Autor Téma: Litvinov  (Přečteno 36493 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #25 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:50:13 »
Na druhou stranu, buďme rádi, že ten první aspoň šábes nějak světí, a že ten druhý nepapká toho čuníka.

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #26 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:51:34 »
Doufám, že mě někdo nebude "kamenovat" za kritiku jidiškajtu - vždyť jsem křesťan...  :)

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #27 kdy: 17. Listopadu 2008, 22:53:09 »
Citovat
Na druhou stranu, buďme rádi, že ten první aspoň šábes nějak světí, a že ten druhý nepapká toho čuníka.

Ale jo, nicméně já si za židovstvím představuju rabíny, kteří řeší nějaký problém s Tanachem, Mišnou, Talmudem...

Jo, mám už v plánu napsat zajímavý článeček na to hebrejské slovo goj... - těch článečků mám v hlavě povícero, tak snad se zadaří...
« Poslední změna: 17. Listopadu 2008, 22:55:44 od Karels »

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #28 kdy: 17. Listopadu 2008, 23:00:18 »
Sociální manipulace, v tomto případě manipulace vedoucí ke zvyknutí si určité sociální skupiny obyvatelstva - u nás cikánů/romů, ve Francii černošských přistěhovalců, atd., atd. na nepřiměřené výhody, pocit zvláštnosti či originality.

Výsledek je naprosto stejný - úředník v pozici státu tuto skupinu uplácí a zvyká až k hranici únosnosti za kterou je to neúnosné pro ostatní - viz fakt, že se k partě vyhoblovaných mozků z DS přidávají místní občané.
Osobně jsem zastáncem rychlých a rázných řešení....

V tomto případě je nabíledni:
1) nezvyšovat už tak velkou přistěhovavost těchto etnik - tj. přestat vydávat občanství/povolení k pobytu těmto lidem do té doby, než se jejich soukmenovci integrují, aspoň do pracovního procesu a základního slušnéhochování
2) vyhostit všechny neobčany, co se hrubě či setrvale prohřešují proti občanskému soužití
3) důrazně zamítnout vstup/prodlužení pobytu na území EU všem cizincům, co nemají předepsaná očkování či nespolupracují v léčbě nebezpečných nemocí (jsem mikrobiolog)
4) vyžadovat znalost místního jazyka pro udělení povolení ktrvalému pobytu
5) vydávání pracovního povolení pouze pro určitou profesi a určitého zaměstnavatele, jak je to na Západě běžné, aby se zabránilo penetraci imigrantů, vstoupivších pod záminkou práce na nepopulárních/neobsaditelných pozicích, do šedé ekonomiky

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #29 kdy: 17. Listopadu 2008, 23:04:30 »
Prostě změna imigrační politiky - s tím naprosto souhlasím - také bych cizincům, kteří u nás chtějí dlouhodobě žít, uložil podobné podmínky, jaké panují v USA - jazyk a znalost kultury...

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #30 kdy: 17. Listopadu 2008, 23:09:24 »
Ve Švýcarsku se k udělení státního občanství vyjadřují i sousedé. Kdo tam má spory se sousedy - končí....

Naprosto souhlasím.
Podobně jako při giuru - nepřitmelujete se k efemérnímu národu, ale ke konkrétním lidem. A jestli se vám na nich či jim na vás něconelíbí, tak je záhodno poohlédnout se o dům dál.

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #31 kdy: 17. Listopadu 2008, 23:11:09 »
No ve Švýcarsku je nějaké zvláštní státní zřízení - já myslím, že se tam dost často vyjadřují k otázkám obyčejní občané, než politici...

Vodník

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #32 kdy: 17. Listopadu 2008, 23:31:25 »
Já chci, aby měl můj národ jako celek před majoritní společností vizitku bezproblémové menšiny, jejíž svéráznost se projevuje navenek minimálně, a když, tak pozitivně. Např. tím, že nekonzumuje prasátko => při společném stravování se dá řízek rozdělit mezi góje. Den předcházející tomu svátečnímu žid táhne pracovní směnu, aby se skončilo ješte za světla => i gójové mohou jít domů/na pivko dřív.....prostě jako všestraně příznivé společníky.
Já si myslím, že Židé jsou - aspoň v Čechách - většinou populace právě takhle vnímáni. Za první republiky teda docela určitě byli, podle třeba Karla Poláčka soudě. Problémově se nezačnou jevit tím, že se octnou na společné lodi s anarchisty nebo cikány - ti, opět, většinové populaci vadí míň než hololebci. Problém s nimi lidé začnou mít, když třeba různí zahraniční židé začnou velmi agilně zasahovat do stavebních procesů v centru Prahy kvůli středověkému židovskému hřbitovu (důraz je na tom "velmi agilně"; jistěže se k tomu smějí vyjádřit). Nebo když názory kritické k Israeli označují apriori za antisemitismus. Nebo když popírají/bagatelisují očividně zásadní vliv židovské lobby na americkou politiku, opět spolu s obviňováním s antisemitismu těch, kteří na tento vliv upozornili (naposled Mearsheimer & Walt).

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Litvinov
« Odpověď #33 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:07:36 »
pan Papoušek - jednatel z židovské obce Olomouc hovořil o Tanachu jako o Starém zákonu (!), pokud takto uvažuje člověk, který je aktivní, jak potom budou uvažovat ti, kteří jsou více méně pouze obyčejní návštěvníci b-hoslužby??

Ja Tenach v debate s obycejnymi lidmi oznacuji stejne. Oni tak nekdy maximalne slyseli exoticke slovo Tora. Kdyz reknu Tenach, nevi, jestli mluvim o nove tristupnove rakete, nebo o prisade do omacky.
« Poslední změna: 18. Listopadu 2008, 00:11:52 od Vader »

Yan

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #34 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:12:06 »
pan Papoušek - jednatel z židovské obce Olomouc hovořil o Tanachu jako o Starém zákonu (!), pokud takto uvažuje člověk, který je aktivní, jak potom budou uvažovat ti, kteří jsou více méně pouze obyčejní návštěvníci b-hoslužby??

Ja Tenach v debate s obycejnymi lidmi oznacuji stejne ? Oni tak nekdy maximalne slyseli exoticke slovo Tora. Kdyz reknu Tenach, nevi, jestli mluvim o nove tristupnove rakete, nebo o prisade do omacky.

On je v tom principielně nějakej rozdíl? Teď nemam na mysli písmo, překlad atp.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Litvinov
« Odpověď #35 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:15:31 »
On je v tom principielně nějakej rozdíl? Teď nemam na mysli písmo, překlad atp.

Mezi tristupnovou raketou a prisadou do omacky je dost velky rozdil  ;D
Tora (tez Chumas) je tzv. petiknizi, pet knih Mojzisovych. Soubor Tory, spisu a proroku (od tud ta zkratka) se oznacuje jako Tenach, nebo jako "hebrejska" Bible. Ale ona je to vlastne Bible bez privlastku.

Yan

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #36 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:20:00 »
a kde se tam vloudil Starý zákon?

Vodník

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #37 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:20:46 »
pan Papoušek - jednatel z židovské obce Olomouc hovořil o Tanachu jako o Starém zákonu (!), pokud takto uvažuje člověk, který je aktivní, jak potom budou uvažovat ti, kteří jsou více méně pouze obyčejní návštěvníci b-hoslužby??
No mně taky připadá - alespoň podle Vaderova vysvětlení - že je to totéž (o.k., vynechme teď apokryfy), co Starý zákon nebo "hebrejská" Bible... ???

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Litvinov
« Odpověď #38 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:27:00 »
a kde se tam vloudil Starý zákon?

Oznacuji tak Tenach krestane, kteri si k nemu pridali par veci, kterym rikaji Novy Zakon. Ve zdejsim kulturnim prostredi proto lidove oznaceni Tenachu jako Stary Zakon beru bez nejakeho rozcilovani. Lidem je to proste srozumitelnejsi.

Yan

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #39 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:50:41 »
No mě šlo o to, zda Starý zákon je totéž co Tenach (mínim obsahově). Nebo jestli tam jsou ještě nejaké kapitolové rozdíly.

achab

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #40 kdy: 18. Listopadu 2008, 01:41:56 »

Co mě velmi mrzí, tak že se některé židovské instituce z liberálnějšího spektra paktují s anarchisty a cikány, čímž nás, židovský národ jako celek, diskreditují před veřejností jako "kámoše feťáků a příživníků"

Co mrzí mne a mnohem více je skutečnost, že si židé berou Vznešeného jako rukojmí pro to, aby se zviditelnili, když má ultraextrémista chuť si zapochodovat. O šábesu mají být židé v šůl a ne postávat jako vděčná kulisa pro pochodující nácíčky.
   A velice by mne mrzelo, kdyby žid nestál (nepaktoval se) s těmi, kdo jsou v tu chvíli v ohrožení. Pirkev avot učí (tedy alespoň mne) Kde nejsou lidi, zůstaň člověkem.  Čímž nemámna mysli rozmazlování těch, kdo by potřebovali na zadek...
  Víte co je na iltra-extremních největší sranda, že jim nejde o principy, ale o to, aby si měli do čeho bouchnout. Tuhle nedávno ještě pochodovali za demokracii pro chudé arabské soudruhy, a hned na to zas, proti islámskému nebezpečí. Chmmmm ...

achab

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #41 kdy: 18. Listopadu 2008, 02:00:09 »
Já chci, aby měl můj národ jako celek před majoritní společností vizitku bezproblémové menšiny, jejíž svéráznost se projevuje navenek minimálně,

To je, ale pochopitelně vaše věc, eleazare. Kéž se vám to splní. Nicméně, co budete dělat, až to náckové vyhrajou?  To se pak vzdáte svých vlastních postulátů?Micwa učí jasně. nepostoupíš po množství ke zlému ...
Možná jde jen a jen o termíny, a cítíte to stejně. Na mne ale působí ohnavný termín bezproblémová menšina skoro jako Judenstern.
      Co bych já za to dal, kdyby o mně jednou někdo řekl: To je (byl) slušnej člověk. A shodou okolností žid...
Třeba to lze říci i o hošanech z DS, ale proč slušnej člověk strká xichtík do kukly ? Aby ho nepoznali. a to je košer?
     Navíc pětistovka nahonem posháněná z celejch čech, to zase není tak olbřímí armáda. Ne, nechci nic podceňovat, ono jew to v řádu věcí. Mimochodem nenapadá vás, že teď, když se Modrejm hodí strčit komanče mimo zákon, musej být (i přes média a razantnější policii) daleko tvrdší i na nácíčky? Aby to jako vypadalo, že všechněm stejným metrem.
    Byl jsem v létě na Šamajim v Třebíči. V synagoze hrál Karel Hošek (toho to dost vzalo) a náckové pochodovali ghettem. Bubínky, vlajčičky. Zastavili se před synagogou, roztáhli vlajčičky a místní chlapi pivaři začali rozepínat pásky.... Hrdinové tam nepostáli ani tak dlouho, coby vlajky rozvinuli, a zdrhli jako Rychlé šípy. Ještě je dost rozumu mezi lidmama.
Na jejich portálu pak popisovali svoji "protestní akci" jako půlhodinový protest. Hmmm, no s tím Speerovským nástupem a 20-minutovku útěku po dvorcích a průchodech by to možná tu půlhodinku dalo...

    Ale abych se vrátil k "topicu" -- Domobrany zhola nic nevyřeší. Až budou úplně všude, začnu se bát i já. Doklud se mydlej náckové a smažky, jak se oba kluby stejných mladičkých divousů navzájem titulují, není to ještě tak zlé, I když pochopitelně, pohoda to taky není.

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #42 kdy: 18. Listopadu 2008, 05:13:42 »
pan Papoušek - jednatel z židovské obce Olomouc hovořil o Tanachu jako o Starém zákonu (!), pokud takto uvažuje člověk, který je aktivní, jak potom budou uvažovat ti, kteří jsou více méně pouze obyčejní návštěvníci b-hoslužby??

Ja Tenach v debate s obycejnymi lidmi oznacuji stejne. Oni tak nekdy maximalne slyseli exoticke slovo Tora. Kdyz reknu Tenach, nevi, jestli mluvim o nove tristupnove rakete, nebo o prisade do omacky.

Návštěva v olomoucké židovské obci proběhla loni, všichni, kteří jsme byli přítomni, jsme byli z kabinetu judaistiky. (takže se nedá hovořit o nepoučených - kteří to navíc měli součástí svého předmětu) A právě při naší návštěvě pan Papoušek užíval v argumentaci označení Starý zákon. Jenom pro ilustraci zmíním, jak pan Papoušek rozebíral podstatnou část své zbožnosti, což bylo odmítnutí tradičních gumových medvídků (jsou dělané i z vepřového) s tím, že bude kupovat gumové medvídky dělané z ryb... - jistě, nejspíš je to důležité - aby člověk dodržoval košer, ale já nevím, já snad od lidí čekám víc - a tímto končím svou kritiku.

eleazar

  • Host
"Tenach" vs. "Starý Zákon"
« Odpověď #43 kdy: 18. Listopadu 2008, 06:47:58 »
Proběhla tu debata jestli užívat pojem Tenach či Starý Zákon. Já bych jen doplnil, že tyto dva pojmy se obsahově nekryjí. Tenach označuje Tóru, Neviim a Ktubim  (podle standardního značení 39 starozákonních knih), ale do pojmu Starý Zákon se ještě asi 10 dalších knih (Makkabejky...), které sledují historii až do velekněze J.Hyrkána.

Papoušek rozebíral podstatnou část své zbožnosti, což bylo odmítnutí tradičních gumových medvídků (jsou dělané i z vepřového) s tím, že bude kupovat gumové medvídky dělané z ryb... - jistě, nejspíš je to důležité - aby člověk dodržoval košer, ale já nevím, já snad od lidí čekám víc - a tímto končím svou kritiku.
No vidíš, jak v tom má jasno. Jen houšť.....

Karels

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #44 kdy: 18. Listopadu 2008, 07:22:26 »
Jak jsem už napsal, více kritizovat nebudu...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Litvinov
« Odpověď #45 kdy: 18. Listopadu 2008, 10:08:55 »
Litvínov – dobře načasovaná provokace. V dni, kdy všichni vzpomínají na pendreky na Národní třídě, se postavit policajtům, znamená snahu profilovat se skoro jako titíž lidé, kteří stáli v r.1989 proti zeleným uniformám, štítům a „gomulkám“… Navíc, věc má ještě jeden – „místní“ aspekt, aneb jak to vidí Ondřej Cakl?
(citace z MF Dnes):
Zvláštní bylo, že za celou dobu jsem neslyšel ani jednou, že by policie chtěla akci rozpustit. Všichni ti pořádkoví těžkooděnci se snažili, zakročili proti agresorům, ale povely, které měly přijít od vedení severočeské policie, nepřišly. Druhá věc, která mě zarazila: i před tímto pochodem se stávalo, že lidé, kteří stáli okolo, někdy neonacistům zatleskali. Ale teď jsem viděl ohromné množství lidí, masu, která sympatizovala s neonacisty. To jsem zažil poprvé. Včetně obří nenávisti vůči policistům. Lidé na policisty křičeli: "Proč proti nim útočíte? Jděte radši na Cikány!" Jde mi z toho mráz po zádech ještě teď. Je vidět, že neonacisté v Litvínově, a hlavně v Janově získávají podporu. Viděl jsem, jak policisté udělali kordon a čekali na neonacisty. Přišli lidé, kteří tam žijí v panelácích, a otevřeli neonacistům dveře a nechali je utéct jinudy. Nebo paní, která řvala na policisty: "Když v noci volám na policii, protože je tady mejdan a já nemůžu spát, tak kde jste? Necháte nás terorizovat a teď jsou vás tady najednou stovky?"

Tak co? Kdy se takto, za řevu okolostojících lidí, půjde (opět v nějaké vhodné datum) na židy, které dav bude považovat za příčinu toho, že je nezaměstnanost, finanční krize apod.?  >:(

gv

Elazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #46 kdy: 18. Listopadu 2008, 10:14:40 »
Hlavně, že židovstvo jako celek diskredituji já, se svým výzamem 0,00nic tím, že se hlásím k určité škole.

Ty ho diskreitovat nemůžeš, vždyť k němu nepatříš. Ty se za něj jen neprávem považuješ a pokud to někomu tvrdíš, tak jsi podvodník a lhář.

No, nevím Eleazare, jestli tak můžu vůbec hovořit, ale tvůj národ z větší části na přikázání kašle... (a to píšu natvrdo) Pokud jsem pracoval v čajovně, přišel tam jeden z židů - a prý jde světit sobotu, "a čím ji jako světíte?", zeptal jsem se ho... "no jdu meditovat..." Druhý žid, v téže čajovně mi řekl, že nejí vepřové - ale to bylo tak všechno, co jsem se dozvěděl... o jeho židovství. Takže nevím, nevím; pan Papoušek - jednatel z židovské obce Olomouc hovořil o Tanachu jako o Starém zákonu (!), pokud takto uvažuje člověk, který je aktivní, jak potom budou uvažovat ti, kteří jsou více méně pouze obyčejní návštěvníci b-hoslužby??

Karels - asi jako kdybych si já po shlédnutí některých vašich teologických názorů na vašich stránkách myslel, že většina křesťanů jsou banda cvoků...  ;D

No mě šlo o to, zda Starý zákon je totéž co Tenach (mínim obsahově). Nebo jestli tam jsou ještě nejaké kapitolové rozdíly.

Není, pokud se podíváme na biblické kánony různých církví. A rozdělení kapitol se taky někdy liší.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Biblický_kánon



BTW - jak se k tomuhle tématu dostala debata s názvem "Litvínov"??  :D

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Litvinov
« Odpověď #47 kdy: 18. Listopadu 2008, 13:31:05 »
S kým to hrál v pondělí Livínov?
יואל טייטלבוים

eleazar

  • Host
Re: Litvinov
« Odpověď #48 kdy: 18. Listopadu 2008, 13:35:27 »
Hlavně, že židovstvo jako celek diskredituji já, se svým výzamem 0,00nic tím, že se hlásím k určité škole.

Ty ho diskreitovat nemůžeš, vždyť k němu nepatříš. Ty se za něj jen neprávem považuješ a pokud to někomu tvrdíš, tak jsi podvodník a lhář.
Tak se hned neurážej, už jsem to ž opravil na Ž, věř mi, že se nejednalo o zlý úmysl.

Litvínov – dobře načasovaná provokace. V dni, kdy všichni vzpomínají na pendreky na Národní třídě, se postavit policajtům, znamená snahu profilovat se skoro jako titíž lidé, kteří stáli v r.1989 proti zeleným uniformám, štítům a „gomulkám“… Navíc, věc má ještě jeden – „místní“ aspekt, aneb jak to vidí Ondřej Cakl?
(citace z MF Dnes):
Ale teď jsem viděl ohromné množství lidí, masu, která sympatizovala s neonacisty. To jsem zažil poprvé. Včetně obří nenávisti vůči policistům. Lidé na policisty křičeli: "Proč proti nim útočíte? Jděte radši na Cikány!" Jde mi z toho mráz po zádech ještě teď. Je vidět, že neonacisté v Litvínově, a hlavně v Janově získávají podporu. Viděl jsem, jak policisté udělali kordon a čekali na neonacisty. Přišli lidé, kteří tam žijí v panelácích, a otevřeli neonacistům dveře a nechali je utéct jinudy. Nebo paní, která řvala na policisty: "Když v noci volám na policii, protože je tady mejdan a já nemůžu spát, tak kde jste? Necháte nás terorizovat a teď jsou vás tady najednou stovky?"
Čemu se gvodrazko divíte? Kdyby se toto událo v Eretz Jisroel a místo "Cikáni" by tam bylo "machometáni", vy byste se nepřidal? Já tedy ano.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Litvinov
« Odpověď #49 kdy: 18. Listopadu 2008, 15:29:26 »
Čemu se gvodrazko divíte? Kdyby se toto událo v Eretz Jisroel a místo "Cikáni" by tam bylo "machometáni", vy byste se nepřidal? Já tedy ano.
Drobný, ale zásadní rozdíl: NEJSME v Erec Jisrael a místo cikánů tam nebyli "machometáni".
Srovnáváte nesrovnatelné. To že se shodují některé VNĚJŠÍ znaky nevypovídá vůbec nic o vnitřní podstatě.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15