Anketa

O šabatu by diskusní fórum

mělo být v provozu, jako kdykoliv jindy
11 (44%)
mělo být vypnuté
9 (36%)
mohlo být zapnuté nebo vypnuté - je mi to jedno
5 (20%)

Celkem hlasovalo: 17

Autor Téma: z pátka na sobotu  (Přečteno 101354 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #50 kdy: 14. Prosince 2008, 10:23:52 »
...Skutecne nechapu co je na tom tak strasne poburujiciho vypnout na jeden den forum / opakuji ne stranky. Ja jsem na zacatku myslela, ze byly vypnute stranky jako takove, ale forum ....

Tak moment, já nikde nenapsal že by to bylo pobuřující. Mě to přijde nešikovný..... hele, v pátek jsem v práci a ne vždy mam čas se sem kouknout, pak mam trénink, pak si jedu nakoupit a domu se dostanu v čase kdy běží Nemocnice na kraji města. Zapnu počítač a mimo jiné mrknu i sem. Projdu články, mrknu na fórum že se podívám jestli tam někdo něco zajímavýho napsal (pravda, minulej tejden se tam odehrávala pro mě zcela nezajímavá diskuze "Smrt velekněze smiřuje")...... a co nevidim, někdo tam někomu přeje šťastnej a veselej šábes (což je v pořádku) a fórum je mimo provoz....... takže se nepodívám, až někdy v sobotu večer. Pro mě je to nešikovné.

Akceptuju fakt, že admin má právo si to udělat jak chce. Proti tomu nic, já mám zase právo aby se mi to nelíbilo (i když je mi to prd platný).
Nicméně mohl svůj úmysl oznámit dopředu....... už jenom proto že doteďka to tak tady nebylo (tolik k despotovi).

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #51 kdy: 14. Prosince 2008, 12:05:11 »
Tak, lidi. I ja jsem jen clovek......
Hi hi hi hi hi ... mě tady chybí ten smajlík, co se smíchy válí po zemi a plácá do ní ručičkama...
Pokud jde o fórum, tak jednoznačně - ať se děje vůle adminova..
Pokud jde o verzatilky, tak je naprosto jasné, že ne vždy vede "pokrok" kupředu.. my jsme používali jako náboje rýži..

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #52 kdy: 14. Prosince 2008, 12:16:43 »
Omlouvám se za off-topic, ale nemohu odolat připojit další zkušenosti s verzatilkami.
Vadere, eleazare, Marcelo, znali jste ten fígl, že se ustřihl konec tkaničky od bot asi 1cm nad zpevněným koncem. Ten zbytek se roztřepil a zpevněným koncem se protáhl špendlík. Vznikla parádní šipka :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #53 kdy: 14. Prosince 2008, 12:20:49 »
Nee.. no to je ale dost drsný.. (ještěže jsme to neznali.. ti grázlíci, co jsem s nima chodila do školy by rozhodně neváhali..)

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #54 kdy: 14. Prosince 2008, 14:29:52 »
Vodniku, co je vam do toho, ci je forum ? Az mi (nebo Scoooliemu ci komukoliv jineho z posadky) vlastnik a majitel neco zakaze nebo naridi, provedu to po jeho. Az povedete svoje forum, tak si delejte co chcete. Do te doby na dane tema z plna hrdla mlcte. Neprosim, narizuji  >:(
Rozčilujete se zcela zbytečně, Vadere, neboť jen opakujete moje slova: vlastník nebo majitel (=Vaše slova) je zde pánem a já se právě proto zajímám, kdo to je. Vašimi slovy: provedu to po jeho. Nevím, proč mi nařizujete mlčet, místo toho jste mi raději mohl jednoznačně odpovědět na mou otázku. >:( Nařídil Vám vlastník/majitel tohle fórum zavřít na šábes? Nebo je to Vaše fórum a Vaše rozhodnutí? O.k., já se bez problémů přizpůsobím. Tak to ale řekněte! Fórum bylo z ničeho nic zavřené s tím, že je šábes, beze slůvka vysvětlení, takže byli zmateni i jiní uživatelé.

Ostatně tuto debatu jsem neotevřel já, jen jsem se do ní přidal se svým názorem. A Vaše reakce? "...z plna hrdla mlcte. Neprosim, narizuji" ??? :-X

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #55 kdy: 14. Prosince 2008, 14:34:48 »
Proč by mělo právo zde diskutovat být nějakým všeobecným právem? Co kdyby se vlastník tohoto fóra rozhodl prostě fórum zrušit?
Totéž co Vader: v podstatě opakujete moje slova, že je rozhodující, kdo je vlastníkem fóra. Je-li toto fórum židovské, pak my, goyim, jim do toho nemáme co kafrat. Protože ale můj dojem je celkem nejasný, zeptal jsem se přímo. Odpovědi se mi doposud nedostalo.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #56 kdy: 14. Prosince 2008, 15:38:23 »
Omlouvám se za off-topic, ale nemohu odolat připojit další zkušenosti s verzatilkami.
Vadere, eleazare, Marcelo, znali jste ten fígl, že se ustřihl konec tkaničky od bot asi 1cm nad zpevněným koncem. Ten zbytek se roztřepil a zpevněným koncem se protáhl špendlík. Vznikla parádní šipka :)

Ufffff  :o Puvodne jsem si chtel precist vsechny prispevky, a teprve potom reagovat, ale tohle me dostalo  ;D To uz byla skoro profesionalni indianska zbran, ne ?  :D

Takze uz tu mame plastelnu, tvrde papirky, ryzi a ted tohle. My jsme obcas pouzivali jeste plastickou gumu z geometrie (je tvrdsi nez plastelina) nebo 2-3 vrstvy kury pomerance  >:D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #57 kdy: 14. Prosince 2008, 15:58:25 »
Rozčilujete se zcela zbytečně

Ja se nikdy nerzozciluju zbytecne  >:D A tentokrat jsem se jeste ani nestacil vyspinovat do rozcileni, jen jsem zacal byt rozzlobeny.

Citovat
vlastník nebo majitel (=Vaše slova) je zde pánem a já se právě proto zajímám, kdo to je.

A ja vam opakuji, za vam po tom nic neni. Nebo mozna je, ale stejne vam to nereknu. Neberte to osobne, ale je to jediny neprekrocitelny prikaz dany mi majitelem.

Citovat
Vašimi slovy: provedu to po jeho.

Naridi-li, opravdu to provedu po jeho. Pokud by mi to bylo proti srsti a svedomi, odesel bych a predal klice a hesla jinemu.

Citovat
Nevím, proč mi nařizujete mlčet, místo toho jste mi raději mohl jednoznačně odpovědět na mou otázku. >:( Nařídil Vám vlastník/majitel tohle fórum zavřít na šábes? Nebo je to Vaše fórum a Vaše rozhodnutí? O.k., já se bez problémů přizpůsobím. Tak to ale řekněte! Fórum bylo z ničeho nic zavřené s tím, že je šábes, beze slůvka vysvětlení, takže byli zmateni i jiní uživatelé.

Naridil jsem vam mlcet ohledne veci, ktere (prinejmensim do ctvrtka) nejsou vase parketa. Znovu opakuji (a necht to neni brano jako nafoukanost) : Ja jsem admin (safra, timhle uz nejaky text zacina, zejo...) a od majitele jsem dostal volnou ruku k operacim na foru. Kdyz se rozhodnu, ze kazde utery bude mit forum fialovy template, tak pokud nezasahne, neni jine sily, ktera by me donutila k ustupu.
Beze sluvka vysvetleni ? Vodniku, jste inteligentni clovek, z toho co vidite na strance "zasabatovaneho" fora plyne vse. Je to tam i cesky. Mam snad pridat i holandstinu ? Pro zmenu vysvetlete vy mne, jestli je duvod k zmatenosti uzivatelu zprava typu "Je sabat, odpocivejte." ? Nelze to pochopit ? Fakt ne ?

Citovat
Ostatně tuto debatu jsem neotevřel já, jen jsem se do ní přidal se svým názorem. A Vaše reakce? "...z plna hrdla mlcte. Neprosim, narizuji" ??? :-X

No jiste. Protoze udel editoru, moderatoru a adminu je trpky. Na jedne strane se starat, aby se lidi nenapadali, branit je bez rozdilu viry ci politickeho presvedceni (snad jsem selhal "jen" u eleazara; stouchance jemu ustedrene jsem moc nevykryl  :-[ ), na stranu druhou od sebe nechat prskat od uzivatelu, kterym se nelibi (jak rika Car Venceslav) "to ci ono".
« Poslední změna: 14. Prosince 2008, 16:16:37 od Vader »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #58 kdy: 14. Prosince 2008, 16:05:34 »
Vadere, výborně. Skutečně nějak takto si představuji správně fungující demokracii. Myslím, že v Israeli, ale i jinde by se od Vás mohli učit. Ona ta v současnosti politiky provozovaná demokracie je ohromně fajn, ale jak říká klasik "od pocamcaď do pocamcaď".

Aby nedošlo k mýlce, to myslím zcela vážně, ne jako ironii

Samueli, je zde jeden, snad nepodstatny, rozdil : nebyl jsem uzivateli zvolen, a nejsem jim de iure odpovedny. De facto jiste ano, ale Tom Baldynsky razil heslo "vocamcad pocamcad". Je proste nespravne predpokladat, ze na moderovanem foru bude 100% demokracie athenskeho typu  :-\
Snazim se nedelat veci, ktere se lidem nelibi. Ale obcas musim.

BTW zrovna vy budete mezi temi, ktere oslovim ve ctvrtek a pozadam o nazor na zavaznost ankety. To je ustupek u me nevidany.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #59 kdy: 14. Prosince 2008, 16:11:54 »
Tak moment, já nikde nenapsal že by to bylo pobuřující. Mě to přijde nešikovný..... hele, v pátek jsem v práci a ne vždy mam čas se sem kouknout, pak mam trénink, pak si jedu nakoupit a domu se dostanu v čase kdy běží Nemocnice na kraji města.

Pripominka prvni - tohle neni forum o serialech. Tohle forum je specificke necim jinym.
Pripominka druha - snazim si predstavit, jak Moshe rabejnu rika Sefovi "Poslouchaj, Hospodine, ten sabat se mi moc nehodi. Neprehodime to na stredu ?"

Citovat
Nicméně mohl svůj úmysl oznámit dopředu....... už jenom proto že doteďka to tak tady nebylo (tolik k despotovi).

OK, poprve to bylo prekvapko, po nemz nasledovala diskuse, podruhe uz se to dalo cekat. A ja doufam, ze na foru se to bude opakovat kazdy sabat (ne to pisteni, ten sabbath-mode).

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #60 kdy: 14. Prosince 2008, 16:39:51 »
Citace: Vader
A ja vam opakuji, za vam po tom nic neni. Nebo mozna je, ale stejne vam to nereknu. Neberte to osobne, ale je to jediny neprekrocitelny prikaz dany mi majitelem.
Mě je to jedno, asi má majitel důvod proč se k vlastnictví nehlásit.......

Citace: Vader
Pripominka prvni - tohle neni forum o serialech. Tohle forum je specificke necim jinym.
Tou zmínkou o Nemocnici na kraji města jsem jen přibližoval dobu kdy dorážim v pátek domu mezi 8. a 9. večer.
« Poslední změna: 14. Prosince 2008, 16:43:34 od Yan »

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #61 kdy: 14. Prosince 2008, 16:43:56 »
Citace: Vader
Pripominka druha - snazim si predstavit, jak Moshe rabejnu rika Sefovi "Poslouchaj, Hospodine, ten sabat se mi moc nehodi. Neprehodime to na stredu ?"
To je jejich věc jak se dohodnou, stejně jako moje že já žádnej sabat dodržovat nebudu...... nevidim důvod.

Citace: Vader
OK, poprve to bylo prekvapko, po nemz nasledovala diskuse, podruhe uz se to dalo cekat. A ja doufam, ze na foru se to bude opakovat kazdy sabat (ne to pisteni, ten sabbath-mode).
No, a jaký to má konkrétní důvod?

Vodník

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #62 kdy: 14. Prosince 2008, 17:15:06 »
Ad Vader: ještě jednou odkazuji na svůj úplně první kommentář v této diskusi z minulého týdne:
Pokud je toto ale v podstatě židovský server s několika nežidovskými hosty, pak je rozhodnutí pouze záležitostí židovských administrátorů a na našem názoru nezáleží.
Je mi prd po tom, kdo konkrétně je vlastníkem tohoto serveru nebo fóra, v tom máte pravdu. Ale jestliže mnou postulovaný předpoklad je pravdivý, pak stačilo přitakat (bez uvádění konkrétních jmen konkrétních vlastníků) a celá diskuse je zbytečná - tedy aspoň pro mě. Nikterak nezpytuju Vaše práva jako admina (mám velmi špatné zkušenosti s "demokracií" na diskusním serveru), ale vzhledem k tomu, že i zoom nebo Elazar vznesli názor, že by fórum mělo běžet (a Scooolie postoval anketu), vzbudilo to ve mně dojem, že to JE předmětem diskuse. Tohle mám na mysli tou nejasností, bez slůvka vysvětlení.

achab

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #63 kdy: 14. Prosince 2008, 17:53:38 »
OK, poprve to bylo prekvapko, po nemz nasledovala diskuse, podruhe uz se to dalo cekat. A ja doufam, ze na foru se to bude opakovat kazdy sabat (ne to pisteni, ten sabbath-mode).

Já taky. (Jehi chen)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #64 kdy: 14. Prosince 2008, 18:04:57 »
Citace: Vader
Pripominka druha - snazim si predstavit, jak Moshe rabejnu rika Sefovi "Poslouchaj, Hospodine, ten sabat se mi moc nehodi. Neprehodime to na stredu ?"
To je jejich věc jak se dohodnou, stejně jako moje že já žádnej sabat dodržovat nebudu...... nevidim důvod.

No vidis, ty si nedodrzuj sabat a na forum se podivej v nedeli. Totiz, ono se to ma tak - pobyvanim na foru ses (odkliknutim, necekam, ze bys rulezz cetl) zavazal k respektovani pravidel stavajicich i budoucich. Ostatne, nikdo te tu nenuti k navstevam ze ne ? A natvrdo : ja se ti zodpovidat nebudu.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #65 kdy: 14. Prosince 2008, 18:09:02 »
Citace: Vader
OK, poprve to bylo prekvapko, po nemz nasledovala diskuse, podruhe uz se to dalo cekat. A ja doufam, ze na foru se to bude opakovat kazdy sabat (ne to pisteni, ten sabbath-mode).
No, a jaký to má konkrétní důvod?

Duvodem je sabat. Uz jsem o tom napsal dost. Jestli se ti to nelibi (nemlich a echt zrovna tobe), muzes jit o dum dal. Yane, posledni varovani : s adminem se o techto rozhodnutich nediskutuje  >:(  (Dovolim si podotknout, ze zrovna ty mas "podminek", napomenuti, vystrah a varovani tolik, ze povazuji skoro za neuctu k ostatnim nadale tolerovat vic, nez si ostatni kdy dovolili.)

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #66 kdy: 14. Prosince 2008, 18:20:55 »
A tentokrat jsem se jeste ani nestacil vyspinovat do rozcileni.....
No nevim nevim, já měl dojem že se tady v klidu diskutuje, a jedinej kdo se ozčiluje seš ty.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #67 kdy: 14. Prosince 2008, 18:34:04 »
Jeje, ja myslim, ze to je uplne jasne, a srozumitelne pochopila jsem to (sice po delsi dobe, ale precejen) tak, ze stranky budou otevrene, ale jak je zvykem, moc se na nich nedeje, jenom pokud se stane neco moooc mimoradneho tak to tam nekdo umisti. Forum tedy zustane zavrene na sabat. Domnivam se, ze to je reseni prijatelne pro vsechny smery a neni treba o tom nejak moc diskutovat, staci respektovat admina.
Je ale zajimave kolik emoci toto tema vyvolalo a je videt, ze sabat neni  nikomu lhostejny. Nikdy jsem netusila, ze to je tema natolik citlive, asi je to tim, ze ja vypnu v patek odpoledne pred zacatkem sabatu pocitac a zapnu ho az v sobotu vecer (a nekdy ani to ne) . Nevidim v tom nic mimoradneho. Sabes ... Coz je z me strany ovsem velke rouhani, protoze sabes je mimoradny dar. Diky Vaderovi, ze nam to vsem pripomel.

dudusko

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #68 kdy: 14. Prosince 2008, 18:54:25 »
K tomu zbývá zodpovědět několik otázek:

1) Je Fórum jen pro židy nebo i pro ostatní, kteří šabat nemusí, resp. ani nemají dodržovat?

2) Je nutné, aby moderátor byl vždy připraven, tj. neobejde se Forum o šabatu bez něj, i když bude v provozu?

3) Je tu jen jeden moderátor?

4) Mohu si Forum pro změnu vypnout já v neděli, na Vánoce a Velikonoce?


ad 1) Forum je pro Fšechny...ovšem,přivítal bych při přihlášení o Šabesu informační okénko s tím, že jde o přihlášení v "nevhodnou" dobu. A jestli si opravdu přeji pokračovat. To mi přijde korektní.
ad 2) Forum se obejde bez moderatora/u po uvedenou dobu, i když bude v provozu.
ad 3) Mělo by býti více moderátorů. Žádný příspěvek není snad "tak horký" aby nevydržela reakce stran moderátora na dobu bez omezeného přístupu.
ad 4) Tohle raději ne. Stejně je schizofrenní, provozovat server v křesťansko/judaistickém režimu...kdo tu je pro koho? Ještě tak online reportáže z poutí na Svatý Antonínek u Olomouce...

Klidně mi nakopejte prdel, zvyk jsem si....

Pepino65

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #69 kdy: 14. Prosince 2008, 19:11:36 »
zoom, nikdo nezpochybňuje, že to bude zavřené, ale promiňte, ta forma je řekněme nešťastná.

Vadere, nikdo Vám přece neupírá Vaše práva a ani nic dalšího, ale promiňte, slušnost je to říci dopředu (časem by z toho bylo pro všechy pravidlo) a podruhé se to tak jednoznačně čekat nedalo, za to teď potřetí lze očekávat všelicos, i BANy? To snad přece jen...

Vodníku, na vlastníkovi domény přece nezáleží, ale kdybyste si chtěl zahrát na S. Holmese, tak u téměř všech providerů na netu stačí zadat název domény a vypadne Vám vlastník i s dobou poplatkové expirace.




eleazar

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #70 kdy: 14. Prosince 2008, 20:04:30 »
Navrhuji časem diskuzi zamknout či případně posléze smazat.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #71 kdy: 14. Prosince 2008, 20:11:11 »
Navrhuji časem diskuzi zamknout či případně posléze smazat.
Proč? .....co se mi třeba nelíbilo bylo že někdo tady třeba vyjádřil svůj "diskutabilní" názor a rada starších se usnesla že to tak určitě nemyslel, on to uznal a jeho diskutabilní příspěvky se vymazaly....... tak trochu to ve mě budilo dojem jisté Potěmkinovské vesnice.....
« Poslední změna: 14. Prosince 2008, 20:21:22 od Yan »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #72 kdy: 14. Prosince 2008, 20:16:08 »
Jejda, tady to žije  :D

Poctivě jsem si přelouskal debatu a s dovolením několik málo komentářů:

1) Admin má poslední slovo. Vcelku Vadera obdivuji, že střídavě se zvýšeným adrenalinem a střídavě s ledovým klidem to vysvětluje.

2) Jsem osobně pro non-stop provoz, protože vycházím z toho, že Fórum patří k webu o Izraeli a Blízkém východě a čtou ho především obyvatelé České republiky a Slovenska (čest výjimkám z dalších krásných zemí, Izraele obzvlášť  :) ). Stejně jako v Izraeli nejsou všichni praktikující židé, tak už vůbec ne v ČR. A pro ne-židy šabat nemá význam zákazu čtení nebo psaní na Fórum.

Pokud bychom měli vypínat Fórum, tak proč ne celý Eretz?

Koneckonců, Eretz také není ortodoxní web - to bychom těžko mohli občas hodit nějaké ty fotky izraelských modelek nebo fešných vojaček  ;)

3) Nesu podíl na rozpoutání demokratické diskuse tím, že jsem dal do záhlaví anketu. Myslím, že to byl dobrý nápad, neb je vždy dobré znát různé názory a moci je konfrontovat se svým. Což nutně neznamená, že když je to 9:1 v můj neprospěch, že bych svůj názor musel změnit  >:D

4) Kdo je majitel Fóra je naprosto jedno, protože veškerá práva majitelé vykonává admin, resp. admini. Jak správně řekl Vader: Pokud nepřijde výslovný pokyn majitele (nemohu si jako admin vzpomenout, kdy by nějaký přišel), tak admin je absolutní vládce.

Drobná technická pro Pepina65: Zjistit majitele Fóra, resp. webu je sakra složité. Ty údaje, které Vám vypadnou z Whois jaksi neodpovídají realitě.

5) Je tu i technická stránka věci. Fórum je pravidelně navštěvováno vyhledávacími roboty známých vyhledávačů (Google, Seznam, atd.) a pokud jej najdou v šabatovém režimu, zaindexují si, že Fórum je "zrušené" a má jen titulní prázdnou stránku. Dál je to nepustí. Sníží nám to page rank. Což sice není nějaká modla, ale... mám radost, když roste  ;) (Aktuálně je u Seznamu 50 ze 100, což je na fórum hodně slušné)


6) Debata na tohle téma je i přes rozdílné názory zajímavá.  A díky Vám za názory. :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #73 kdy: 14. Prosince 2008, 20:17:13 »
Navrhuji časem diskuzi zamknout či případně posléze smazat.

Nevidím důvod. Naopak, tohle je velice užitečná diskuse a myslím, že ať rozhodnutí o fungování Fóra o šabatu dopadne jakkoliv, nebude na škodu se k debatě občas vrátit.

Yan

  • Host
Re: z pátka na sobotu
« Odpověď #74 kdy: 14. Prosince 2008, 20:25:27 »
1) Admin má poslední slovo. Vcelku Vadera obdivuji, že střídavě se zvýšeným adrenalinem a střídavě s ledovým klidem to vysvětluje.

Tohle přece nikdo nezpochybňuje, naopak všichni si toho jsou vědomi. Pokud jde o ten adrenalin, mam dojem že Vader nějak nemůže přenét přes srdce že s nim někdo nesouhlasí, což je všechno co se s tim cimrmanovsky řečeno dá dělat.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15