Autor Téma: Operace Lité olovo v Gaze - DISKUZE  (Přečteno 179544 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #50 kdy: 28. Prosince 2008, 21:24:46 »
Za mě ještě Cahal neexistoval  ;D ale v armádě jsem kdysi sloužil (v maďarské)  ;D

Takže jste sliboval věrnost admirálu Horthymu?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #51 kdy: 28. Prosince 2008, 21:27:57 »
Scoolie pokud byl v tech pracovnich jednotkach , tak asi nemusel. Ale legenda je to dobra.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #52 kdy: 28. Prosince 2008, 21:30:33 »
Jinak v izraelskem radiu uz se ptaji kibucniku ze se veru, jak se poucili behem druhe libanonske valky a jak jsou pripraveni. No nic pekneho.
Jinak jeste k nazvu tehle vojenske valky, nejak mi to pripomina vanocni zvyky v cechach tak pekne a smutne predvedene ve filmu Pelisky. No uvidime, kam to povede.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #53 kdy: 28. Prosince 2008, 22:57:26 »
Jaká neadekvátní reakce. To co dělá Izrael v pásmu Gazy je naprosto v pořádku. Teď si ale musí dát pozor ns to aby se eskalace nerozšířila i na WB.
Elazar má pravdu. Generální tajemník OSN se již dal slyšet, že šlo o použití nepřiměřené síly ze strany Israele. Pravděpodobně by bylo v pořádku, pokud by na Gazu střílel z ručních odpalovačů granátů a min, případně používal rovněž kaťuše. Možná i sebevražedné atentáty ze strany Israele byly přiměřené pro OSN. To je opravdu hnus. Samozřejmě Rada bezpečnosti také.

Bomby, bomby, jen bomby. Stovky bomb, tisice bomb, a uvidite ze se Hamas umoudri (protoze uz zadny Hamas nebude). Vim ze mluvim jako nejaky warlord, ale je obdobi destu; doted prsely na Izrael rakety, at ted na sadistickou a psychopatickou Gazu prsi bomby. Jen houst a vetsi kapky...

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #54 kdy: 28. Prosince 2008, 22:59:00 »
v munkasolgalatos ?
Přesně tak v munkaszolgálatos  ;D
יואל טייטלבוים

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #55 kdy: 28. Prosince 2008, 23:01:31 »
nebylo jiné východisko a akutně hrozilo totální zničení Izraele, povolili by i masívní letákovou kampaň... :(

To ne ! Rimmerovy metody ne ! Navrhuji zautocit (uz jinde zminenymi) flusackami  ;D

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #56 kdy: 28. Prosince 2008, 23:05:44 »
Za mě ještě Cahal neexistoval  ;D ale v armádě jsem kdysi sloužil (v maďarské)  ;D

Takže jste sliboval věrnost admirálu Horthymu?
Už ani nevim, ale asi ne. Pokud si pamatuji tak ani bojové jednotky nepřísahali regentovi, ale Maďarsku.
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #57 kdy: 28. Prosince 2008, 23:10:33 »
Jaká neadekvátní reakce. To co dělá Izrael v pásmu Gazy je naprosto v pořádku. Teď si ale musí dát pozor ns to aby se eskalace nerozšířila i na WB.
Elazar má pravdu. Generální tajemník OSN se již dal slyšet, že šlo o použití nepřiměřené síly ze strany Israele. Pravděpodobně by bylo v pořádku, pokud by na Gazu střílel z ručních odpalovačů granátů a min, případně používal rovněž kaťuše. Možná i sebevražedné atentáty ze strany Israele byly přiměřené pro OSN. To je opravdu hnus. Samozřejmě Rada bezpečnosti také.

Podle mě je už docela pozdě řešit chyby z roku 1967  >:D

Bomby, bomby, jen bomby. Stovky bomb, tisice bomb, a uvidite ze se Hamas umoudri (protoze uz zadny Hamas nebude). Vim ze mluvim jako nejaky warlord, ale je obdobi destu; doted prsely na Izrael rakety, at ted na sadistickou a psychopatickou Gazu prsi bomby. Jen houst a vetsi kapky...
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #58 kdy: 29. Prosince 2008, 07:39:08 »
petahyah - dobre, predpokladam, ze jsete si pro obveseleni pritomnych pridal tak padesat let, ale je to docela zabavne. ;D
Ale ted vazne - jeho vysost (knize Schwarzenberg) se vyjadril  v tom smyslu, ze podminky v Gaze jsou nedustojne. Asi si nevsiml, jaky vojensky arzenal se tam naleza a jak vypadaji stavby. Ani si neumim predstavit jaky blahovyt by tam mohl byt, kdyby si tamni obyvatelstvo misto nakupovani zbrani zvolilo treba moderni technologie pro zemedelstvi a  investovalo do turismu. Pobrezi je tam krasne. Ovsem oni nedokazali ani udrzet skleniky, ktere jim tam izraelci nechali. Nevim, proc by meli ausgerechnet izraelci byt temi, kdo se budou starat o to aby tam byl raj na zemi. Mozna by se mela jeho vysost podivat do jinych arabskych zemi, jak dustojne tam ziji prosti lide. Proti tomu je i Gaza s Hamasem jeste super.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #59 kdy: 29. Prosince 2008, 08:38:00 »
Zoom jste báječná, že informujete komunitu přímo, dá se říci z místa.Trpím s vámi, protože spoustu těch míst znám a vzpomínám. Jinák, ale nevím zda jste postřehla, že náš ministr zahraničí Schwarcenberg, je jediný s naším Ministerstvem zahraničí, který otevřeně řekl, že Izrael měl plné právo na tuto odvetu. To pokud vím neudělal Evropě nikdo. Je to oficielní vyjádření a také řekl, že s Hamasem se prostě nedá vyjednávat protože to jsou teroristi, tedy mluvit o nějakém příměří a podobně nemá cenu. Zdravím a modlím se za Izrael. Míla

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #60 kdy: 29. Prosince 2008, 09:14:07 »
Milo ja nejsem bajecna, sedim u pocitace a snazim se pracovat, pak se prestanu soustredit a napisu to co slysim v radiu anebo vdim kolem sebe. A vlastne to i me trochu pomaha, protoze vyslovene nezustane vevnitr. Ted bohuzel je slyset co se deje v Askelonu, a pekne to neni. Kasamy padaji na Askelon, Sderot a okoli. Jsou tezce zraneni. A to dostali ultimatum, ze pokud budou strilet rakety tak behem 48 hodin do Gazy vjedou tanky.
K politikumv Evrope, nelze proste rict nic, protoze zkusenost nas uci, ze nikdy neudelaji to co je skutecne treba. Konec koncu kdo zna historii ten to vi. Ale i historie zcela nedavna nas uci, ze si neumeji udelat poradek ani v Evrope. Viz. byvala Jugoslavie.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #61 kdy: 29. Prosince 2008, 09:17:51 »
Lité olovo na Gazu je to co bylo zapotřebí už dlouho. Expertizy zbytků raket hamasu jasně ukázaly, které slévárny v Gaze je vyrábějí atd.. & jiné a jiné užitečné informace pro zaměření na strategické cíle.
Propaganda Hamasu tvrdí, že byl zraněn Gilad Šalit!! Aby tak zdráv byl, jak byl zraněn - svědčilo by to o tom, že po více než 900 dnech ještě žije. To je totiž to, o co jsem se nejvíce obával - zda tento útok nejak neohrozí jeho postavení.
Všichni odvedli skvělou práci - Šin Bet, Cahal... Teď to ještě dotáhnout do efektivního konce. Mám však obavy, že teď to ale začne na severu, v Galilu....

gv

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #62 kdy: 29. Prosince 2008, 09:19:16 »
On si pan Kníže tak trochu ve svém vyjádření protiřečí.
„... Ostřelování ze strany Hamasu znemožňuje, aby tato organizace mohla být považována za partnera v jednáních, a aby s ní bylo možno vést jakýkoliv politický dialog.
... K lepšímu se může situace změnit pouze za předpokladu, že obě strany obnoví klid zbraní. Bez toho je jakýkoliv dialog nepředstavitelný.“
A s kým si tedy představuje pan kníže, že by Israel v Gaze měl diskutovat ?
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #63 kdy: 29. Prosince 2008, 09:33:07 »
Samueli, ale snad oceníte, že se snad, jako jediný zcela kategoricky postavil za Izrel. Zcela jednoznačně řekl Izrael měl právo na odvetu.  A také jednoznačně řekl, že s Hamasem se nemůže jednat.Tohle,co uvádíte, já si myslím, že to  myslel tak,přeci i z Izraelských zpráv víme, že v Gaze jsou i odpůrci Hamasu a až Izrael zlikviduje Hamas, nastane klid zbraní a normální, ne radikální Palestinci si vytvoří vedení. Totiž to je jediná cesta k míru a on jí podpořil. Zdraví Míla

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #64 kdy: 29. Prosince 2008, 09:55:19 »
Kez by jste mela pravdu MIlo, ale domnivam se, ze se mylite. I ti :hodni: chteji Izrael zlikvidovat, nezapomente, ze to jsou Arafatovi pohrobci. Knize neni jediny, take jini to rekli, otazka jsou skutky. No za chvili tam vjedou tanky, tak to bude o necem jinem.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #65 kdy: 29. Prosince 2008, 10:12:30 »
Mílo, vy jste, na rozdíl ode mně, hrozně velký optimista, a to i ve věci důvěry k lidem :)
Já samozřejmě kvituji s jistým povděkem každé i ne zcela negativní vyjádření politiků týkající se Israele, ale aby si v mých očích politik vytvořil aureolu skutečného přítele Israele, to by se musel chovat a vyjadřovat poněkud více nepoliticky a více jednoznačněji ve prospěch Israele. Můžete mít samozřejmě pravdu, namítnete li, že to je jen můj subjektivní pocit a názor. Ano, je a zatím nemám důvod jej měnit.
Víte, zoom asi uhodila hřebíček na hlavičku. Počkejte, až Israel bude dále pokračovat v akci třeba i pozemními silami. Ten, kdo bude stát při Israeli a bude podporovat dotažení celé operace do konce a nebude na polovině cesty tlačit na uzavření příměří, které by opět posílilo arabské teroristy, toho můžeme považovat za přítele.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #66 kdy: 29. Prosince 2008, 10:23:52 »
Máte oba dva pravdu. Musíme počkat.Já jsem životní optimista a chci věřit, že to všechno dobře dopadne.
A v případě Gazy tomu věřím. Děkuji  za připomínky a zdravím. Míla

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #67 kdy: 29. Prosince 2008, 10:40:23 »
Mílo, to já chci věřit také a doufám v to. Pokud by vše záviselo jen na Israeli, asi bych si také troufl být mírným optimistou. Já se však vždy bojím toho, kam se bude snažit svět Israel natlačit. Tím myslím nejen EU (v této věci absolutně šílenou), OSN s radou bezpečnosti, které jsou parodií na objektivitu, ale i USA, které jsou sice současně největším spojencem Israele, ale také občas razí politiku, že bližší košile než kabát.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #68 kdy: 29. Prosince 2008, 10:47:42 »
K osobě K. Schwarzenberga - je to ministr zahraničí státu EU, který jí bude za pár dní předsedat, ne hospodský tlučhuba, nebo grafoman na diskuzích na novinkách.cz. Jednou je to diplomat a jako diplomat se musí vyjadřovat diplomaticky, i kdyby si nakrásně myslel něco úplně jiného. Žijeme zkrátka v takovém světě.
A je pravda, že Schwarzenbergovo vyjádření bylo zdaleka nejproizraelštější v Evropě a jedno ze dvou proizraelských prohlášení ve světě (tím druhým jsou USA).
srovnejte zde:
https://en.wikipedia.org/wiki/December_2008_Gaza_Strip_airstrikes#Reactions


Je zbytečné dodávat, že ke každodennímu ostřelován Izraele kasámy a minami se z hlav evropských diplomacií nevyjádřil nikdo.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #69 kdy: 29. Prosince 2008, 10:56:22 »
Přesně tak Elazare. To, co řekl Schwarzenberg bylo jednoznačně proizraelské a na to, v jakém exponovaném postavení je, to bylo dle mého názoru maximum. Nezaznamenal jsem tak jednoznačnou podporu ani z USA.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #70 kdy: 29. Prosince 2008, 11:18:27 »
Zde je odkaz na blog s informacemi z Israele. V této části je i překlad projevu Ehuda Olmerta.
https://danicek.blog.idnes.cz/c/63278/Operace-Lite-Olovo-v-Gaze-Reportaz-z-prvni-ruky-dil4.html
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #71 kdy: 29. Prosince 2008, 11:47:02 »
Dobre, dobre, knize to rekl  diplomaticky, ale nema pravdu. Nebudu uz provokovat, ale z blogu toho Danicka mam opravdu radost.

geršom

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #72 kdy: 29. Prosince 2008, 12:57:11 »
ahoj, v duchu toho co bylo výše napsáno a také jako reakci na článek pana V. Dvořáka neumím pochopit jednu věc.

Vojensky a zpravodajsky to zatím vypadá (a dej B-h, aby to tak i pokračovalo) na mnohem povedenější a propacovanější akci než byla ta poslední v Libanonu.

Jen mi příjde že není stejně dobře připravena "marketingově".

Nechci působit naivně, ale myslíte že obecně všechny důležité světové zpravodajské kanály (TV, radio, tisk) jsou opravdu tak protiizraelsky naladěny že záměrně nepustí podstatnější informace o tom co se dělo už více jak půl roku ve Sderotu, aby to pak, přesně jak napsal pan Dvořák, vypadalo na téměř nevyprovokovanou a neadekvátní reakci ze strany Izraele? (vždyť i ty dnešní naše zprávy uvádějí v podivném protikladu 300 mrtvích palestinců proti jednomu zabitému Izraelci - každý koho to moc nezajímá si řekne - to je teda hodně nepoměrné)

Nebo Izrael  nepracuje dobře s tím co bychom mohlli nazvat světové public relations?

Vždyť dát dohromady kolekci dojímavých fotografii a příběhu ze Sderotu (prosím nemyslím to absolutně cynicky) by určitě nebyl žádný problém, kdyby se pak postupně dávkovali, možná by pak nikoho nepřekvapilo že už tomu chce udělat někdo konec. Nebo Kunthar - například česká společnost je tradičně naladěná proti lidem kdo ubližují dětem, proč to někdo více nerozmáznul aby bylo vidět koho a kdo vyznamenávají?

Apriori nemám rád konspirační teorie celosvětového rozsahu, a tak pokud se mi nechce věřit tomu že tu existuje celosvětová snaha na pošpiňování Izraele (pořád v to chci ještě doufat) , tak mi vychází že někdo prostě mediím neposkytuje z Izraelské strany dostatek adekvátních informací a to ve formě kterou dnes média chtějí. Když něco bouchne v Gaze tak je okamžitě mrak fotek, když denně dopadají rakety na jih Izraele tak fotky ve světových mediích nikde. Nevíte např. Zoom jestli někdo v Izraeli pracuje na této "positivní" propagandě? Druhá strana se mi zdá je v tom víc jak úspěšná.

geršom

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #73 kdy: 29. Prosince 2008, 13:32:12 »
geršom položil velice zajimavou otázku na kterou neni asi tak úplně lehké odpovědět. Především je třeba bohužel vycházet z premisy, že svět si zvykl za mnoho staletí, že židé jsou oběť a proto se tak na ně dívá. Mě například vytáčí k nepříčetnosti ono: "židovský stát" obecně používané v českých mediich. Přece se neříká křesťanský stát o Italii anebo nikdo neřekne o vojácích Egypta, vojáci muslimského státu. To je jedna věc,  která působí negativně. Včera jsem například napsala do jedněch českých novin dotaz proč zvolili bulvární hysterický titulek i když článek sám byl dobrý, odpověď kterou jsem dostala mě docela porazila, titulek prý byl vybrán proto, aby byl zvýšen čtenářský zájem. To znamená že většina čtenářů je klasifikována jako senzacechtiví antisemité ? Asi ano ... Podobný dotaz jsem položila jednomu rabínovi, který  ví docela dost o tom, co se děje v Evropě a USA, odpověděl mi lakonicky - Ezau nenávidí Jakoba.
Přesto se Zipi Livni snažila aby otázka propagandy byla lepší než dříve a povolala do funkce jakéhosi vedoucího propagandy bývalého vyslance Izraele v OSN Danyho Gilermana. Nevím, co dokáže, ale doufejme, že alespoň se mu něco podaří. Jinak s fotografiemi izraelců jako obětí se asi moc propagandy nadělat nedá, lidé jsou zvyklí na fotky z koncentráků, takže rozbombardovaný dům a plačící děti ze Sderot, asi nedojmou. Ovšem každý čtenář fóra a eretzu vůbec může působit ve svém okolí. Není třeba aby všichni byli přátelé Izraele, ale stačí když se na Izrael budou dívat objektivně a bez předsudků. A i to je hodně.

BaF400

  • Host
Re: Operace lité olovo v Gaze
« Odpověď #74 kdy: 29. Prosince 2008, 13:53:43 »
Elazar má pravdu. Generální tajemník OSN se již dal slyšet, že šlo o použití nepřiměřené síly ze strany Israele. Pravděpodobně by bylo v pořádku, pokud by na Gazu střílel z ručních odpalovačů granátů a min, případně používal rovněž kaťuše. Možná i sebevražedné atentáty ze strany Israele byly přiměřené pro OSN. To je opravdu hnus. Samozřejmě Rada bezpečnosti také.

Dle mého skromného mínění je OSN tak cca 50 let hlásnou troubou a záštitou teroristů celkého světa.

IMHO - kde se dostalo před 34 roky prvního uznání Arafatovi s jeho OOP a kde se během několika dnů z tetoristů stala mírumilovná a ctihodná organizace se statusem pozorovatele? - Na půdě OSN za potlesku valné většiny jejich členů...... ??? :(

Tuto instituci bych na fleku zrušil a rozhodně bych se nezabýval jejími jakýmikoliv citáty či komentáři. Jsou maximálně tak pro zlost a podráždění žlučníku.




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15