Autor Téma: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE  (Přečteno 179853 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #100 kdy: 30. Prosince 2008, 15:02:34 »
Vážení, teď  jsem si prošla opět zprávy na Eretzu. Taky zprávu : Drama na moři s proarabskou lodí. Já jsem to předtím slyžela v rádiu. Víte, jak to bylo komentováno ? Izrael zabránil připlutí lodi s humanitární pomocí ! Ach jo ! Co ti naší ,někteří, novináři a redaktoři neudělají, aby očernili Izrael. Jinak by to bylo k smíchu, ale ono je to spíš k pláči.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #101 kdy: 30. Prosince 2008, 15:42:54 »
Zdravím, obávám se ,že Saul nebyl dost důrazný a neposlechl řádně Samuela.Věta ,že nebudouli vyhnání ze země Kanán (Filistinští). Budou Vám osídlem a přes ně budete zkoušeni, proč nežijete v míru.To samé platí na Jozue, Davida ten se sice snažil ,ale Šalamoun a Roboám to už nemohli dodělat,( pro modly) bylo to na rozdělení na sever a jih důsledky známe do dnes.
             Proč jen neposlechli (B) příkaz????
                                                         Dnes je jiný!!! Bojovat do vítězného konce. Bíte je jedny teroristy.Za zády moře a z pouště jsme přišli.(ustoupit není kam)
                                                               Stanek (Fanuel)
                                                               

Pepino65

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #102 kdy: 30. Prosince 2008, 16:24:35 »
Vatikán .... nebývalé a nepřiměřené násilí ....

Doporučil bych vrchnímu čarodějovi z Říma, aby udělal kuchařku o přiměřeném násilí. Možná by mohl použít něco z učebnic pro Hitlerjugend, tedy jestli nezapomněl.

Elazar

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #103 kdy: 30. Prosince 2008, 17:55:42 »
Citovat
na druhé straně vidíme násilí, nebývalé a přehnané...

 ;D Vrchní čaroděj.. Já věděl, že mi někoho připomíná.

Podle OSN a EU v zájmu adekvátnosti a přiměřenosti násilí by měl Izrael namísto drahých a vysoce sofistikovaných leteckých úderů nejspíš zvážit ostřelování Gazy kaťušemi...

Pepino65

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #104 kdy: 30. Prosince 2008, 18:37:41 »
[Podle OSN a EU v zájmu adekvátnosti a přiměřenosti násilí by měl Izrael namísto drahých a vysoce sofistikovaných leteckých úderů nejspíš zvážit ostřelování Gazy kaťušemi...

Ano a přibalit k nim Kásamy.  ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #105 kdy: 30. Prosince 2008, 20:51:19 »
Situace neni lehka, proto jsem byla rada, ze jsem nasla takovy docela pekny blog, ktery si Vam dovoluji preposlat https://vaclavek.blog.idnes.cz/c/63339/Oko-za-oko-zub-za-zub.html
Mezitim uz padaji rakety az na Beer Shevu.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #106 kdy: 31. Prosince 2008, 10:45:50 »
Vždy se dá najít něco komického na vážné politické situaci, dnes jsem mluvila s jedním clověkem, který sleduje politické informace konečně jako každý tady a ten mi řekl: ty jsi z těch čech, tam mate toho skvělého předsedu vlády Karla von Schwarzenegera, on tak odvážně mluvil v náš prospěch. :)  On je příbuzný toho amerického Schwarzenegra? Tak jsem to trochu osvětlila jak to je, ale docela jsem se bavila a proto se s vami o tento vtipek - vox populi dělím.

Martin

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #107 kdy: 31. Prosince 2008, 13:04:48 »
Docela zajímavý vývoj v Egyptě. Zrovna jsem četl, že nějaký terorista z Hamásu zavraždil egyptského pohraničního strážce, pokud jsem to pochopil, tak přímo v budově pohraniční stráže a následkem toho se konala 30 000 protihamásovská demonstrace.

https://www.sandmonkey.org/2008/12/31/30-thousand-egyptians-turn-out-for-officers-funeral/

Co to tak sleduji, takové události jsou (zatím) zcela pod rozlišovací schopnosti českého tisku.......
« Poslední změna: 31. Prosince 2008, 13:07:08 od Martin »

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #108 kdy: 31. Prosince 2008, 13:09:51 »
Zoom,v Beer Shevu jsem byla před 13 ti měsíci. Je mi z toho smutno. A ze všeho nejhorší je zkreslování médii i když se musím přiznat (já zase poslouchám rádio), že po vyjádření toho "Schwarzenegra", se od různých komentátorů podstatně zvýšil  kladný a i vysvětlující přístup ve prospěch Izraele,ale i názory lidí tak je to tak 4:1 ve prospěch vaší vojenské akce. Sice pracuji, ale pořád chodím koukat na nové zprávy na www.eretz.cz. Často jsem ráno první. Víc bohužel nemohu udělat než se modlit.Zdravím Míla

Pepino65

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #109 kdy: 31. Prosince 2008, 16:17:09 »
Docela zajímavý vývoj v Egyptě. Zrovna jsem četl, že nějaký terorista z Hamásu zavraždil egyptského pohraničního strážce, pokud jsem to pochopil, tak přímo v budově pohraniční stráže a následkem toho se konala 30 000 protihamásovská demonstrace.

https://www.sandmonkey.org/2008/12/31/30-thousand-egyptians-turn-out-for-officers-funeral/

Co to tak sleduji, takové události jsou (zatím) zcela pod rozlišovací schopnosti českého tisku.......


Je to tak, demonstrace byla, na egyptianonlinenews navíc píšou, že případ se vyšetřuje za pomoci palestinských donašečů.  ;D

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #110 kdy: 31. Prosince 2008, 16:45:34 »
Citace z článku 30.12.2008 v zemi Izrael od rabiho Seiferta:
"Jisraelská vláda která operaci proti Chamasu podnikla před volbami z důvodu naprosté ztráty důvěry občanů a je nyní neschopná a nepřipravená na další situaci a vstupem vojenských jednotek rozdrtit teror v Aze požádala Chamas o příměří, Chamas posměšně odpověděl že příměří bude až v době kdy se bude hodit tomuto teroristickému hnutí."

Nejsem zrovna fanda současné vlády a dosluhujícího premiéra Ehuda Olmerta, ale pokud je pravda (a skutečnosti tomu docela odpovídají), že akce byla dlouhodobě (půl roku) plánována, byly shromažďovány informace, nevypadá výše uvedená citace moc objektivně. To snad měl Israel zahájit operaci v průběhu příměří s Hamásem před 19.12. ? Pokud slyšíme, co se ozývá ze světových médií, z úst většiny politiků, dokáže si rabi Seifert představit, co by slyšel v tomto případě ? Ne, já bych zatím současnou vládu za tuto akci nehodnotil negativně. Věřím, že i současná opozice ji do voleb podpoří. Teď se nejedná jen o hlasy voličů, ale o Israel jako takový.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #111 kdy: 31. Prosince 2008, 16:58:03 »
souhlasim  100% myslim, ze by melo byt pripojeno, ze se jedna o nazor vylucne autora.

Elazar

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #112 kdy: 31. Prosince 2008, 17:02:21 »
Přesně, informace z pera (tedy spíš z kláves) J. Seiferta nejsou žel o nic méně zaujaté a tudíž neobjektivní, než informace, které šíří protistrana... Já bych byl pro přejmenování rubriky z "Dnešek v zemi Izrael" na "Blog Jicchaka Seiferta o tom, jak vidí situaci v Izraeli". Nic jiného to stejně není.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #113 kdy: 1. Ledna 2009, 12:29:40 »
Zatimco Praha a cela Evropa vyspavávají po silvestrovských oslavách pokračuje bombardování Sderotu, Aškelonu a hlavně Ašdodu a Beer Ševy. V Ašdodu Qasám anebo chcete-li kaťuše smetla dvě horní patra osmipatrového domu. Naštěstí nejsou zranění - tedy fyzicky zranění.
Bombardování Gazy také pokračuje a neustále se hovoří o vstupu pozemních vojsk. Zatím pouze hovoří a vojenská dopisovatelka, která před několika dny hovořila o vstupu vojsk už v radiu není téměř slyšet.
Vůbec v této válce se mnohem méně mluví a více jedná. Zdá se že Gabi Askenazi stanovil zcela jasná a jednoznačná pravidla o tom, kdo smí a kdo nesmí mluvit. A to je správné.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #114 kdy: 1. Ledna 2009, 15:21:41 »
"Hamas je připraven přijmout návrhy EU, pokud ustane izraelská agrese, pokud bude ukončena blokáda Gazy, všechny přechody budou otevřeny a hnutí obdrží mezinárodní záruky, že Izrael ofenzivu neobnoví, uvedl Barhúm."

No teda...tohle me nepobavilo ale vytocilo :o

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #115 kdy: 1. Ledna 2009, 22:15:52 »
Zdravím, bíte je bíte islámský teroristy až do vítězného konce, kdo ustoupí prohrál a vítěz bude brát vše.Více na (Stanek Fanuel  vyhledávač např. Googlu)
                                                                       
                                          Stanek (Fanuel)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #116 kdy: 2. Ledna 2009, 12:09:08 »
Vsimli jste si, ze v headlines na CT24 uz Izrael prestal "bombardovat Gazu" a zacal "utocit na vedeni Hamasu"  ;D ? Ze by to predtim byl preklep ? Nebo pripravuje headlines oportunista ?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #117 kdy: 2. Ledna 2009, 14:23:43 »
Izrael dovolit z Gazy odejít všem s cizím pasem... Něco se chystá.

achab

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #118 kdy: 2. Ledna 2009, 14:49:14 »
Není divu, blíží se Princezna a od neděle se bude muset jednat maličko jinak, když tam jede i ministr Schwarzenberg.   :o))

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #119 kdy: 3. Ledna 2009, 10:15:31 »
Dostali dalsiho smejda z Hamasu, gratulace IDF ;)

Pepino65

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #120 kdy: 3. Ledna 2009, 16:50:49 »
Dnes jsem si četl MF Dnes, kde se píše o Pavlíně Reš, české občance, která dělá ochranku komisařce OSN. Uvádí, proč umírají i civilisté: "Spousta militantů dělá to, že v noci vylezou na střechu nějakého domu a tam začnou instalovat odpalovací rampy pro svoje rakety. A Izrael tam pak zaútočí,"

Co dodat.

Lombard

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #121 kdy: 3. Ledna 2009, 17:19:15 »
...mohl by mi sem někdo gramotný napsat hebrejsky "LITÉ OLOVO" ? Dám si to na tričko... a vyrobím jich pár i pro přátele.

Děkuji

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #122 kdy: 3. Ledna 2009, 17:21:43 »
Operace Lité olovo (hebrejsky: מבצע עופרת יצוקה, Mivca Oferet jecuka; anglicky: Operation Cast Lead)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Lit%C3%A9_olovo

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #123 kdy: 3. Ledna 2009, 19:00:08 »
...mohl by mi sem někdo gramotný napsat hebrejsky "LITÉ OLOVO" ? Dám si to na tričko... a vyrobím jich pár i pro přátele.
Děkuji
;) doporučuji zkopírovat text do wordu a převést na nějaký slušný font..  úplně stačí Times New Roman...

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #124 kdy: 3. Ledna 2009, 19:37:55 »
Vážení, už je to tady. Byla zajhájná pozemní operace. Držme jim palce a modleme se.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15