Autor Téma: bramborové recepty  (Přečteno 13151 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline lechem

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
  • Pohlaví: Mužské
bramborové recepty
« kdy: 14. Prosince 2008, 10:56:17 »
Protože mám rád zemní jablka, založil jsem tuhle kapitolu.
Hned mám jeden recept po tátovi (byl za války "totaleinsatz" a přivezl si z reichu některé i velmi zvláštní recepty).

Vezmete mleté hovězí, nahrubo (na mixéru opravdu to nejhrubší kolečko hned po hranolkách) nastrouhané brambory, na drobno nasekané houby a syrová vejce. Okořeníte majoránkou, drceným kmínem, rozmačkaným česnekem, nezapomeňte osolit. Já dávám na 0,5 kg masa 1 kg brambor a 2 průměrná vejce. Těsto proňahňáte nejlépe rukama, necháte chvíli odpočinout a pak smažíte takové tlustší karbanátky. Kdyby se vám rozpadali, přidejte ještě jedno vejce. Podávejte s nakládanými hříbky, ale kyselé okurky jsou také dobré.

Je to použitelné pro svobodné i pro větší sešlosti. Už jsem to jednou míchal v prádelňáku. Samozřejmě leckdo přidá cibuli, já jako alergik se zelenině programově vyhýbám a razím zásadu: co nechodilo - není jídlo. Ale brambory mám rád. Budu rád, když přidáte své méně běžné bramborové recepty.

Dobrou chuť
Lechem

chawwa

  • Host
Re: bramborové recepty
« Odpověď #1 kdy: 16. Prosince 2008, 19:22:11 »
Bramborové placičky s rozinkama
V misce důkladně rozmícháme 500 g hl. mouky, 1 balíček sušeného droždí, oloupeme, omyjeme 1kg brambor, na struhadle jemně nastrouháme, pak přidáme 2 vejce, 2 zarovnané lžičky soli, 125 ml teplého mléka, pomocí elektrického šlehače vypracujeme, rychlost šlehání postupně zvyšujeme. Přebereme 250 g rozinek, vmícháme, těsto odložíme na teplé místo, necháme dobře vykynout, až zdvojnásobí svůj objem a potom je ještě jednou dobře vyšleháme (na šlehači nastavíme nejvyšší rychlost), na pánvi rozehřejeme po částech 200 ml stolního oleje, lžíci nabíráme těsto, rozetřeme na pánev a z obou stran opečeme dozlatova. Příloha : máslo, ovocná šťáva, med,marmeláda..možno konzumovat teplé i studené...smačo

chawwa

  • Host
Re: bramborové recepty
« Odpověď #2 kdy: 24. Prosince 2008, 15:13:24 »
Barchet-700 g syrových oloupaných brambor, 1 vejce,100 g polohrubé mouky, špetka soli, švestková povidla, cukr

Omyté brambory jemně nastrouháme, osolíme, smícháme s vejcem a moukou v těsto, které stejnoměrně rozetřeme do vymaštěné koláčové formy. Navrch rozetřeme povidla a upečeme ve středně teplé troubě. Upečený barchet pocukrujeme a ještě teplý podáváme. dobrou chuť

Zina

  • Host
Re: bramborové recepty
« Odpověď #3 kdy: 27. Ledna 2009, 22:36:25 »
Bramborové placky,všichni známe.Místo mouky dávám vločky.
K bramborákům dělám sýrovou pomazanku s bazalkou a ořechy.
20dkg tv.sýru,2lž.majonézy,česnek,mletá ořechova jádra,2lž.bílého jogurtu,bazalka,mletá pálivá paprika,sůl.
Sýr nastrouháme,majonézu,česnek,jogurt promicháme.Nakonec vmícháme ořechová jádra,koření a sůl.

Zina

  • Host
Re: bramborové recepty
« Odpověď #4 kdy: 27. Ledna 2009, 22:53:20 »
Nemohu vám nenapsat ještě jeden recept na mřížkový bramborový koláč.
30dkg vařených brambor,30dkg polohrubé mouky,10dkg cukru-moučka,14dkg héry nebo másla,2celá vejce,1kypřicí prášek,citronová kůra,jablka.
Brambory nastrouháme a přidáme uvedené suroviny,důkladně vypracujeme těsto.Necháme odpočinout v chladu.
Těsto rozdělíme na dv díly,jeden díl rozválíme a rozložíme na vymaštěný,moukou vysypaný plech.
Na tento plátek rozprostřeme dušená oslazená jablka.já ještě dávám pod jablka marmeládu.
Z druhého dílu vytvoříme mřížky.Tak,že vyvalíme dlouhé šnůry,které na jablečné vrstvě překřížíme.Mřížky můžeme také potřít rozšlehaným vejcem
a dáme péct.Pečeme do růžova při 180 stupních.
Po upečení pocukrujeme.Vydrží vláčný i 2dny pokud se hned nesní.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15