné - že jsou všichni lidmi a že k sobě na základě této premisy onen respekt k sobě chovají - pokud si tohle kdokoli uvědomí, hurá, třikrát sláva. Pokud někoho toleruji a respektuji jako člověka a živou bytost, tak už jsem s ním tu společnou cestu našel i bez věrouky. Na to nepotřebujete rozlišovat lidi na židy a křesťany, to se týká všech.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #132 kdy: 4. Února 2009, 11:54:21 »

To jsou jistě krásné ideje, vždyť také to, co lidi spojuje při toleranci a respektu, to je vcelku jasné - že jsou všichni lidmi a že k sobě na základě této premisy onen respekt k sobě chovají - pokud si tohle kdokoli uvědomí, hurá, třikrát sláva. Pokud někoho toleruji a respektuji jako člověka a živou bytost, tak už jsem s ním tu společnou cestu našel i bez věrouky. Na to nepotřebujete rozlišovat lidi na židy a křesťany, to se týká všech.

Bohužel absurdní chování židovských organizací a médií v případě, kvůli kterému bylo založeno toto téma, tomuto zrovna nenahrává. Když jsem četl zprávy o přístupu některých židovských představitelů a připomněl si, že člověka, který udělal pro Židy za holokaustu více, než kdokoliv jiný, Jad Vašem ponechává v síni hamby (nebo jak se tomu říká), s doprovodným lživým popiskem (který kritizují i sami židovští historikové zabývající se holokaustem, jako např. rabín Dalin či Martin Gilbert), tak mi nezbývá než konstatovat, že nikdo nedělá více pro antijudaismus a antisemitismus mezi katolíky, než samy židovské organizace.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #133 kdy: 4. Února 2009, 13:23:52 »
... že člověka, který udělal pro Židy za holokaustu více, než kdokoliv jiný ...
Tak zrovna toto asi nemyslíte zcela vážně, že ?
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #134 kdy: 4. Února 2009, 14:50:34 »
... že člověka, který udělal pro Židy za holokaustu více, než kdokoliv jiný ...
Tak zrovna toto asi nemyslíte zcela vážně, že ?

Přesně to myslím smrtelně vážně.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #135 kdy: 4. Února 2009, 16:07:55 »
Důkazem inteligence novinářů, kteří "zasvěceně" o kauze informují, je tento článek:
https://zahranicni.ihned.cz/c4-10112090-33862950-003000_d-vatikan-obratil-rehabilitovany-biskup-ma-odvolat-sve-vyroky-o-holokaustu

Vatikán neobrátil, ale biskupovy výroky odsuzuje od samého počátku. Nyní jen přitvrdil a žádá, aby biskup odvolal, jinak, že nebude moci vykonávat "svoji funkci" - tj. funkci biskupa. Inteligentní novináři z toho nicméně vyvodili hrozbu exkomunikace... Bulvár hadr.


Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #136 kdy: 4. Února 2009, 17:25:00 »
... že člověka, který udělal pro Židy za holokaustu více, než kdokoliv jiný ...
Tak zrovna toto asi nemyslíte zcela vážně, že ?

Přesně to myslím smrtelně vážně.
Z Vaší formulace vyplývá, že Pius X. udělal v období šoa pro Židy nejvíce ze všech lidí na světě ("více než kdokoli jiný"). Buď tedy máte zkreslené nebo neúplné informace o tomto období, nebo jste zcela nekritickým obdivovatelem tohoto papeže.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #137 kdy: 4. Února 2009, 17:25:42 »
Důkazem inteligence novinářů, kteří "zasvěceně" o kauze informují, je tento článek:
https://zahranicni.ihned.cz/c4-10112090-33862950-003000_d-vatikan-obratil-rehabilitovany-biskup-ma-odvolat-sve-vyroky-o-holokaustu

Vatikán neobrátil, ale biskupovy výroky odsuzuje od samého počátku. Nyní jen přitvrdil a žádá, aby biskup odvolal, jinak, že nebude moci vykonávat "svoji funkci" - tj. funkci biskupa. Inteligentní novináři z toho nicméně vyvodili hrozbu exkomunikace... Bulvár hadr.



Práce novinářů v této kauze je něco tak neuvěřitelného, že to nelze popsat žádnými uveřejnitelnými slovy.Tolik kravin a podpásovek jsem už dlouho neviděl, tohle už je někde na úrovni komunistického tisku 50. let.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #138 kdy: 4. Února 2009, 17:28:13 »

Z Vaší formulace vyplývá, že Pius X. udělal v období šoa pro Židy nejvíce ze všech lidí na světě ("více než kdokoli jiný"). Buď tedy máte zkreslené nebo neúplné informace o tomto období, nebo jste zcela nekritickým obdivovatelem tohoto papeže.

Zapomněl jste na třetí možnost, že toho vím o daném papeži a jeho činnosti mnohem více než Vy. Což zřejmě není problém, předběhnu Vás už u jeho jména. Je to Pius XII., ne desátý.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #139 kdy: 4. Února 2009, 17:34:53 »
I pokud byste toho věděl mnohem víc o tomto papežovi (a přiznávám, že jsem se v čísle sekl, Pius X byl v úřadě od srpna 1903 do srpna 1914) než já, přesto stále tvrdím, že Váš výrok, že v období šoa pro Židy udělal nejvíce ze všech lidí, je nesmysl.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #140 kdy: 4. Února 2009, 17:37:56 »
I pokud byste toho věděl mnohem víc o tomto papežovi (a přiznávám, že jsem se v čísle sekl, Pius X byl v úřadě od srpna 1903 do srpna 1914) než já, přesto stále tvrdím, že Váš výrok, že v období šoa pro Židy udělal nejvíce ze všech lidí, je nesmysl.

Je to fakt, který informovaný člověk nemůže popřít, nechce-li se stát lhářem.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #141 kdy: 4. Února 2009, 17:52:19 »
Papež za války udělal pro židy velmi málo a o to více se po válce angažoval v pomoci váleřným zločincům zmizet v jižní Americe a ledaskde jinde. Takže v Yad va šem má místo po zásluze. Kromě toho exitují historické důkazy a dokonce nalezneme i v italském filmu Carlo Pontiho více než narážku na to, co papež za války byl ochoten udělat či neudělat pro Italy o italských židech nemluvě. Film se jmenuje Masakr v Římě a je z roku 1973. A potom, kdo jste četli něco o Eichmanovi, tak jistě víte, kdo mu pomohl. Kdo ne, najděte si fakta. Kromě toho existuje dostatek vědecké liteatury na toto téma. Role papeže Pia  nebyla nic moc s čím by se církev katolická mohla chlubit a tento B13 také neni nic moc, jistě je briliantni teolog, ale to je asi všechno. A pokud by se teď nikdo neozval, tak za chvíli lidé kteří nevědí nic o Holocaustu budou za pár let (anebo hned) citovat autoritu - biskupa, který to přece všechno tak pěkně a věrohodně vysvětlili a i papež ho uznal hodným být pastýřem věřících. A o to tady jde.

cinik

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #142 kdy: 4. Února 2009, 18:04:49 »
Papež za války udělal pro židy velmi málo a o to více se po válce angažoval v pomoci váleřným zločincům zmizet v jižní Americe a ledaskde jinde. Takže v Yad va šem má místo po zásluze. Kromě toho exitují historické důkazy a dokonce nalezneme i v italském filmu Carlo Pontiho více než narážku na to, co papež za války byl ochoten udělat či neudělat pro Italy o italských židech nemluvě. Film se jmenuje Masakr v Římě a je z roku 1973. A potom, kdo jste četli něco o Eichmanovi, tak jistě víte, kdo mu pomohl. Kdo ne, najděte si fakta. Kromě toho existuje dostatek vědecké liteatury na toto téma. Role papeže Pia  nebyla nic moc s čím by se církev katolická mohla chlubit a tento B13 také neni nic moc, jistě je briliantni teolog, ale to je asi všechno. A pokud by se teď nikdo neozval, tak za chvíli lidé kteří nevědí nic o Holocaustu budou za pár let (anebo hned) citovat autoritu - biskupa, který to přece všechno tak pěkně a věrohodně vysvětlili a i papež ho uznal hodným být pastýřem věřících. A o to tady jde.

1) Je to Benedikt XVI., ne XIII. Williams není pastýřem, je neoprávněně vysvěceným suspendovaným biskupem

2) Papež Pius XII. udělal pro Židy všechno, co mohl. Pinchas Lapide vyčíslil počet Židů, kterým pomohl k útěku, na až 800 tisíc. Ale i když to vydělíme dvěma, pořád udělal nejvíc ze všech lidí.

3) Pokud jde o útěk nacistů, tak a) s tím neměl nic společného, to byla práce biskupa Hudal, kterého za to papež zbavil úřadů, b) spousta nacistů se skryla v proudu slušných lidí prchajících před komunisty. Je lepší pomoci několika dobrým a jednomu, co si to nezaslouží, než je všechny nechat chcípnout v komunistických lágrech.

4) Popisek u Pia XII. odsoudil jako nepravdivý například i spoluautor Encyklopedie holokaustu, Martin Gilbert.

5) Pokud jde o odbornou literaturu, tak ta mi dává za pravdu. Samozřejmě, pokud dáváte přednost divadelním hrám komunistů (Náměstek), nebo knihám vyhozených seminaristů (Hitlerův papež), tak dojdete k opačnému výsledku.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #143 kdy: 4. Února 2009, 20:05:56 »
Přemýšlím, kdy nám zde kolega Vodník napíše, že muslimové ve Srebrenici vlastně spáchali sebevraždu.
No, od výroku, že "ani s tou Srebrenicí to není tak jednoznačné" k výroku, že "muslimové ve Srebrenici vlastně spáchali sebevraždu" je ještě hodně dlouhá cesta, nemyslíte?

Citovat
Jestliže Chorvati a Slovinci začali, pak by mne zajímalo čím. To, že prohlásili samostatnost za začátek neberu.
To je ale Váš problém - zůstanete v bludu. Jinak začali toho víc, ale jak jsem napsal Scoooliemu, nehodlám zde diskutovat do detailů jugoslávské peripetie, když vidím, kolik informací si oba musíte doplnit. Omlouvám se, jestli to zní arrogantně, není to mým úmyslem, ale je to čirá nouze.

Citovat
Opravte mne, jestli se mýlím, ale ty knihu zpravidla nedrží knězi každý. Pročpak si pozval/nechal posloužit zrovna řezníkem Karadžičem?
Nevím, jsou-li jaká pravidla, podle kterých pravoslavný křesťan (muž) nemůže přisluhovat v oltáři nebo jinak během služby. Karadžičova vina/nevina a celá srebrenická otázka patří do té kategorie, kterou tu pro nedostatek času a místa nemohu rozpracovávat. Berte to tak, že je to věc toho kněze a že on se za to evt. zodpoví Bohu.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #144 kdy: 4. Února 2009, 20:06:04 »
"Náš Ježíš" je ten popsaný v Nové zákoně, konkrétně v evangeliích. Jaksi tam nevidím tichého člověka, stranícího se publicity a čekajícího, až si ostatní všimnou jeho života...
V žádném případě v něm nevidím pouličního křiklouna nebo televisního hlasatele. Mimochodem, všiml jste si, že jakožto žid se obrací v první řadě "ke svým" a pak teprv k samaritánům, Římanům a dalším?

Citovat
My neříkáme, že "co si neuděláme sami, to nemáme"
No, neříkáte. Ale chováte se tak - někdy...(často)...

Citovat
my říkáme, že ve jméně Páne to děláme.
To ano. I když kolonisujete divochy, obchodujete s otroky nebo vybíjíte bisony... :(

Citovat
Vy jste ten služebník, co je jen schoval a nemnožil.
A jak to víte?? :D Přečtěte si ještě jednou ten citát sv. Serafima Sarovského a zkuste se nad ním zamyslet! ;)

Citovat
Sionistických křesťanů je mezi protestanty jen menšina. Misijně aktivní jsou všichni správní křesťané  ;D
Z kontextu je Vám jistě jasné, že jsem měl na mysli tu kombinaci.

Citovat
Mluvil jsem o židech v Izraeli - a ti ve své většině mají názory na křesťanství prostě jen zprostředkované.
Tu situaci neznám, takže můžete mít pravdu. Na mém názoru o misii to nic nemění.

Citovat
Agresivní misie proti pravoslavným nesmysl je. Ale něco úplně jiného je misie nevěřících na tradičně pravoslavném území. Ve skutečnosti je to totiž tak, že misie míří v drtivé většině na sekuláry, ale pravoslavným strašně vadí, že vůbec někdo jiný si dovoluje v Rusku misii dělat....
Nemyslím. Jedná se v takovém případě o odpadlé pravoslavné křesťany a ti jsou starostí lokálních pastýřů, nikoli přivandrovalých heretiků s kapsami plnými peněz! Ti nechť se starají o svou vlastní spásu! >:(

Citovat
Tzv. vnitřní misie není misií v pravém smyslu toho slova, tedy obracení na víru, ale jde spíš o posilování víry těch, kdo ji už mají
Ne vždy. Někteří ji ztratili - de facto nebo de iure. Každopádně to není starost křesťanů, jejichž předkové zbloudili už před staletími, nýbrž, opakuji, lokálních pastýřů.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #145 kdy: 4. Února 2009, 20:09:50 »
Ještě ad cinik: přestože si myslím, že se dějiny a (někteří) současní Židé chovají k Piovi XII. nespravedlivě až nehorázně, přesto si nemyslím, že právě on udělal pro Židy nejvíc ze všech lidí.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #146 kdy: 4. Února 2009, 20:11:41 »
To jsou jistě krásné ideje, vždyť také to, co lidi spojuje při toleranci a respektu, to je vcelku jasné - že jsou všichni lidmi a že k sobě na základě této premisy onen respekt k sobě chovají - pokud si tohle kdokoli uvědomí, hurá, třikrát sláva. Pokud někoho toleruji a respektuji jako člověka a živou bytost, tak už jsem s ním tu společnou cestu našel i bez věrouky. Na to nepotřebujete rozlišovat lidi na židy a křesťany, to se týká všech.
Ano. To je rozumná řeč. :)

eleazar

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #147 kdy: 4. Února 2009, 20:27:49 »
I když kolonisujete divochy, obchodujete s otroky nebo vybíjíte bisony... :(
Nezabil jsem jediného bizona ani nic podobného. Vánočnímu channukovému kaprovi bych šupinu neskřivil.
nikoli přivandrovalých heretiků s kapsami plnými peněz!
Hezky se vyjadřujete o křesťanských spolubratřích.
Jen, aby Vám někdo neřekl v Holandsku, že jste přivandrovalec.
Anebo nelegálně pobývajícím občanům SNS v ČR.
Anebo těm, kteří pobývají v Izraeli na základě zfalšovaných údajů o židovském původu na základě zákona o návratu.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #148 kdy: 4. Února 2009, 20:32:38 »
Jen, aby Vám někdo neřekl v Holandsku, že jste přivandrovalec.
Anebo nelegálně pobývajícím občanům SNS v ČR.
Anebo těm, kteří pobývají v Izraeli na základě zfalšovaných údajů o židovském původu na základě zákona o návratu.
To je přece něco úplně jiného. Nikdo přece nebrání protestantům, židům nebo muslimům, aby v Rusku žili a pracovali, mají-li k tomu důvod, ba dokonce mohou vyznávat po libosti svou víru/heresi a stavět si své chrámy, synagogy nebo mešity. PRO SEBE!! Ne pro ruské pravoslavné křesťany!

Já v této sekularisované a odcírkevněné zemi sděluji lidem pravou křesťanskou víru jen tehdy, jestliže vidím zájem, resp. jsem k tomu vyzván.

Nelegální přistěhovalce lze ovšem za "přivandrovalce" považovat většinou zcela legitimně.
« Poslední změna: 4. Února 2009, 20:54:23 od Vodník »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #149 kdy: 4. Února 2009, 22:09:58 »
"Náš Ježíš" je ten popsaný v Nové zákoně, konkrétně v evangeliích. Jaksi tam nevidím tichého člověka, stranícího se publicity a čekajícího, až si ostatní všimnou jeho života...
V žádném případě v něm nevidím pouličního křiklouna nebo televisního hlasatele. Mimochodem, všiml jste si, že jakožto žid se obrací v první řadě "ke svým" a pak teprv k samaritánům, Římanům a dalším?
Tak televizní jistě tehdy ne. Nicméně efektní vstup do Chrámu za vyhánění penězoměnců Vám přijde málo spektakulární? Nebo ony různé zázraky, činěné před očima zástupů?
Samozřejmě, že se jako Žid obrací nejprve k Židům. Komu jinému by měl vysvětlovat Zákon, když ne těm, kdo ho znají/mají znát? Ovšem zatímco pro židy jsou objekty misie zase jen jiní židé (kteří to mají s náboženstvím všelijaké), tak pro křesťany jsou to všichni nekřesťané. Judaismus je náboženství národní, křesťanství univerzální. Tedy pokus náhodou pravoslavní nepopírají i toto  :D

Citovat
Citovat
My neříkáme, že "co si neuděláme sami, to nemáme"
No, neříkáte. Ale chováte se tak - někdy...(často)...
To je jako výtka od gaučových povalečů, že někdo jiný něco dělá.
Co takhle občas číst Bibli? Podobenství O svěřených hřivnách - Lukáš 19:11-27, resp. Matouš 25:14-30

14  Bude tomu, jako když člověk, který se chystal na cestu, zavolal své služebníky a svěřil jim svůj majetek; 15  jednomu dal pět hřiven, druhému dvě, třetímu jednu, každému podle jeho schopností, a odcestoval. 16  Ten, který přijal pět hřiven, ihned se s nimi dal do podnikání a vyzískal jiných pět. 17  Tak i ten, který měl dvě, získal jiné dvě. 18  Ten, který přijal jednu, šel, vykopal jámu a ukryl peníze svého pána. 19  Po dlouhé době se pán těch služebníků vrátil a začal účtovat. 20  Přistoupil ten, který přijal pět hřiven, přinesl jiných pět a řekl: ‚Pane, svěřil jsi mi pět hřiven; hle, jiných pět jsem jimi získal.‘ 21  Jeho pán mu odpověděl: ‚Správně, služebníku dobrý a věrný, nad málem jsi byl věrný, ustanovím tě nad mnohým; vejdi a raduj se u svého pána.‘ 22  Přistoupil ten se dvěma hřivnami a řekl: ‚Pane, svěřil jsi mi dvě hřivny; hle, jiné dvě jsem získal.‘23  Jeho pán mu odpověděl: ‚Správně, služebníku dobrý a věrný, nad málem jsi byl věrný, ustanovím tě nad mnohým; vejdi a raduj se u svého pána.‘ 24  Přistoupil i ten, který přijal jednu hřivnu, a řekl: ‚Pane, poznal jsem tě, že jsi tvrdý člověk, sklízíš, kde jsi nesel, a sbíráš, kde jsi nerozsypal. 25  Bál jsem se, a proto jsem šel a ukryl tvou hřivnu v zemi. Hle, zde máš, co ti patří.‘ 26  Jeho pán mu odpověděl: ‚Služebníku špatný a líný, věděl jsi, že žnu, kde jsem nezasel, a sbírám, kde jsem nerozsypal. 27  Měl jsi tedy dát mé peníze peněžníkům, abych přišel a to, co mi patří, si vybral s úrokem. 28  Vezměte mu tu hřivnu a dejte tomu, který má deset hřiven! 29  Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má. 30  A toho neužitečného služebníka uvrhněte ven do temnot; tam bude pláč a skřípění zubů.‘

Citovat
Citovat
my říkáme, že ve jméně Páne to děláme.
To ano. I když kolonisujete divochy, obchodujete s otroky nebo vybíjíte bisony... :(
::) To je ale pitomost... Kdo dnes vybíjí jaké bizony, kolonizuje divochy nebo otrokaří? Jestli chcete jít do dějin, tak klidně. Ale v tom případě bych se s dovolením zeptal, koho konkrétně máte na mysli a co víte o jeho náboženské víře. (Jen technická poznámka: V čele aboličního hnutí v USA stáli protestantští věřící)

Citovat
Citovat
Vy jste ten služebník, co je jen schoval a nemnožil.
A jak to víte?? :D Přečtěte si ještě jednou ten citát sv. Serafima Sarovského a zkuste se nad ním zamyslet! ;)
Četl jsem. Je to pasivní postoj špatného služebníka z citovaného podobenství.

Citovat
Citovat
Agresivní misie proti pravoslavným nesmysl je. Ale něco úplně jiného je misie nevěřících na tradičně pravoslavném území. Ve skutečnosti je to totiž tak, že misie míří v drtivé většině na sekuláry, ale pravoslavným strašně vadí, že vůbec někdo jiný si dovoluje v Rusku misii dělat....
Nemyslím. Jedná se v takovém případě o odpadlé pravoslavné křesťany a ti jsou starostí lokálních pastýřů, nikoli přivandrovalých heretiků s kapsami plnými peněz! Ti nechť se starají o svou vlastní spásu! >:(
Odpadlé křesťany? ;D ::) V bolševickém Rusku? Tam byli křesťany naposled jejich prarodiče. V nejlepším případě. A místní pastýři? To myslíte ty pasivní sv. Serafíny? Ne, tak tomu není. Nějaké teritoriální dělení odpovědnosti za přivedení ke Kristu je blbost. Pokud to ještě pravoslavní nestihli, tak sláva Pánu, že to udělá někdo jiný, ne? Nebo raději riskovat zatracení duše jen proto, aby se nějaký pop necítil dotčen, že mu někdo leze do zelí?

Citovat
Citovat
Tzv. vnitřní misie není misií v pravém smyslu toho slova, tedy obracení na víru, ale jde spíš o posilování víry těch, kdo ji už mají
Ne vždy. Někteří ji ztratili - de facto nebo de iure. Každopádně to není starost křesťanů, jejichž předkové zbloudili už před staletími, nýbrž, opakuji, lokálních pastýřů.
dtto

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15