Autor Téma: Ruth Bondyova - Boží hody  (Přečteno 9495 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Ruth Bondyova - Boží hody
« kdy: 21. Prosince 2008, 09:15:26 »
Je čas dárků a proto si dovoluji doporučit ideální dárek k jakýmkoli svátkům, podle toho co kdo slaví anebo také jen tak někoho potěšit, jako se to stalo mě. I já jsem dostala darem knihu Ruth Bondyové Boží hody Jak jedli Židé v Čechách a na Moravě. je to kniha laskavá a čte se s pcitem, že něco pominulo, ale přecejen něco pěkného zůstalo. Autorka v knize staví most mezi svými osobními prožitky v předválečných Čechách, utrpení v Terezíně a  života v Izraeli od jeho zaloření do současnosti. To vše s nadhledem člověka, který mnohé viděl a prožil a tato skutečnost mu dává možnost dívat se na věci s nadhledem. Snad jen období let 48 až 89, zejména v sedmdesátá a osmdesátá léta dvacátého století  jsou  pojaté jako doba zániku, což není  úplně přesné, ale lze to spojit se skutečností, že autorka se po celou tu dlouhou dobu nemohla do ČR podívar. Nejedná se o kuchařskou knihu, ale přesto je to milý pohled do kuchyně a jídelny, a řekněte sami, koho by to nezajímalo a nepotěšilo. Vydalo nakladatelství Franze Kafky.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15