Autor Téma: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X  (Přečteno 108516 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #75 kdy: 29. Ledna 2009, 22:21:49 »
to Scoolie)k bodu dva.A kolko muzov a zien by bolo v Cesku(a ci Slovensku)popravenych ze neveru?Myslim si,ze straty by boli nepomerne vyssie. :)

Mohli by si za to ovšem sami. Mohli by to ovlivnit - nikdo přece nemusí porušovat zákon a být nevěrný. Zatímco počatá lidská bytost v prenatálním vývojovém stádiu bývá zabita zcela nevinná.

Ale trefil jste na zajímavý paradox: Zdráháme se popravovat největší zločince, masové vrahy. Poprava za nevěru nám přijde jako vrchol absurdity. Ale poprava nevinných počatých dětí je podle evropských sekulárů "lidským právem." Zrovna v téhle oblasti se chovají muslimové sice krutě, ale racionálně - trestají přestupce zákona. My jen krutě - zabíjíme nevinné.

Zina

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #76 kdy: 29. Ledna 2009, 22:35:24 »
sad:domnívám se,že takovou pošetilostí křestané neoplývají,aby byli pod kuratelou muslimů.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #77 kdy: 29. Ledna 2009, 22:45:54 »
pri tej kongregacii ma napadlo,ze pod nu spadalo aj vysetrovanie(blokovanie?)sexualnych skandalov a presadenie podla cikevneho prava pod priamim dozorom Apostolskeho tribunalu Kongregacie pre nauku viery pod pecatou pontifikalneho tajomstva?Nic sa netrestalo,len presuvalo?

Zina

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #78 kdy: 29. Ledna 2009, 22:50:15 »
Scooolie:Podívejte se dnes kdo udává všem -náctiletým trend jak mají žít? Morálka a slušné chování nikomu nic neříká,spíš je v kolektivu přítěží.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #79 kdy: 29. Ledna 2009, 23:08:24 »
pri tej kongregacii ma napadlo,ze pod nu spadalo aj vysetrovanie(blokovanie?)sexualnych skandalov a presadenie podla cikevneho prava pod priamim dozorom Apostolskeho tribunalu Kongregacie pre nauku viery pod pecatou pontifikalneho tajomstva?Nic sa netrestalo,len presuvalo?

Přiznám se, že o těch sexuálních skandálech a mechanismech jejich vyšetřování moc  nevím. Nicméně pokud se kněz přizná ve zpovědi jinému knězi ze zločinu, tak se na to vztahuje zpovědní tajemství jako na cokoliv jiného. Ale opravdu, já jsem ty kauzy se zneužíváním příliš nesledoval, takže nevím.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #80 kdy: 29. Ledna 2009, 23:11:18 »
Scooolie:Podívejte se dnes kdo udává všem -náctiletým trend jak mají žít? Morálka a slušné chování nikomu nic neříká,spíš je v kolektivu přítěží.


Trendy v zásadě vždy udává jednak rodina, dále pak společnost obecně a vrstevníci zejména. Nicméně je v moci rodiny vychovat své dítě k obrazu svému. Více méně, protože každý jsme individualita. Samozřejmě, že v náctiletém věku má obrovský vliv okolí. A jsme zpátky u tématu - je opravdu z křesťanského pohledu zásadně horší muslimská náboženská morálka než morálka současné sekulární společnosti? Anebo je to dokonce naopak?

Zina

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #81 kdy: 29. Ledna 2009, 23:29:06 »
Scooolie: Samozřejmě,že rodina je jedná z nedůležitějších hodnot nejen pro dítě,ale i společnost.I když dnes poměrně velká část společností si to nechce uvědomit.Muslimská náboženská morálka mě nepřipadne to pravé z čeho bychom měli čerpat.Také nemohu říct,že muslimská náboženská morálka je něco špatného.Alespoň co se rodiny týká.
Také jde tady o svobodnou volbu vyznání.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #82 kdy: 29. Ledna 2009, 23:29:13 »
Abych řekl pravdu tak zrovna nezastávám názor, že by se "islamizovaná" Evropa stala novým Íránem, Súdánem či Saudskou Arábií, spíš by se podobala Turecku  ;D Zabíjení, mučení, vyhánění, islamizace,... "podrobených" dhimi židů a křesťanů by pro "vládnoucí" muslimy nemělo smysl  >:D

Optmista...  ;) V prvních desetiletích bezesporu.
Ale pro srovnání:
Podíl křesťanů na Blízkém východě, v Malé Asii a severní Africe r. 637 - cca 90%

A dnes?
Cca 1-2%
Nemyslím si, že by to v Evropě pod muslimskou vládou mělo být jinak. Nikdo neříká, že dojde k vyvraždění všech nevěřících během dvou let. Ale dříve nebo později budou "nahrazeni".


Islamizace na Blízkém východě a v Malé Asii byla v této době vetšinou dobrovolná, na rozdíl od pozdější islamizace v jiných oblastech. Dokonce i velka část židů/Židů na Blízkém východě a v Persii raději přijala za Umajovců a Abásovců poměrně tolerantní "předšaríjovský" islám (často se jednalo o různe formy "judeo-islámu", často to byl spíš judaismus než islám) než aby se vzdala lokálních halachických tradic a přijala jednotné tradice přicházející z center v Babylonu a Palestině. Po zakořenění práva šaríja a po přesunu náboženské moci od chalífů k lokálním náboženským vůdcům, přestaly být tyto formy tolerovány (malá část židů se vrátila k judaismu a většina byla nucena přijmout mainstreamové formy islámu). V Buchaře a Íránu stále existují muslimové co ví o svém dávném židovském původu (nemyslím tím íránského Fuhrera).  ;D Mnoho klanů přijalo islám, který jim umožňoval legálně olupovat "nevěřící", civilizovaní obyvatelé Levanty zase získaly úřady, jiní to dělali pro vojenské hodnosti nebo z daňových důvodů.

Podobně tomu bude i v Evropě, poměrně velká část lidí dobrovolně konvertuje (alespoň formálně), muslimové budou díky vysoké imigraci a vysoké natalitě tvořit většinu, ale pochybuji že budou chtít zavadět šaríju  ;D  >:D Nemuslimové určitě nevymizí a nebudou vyvražděni >:D
יואל טייטלבוים

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #83 kdy: 29. Ledna 2009, 23:42:19 »
Scooolie: Samozřejmě,že rodina je jedná z nedůležitějších hodnot nejen pro dítě,ale i společnost.I když dnes poměrně velká část společností si to nechce uvědomit.Muslimská náboženská morálka mě nepřipadne to pravé z čeho bychom měli čerpat.Také nemohu říct,že muslimská náboženská morálka je něco špatného.Alespoň co se rodiny týká.
Také jde tady o svobodnou volbu vyznání.

Já neříkám, že muslimská náboženská morálka je vzor k následování. Jen říkám, že v některých aspektech je lepší než morálka současné sekulární evropské společnosti.
Svoboda vyznání je naopak nepochybně velice cenný přínos moderní evropské civilizace.

Zina

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #84 kdy: 30. Ledna 2009, 00:01:04 »
Scooolie:Mě připadá,že v dnešní evropská společnost neví kudy kam.Vliv přistěhovalců je značný.V Evropských státech nemají křeštané velký vliv na  společnost.Až na vyjímky jako je Polsko atd.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #85 kdy: 30. Ledna 2009, 00:15:01 »
Podobně tomu bude i v Evropě, poměrně velká část lidí dobrovolně konvertuje (alespoň formálně),
Tak v Česku bezpochyby! Jak jsme psali už dávno, Neff bude řídit Neviditelného velblouda a jeho sekta se přebarví na zeleno stejně snadno, jako se rudí přebarvili na modro... 8)

Citovat
muslimové budou díky vysoké imigraci a vysoké natalitě tvořit většinu, ale pochybuji že budou chtít zavadět šaríju  ;D  >:D Nemuslimové určitě nevymizí a nebudou vyvražděni >:D
Jsem téhož názoru. Pokud by docházelo k rozsáhlé cílené likvidaci nemuslimů, bylo by to bezprecedentní historické novum.

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #86 kdy: 30. Ledna 2009, 00:19:17 »
Já neříkám, že muslimská náboženská morálka je vzor k následování. Jen říkám, že v některých aspektech je lepší než morálka současné sekulární evropské společnosti.
Svoboda vyznání je naopak nepochybně velice cenný přínos moderní evropské civilizace.
Ano, o tom byl ten můj článek. Je to lepší nejen co se potratů týče, i když Elazar tvrdí, že potajmu to tam taky všechno kvete (nebylo by divu: zkažený duch doby je nemůže nezasáhnout). Jejich společenská morálka při zachování evropského výdobytku náboženské svobody - to by mohlo představovat poměrně příznivou kombinaci. Takový "eurochalífát" by mně osobně vyhovoval rozhodně víc než severozápad USA... ;)

Zina

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #87 kdy: 30. Ledna 2009, 00:20:12 »
Vodníku problém je,že né všichni se tak snadno nebarví.

sad

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #88 kdy: 30. Ledna 2009, 01:18:38 »
Drazi pratele,
dobre vite, ze vuci muslimum nechovam zast a jsem si vedoma jistych podobnosti mezi zidovstvim a islamem; zaroven se vsak nezrikam moderni demokracie. Otazky, ktere zde nastolil predevsim Scooolie a Vodnik, jsou zajiste velmi závažné, nicmene kazdy si je musi vyresit sam za sebe. Zadny diktat (byt motivovany sebelepsimi umysly) nepomuze.

Dobrou noc vsem.
« Poslední změna: 30. Ledna 2009, 01:21:57 od sad »

achab

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #89 kdy: 30. Ledna 2009, 03:24:12 »
B*H
Jen jestli tu konfesně zaslepeni nezaměňujeme pojmy *morálka a *klubový morální kodex.  Ono je to jako se Vznešeným. Buď je jen Jeden, anebo jejich a náš.  xi xi xi.
  A je-li tóra něčeho plničká, tak právě té Jeho morálky...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #90 kdy: 30. Ledna 2009, 04:20:36 »
Přijde mi naprosto absurdní předhazovat B16 to, že v nacistické diktatuře ve věku 14 let vstoupil do HJ, zatímco se na tomto fóru hájí jako "mladistvá nerozvážnost" Pavel Kohout - kovaný bolševik opěvující Stalina...

Do te debaty jsem se slovem nezapojil, a jeho neomlouvam. Tak me nech dstit siru tady a ted.

Citovat
pomíjíš základní věc: Ratzinger stál v době pontifikátu JP2 v čele Kongregace pro nauku víry.

No jooo, proto ho tak milujes, kdyz byl vrchni inkvizitor. Jmenuje se tak ted inkvizice, ne ? A co se katolicko-veroucnych veci tyce, tak ty jsou mi ukradene jako souseduv trabant.
« Poslední změna: 30. Ledna 2009, 04:22:07 od Vader »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #91 kdy: 30. Ledna 2009, 07:47:54 »
K tomu PS: Kromě toho, že do seriozní debaty mícháš nějaké své dojmy, odvozené zřejmě z vizuálních vjemů (či kdo ví čeho)...

O vzhled ci gesta nejde. Jak jsem psal uz drive, proste mi strasne vadi. A az se zeptas "proc", a to ty se zeptas, tak ti odpovim, ze a) mam sve duvody, ktere nebudu ventilovat, b) nemusim mit racionalni duvod k tomu, aby se mi nekdo hnusil.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #92 kdy: 30. Ledna 2009, 08:05:34 »
Začnu z jiné strany: každoročně se celosvětově i lokálně pořádají akce (Auschwitz, Terezín, Pinkasova synagoga) za účelem, aby se nikdy nezapomnělo na šoa. Popírači šoa v podstatě (kromě přímého záměru historicky zpochybnit šoa) nepřímo svými negacemi sledují protichůdný záměr: usilují o to, aby se šoa dostala do sféry zapomnění. Jakkoliv se formálně papež distancuje od výroků Williamsona, jeho rehabilitací defacto napomáhá někomu, kdo usiluje o zapomenutí šoa, eo ipso tímto rozhodnutím papež sám napomáhá zapomenutí šoa. To je succus věci. Nějaké rituální tanečky kolem lefebvristů apod. – to je církevní interní bordel, který nás nezajímá.
Čili: pokud trvale usilujeme o nezapomenutí šoa, měli bychom se názorově identifikovat s těmi, kdož se cítí bytostně uraženi postojem pontifikátu, tolerujícího snahy o zapomenutí (a hlavně o zpochybnění) šoa a kdož vyjádřili své pobouření zcela legitimním přerušením styků. Snad se tím chtělo pontifikátu říci: Ve světle tohoto rozhodnutí se jeví vaše různé ekumenické hrátky i různé interreligiózní konference jako licoměrnost a pokrytectví - a až si to ujasníte (třeba za dalších 400 let), můžeme se znovu začít stýkat. My židé jsme pro vás křesťany vaším permanentně špatným svědomím.

Tak. :P

Gut šabes lekulam!

:)

gv



Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #93 kdy: 30. Ledna 2009, 10:29:41 »
Přijde mi naprosto absurdní předhazovat B16 to, že v nacistické diktatuře ve věku 14 let vstoupil do HJ, zatímco se na tomto fóru hájí jako "mladistvá nerozvážnost" Pavel Kohout - kovaný bolševik opěvující Stalina...

Do te debaty jsem se slovem nezapojil, a jeho neomlouvam. Tak me nech dstit siru tady a ted.

Citovat
pomíjíš základní věc: Ratzinger stál v době pontifikátu JP2 v čele Kongregace pro nauku víry.

No jooo, proto ho tak milujes, kdyz byl vrchni inkvizitor. Jmenuje se tak ted inkvizice, ne ? A co se katolicko-veroucnych veci tyce, tak ty jsou mi ukradene jako souseduv trabant.

Když se vrátím k tématu: B16 výrok Williamsona odsoudil a distancoval se od něj. Odsoudilo a distancovalo se i Bratrstvo. Mohu tedy vědět, proč ta nesmyslná nenávistná kampaň proti B16?

Pokud jsou ti katolické věroučné věci ukradené, pak je mi záhadou z čeho vyvozuješ radikální soudy o tom, jak byl JP2 vynikající a jak je proti němu B16 strašný... To bereš podle nějaké ankety v Bravu? Psali to v Cosmopolitanu, že JP2 měl víc trendy účes? Opravdu nechápu, co jiného by mělo být měřítkem k hodnocení papeže, než jeho věroučné názory...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #94 kdy: 30. Ledna 2009, 10:31:56 »
K tomu PS: Kromě toho, že do seriozní debaty mícháš nějaké své dojmy, odvozené zřejmě z vizuálních vjemů (či kdo ví čeho)...

O vzhled ci gesta nejde. Jak jsem psal uz drive, proste mi strasne vadi. A az se zeptas "proc", a to ty se zeptas, tak ti odpovim, ze a) mam sve duvody, ktere nebudu ventilovat, b) nemusim mit racionalni duvod k tomu, aby se mi nekdo hnusil.

Takže ho prostě nenávidíš zcela nesmyslně a iracionálně. Fajn. Tak já se přidám a zkusím také nějakou podobnou perlu: "Hnusí se mi rabi Lau!"
A co se důvodů týče, tak a) je nebudu ventilovat, b) nemusím mít racionální důvod.

Už cítíš, jaká je to pitomost pronášet takovéhle výroky?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #95 kdy: 30. Ledna 2009, 10:38:46 »
Začnu z jiné strany: každoročně se celosvětově i lokálně pořádají akce (Auschwitz, Terezín, Pinkasova synagoga) za účelem, aby se nikdy nezapomnělo na šoa. Popírači šoa v podstatě (kromě přímého záměru historicky zpochybnit šoa) nepřímo svými negacemi sledují protichůdný záměr: usilují o to, aby se šoa dostala do sféry zapomnění. Jakkoliv se formálně papež distancuje od výroků Williamsona, jeho rehabilitací defacto napomáhá někomu, kdo usiluje o zapomenutí šoa, eo ipso tímto rozhodnutím papež sám napomáhá zapomenutí šoa. To je succus věci. Nějaké rituální tanečky kolem lefebvristů apod. – to je církevní interní bordel, který nás nezajímá.
Čili: pokud trvale usilujeme o nezapomenutí šoa, měli bychom se názorově identifikovat s těmi, kdož se cítí bytostně uraženi postojem pontifikátu, tolerujícího snahy o zapomenutí (a hlavně o zpochybnění) šoa a kdož vyjádřili své pobouření zcela legitimním přerušením styků. Snad se tím chtělo pontifikátu říci: Ve světle tohoto rozhodnutí se jeví vaše různé ekumenické hrátky i různé interreligiózní konference jako licoměrnost a pokrytectví - a až si to ujasníte (třeba za dalších 400 let), můžeme se znovu začít stýkat. My židé jsme pro vás křesťany vaším permanentně špatným svědomím.

Tak. :P

Gut šabes lekulam!

:)

gv

Uffff.... Gugi, vy snad nečtete...

Takže:
1) nejde o žádnou rehabilitaci, ale o zrušení exkomunikace
2) o zrušení exkomunikace bylo rozhodnuto dříve než vyšla ve známost Williamsonova promluva pro TV
3) důvodem uvalení exkomunikace a jejího zrušení  nebyly žádné Williamsonovy názory na šoa, ale odbojnost Bratrstva ve věci svěcení kněží
4) jestli si myslíte, že nějakým přerušením styků více ztratí Vatikán, než Rabinát, pak se šeredně pletete - stačí, aby Vatikán nahlas prohlásil, že trvá na internacionalizaci Jeruzaléma a na izraelském ministerstvu zahraničí  propukne průjmová kolika a telefony budou horké, jak bude izraelský velvyslanec, premiér a prezident prosit o možnost jednání s papežem (právě styky mezi Vatikánem a Rabinátem brání příklonu Vatikánu na arabskou stranu, který by byl přirozený - drtivá většina křesťanů na BV jsou přece Arabové)
5)  jestli vás nezajímají vnitřní katolické věci (na což máte samozřejmě právo), tak se k nim nevyjadřujte a omezte se jen na věci jiné - nutno připomenout, že zrušení exkomunikace JE RYZE náboženskou věcí, do kterého - při vší úctě ke komukoliv - žádnému nekatolíkovi VŮBEC nic není
6) Možná to zní provokativně, ale je to tak - Vy Židé jste drtivé většině křesťanů zcela ukradeni. Opravdu. Stejně jako se průměrný žid nestará o křesťany, tak se průměrný křesťan nestará o židy. Holocaust neprováděli křesťané, naopak jich hodně skončilo tak, jako Židé. A vezmu-li to osobně - já špatné svědomí rozhodně nemám. Nemám proč. Nic jsme neudělal, ani moji předci ne. Nikomu nic nedlužím, kromě Pána  :)
« Poslední změna: 30. Ledna 2009, 11:05:31 od Scooolie »

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #96 kdy: 30. Ledna 2009, 12:38:37 »
 ;D
Dear Scooolie, ale čtu a velmi, velmi pozorně. ;D

1. Pozor, já neříkám, že W. byl rehabilitován (což je můj obecnější a pracovní název  pro "zrušení exkomunikace") pro své názory na šoa. Já jsem rozčilen, že byl rehabilitován přestože popírá šoa (tím se stává trestně odpovědným v řadě států), což se domnívám, je luxus, který si ŘKC nemůže dovolit.

2. Vůbec nehodlám řešit, kdo ztratí více přerušením styků. Prostě je to zásadní rozhodnutí. BTW: říkáte: ..."drtivá většina křesťanů na BV jsou přece Arabové"... A já zase kontruji, že drtivá většina Arabů na BV jsou muslimové... :P
Nikdo z nás nemá v úmyslu předepisovat B16, jak má rozhodovat. Je to jeho rozhodnutí. Proti každému šachovému tahu, (který spadá do výhradní ingerence hráče) existují logické protitahy, které pro změnu spadají do výhradní ingerence protihráče. A tím je snad řečeno vše.

3. K vnitrocírkevním záležitostem se rovněž nehodlám vyjadřovat a ani jsem nikdy nepociťoval potřebu (malou i velkou) se k nim vyjadřovat - vyjadřuji se jen k tomu, co z těchto záležitostí přečuhuje a zasahuje do naší sféry - a tou je šoa.

3. Zajisté je rehabilitace legitimním rozhodnutím ponitifikátu a nikdo se do něj nemontuje. Zajisté přerušení styků ze strany Harabanut HaRašit LeJisrael je legitimním rozhodnutím a není to projev toho, že bychom se do věcí Vatikánu "montovali". Je to logická (byť velmi nevrlá a ostrá) reakce.

4. Rád slyším, že křesťané "dlabou" na židy. Všechno co opravdu židé chtějí je jen, aby jim nežidé dali pokoj a opravdicky se o ně nestarali.

5. Vůbec to nebylo myšleno osobně - ale přesto jsem rád, že se cítíte být člověkem s čistým svědomím. Proto Vám kynu s pozdravem Happy weekend! :)
« Poslední změna: 30. Ledna 2009, 12:47:55 od gvodrazka »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #97 kdy: 30. Ledna 2009, 16:48:48 »
Mohu tedy vědět, proč ta nesmyslná nenávistná kampaň proti B16?

viz vyse

Citovat
Pokud jsou ti katolické věroučné věci ukradené, pak je mi záhadou z čeho vyvozuješ radikální soudy o tom, jak byl JP2 vynikající a jak je proti němu B16 strašný...

Je i rozmer lidsky. Matka Tereza mi byla veroucne naprosto cizi, ale ostatnim pomahala snad i na toalete. JP v. 2.0 se taky hodne snazil.

Citovat
To bereš podle nějaké ankety v Bravu? Psali to v Cosmopolitanu, že JP2 měl víc trendy účes? Opravdu nechápu, co jiného by mělo být měřítkem k hodnocení papeže, než jeho věroučné názory...

a) tvoje casopisy ti ze schranky neberu, nevim, co se tam pise o JP v. 2.0 vs. B-16
b) lidsky a politicky (je to prece monarcha a hlava statu !) rozmer, viz vyse

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #98 kdy: 30. Ledna 2009, 16:51:28 »
Takže ho prostě nenávidíš zcela nesmyslně a iracionálně. Fajn. Tak já se přidám a zkusím také nějakou podobnou perlu: "Hnusí se mi rabi Lau!"
A co se důvodů týče, tak a) je nebudu ventilovat, b) nemusím mít racionální důvod.

Az se nekdy v budoucnu naucis cist, vysvetlim ti, jaky je rozdil mezi hnusenim se a nenavisti.

Citovat
Už cítíš, jaká je to pitomost pronášet takovéhle výroky?

Ne. Chces me poucit ?

Vodník

  • Host
Re: Benedikt XVI a Bratrstvo Pia X
« Odpověď #99 kdy: 30. Ledna 2009, 17:20:35 »
Ad Vader: lidsky a politicky má JPII vůči pravoslavnému světu máslo na hlavě. Aktivní misie v tradičně pravoslavných zemích (jasně, není to zakázané, ale když se odvoláváte na lidskost - nedělá se to!), politická podpora tažení proti Srbsku, které páchalo tzv. "mezinárodní společenství" buď přes proxy (chorvatští ustaši nebo Bin Ládinovi mudžaheddíni v B&H) nebo přímo (bombardování Jugoslávie na podporu separatistických terroristů v Kosovu).

Zajímavé, jak vy, židé, tlačíte na římské katholíky/papeže, aby se distancovali od něčeho, s čím nemají nic společného (tj. holokaust), zatímco bestiální genocida Srbů byla prováděna s vědomím a podporou Vatikánu (např. františkány v Jasenovacu) takovým způsobem, že kdyby mi dali na výběr, tak běžím bez zástávky do Auschwitzu a úpěnlivě tluču na dveře plynové komory, aby mě pustili dovnitř i s celou rodinou! >:( Ante Pavelić se těšil ochraně ŘKC ještě dlouho po válce a to nevím o tom, že by nějaký Himmler dostal od svých milých SS jako dárek koš lidských očí! :(

A vy se pohoršujete nad tím, že B16 zrušil exkommunikaci biskupů, z nichž jeden věří tomu, že Židů za války zahynulo míň... ::) ???

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15