Autor Téma: Prosba o stanovisko  (Přečteno 6461 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BaF400

  • Host
Prosba o stanovisko
« kdy: 18. Listopadu 2008, 19:33:09 »
Předem se omlouvám všem, kterých by se můj příspěvek mohl dotknout, ale rád bych znal stanovisko zasvěcených (prosím ne ani ne tak křesťanů a dalších hledajících),ale spíše židů k následujícímu:

-------------------------------------------------------------------------------
Při četbě knihy, kterou jsem dlouho hledal -Život Ježíše Krista od Giuseppe Ricciottiho- jsem narazil v Kapitole 56 na text odkazující se mimo jiné na zápis Josefa Flavia (Válka žid. VI,299) a historika Cornelia Tacita, kteří prý svorně tvrdí následující (nebudu to celé opisovat, bylo by to dlouhé, pokusím se zestručnit):

V jednom z posledních let před zapálením chrámu v roce 70, když vstoupili kněží v svátek zvaný Letnice do chrámu podle obyčeje o slavnostních bohoslužbách - byl postřehnut otřes a rána a potom byl slyšet hromadný hlas -výkřik- silnější lidského ,,My odcházíme odtud".

Vysvětlováno je to tak, že ten, který ustavičně přebýval ve chrámu, mluvící v tu chvíli v první osobě množného čísla, stejně jako již v Gen. 1,26 odešel. A to jako reakci na to, že chrám neopustili synové Eliášovi, na které již dříve rozhořčený lid volal "Jděte pryč, odejděte synové Eliášovi, pokáleli jste dům B-ha našeho" (Sukkah pal.,IV 54d).

-------------------------------------------------------------------------------
Prosím, než rozpoutáte flameware na toto téma - opravdu to není záměrem - bych Vás chtěl porosit o více informací k tomuto tématu - jestli vůbec existují, možná i Váš sobní názor.


Děkuji


Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prosba o stanovisko
« Odpověď #1 kdy: 18. Listopadu 2008, 20:07:12 »
Muj osobni nazor je ten, ze "osvicenemu" rimskemu obcanu Flaviovi neverim. V blizkych vetach rika, ze to meli zazit pri nocni sluzbe knezi. Ti by to IMHO neroztrubovali. Ale jak jsem rekl, jde o muj osobni nazor a osobni neduveru Flaviovi. Jeste nizsi duveryhodnost, nez apokryfy.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15