Autor Téma: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?  (Přečteno 13220 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

BaF400

  • Host
Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« kdy: 8. Listopadu 2008, 21:15:52 »
Jsem zde naprostým nováčkem, ale protože jsem nenašel přímý kontakt na někoho z redakce eretz.cz, volím tuto formu zvěřejnění informace.

Zítra, tedy 9.11.2008 bude od 17 hodiny vysílán na ČT2 dokument Šoa, na který se já osobně velmi těším.
Při pohledu na televizní program na idnes.cz - https://kultura.idnes.cz/tv-program.asp?den=20081109& - jsem ale s překvapením zjistil, že ,,jakýmsi nedopatřením" končí podle tohoto webu vysílání programem kultura.cz v 16.35. Pod dokumentárním programu Šoa jehož náplní je holocaust ani zmínka.

Mám jenom jednu otázku? PROČ?
Co myslíte, dokázal by ji někdo na idnes.cz zodpovědět?

Mám k dispozici i otisk obrazovky z dnenšího dne, boužel z důvodu chybového hlášení těchto stánek, že se nepodařilo přistoupit do adresáře příloh nemohu přiložit.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #1 kdy: 8. Listopadu 2008, 21:23:20 »
Máte pravdu. Naprosto stejně je to anoncované i v jiných TV programech. Důvod je mi zcela neznámý - film ŠOA začíná v 17:00.

Například na Seznamu (pokud si vlevo nahoře správně nastavíte začátek ukázání programu na 16:00) se to ukáže správně. https://tv.seznam.cz/?date=2008-11-9

Ale je zjevné, že iDnes, ale třeba i Centrum (https://prepni.centrum.cz/tv/?day=9.11.2008) to berou z nějakého chybného zdroje  :(

BaF400

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #2 kdy: 8. Listopadu 2008, 21:26:16 »
Doufám, že je tato odpověď, která se také nabízí, ta pravdivá.

Domnívám se spíš, že je to záměr. Proto jsem také vydal toto upozornění.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #3 kdy: 8. Listopadu 2008, 21:26:32 »
Na webu České televize je to dobře (https://www.ceskatelevize.cz/program/09.11.2008.html). Ovšem tam většina lidí na program koukat nechodí. Většina chodí přes portály a pokud to iDnes a Centrum (a tedy i Atlas) mají špatně, tak to je neveselé...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #4 kdy: 8. Listopadu 2008, 21:27:16 »
Doufám, že je tato odpověď, která se také nabízí, ta pravdivá.

Domnívám se spíš, že je to záměr. Proto jsem také vydal toto upozornění.


Nevím. Rád bych věřil, že to záměr není. Ale vyloučit to samozřejmě nemohu.
Za Vaše upozornění díky.


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #6 kdy: 8. Listopadu 2008, 21:58:28 »
Podle všeho jde o to, odkud ta data berou. Takže otázka, zda to je hloupá náhoda nebo úmysl, zůstane nevyřešená, dokud nepřijdeme přinejmenším na to, odkud to kdo bere...

(Díky Marcelo za podrobný průzkum)

Pepino65

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #7 kdy: 8. Listopadu 2008, 23:52:53 »
To je spíše o nespolehlivosti zdrojů. Já osobně, když chci vyhledat nějaký program, používám https://tv.sms.cz

dudusko

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #8 kdy: 11. Listopadu 2008, 10:15:55 »
Podle všeho jde o to, odkud ta data berou. Takže otázka, zda to je hloupá náhoda nebo úmysl, zůstane nevyřešená, dokud nepřijdeme přinejmenším na to, odkud to kdo bere...

(Díky Marcelo za podrobný průzkum)

Dobrým vodítkem je, kdo vlastní příslušné webové portály. Pokud se za přebírání programu TV platí, i pro www presentaci - online prolinkování, tak může existovat "alternativní zdroj", který údaje "přebírá"...a tvoří chyby (možná i záměrné). TV jako instituce si poslední dobou na "přehmaty" podobného druhu dává větší pozor.

achab

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #9 kdy: 12. Listopadu 2008, 16:28:18 »
bs*d
  Maličko mi uniká, v čem je problém. je to sedmihodinový dokument, leckdo unese jen hodinku dvě, jiný, kdo má možnost si to natočit, si to prostě stáhne, je nesmírně dobře, že to běželo, a každý, kdo hledá TV a její program na netu, si může také nagooglit infos o tom, co to šoa - film je.  Většina portálů také má rozklikávácí okénko, kde už se k infos dostanete. Já sám jsem to nestihl od začátku, a přesto ten asi šestihodinový zbytek, který jsem si mohl znovu připomenout,  mi bohatě stačil...
      Ale pojdme na to z druhé strany. Jak byste ten snímek anoncovali vy ?
-acb-

Pepino65

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #10 kdy: 12. Listopadu 2008, 17:07:33 »
Bohužel jsem viděl zhruba pouhé 2 hodiny, takže bych se chtěl zeptat, zda máte někdo link, kde by se to i s českými titulky dalo stáhnout.

BaF400

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #11 kdy: 16. Listopadu 2008, 12:20:51 »
na rapidshare se už Šoa objevil...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #12 kdy: 16. Listopadu 2008, 22:05:32 »
na rapidshare se už Šoa objevil...

Mohl bych poprosit o URL ?

BaF400

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #13 kdy: 17. Listopadu 2008, 17:31:50 »
Máte to v soukromé zprávě.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #14 kdy: 18. Listopadu 2008, 00:32:48 »
Dekuji mnohokrat  :)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
diskrimince v severských zemích
« Odpověď #15 kdy: 25. Listopadu 2008, 12:13:09 »
Nechtělo se mi zakládat nové téma - a sem se to docela hodí
Docela mě překvapilo, co jsem se dočetla v tomhle článku.. Jsou tyto tendence jen v těchto severských zemích nebo v celé západní Evropě?
https://lazerbrody.typepad.com/lazer_beams/2008/11/discrimination-scan-style.html

BaF400

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #16 kdy: 9. Ledna 2009, 22:31:27 »
Domnívám se že se jedná o jednoznačný projev postupné islamizace Evropy.

Francie je v tom už dlouho.
Německo sice "trpí" ještě pořád pocitem viny za holocaust, ale i to se postupně vytrácí.
Dánská islamizace je v procesu.
Británie taktéž.
Švýcarsko bude za pár let stát s převahou islamistů.
a tak dále a tak dále....

Nedávno jsem nad tím přemýšlel, ale dospěl jsem k názoru, že islamizace asi nejméně momentálně hrozí Polsku, protože to je silně hegemonní římsko katolická bašta. Otázka je, jak dlouho. Ale to neznamená, že by zde nepanovalu protižidovské nálady. Řekl bych spíš naopak....

Někdy si říkám že jsem rád že jsem už vcelku starý a že se některých událostí asi nedožiji. Nechtěl bych být za tohoto vývoje v kůži svých potencionálních vnuků....

Vodník

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #17 kdy: 9. Ledna 2009, 23:37:44 »
Domnívám se že se jedná o jednoznačný projev postupné islamizace Evropy.
Já myslím, že ne. V článku se píše o odporu k obřízce a košer porážkám; obojí je jak v islámu tak u židů.

Rudolf Sob

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #18 kdy: 12. Ledna 2009, 23:29:41 »
Zda se mi, ze reakce na obrizku je mnohdy spojena zmatene s mutilaci (ponicenim) pohlavi mladych divek, praktikovane nekterymi Muslimy, i kdyz spolu maji pramalo spolecneho. Malo informovana verejnost pak smahem odmitne oboji. Vim ze Svycarsko, pomerne antisemiticka zeme bez pocitu viny za Holocaust, nepovoluje Koser reznictvi . ale nezakazuje dovoz masa - pokud se to nejak nezmenilo.

Vodník

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #19 kdy: 13. Ledna 2009, 00:38:24 »
Zda se mi, ze reakce na obrizku je mnohdy spojena zmatene s mutilaci (ponicenim) pohlavi mladych divek, praktikovane nekterymi Muslimy, i kdyz spolu maji pramalo spolecneho.
Zmatené je spíš spojování ženské obřízky/mutilace s Islámem. Jedná se o kulturní zvyklost, praktikovanou v pásmu celé rovníkové Afriky, ale hlavně na východě, a v Jemenu. V této oblasti jsou tím postiženy stejně i křesťanské dívky. Onehdá proti tomu tady mluvil v TV Tariq Ramadan a dokazoval, že praktikování tohoto barabarství je možné jen díky neznalosti Islámu u tamějších lidí.

Rudolf Sob

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #20 kdy: 13. Ledna 2009, 19:35:06 »
Mate pravdu, ze se nejedna pouze o Muslimy, a byla by to chyba neupozornit na tuto "tradici" i u krestanu (nejen Koptskych), a ano, ano i u Etiopskych Falasu tedy Zidu. Ale Arabove delaji vse mozne aby se svet nedovedel , jak je problem rozsireny treba v Egypte, podel brehu Rudeho more (i v Omanu)
v Syrii, jiznim Jordansku a hlavne v Irackem Kurdistanu.
Budiz , v tomhle musim priznat ze ten klouzek Tariq Ramadan vyjmecne nelze.

Rudolf Sob

  • Host
Re: Nová forma odmítání všeho, co se týká židů?
« Odpověď #21 kdy: 14. Ledna 2009, 22:02:39 »
Norsko ma dlouhou historii a tradici antisemitizmu. Zakaz kosher reznictvi se traduje jeste z doby pred Hitlerem, a presto ze je zalozen na "humanitarianizmu" Norum zrejme nevadi zabijeni velryb harpunami (zpusobujici viditelnou agonii ) , a take povolene "halal" reznictvi praktikovane
Muslimi ( podobajici se kosher). Je take zajimave , ze  Norsko (a Svedsko) odmitaji trestat nacisticke valecne zlociny. Nevim jestli kdy bude prelozena do cestiny, ale existuje kniha "Behind the Humanitarian Mask: The Nordic countries, Israel and the Jews" " edit. Manfred Gerstein, kde se clovek dovi na tento namet dost. 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15