Autor Téma: CZ volby 2008  (Přečteno 147750 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #25 kdy: 19. Října 2008, 23:44:25 »
Scooolie, naprosto souhlasím až na to, že záleží na vedení nemocnice. Já už jsem hnusná, ale opět chci říci, že naše nemocnice je zisková, a protože není akciovka, tak zisk zůstává v nemocnici. Doplněný o dary za to se nakupují přístroje. Teď máme např. úplně nové CT. Přitom naši lékaři jezdí do Ameriky, Anglie, jsme výukovým střediskem,Problémy s VZP samozřejmně jsou,ale dají se ustát,vše znamená v úsporách ne na lékařských a sesterských platech, ale najít systém levnějších léků, které pacientům neškodí  a pomáhají jim stejně, jako ty drahé a nejvíce šetříme na energii. Za jeden placený plyn díky kogenerační jednotce máme vytápění, vzduchovou techniku a ze zbytku vyrábíme elektřinu nejen pro sebe, ale kterou i prodáváme.Máme svoji lékárnu i prádelnu a stravovací provoz. V tom se dá šetřit. Já pro ně dělám jen bezpečnost práce a požární ochranu jako samostatná firma, ale hodně do toho vidím.Míla

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #26 kdy: 19. Října 2008, 23:48:55 »
Scooolie máte naprostou pravdu,slušný člověk by tohle nevydržel.V tom je ten problém a nejen u nás.Já mám pocit,že se to rozrůstá jako mor.Kolikrát jsem si říkala za 10 nebo 15 let příjdou mladší nezatížení vším tím .... a ono  pořád jedni a ti sami se drží zuby nehty a né  a né odejít.(Mňačko psal skvělé).

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #27 kdy: 19. Října 2008, 23:54:07 »
Dnešní stav je jako začarovaný kruh.K moci se dostala sorta lidí pro kterou poctivost a slušnost jsou neznámá slova.
Příklad.Když byly volby za zastupitelstev volila jsem starostu našeho města,protože je to slušný člověk,poctivý až někdy moc.Je člen ODS.Nyní jsem nevolila. Přečtením kandidátů se mi promiňte(obracel žaludek).
..když to máte těžké.. když se nám všem bude nad vším obracet žaludek,  zalezem a vykašlem se na všechno.. .. tak třeba v UH - čistě na místní úrovni - zastupitelstvo si bude moct dál vymýšlet nesmysly a dělat si, co se jim zlíbí - např. svůj vybájený aquapark za teď už skoro 400 miliónů.. (už teď vědí, že roční ztráty z provozu se budou pohybovat v desítkách miliónů..)

Já netvrdím, že se nám podaří jim v tom zabránit.. ale nepokusit se o to..  ???

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #28 kdy: 20. Října 2008, 00:07:54 »
Míla: Já samozřejmě mluvím jaksi teoreticky a obecně. což je vždy problém. Máte pravdu, že vždy záleží nejen na nastaveném systému, ale hlavně na lidech. Šikovní a slušní lidé dokáží zajistit slušné fungování podniku i za složitých podmínek, neschopní nebo chamtiví zase zničit i bezproblémový podnik v dobrém stavu.

Zina: Přijdou noví. Ale nebudou jiní. Nikdy to nebylo jinak a nikdy nebude. S čestnými výjimkami.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #29 kdy: 20. Října 2008, 00:09:19 »
Dnešní stav je jako začarovaný kruh.K moci se dostala sorta lidí pro kterou poctivost a slušnost jsou neznámá slova.
Příklad.Když byly volby za zastupitelstev volila jsem starostu našeho města,protože je to slušný člověk,poctivý až někdy moc.Je člen ODS.Nyní jsem nevolila. Přečtením kandidátů se mi promiňte(obracel žaludek).
Já netvrdím, že se nám podaří jim v tom zabránit.. ale nepokusit se o to..  ???

Přesně! Boj s korupcí je jako boj s rozšířením potkanů v metropoli. Nikdy je nezničíme zcela. Ale když s nimi nebudeme bojovat, neudržíme je ani na snesitelné úrovni..

Zina

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #30 kdy: 20. Října 2008, 00:34:01 »
Je mi jasné,že tento stav je a bude v politice trvalý.Být v roli hlídacího psa je ovšem nad lidské síly.
Mám takový naivní názor-pracuji ve  svém oboru,musím odvést kvalitní práci a totéž očekám od druhých.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #31 kdy: 20. Října 2008, 00:49:06 »
Ujišťuji vás, kdybych byla mladší, tak se z tohoto státu odstěhuji, protože se tady krade všude. Vracím se z Vídně, kde se nekradou ani kola Města Vídně, což u nás by zmizlo okamžitě. Přijedu na Florenc, slyším  abych si dala pozor na věci,že se tam krade. Ukradli kabelku, ve které naštěstí byly jen natáčky a krémy. Vracím se lodí ze Švédska, kde se snad vůbec nekrade. Syn mi poslal na loď SMS ukradli mi z kufru tašku s počítačem, kde jsme měli některé věci, které jsme ještě nestáhli.Vedle mě stál pražák a ten mi povídal z toho si nic nedělejte, mému synovi z auta ukradli 2 počítače. Já jak pitomec, když někde zastvím musím dávat ten blázinec na pedály, protože syn mi vyložil, že lze i při zamčení přes zpátečku do 3 minut mít  auto  :(pryč. A nekradou jen naší tmaví spoluobčané.Míla :(

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #32 kdy: 20. Října 2008, 05:17:45 »
Me se Scoolie promine, nelibi ta demonizace komunistu.

Souhlasim, uz jsme tu v podobnem duchu debatovali. Ale Scooolie mi pak spila  :-X

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #33 kdy: 20. Října 2008, 07:28:21 »
A vubec lidicky,

vazne me mrzi, ze naprosto ve vsem vidite jen to spatne, ne-li horsi (tem dvema trema, kterych se to netyka,  se omlouvam). Mam dojem, ze kdyby vam nekdo sdelil, ze jste vyhrali milion, tak budete prskat, ze to taky mohly byt dva a ze uz je vsechno tak hrozne, ze se vyhrava jen jeden milion.
Politicke glosy tu zasadne nepisu, protoze nebudu vnaset jeste vetsi zlobu mezi nas vsechny. Evidentne nikoho nezajimaji nackove, ale levicaci. Byl jsem levicak, jsem levicak a levicakem zustanu. Jiste pochopite, ze na nasem serveru, ktery lze oznacit za pravicovy, bych tezko udrzel pozitivni naladu a pristup. A ja nechci aby se lide hadali.
Takze pro me za me si tu klidne bagatelizujte nacky (kde uz jsem to v nejake ucebnici videl, kde ja jsem to jen videl  ::) ?) a kricte  hruzou, ze KRAJSKE volby vyhrala CSSD. Taky mi muzete naplivat do ksichtu tvare, protoze jsem prasivy nebezpecny levicak.

Scooolie, jiste chapes, ze moderovani tohoto threadu ti musim prenechat, ja se v ramci udrzeni klidu a miru budu venovat sve obvykle praci, ok ?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #34 kdy: 20. Října 2008, 09:33:00 »
Vážení!
Pravda je někde úplně jinde. Když si dáte do souvislosti zprávy o diverzi ruské rozvědky, financující bolševické sabotéry z Hnutí za zrušení radaru, dále poznatky o aktivitách bolševiků a bolševických vrtichvostů ze socdem, o jejich sladkém mňoukání o zrušení poplatků ve zdravotnictví a o totální garanci za vklady, o jejich přispění k šíření chaosu, kontrainformací a korupce ve státní správě v duchu hesla: čím hůře, tím lépe – nemůže vám vyjít jiný výsledek než ten, který vzešel z krajských a senátních voleb, kde promluvil průměrný český buran, věřící na Bajaju, blanické rytíře a na to, že k majetku se lze dostat jako v loterii přes noc a nikoliv až třígenerační podnikatelskou zdatností. Průměrný český buran, navyklý žrát z ruky státu a nechápající to, co je jinde ve světě samozřejmostí:  totiž, že nepostaráš-li se sám o sebe, končíš - zvolil nejjednodušší způsob života – zadlužování a život na dluh, který mu slibuje socdem, beztak již miliardovými emisemi dluhopisů ruinující Českou republiku. Navíc nikdy jsem nezapomněl na legendární besprechung pana Paroubka s Bašárem!

Málokdo v České republice pochopil, že základem státu je malý živnostník, podnikatel a soukromý farmer. Místo soběstačného národa zde defilují generace vzlykajících sociálních případů, hochštaplerů, chronických kverulantů kdykoliv na cokoliv, zlodějů, prostitutů a prostitutek, majících společný jediný charakterový rys: nesamostatnost a hlubokou závislost na státních almužnách. Modrý pták se tohle alespoň snažil změnit cestou (pro mnohé) bolestných reforem. Jak malé procento z populace České republiky zaujímají živnostníci, resp. podnikatelé! V kontrastu k tomu existuje naopak obecně vžitá představa (živená bolševiky), že každý větší majetek nemůže pocházet z poctivých zdrojů. Průměrný buran tak má dojem, že vlastně žije životem poctivce, když nepodniká. Zajímavé ovšem je, že čím víc takový sociální případ natahuje ruku pro podporu státu, tím větší má dojem, že může do věcí státu mluvit. Impakt toho jsme viděli v nynějších volbách („kdo by volil ty zloděje z ODS?“). Dnešní Čecháček má rád (resp. nezávidí) jen (jak se jednou shodli pánové I.Kraus a F.R.Čech) „hluchoněmému kolečkáři, který navíc ještě vyhořel“. I když se plně neidentifikuji s dávnou liberálně kapitalistickou doktrínou, že volit mohou jen ti, kdož platí daně, logika této úvahy mne oslovuje.

Výsledek voleb mne nepřekvapil. Mne jen zajímá, kdo je věřitelem České republiky a kdo bude předkládat na její stůl účet. Jestli to bude Rusko, tak tu budete mít druhý rok 68, jenže bez tanků, resp. ekonomickou invazi. Co si o téhle schizofrenní republice, deklarující svoje odhodlání stát po boku západních spojenců a zároveň tolerující kdejakého bolševického šmejda v režimu „přísně tajné“, resp. o jejím bezpečnostním aparátu, musejí myslet spojenci v NATO - to bych si rád vyslechl. Domnívám se, že již pomalu nastala doba, kdy se lze obejít bez bolševiků v České republice a že se již blíží chvíle, kdy by se Česká republika měla zvěrohodnit. ;)

 ;D

To Mr. Vader: Vy jste náš Vader, Vás se tohle co říkám netýká. Existuje levice a Vader. Přičemž levice není totéž, co Vader. Kdyby byla levice to co Vader, zauvažoval bych nad tím stát se levičákem. ;D

gv 


« Poslední změna: 20. Října 2008, 09:34:34 od gvodrazka »

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #35 kdy: 20. Října 2008, 09:53:58 »
Jiste v ledascems mate pravdu a Vaseho usudku si velmi vážím, ale s Basarem se dneska paktuje kde kdo. Dokonce soudruh Bush mu slibuje nase Golany, kdyz se vzda kamaratschaftu s Iranem. Neni to jeste horsi nez Paroubkuv pokus o zviditelni se anebo exotický honey moon.
Take CR ve sve dobe odmitla spolupracovat na atomovem urychlovaci v Buschreru. Kdo vzal ten kšeft, jenom Rusove?
No a k te ekonomicke anexi, kam zašantrocili polistopadove vlady zlaty poklad, na který si ani bolševici netroufli sahnout? Proc se hrouti tradicni cesky prumysl? Proc jsou veskere papirny v rukou ciziho (prevazne nemeckeho) kapitalu? Není to jednoduché, podle všeho by si musely všechny rozvědky v čechách rejdit jak ryby v akvárku, ale možná že jsou dávno dohodnuti a Rusům stačí přiškrtit kohoutek a Amíci budou mít svých starostí dost a pak se česká kotlina zase stane provinční šedou ospalou zónou jako tomu bylo např. za vlády Marie Terezie.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #36 kdy: 20. Října 2008, 10:07:02 »
Zoom: Rozdíl v tom je. Bush, Kalousek nebo Topolánek jsou oficiální státní představitelé a dělají státní politiku. Musí dělat, co je nejlepší pro  stát, i když to nemusí být vždy podle našeho soukromého gusta.

Paroubek v době syrské návštěvy nebyl nic. Byl vůdce opoziční strany, bez jakékoliv státní funkce. Kromě toho, co napsala SANA, že tam jel "posilovat a prohlubovat přátelství se stranou Baas" (tedy stranická družební návštěva u jedněch z největších vrahounů na Blízké východě) není vůbec jasné, co tam ještě kul. To se dozvíme až zase za pár let, až někdo z BIS nebo ÚZSI se rozpovídá...

Zlatý poklad? K čemu je komu zlato :o? Vždyť je směnitelná komodita jako každá jiná... Tradiční český průmysl se hroutí?? Kde? Škoda Auto vyrábí jak o závod, pivovary po celé ČR vaří jak divoké. Zhroutily se textilky, protože neustály asijský tlak - ale to nikde na světě, včetně Izraele. A zhroutil se tradiční NĚMECKÝ sklářský průmysl v českém pohraničí, protože prostě je velká konkurence a silná koruna.
S těmi papírnami je to stejné, jako se ptát, proč je část Izraele v rukou ruských agentů FSB s izraelským pasem. Prostě měli peníze, mnohem víc peněz než kdokoliv jiný. Prosté.

A rozvědky v ČR samozřejmě rejdí. Nedělám si iluze o německé BND, že nepodávala a nepodává dlouhé a podrobné reporty. Stejně tak počátkem 90.let CIA pomáhala vzniku a financování českých pravicových stran - ODA a ODS. Problémem je, že německé a americké zájmy se s českými více méně kryjí - provázání ČR na Západ, společná ekonomická a strategická spolupráce. Naopak ruské zájmy jsou v ostré kontradikci s našimi...
Přiškrtit kohoutek si Rusové ZATÍM netroufnou, protože by tím přiškrtili i západní Evropu, což by jim šeredně zamíchalo s příjmy z prodeje ropy. Ale jakmile bude postaven Nord Stream z Ruska přímo do Německa mořem - při obejití Polska - jak prosadil ruský agent Gerhard Schröder (tedy spolkový kancléř, posléze za pár týdnů až dosud štědře honorovaný zaměstmanec Gazpromu, https://en.wikipedia.org/wiki/Gerhard_Schr%C3%B6der#Gazprom).

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #37 kdy: 20. Října 2008, 10:13:11 »
Gvodrazka: Přesně tak.

Vader: Nikdo nácky nebagatelizuje. Jen říkám, že je směšné, jak se křičí kvůli bezvýznamné straničce s podporu 0,9 % hlasů, zatímco se nekřičí kvůli nástupu komunistů s podporou 15 %. Je to jako dělat poplach kvůli partě kluků, co ukradli karton cigaret, zatímco na druhé straně obchodu někdo přes rampu nakládá kradeným zbožím kamion...

Mimochodem - objevuje se tu nefér argumentace ohledně vítězství ČSSD. Já je nemám rád, nesouhlasím s nimi. Ale respektuji je i výsledek voleb a jejich právo vládnout a přivést to tu zase na buben. Ale kategoricky odmítám nástup komunistů k moci. Pokud ČSSD dokáže odolat spolupráci s KSČM je to pro mě prostě opozice, s kterou nesouhlasím a respektuji ji. Pokud neodolají, pak jsou ohrožením národní bezpečnosti této země a vůči nim nastává z mé strany nulová tolerance.

chaje

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #38 kdy: 20. Října 2008, 10:56:49 »
hurá, Mr. GV je zpět  :D

Myslím si, že se nesmí bagatelizovat ani náckové, ani komunisti, ani komunisti maskovaní jako sociální demokrati.
Bagatelizace jak nácků, tak i komunistů tu už jednou byla a víme, jak to dopadlo...i ministrana se může dostat k moci, chytit se drápkem a postupně politickou scénu ovládnout...čím extrémnější strana (jak doprava, tak i doleva), tím víc by se měla hlídat...ve finále je pak jedno, jestli nedemokratický režim vraždí a okrádá lidi ve jménu levičácké nebo pravičácké ideologie, proto bych tolik nedebatovala o tom, co je horší...obojí je funkční, pokud se to blíží více ke středu a méně k okraji

já osobně jsem založením pravičák (co si ale v současnosti vybrat, že?), ale slušná levice (ne současná ČSSD) je taky zapotřebí

Vodník

  • Host
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #39 kdy: 20. Října 2008, 12:07:14 »
...slušná levice (ne současná ČSSD) je taky zapotřebí
Přesně tak! Já se nepovažuju ani za levičáka ani za pravičáka (z obou táborů je mi spíláno názvem těch druhých ;)), ale nějaká rovnováha je zapotřebí (pouze v USA maji dvě pravicové partaje). Jenže v Česku, kde není ani slušná pravice, nemůžete čekat slušnou levici. Já mám na politiky (všechny všude) názor, který na tomto foru nemohu vyjádřit, protože to místní pravidla nedovolují. Nicméně ve fungující parlamentní demokracii (která, opakuji, bohužel v ČR chybí) jedni graselové hlídají druhé, aby nekradli víc než oni sami a když někdo šlápne do lejna, jde okamžitě od válu! Tak se dá předejít těm nejhorším excessům v tomto systému, který se nazývá "demokracie".

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #40 kdy: 20. Října 2008, 12:08:02 »
Souhlasim s Chaje. I kdyz komunisti jsou parlamenti strana a nackove zatim ne. Ovsem opravdu zatim.
Scoolie: zlato je dost dobra komodita, ktera nasim bankam v soucasne krizi asi dost chybi.
Nemyslim, ze opozicni politik (kterym Paroubek je) je mene dulezity nez prezident anebo anebo predseda vlady. A krome toho vseho CR ma velmi dobrou zkusenost s tim, jak se k ni zapadni mocnosti postavili v letech 38 a 68. POkud by se Rusko rozhodlo pro cokoliv, tak se na CR krajcvajs .... a pokud si nekdo mzsli neco jineho tak se asi dost myli.
US tady v Izr. maji radar ( a ne pro ochranu Izraele) a presto nabiyeji Golany - lepsi priklad neexistuje.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #41 kdy: 20. Října 2008, 12:42:44 »
já osobně jsem založením pravičák (co si ale v současnosti vybrat, že?), ale slušná levice (ne současná ČSSD) je taky zapotřebí

Tak já na české politické scéně zatím žádnou pravici nenašel. Jen stranu středu (ODS), levého středu (KDU, SZ), levice (ČSSD) a ultralevice (KSČM). Až se najde nějaká pravicová strana, budu ji rád volit. ;)


Souhlasim s Chaje. I kdyz komunisti jsou parlamenti strana a nackove zatim ne. Ovsem opravdu zatim.
Scoolie: zlato je dost dobra komodita, ktera nasim bankam v soucasne krizi asi dost chybi.
Nemyslim, ze opozicni politik (kterym Paroubek je) je mene dulezity nez prezident anebo anebo predseda vlady. A krome toho vseho CR ma velmi dobrou zkusenost s tim, jak se k ni zapadni mocnosti postavili v letech 38 a 68. POkud by se Rusko rozhodlo pro cokoliv, tak se na CR krajcvajs .... a pokud si nekdo mzsli neco jineho tak se asi dost myli.
US tady v Izr. maji radar ( a ne pro ochranu Izraele) a presto nabiyeji Golany - lepsi priklad neexistuje.
A v tom je právě ten rozdíl - kvůli náckům, kteří jsou hluboko pod hranicí volitelnosti se křičí. Kvůli komunistům, kteří jsou už dávno zvoleni a nyní mají šanci dostat se i k výkonné moci v krajích, se nekřičí ani zdaleka tolik.

Zlato je dobrá komodita jen tehdy, když je jeho cena vysoká. Podíváme-li se na ceny zlata v dolarech, tak současná cena nic moc. Zejména vezmeme-li v úvahu, že počátkem 90. let stál dolar přes 40 Kč a dnes okolo 18 Kč, pak je investice do zlata těžce ztrátovou věcí - https://en.wikipedia.org/wiki/Image:Gold_price.png K čemu by našim bankám v současné době bylo zlato netuším. Bankovní obchody se dnes dělají v takových objemech, že se "za ně ručí" vždy jen důvěrou v banku. Krytí zlatem je nereálné už řadu desítek let...

Opoziční politik nejedná za stát, ale sám za sebe. Paroubek byl v Sýrii na stranické návštěvě a navazoval družbu své strany se zločinci z Baasu. Neměl tam co dělat. (Stejně jako by tam neměl co dělat Topolánek, kdyby byl v opozici a Paroubek předsedou vlády) Je to velmi podobné tomu, jako když se izraelská levice za zády izraelské vlády přátelila s arabskými teroristy. Slušný opoziční politik tohle nedělá.

USA ve vztahu ke Golanům a Izraeli samozřejmě nejednají sami za sebe, ale na objednávku izraelské vlády. Olmert a Livni vědí, že doma je vzdání se Golan krajně nepopulární, tak požádali Washington, aby to pomohl navléknout jako nevyhnutelnou záležitost.... "I USA si to přejí, co máme tedy dělat?"

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #42 kdy: 20. Října 2008, 13:24:22 »
Scoolie, Vy jste prece chytry clovek, existuje zakon, ktery upravuje situaci Golan, ani blazen jako Olmert anebo kalkulantka jako Livni by nesli za Bushem, aby to za ne vyridil. A potom, jaky duvod ma Bush delat postaka proflaknutemu Olmertovi a yatim velmi nejiste si stojici Livni. Kdyz byl dolar za 40 , tak zlato bylo za 500 dnes kdyz je dolar za 18 tak je zlato za 800. Porad to neni tak spatny kseft. Ano duvera je opravdu hezka, ale ta funguje snad jenom u muslimskych bank, protoze tam, kdyz nekdo udela podraz je z nej uhledna mrtvola. V US a evropskych bankach to bohuzel neplati - viz. Island.
Neda se nic delat, komunisti zustali parlamentni stranou protoze si to jejich volici preji, to je take demokracie. Skutecne se muze stat, ze stejne tak si volici budou prat, aby neonacisti byli v parlamentu. Ovsem jiste se mnou souhlasite, ze treba vuci cikanum se komunisti chovaji podstatne lepe, nez nackove a Cunek dohromady. Nackove je maji jako nastupni cvicny objekt a Cunek zase jako nastroj pro vybydlovani zajimavych objektu, ktere mohou byt nasledne snadno prodany aniz by to komukoli pripadalo problematicke.
Myslim, ze Vodnik to velmi trefne vyjadril, chybi skutecna ddemokracie.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #43 kdy: 20. Října 2008, 13:48:46 »
Nebudu se míchat do vašich řečí, ale jedno vím zcela bezpečně, tak jak jsem to viděla na vlastní oči. Izrael Golany nesmí pustit, protože pak oči Izraele  by byly v podstatě v ruce nepřátel, kteří sice chvíli se budou tvářit přátelsky, ale jen chvíli. Tohle nemůže dopustit Izraelský stát i kdyby si to přály mocnosti.Zdraví Míla

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #44 kdy: 20. Října 2008, 14:09:27 »
Scoolie, Vy jste prece chytry clovek, existuje zakon, ktery upravuje situaci Golan, ani blazen jako Olmert anebo kalkulantka jako Livni by nesli za Bushem, aby to za ne vyridil. A potom, jaky duvod ma Bush delat postaka proflaknutemu Olmertovi a yatim velmi nejiste si stojici Livni. Kdyz byl dolar za 40 , tak zlato bylo za 500 dnes kdyz je dolar za 18 tak je zlato za 800. Porad to neni tak spatny kseft. Ano duvera je opravdu hezka, ale ta funguje snad jenom u muslimskych bank, protoze tam, kdyz nekdo udela podraz je z nej uhledna mrtvola. V US a evropskych bankach to bohuzel neplati - viz. Island.
Neda se nic delat, komunisti zustali parlamentni stranou protoze si to jejich volici preji, to je take demokracie. Skutecne se muze stat, ze stejne tak si volici budou prat, aby neonacisti byli v parlamentu. Ovsem jiste se mnou souhlasite, ze treba vuci cikanum se komunisti chovaji podstatne lepe, nez nackove a Cunek dohromady. Nackove je maji jako nastupni cvicny objekt a Cunek zase jako nastroj pro vybydlovani zajimavych objektu, ktere mohou byt nasledne snadno prodany aniz by to komukoli pripadalo problematicke.
Myslim, ze Vodnik to velmi trefne vyjadril, chybi skutecna ddemokracie.

Díky za poklonu. Nicméně má dojem, že přeceňujete izraelskou politickou scénu. Dnes je řada poslanců proti vzdání se Golan, protože to voliči nechtějí a když se Golany Syřanům nedají, nic se nestane. Ale pak přijde Olmert (nebo někdo podobný) a řekne: "Máme tajně dojednaný mír se Sýrií a Golan je nutné se vzdát. Jinak mír nebude. A USA od nás dají ruce pryč, označí nás za škůdce míru a výrazně omezí hospodářskou a politickou podporu" Pokud by to skutečně tak vypadalo, tak řada poslanců dá přednost zachování strategické družby s USA... Jen se to musí s USA "předjednat" - musí se jim říci, co izraelská vláda potřebuje slyšet.
(Takhle to u nás dělali eurofilové před rozhodnutím o vstupu do EU. Sepsali zprávu pro Brusel, co vše je v ČR špatně. V Bruselu to přepsali a poslali jako oficiální výtku do Prahy. A pražská vláda pak prostě "neměla jinou možnost" než "splnit požadavky EU.)

Když byl dolar za 40 a zlato za 500, tak výsledkem bylo 2000/jednotka. Dnes je to 18 a 800 a výsledkem je 1480/jednotka. To není dobrý byznys... Zlato je na nic.  Island padl proto, že to byli hujeři. Je to malá ekonomika a jejich banky se příliš rozjely do výšin. To je celé. Když prostě někdo investuje do vysoce bezpečných cenných papírů největší US bank a ony ty banky se pak položí tak to je smůla. Nepomohlo by jim zlato ani svěcená voda. Prostě vsadili na koně, co během závodu si zlomil nohu.

Vůči Cikánům se možná komunisti chovají lépe než náckové. Vůči mě se zase chovají už dnes lépe náckové než komunisti (ti mě chtějí daňově okrádat a ani se tím netají, o rodinné anamnéze, co ti zmetci prováděli, když byli u moci nemluvě). Takže srovnávat nácky a komunisty podle toho, jak se chovají k určité dílčí skupině dobré není. Je to obojí stejná chátra. Jen jedni vraždí třídně a druzí rasově.

Netuším, co si pod pojmem "skutečná demokracie" kdo představuje. Skutečně netuším.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #45 kdy: 20. Října 2008, 14:10:14 »
Nebudu se míchat do vašich řečí, ale jedno vím zcela bezpečně, tak jak jsem to viděla na vlastní oči. Izrael Golany nesmí pustit, protože pak oči Izraele  by byly v podstatě v ruce nepřátel, kteří sice chvíli se budou tvářit přátelsky, ale jen chvíli. Tohle nemůže dopustit Izraelský stát i kdyby si to přály mocnosti.Zdraví Míla

Já samozřejmě souhlasím. Nicméně to znamená rezignovat na mírovou smlouvu se Sýrií. A Olmert zjevně se naděje na mír se Sýrií nevzdává, což tedy znamená...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #46 kdy: 20. Října 2008, 14:16:12 »
 :)
1. Golany nedáme ani náhodou - naši giborim by padli nadarmo;
2. Zoom správně odhalila nepřímou úměru mezi kursem Au a $$$ ;);
3. Au je vysoce kredibilní komodita. Pro nepodnikatelskou fyzickou osobu má však malou likviditu - stejně jako 1 až 5 ct brilianty... :D;
4. Bolševik sice nevyvraždil Romy, ale sebral jim maringotky s tím, že je zařadil do pracovního procesu, aby se mohli účastnit té eventuality až "zítra se bude tančit všude, až naše vlajky rudé ...", čímž je mentálně likvidoval;
5. Teď řeknu strašlivou pitomost: Globální finanční krize je uměle vyvolaný jev za účelem snížení cen ropy, U.S.A. jako tahoun světové ekonomiky na tom všem ještě vydělají, ačkoli padly i názory typu "jak komunisté ovládli Wall Street";
6. Zoom, Chaje, Scooolie, Vadere, Samueli, Elazare, Tomsiku, človíčkové roztomilí (neurážejte se prosím kvůli pořadí, v jaké jsem Vás jmenoval), Benjamin Disraeli kdysi prohlásil něco v tom smyslu, že nejlepší román je ten, který si napíšete sami. Předkládám Vám proto k úvaze jako duchovní elitě a IQ aristokracii - založme si vlastní partaj, když nám ti okolní čučkaři nejsou dost dobří!
Navrhuji název: Bejt Čechy. Což znamená pro našince: Dům Čechy (když už jsme tedy tak rozprsklí po Čechách místo v Erecu) a pro externí neználky: být (opravdovými, vlasteneckými) Čechy.
Naše partaj se bude vyznačovat důsledným centrismem (pod tím si představuji oproštění se jakýchkoliv pravých i levých deviací), pragmatismem, religiozitou a humorem. Naše barvy: černá s bílými proužky, nebo bílá s černými proužky - značí mříže od lochu ve dne a v noci... ;D
Předseda partaje bude revolvingově střídán, pokladníci budou admini, řadový člen budu rozhodně já, stínový ministr obrany bude Tomsik a časem si opatříme i profesionální denuncianty. ;D

Pamatujte, že z daleko více pitomějších začátků vzrostla později hrozná partajní monstra... ;D

gv
  
 

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #47 kdy: 20. Října 2008, 14:21:33 »
 ;D Já jsem děsný konzervativec. Co já bych dělal v jedné partaji s takovými levičáky a liberály?  :D

ad 2) Pořád se tu nějak nelogicky poměřuje kurs dolar/zlato. Co je mě do dolaru? Já mám české koruny - a v těch se opravdu investice do zlata vůbec nevyplácí  ;)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #48 kdy: 20. Října 2008, 14:30:30 »
 :)
V naší nové partaji by nebylo levičáků a liberálů, pravičáků apod. Byli bychom "bezručáci" ;D

$/Au: To je tím, že kupujete zlaté cihličky v Kozí 9 s DPH, místo z kontrabandu z Rakouska (bez DPH) ;D
Nesmíte si kupovat Golden Buffalo či Golden Eagly u Vandase, ale jinde bez DPH... ;D

gv

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: CZ volby 2008
« Odpověď #49 kdy: 20. Října 2008, 15:29:40 »
Goldene Kinder, Chag sameach  ;D ;D ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15