Autor Téma: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE  (Přečteno 179757 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

chaje

  • Host
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #275 kdy: 20. Ledna 2009, 12:46:10 »
Myslím, že předhodit Gazu Egyptu není špatný nápad (a postavit velmi silnou zeď a stráž), pokud jde o Západní břeh, tam bych váhala...přece jen gazanští Arabové jsou utrošku jiní než ti ze Západního břehu, ne? A vzdát se území Západního břehu mi nepřijde rozumné..možná zbavit se Gazy by umožnilo soustředit se na Západní břeh....

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #276 kdy: 20. Ledna 2009, 14:39:56 »
Problem je, ze Egypt Gazu nechce, nechtel ji ani v dobe, kdy dostal Sinaj. Tehdy mu byla nabidnuta a asi vi, proc ji nechtel. Ale musim rict, ze kdyz jsem se divala na nektera videa, tak tam bylo videt, ze zdaleka ne vsechno v Gaze je ubohe a znicene. Nektere domy jsou velmi pekne. Podle me nejvetsi problem jsou ty dotace odevsud, na jedne strane se buduji luxusni vily a na druhe strane chatrce, kde lidi nemaji co jist. Proste vzdy podle toho jaka zaba na kterem prameni zrovna sedi. Ted EU rekla, ze bude pomahat jenom humanitarne a zadne prachy tam nazdarbuh cpat nebude. Uvidime... Ovsem on se nekdo najde kdo tam ty prachy na zbrane stejne naleje. Skoda.
« Poslední změna: 20. Ledna 2009, 17:30:23 od zoom »

eleazar

  • Host
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #277 kdy: 20. Ledna 2009, 15:55:00 »
Probl0m je, ze Egypt Gayu nechce, nechtel ji ani v dobe, kdy dostal Sinaj.
Nedivím se, též bych tento milionohlavý problém nechtěl. :-[
pokud jde o Západní břeh, tam bych váhala...přece jen gazanští Arabové jsou utrošku jiní než ti ze Západního břehu, ne? A vzdát se území Západního břehu mi nepřijde rozumné
Jsou trošku jiní. Zvlášť jedna menšina v Betlmě, ta je úplně jiná.
Kdysi jsem psal, že by Izrael měl anektovat velké bloky osídlení (Guš Ecion, Mále Adumim), řídce osídlené oblasti, kde by získal relativně velkou plochu s malým počtem Arabů, kterým by se to občanství prostě dalo.
A pak bych osobně chtěl, aby se anektovaly Hebron s Betlémem (=nádherná potenciální periferní čtvrť Jeruzaléma ;)) i s určitou částí mistních Arabášů, aby se dalo remcajícímu světu vhodit do tváře, že to není nacionálně motivovaná akce.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #278 kdy: 21. Ledna 2009, 07:38:47 »
 ;D
To Zoom:
To je fakt...a táhne se to už od r. 1967, že nikdo nechtěl Gazu...
A co z toho udělat rekreační středisko se statutem mezinárodního města, resp. - demilitarizované mezinárodní zóny spravované mezinárodním kontrolním výborem - jako třeba svého času Tanger... (Medinálně-džamahiriálně rekreační brothel of Aza)
;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #279 kdy: 21. Ledna 2009, 07:59:15 »
Gugi / skutecne dobry for, ale obavam se, ze to asi nepujde. Ale mozna ze se tam dobre vari, nikdo na tech zaberech nevypadal podvyzivene. Takze treba by to slo ve vsi pocestnosti, eastern-gurme.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #280 kdy: 21. Ledna 2009, 08:31:24 »
 :)

Vážně zraněný (a nedávný novomanžel) podporučík Aharon Jehošua ben Chaja Šošana (viz moje info 14. Leden 2009) Karov se probral z bezvědomí, byl odpojen od respirátoru a jeho stav se lepší, i když zůstává nadále vážný. (podle Arutz sheva)
Refua šlema! :)

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #281 kdy: 21. Ledna 2009, 09:31:33 »
IDF je z Gazy pryc...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #282 kdy: 21. Ledna 2009, 09:38:49 »
:)

Vážně zraněný (a nedávný novomanžel) podporučík Aharon Jehošua ben Chaja Šošana (viz moje info 14. Leden 2009) Karov se probral z bezvědomí, byl odpojen od respirátoru a jeho stav se lepší, i když zůstává nadále vážný. (podle Arutz sheva)
Refua šlema! :)

ברוך השם

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #283 kdy: 21. Ledna 2009, 09:42:08 »
IDF je z Gazy pryc...

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3659609,00.html

The last of the IDF soldiers left the Gaza Strip Tuesday night with the completion of Operation Cast Lead.
The IDF said the forces were deployed outside the Strip and ready for any scenario.

Odsud se mi to keca, ale ja tomuhle rikam polovicata prace  :(

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #284 kdy: 21. Ledna 2009, 09:45:10 »
No nic, je po valce, zmenim si zpet avatara (uvidime, jestli hned zitra neprobehne reverzni postup).

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #285 kdy: 21. Ledna 2009, 11:37:08 »
 ;)
Tak za prvé jsem se mýlil, když jsem se domníval, že se budou stahovat jen miluim a za druhé: teď když vidím, že se to stihlo do inaugurace Obamy, domnívám se, že jsme mu patrně nechtěli zkomplikovat výchozí pozici při započetí úřadu, resp. jsme stihli z velké části vyčistit Gazu v časovém intervalu jakéhosi mezivládí - "Bush už ne, Obama ještě ne"... 

Ano, i mně se to zdá být nedodělaná práce, ale soudím, že tam vlítneme znovu při sebemenší křivárně hamasniků a navíc možná tentokrát i s "požehnáním od opravdového přítele Izraele" - Baracka Obamy (titulek z Hajom:...בחרנו בתקווה ) ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #286 kdy: 21. Ledna 2009, 12:38:08 »
Ja tedy nevim, ale lepsi "opravdovi pratele" nejsou vzdy to nejlepsi. Podivete se kolik opravdovych pratel v Bilem dome mel ale Pollard sedi porad. Dobre nastval amiky, ale za to by stacilo prece mnohem mene. Nevim, ale myslim, ze  nekdy jsou lepsi ne az tak dobri pratele, jako lide kteri jednaji rovne. Proc by treba Hamas mel poustet Shalita, kdyz ani nasi dobri pratele nepustili Pollarda / take logika, ze. Co myslite? Mohli ho pustit take v tichosti s podminkou ze z toho nebude medialni festival apod. Ale nic. Pollard sedi u dobrych pratel, jenomze ne v obyvaku, ale v kriminale. 

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #287 kdy: 21. Ledna 2009, 14:07:39 »
 ;)
Obrat "opravdový přítel" jsem myslel ironicky (už vzhledem ke svým dřívějším nedůvěřivým exposé k Obamovi). Já opravdu nevím, co lze od něj očekávat. Ale s Pollardem by se to u něj mělo zkusit znova, když to u Bushe tak dlouho neprošlo. Bude to myslím skvělá sondáž jeho postojů.

Pollarda nechtěj´pustit, protože žije. Gilada Šalita "nechtěj´" pustit, protože (chas ve chalila) nežije...   

(Rozumějte: říkám, že nežije, ale říkám to schválně ve stylu jedné povídky od J.L.Borgese, ve které hlavní aktér podléhá zvrácené logice, že to, nač pomyslí, se nestane..., že obavy, které procítí, se nevyplní...)   ;)

gv


Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #289 kdy: 22. Ledna 2009, 08:40:37 »
 ;D
Wow!
Kadáfí se zbláznil - navrhuje jednostátní řešení pod názvem "Isratine".   ;D

 https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3660191,00.html

Nehledě k nepochopení historicko politického kontextu (jsme posíláni žít na Havaj nebo na Aljašku), to pokládám navíc za znesvěcení jména "Jisrael" - nebyla by již "bojovníkem b-žím", ale jakousi "bojovníko-tinou"... ;D

BTW: havajské "aloha" mi fakt trochu připomíná "elo_im" - dokonce i význam to má srovnatelný... ;D Že by Havajané byli potomci některého ze ztracených kmenů...? ;D

gv

chaje

  • Host
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #290 kdy: 22. Ledna 2009, 15:11:39 »
mila gvodrazko

ten pan 'se nezblaznil', tento mentalni stav a podobne vyroky je pro neho normalni  ;)

mrkněte příště lépe na údaje pod jménem, než napíšete oslovení  ;D se zbytkem souhlasím...zmíněný pán je blázen už dávno  8)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #291 kdy: 22. Ledna 2009, 18:07:58 »
Jeden kamarád mi poslal tento link:
https://wordpress.com/tag/idf-pictures/
Je zde spousta fotek IDF, nyní samozřejmě hlavně ve spojitosti s Gazou.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #292 kdy: 22. Ledna 2009, 20:33:54 »
mila gvodrazko

mrkněte příště lépe na údaje pod jménem, než napíšete oslovení  ;D se zbytkem souhlasím...zmíněný pán je blázen už dávno  8)

Ja myslim ze to byl umysl a pripada mi to roztomile  :D Neco jako Simkovo a Grossmanovo "Mila Zine"  ;)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #293 kdy: 23. Ledna 2009, 07:48:41 »
 :)
To Samuel: Prvotřídní kvalitka - skutečně špica!

to benAbraham: je to skutečně roztomilé - vodrazka, stejně jako přirážka jsou femininum. Signalizuje to koncovka -a. Ale pozor - neutrum, signalizované koncovkou -o, svedlo kdysi jednoho cizince, že pronesl celkem logicky: "...Othello žárlilo".
Proto bych ocenil napříště i oslovení, např: "...co´s to povídalo, vodrazko jedno..."
(jde o tzv. vodrazkovu neutrální shodu) ;)

Jinak briefly novinky:

* Při příležitosti zranění podpor. Arona Karova, poslanec Knesetu rabbi Amsellem navrhuje zákonnou úpravu na základě Halachy: Jestliže je muž čerstvě ženat, nesmí být poslán do války a po dobu jednoho roku má volno za účelem přinášení štěstí své manželce. :D

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3659038,00.html

* "Opravdový přítel Izraele" Barack Obama hodlá tvrdě prosazovat mír na Blízkém východě. BTW: součástí jeho balíčku reform je m.j. i to, že hypotekární dlužnící nepřijdou o své domy. Proto si mohou prozpěvovat: Obama´s little pack - nepřijdeš o bará(c)k!
 :D



* OSN - Richard Falk: Události v Gaze vyvolávají vzpomínky na varšavské ghetto. (Haaretz/Reuters )

Podle jmenovaného vyšetřovatele OSN byly údajně porušeny normy mezinárodního práva. Jmenovaný odmítl vstoupit do Izraele. Armádní radio to komentovalo s tím, že není třeba ztrácet náladu nad slovy tohoto notorického pomlouvače Izraele.

Já bych k tomu dodal jen: Co ten šmok může vědět o varšavském ghettu?! :o



Gut šabes, šabat šalom lekulam! :)



 
« Poslední změna: 23. Ledna 2009, 08:47:44 od gvodrazka »

eleazar

  • Host
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #294 kdy: 23. Ledna 2009, 12:03:55 »
Při příležitosti zranění podpor. Arona Karova, poslanec Knesetu rabbi Amsellem navrhuje zákonnou úpravu na základě Halachy: Jestliže je muž čerstvě ženat, nesmí být poslán do války a po dobu jednoho roku má volno za účelem přinášení štěstí své manželce.
To mě dosti rozladilo, že novomanželé a zemědělští průkopníci jsou v rozporu s Tórou posíláni na jatka, zatímco studenti ješiv se zubí pod vousy.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #295 kdy: 24. Ledna 2009, 18:48:43 »
Po pravde receno otec zraneneho vojaka je rabin a ros jesiva, ktery rekl, ze to byla valka / micva a tedy syn mohl jit bojovat a nevztahuje se na to zakaz Tory, kdy novomanzel nesmi prvni rok jit do valky. Myslim, ze kdyby nechtel jit tak by to, ze se zrovna ozenil bylo zohledneno.
« Poslední změna: 25. Ledna 2009, 15:12:17 od zoom »

eleazar

  • Host
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #296 kdy: 25. Ledna 2009, 09:40:30 »
Po pravde receno otec zraneneho vojaka je rabin a ros jesiva, ktery rekl, ze to byla valka / micva a tedy syn mohl jit bojovat a nevytahuje se na to zakaz Tory, kdy novomanzel nesmi prvni tok jit do valky. Myslim, ze kdyby nechtel jit tak by to ze se zrovna ozenil bylo zohledneno.
Jenže to, že novomanžel nesmí jít první rok po svatbě do války je příkaz, který nezávisí na vůli toho novomanžele.
Tento příkaz má chránit rodinu jako celek - tj. i novomanželku, aby se nestala po několika měsících vdovou jen proto, že novomanželovi by se žinýrovalo nejít do války. Proto by mu nástup do boje neměl být úřady dovolen ad hoc, i kdyby sebevíc chtěl.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #297 kdy: 25. Ledna 2009, 15:13:39 »
Po pravde receno me se to take nelibi, ale ros jesiva a rabin asi vi co rika. Halachu asi zna trochu vic nez zde pritomni.

eleazar

  • Host
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #298 kdy: 25. Ledna 2009, 16:32:07 »
Po pravde receno me se to take nelibi, ale ros jesiva a rabin asi vi co rika. Halachu asi zna trochu vic nez zde pritomni.
Žádný cadik, a to ani kdyby byl roš ješivy, není nad Tórou a v případě, že stále usilujeme o hledání Boží vůle namísto svévole jednotlivce, tak tomu nesmí být jinak.

achab

  • Host
Re: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE
« Odpověď #299 kdy: 25. Ledna 2009, 17:00:09 »
Ale ve vší úctě, ani žádný eleazar není nad tóru.  I kdyby se rozhodl porušit pokyn (tedy zajímavou radu nikoli příkaz) z Pirkej avot : neříkej, přijměte moji vůli, neboť oni jsou více v právu, nežli ty.

primo/  najdi v halaše, že je to příkaz, který nemá a nezná výjimek. Včetně pikuach he-nefeš. Víš, eleazare, ono stačí (resp. je nesmírně důležité), jak to hodnotí ten novomanžel a jeho rodina a ne jak to chceš soudit ty... (kdyby aspon hodnotit !!), zda jako válku Nebes (milchemet ha-Šem), což lité olovo nebylo od samého svého počátku, anebo jako *pikuach ha-nefeš, aby mohli ve Sderot a v Ašdodu žít, anebo (chas we-chalila) jako ausgerechnet svůj názorek na nekvalitu rabanitské jidiškajt

secundo/  vlez si na jeho místo. To hodně pomáhá.  Já bych se poradil s rodinou, zhodnotili bychom situaci, zašli za zkušenějšími, kteří mají halachu v malíčku, a pak bych jednal. A hodně hodně bych se předtím koncentroval na to, aby pro mne ono biblické ustanovení nebylo náhodou vítanou záminkou.

tertio/  halacha sice není "cochcárna", ale ona nám pomáhá žít, ne aby z našich životů dělala peklo.  Stačí jen maličko studovat. Kolik neuvěřitelných polehčení nabízí každý "paragraf" halachy. Pochopitelně odsud potud.

quatro/  pořád mi uniká, co není správně na samotné jidiškajt, i kdyby novomanžel (sám, tj. jedinec, který nijak netvrdí, že je jeho jednání kánonem) na tu vojnu šel. To máš pocit, že když někdo z děčínské obce servíruje hostům chlebíčky, že tím padá  všechno to, co je na jidiškajt krásný?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15