Autor Téma: Mesiáni  (Přečteno 123015 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

chawwa

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #200 kdy: 29. Prosince 2008, 20:56:21 »
Tak to je dost slavný, o rabi Schneersonovi zatím muzikál na Broadwayi nehrajou i když je tam skoro domácí  ;D >:D
:D :D

Elazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #201 kdy: 29. Prosince 2008, 21:02:51 »
Tak to je dost slavný, o rabi Schneersonovi zatím muzikál na Broadwayi nehrajou i když je tam skoro domácí  ;D >:D

A co Fidler on the Roof? To je nic?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #202 kdy: 29. Prosince 2008, 21:38:43 »
Tak to je dost slavný, o rabi Schneersonovi zatím muzikál na Broadwayi nehrajou i když je tam skoro domácí  ;D >:D

A co Fidler on the Roof? To je nic?

Aha tak to znamená že mesiáš Schneerson byl převtělením Tovjeho Milkera ???  ???
יואל טייטלבוים

Elazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #203 kdy: 29. Prosince 2008, 22:04:04 »
Tak to je dost slavný, o rabi Schneersonovi zatím muzikál na Broadwayi nehrajou i když je tam skoro domácí  ;D >:D

A co Fidler on the Roof? To je nic?

Aha tak to znamená že mesiáš Schneerson byl převtělením Tovjeho Milkera ???  ???

No jistě, to vás v hodinách Nyilaskeresztes neučili?

sad

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #204 kdy: 30. Prosince 2008, 16:13:05 »
Dobry den, eleazare,
"Což nikoho nepřekvapí, protože Jeho matka byla virgo intacta" – najednou se Vam tradice hodi – vcetne nespravneho prekladu  (zamena hebrejskeho vyrazu "alma" a " betula"); dokonce i jazyk latinsky (hebrejskemu a zidovskemu mysleni na hony vzdaleny) uzivate... zajimave...

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #205 kdy: 30. Prosince 2008, 18:01:38 »
danieli lehotsky,
Simon Horlivec je apoštol Šimon Zélót. Dokonce to byl snad Ježíšův bratranec, ale to si nejsem jistý. Tehdy se to tak nesledovalo.

sade,
v biologii se latinské termíny používají. V teologii zase hebrejské. ;)
Neodvolávám se na žádné tradice, ale na Matoušovo evangelium - a kauza alma/betula/parthenon z Izajáše je dneska naštěstí zmiňována dost často nato, aby jí znala většina čtenářů Písem.
« Poslední změna: 30. Prosince 2008, 18:34:24 od eleazar »

Elazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #206 kdy: 30. Prosince 2008, 18:50:45 »

v biologii se latinské termíny používají. V teologii zase hebrejské. ;)


1) Obávám se, že o bilogické/teologické užívání termínů tady nejde. To, že Marie byla virgo intacta v době, kdy čekala Ježíše, ti nepotvrdí žádný doktor. Je to zkrátka tradice (nebo spíš jedna z tradic), na kterou sad naráží, a o kterých se ty (zvláště když dojde na talmud nebo na  tradici, která koliduje s tvým pojetím náboženství, což není až tak těžké) vyjadřuješ docela opovržlivě. Najednou se ti zkrátka hodí.
2) V teologii se používají různé termíny (a hebrejské to pohříchu nejsou). A nepiš, prosím, o "hebrejských termínech", když nedokážeš přečíst ani alefbet.
3) Na Matoušovo evangelium se můžeš odvolávat dost těžko, když jediný výskyt slova virgo v něm je právě v souvislosti s Izajášovým proroctvím a tím pádem s prapodivným překladem slova alma, které Jeroným překládá jako virgo. O "virgo intacta" nepíše ani slovo, to už si domysleli jiní.

chawwa

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #207 kdy: 30. Prosince 2008, 20:16:20 »
to Eleazar)aky je postoj k otazke bratov Jezisa a ,,Uvideli sme jeho slavu,slavu,aku ma jediny zrodeny(jednorodeny).."jan1,14?
Ježíš se narodil jako prvorozený. (Což nikoho nepřekvapí, protože Jeho matka byla virgo intacta) Do narození svého prvního sourozence byl jednorozený. Ježíš má i dnes určitou slávu. Ani Jeho nejzarytější odpůrci nepopřou, že je slavnou osobností.
A dneska (už přes 1900let) má slávu jako jednorozený. Bez ohledu nato, kolik sourozenců má/měl, Jeho slávu to nijak neumenšuje.
Možná by stálo za přečtení https://www.myty.info/view.php?nazevclanku=panna-nebo-mlada-zena&cisloclanku=2007040007


Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #208 kdy: 26. Února 2009, 10:47:48 »
יואל טייטלבוים

sad

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #209 kdy: 28. Února 2009, 19:51:11 »
Dobry vecer vsem.
Zidovska identita a mesianske obce...
Pan Primas byl povestny tim, ze se odmital ucastnit b-hosluzeb na erev shabat, aby nahodou neporusil B-zi Vuli. Jeste ze mu nebyl povolen giur...
Posleze si to si to zaniceny student Shulchan aruchu dost usnadnil...
V cem spociva zidovska identita, je-li zbavena kijum micvot, respektive se micvot stanou jakousi folklorni vonickou?
Pokud se napr. Papuanec stane krestanem, tez si ponecha radu svych lidovych zvyku, nebo-li narodnich specifik...
Takze, co zbyva: vypjaty nacionalismus a krajni loayalita ke Statu Izrael?
Je tohle judaismus? Ne.
Judaismus ma vnitrni, spiritualni naboj.
Krestanstvi tez, ale charakter tohoto "naboje" se zasadne lisi.

Preju dushi p. Primase, aby byla privinuta do svazku zivych. Nebot Hospodin je laskavy a plny slitovani.

« Poslední změna: 28. Února 2009, 19:58:00 od sad »

daniel lehotsky

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #210 kdy: 1. Března 2009, 19:46:48 »
dobry vecer vsetkym.
zidovska identita a mesianske obce....
pri tomto spojeni sa mi vynori(znami vers)Jeremiahu31,31:,,....ked s Jisroelovym domom a domom Judy uzavriem novu zmluvu(berit chadasa)...".Tak co snimi?Taktiez prajem odumrelym dusickam aby boli prijate do zvazku zivych.Lebo Hospodin je laskavy,plny zlutovania a spravodlivy.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #211 kdy: 2. Března 2009, 12:40:24 »
Dobry vecer vsem.
Zidovska identita a mesianske obce...
Pan Primas byl povestny tim, ze se odmital ucastnit b-hosluzeb na erev shabat, aby nahodou neporusil B-zi Vuli. Jeste ze mu nebyl povolen giur...
Posleze si to si to zaniceny student Shulchan aruchu dost usnadnil...
V cem spociva zidovska identita, je-li zbavena kijum micvot, respektive se micvot stanou jakousi folklorni vonickou?


Proč mu nebyl povolen giur?
יואל טייטלבוים

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #212 kdy: 2. Března 2009, 13:22:41 »
Proč mu nebyl povolen giur?
Hádejte  ;D

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #213 kdy: 2. Března 2009, 13:54:14 »
Proč mu nebyl povolen giur?
Hádejte  ;D

Protože nechodil na Erev Šabat?
יואל טייטלבוים

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #214 kdy: 2. Března 2009, 13:58:31 »
Dobry vecer vsem.
Zidovska identita a mesianske obce...
Pan Primas byl povestny tim, ze se odmital ucastnit b-hosluzeb na erev shabat, aby nahodou neporusil B-zi Vuli. Jeste ze mu nebyl povolen giur...
Posleze si to si to zaniceny student Shulchan aruchu dost usnadnil...
V cem spociva zidovska identita, je-li zbavena kijum micvot, respektive se micvot stanou jakousi folklorni vonickou?


Proč mu nebyl povolen giur?
Ne tak docela, o giur žádal několikrát. Podle toho, co mně vyprávěl, tak dajenim by byli ochotní mu to dát.....ale vždycky zásáhl diabolis ex machina v podobě jednoho vysoce postaveného zaměstnance FŽO (nebyl to ten, kdo jej na giur připravoval), který se věděl, jak to M.P. s Ježíšem měl.....

Ještě dodám, že mu nebyl oznámen oficiální důvod, proč byla žádost o giur zamítnuta.
« Poslední změna: 2. Března 2009, 14:04:46 od eleazar »

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #215 kdy: 2. Března 2009, 14:08:19 »
Dobry vecer vsem.
Zidovska identita a mesianske obce...
Pan Primas byl povestny tim, ze se odmital ucastnit b-hosluzeb na erev shabat, aby nahodou neporusil B-zi Vuli. Jeste ze mu nebyl povolen giur...
Posleze si to si to zaniceny student Shulchan aruchu dost usnadnil...
V cem spociva zidovska identita, je-li zbavena kijum micvot, respektive se micvot stanou jakousi folklorni vonickou?



Proč mu nebyl povolen giur?
Ne tak docela, o giur žádal několikrát. Podle toho, co mně vyprávěl, tak dajenim by byli ochotní mu to dát.....ale vždycky zásáhl diabolis ex machina v podobě jednoho vysoce postaveného zaměstnance FŽO (nebyl to ten, kdo jej na giur připravoval), který se věděl, jak to M.P. s Ježíšem měl.....

Ještě dodám, že mu nebyl oznámen oficiální důvod, proč byla žádost o giur zamítnuta.


A co měl s Ježíšem? V době giuru byl skrytým křesťanem?
« Poslední změna: 2. Března 2009, 14:26:21 od petahyah »
יואל טייטלבוים

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #216 kdy: 2. Března 2009, 14:29:36 »


Citovat

Ne tak docela, o giur žádal několikrát. Podle toho, co mně vyprávěl, tak dajenim by byli ochotní mu to dát.....ale vždycky zásáhl diabolis ex machina v podobě jednoho vysoce postaveného zaměstnance FŽO (nebyl to ten, kdo jej na giur připravoval), který se věděl, jak to M.P. s Ježíšem měl.....

Ještě dodám, že mu nebyl oznámen oficiální důvod, proč byla žádost o giur zamítnuta.

M.P. chtěl konvertovat k judaismu jako tajný vyznavač Ježíše? To jako chtěl mít certifikát o konverzi a jako žid vyznávat Ježíše?
יואל טייטלבוים

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #217 kdy: 2. Března 2009, 14:31:29 »
Dobry vecer vsem.
Zidovska identita a mesianske obce...
Pan Primas byl povestny tim, ze se odmital ucastnit b-hosluzeb na erev shabat, aby nahodou neporusil B-zi Vuli. Jeste ze mu nebyl povolen giur...
Posleze si to si to zaniceny student Shulchan aruchu dost usnadnil...
V cem spociva zidovska identita, je-li zbavena kijum micvot, respektive se micvot stanou jakousi folklorni vonickou?
Proč mu nebyl povolen giur?
Ne tak docela, o giur žádal několikrát. Podle toho, co mně vyprávěl, tak dajenim by byli ochotní mu to dát.....ale vždycky zásáhl diabolis ex machina v podobě jednoho vysoce postaveného zaměstnance FŽO (nebyl to ten, kdo jej na giur připravoval), který se věděl, jak to M.P. s Ježíšem měl.....
Ještě dodám, že mu nebyl oznámen oficiální důvod, proč byla žádost o giur zamítnuta.
A co měl s Ježíšem? V době giuru byl skrytým křesťanem?
Nezlobte se na mě, ale nebudu zde hodnotit vztah zesnulého s Vzkříšeným. Řeknu Vám jen, že M.P. St.-Pavelské pojetí křesťanství zrovna nemusel.
Ale to není důležité.
Důležité je, že jeho mentor jej ke giuru doporučil. Bejt din neměl nic proti. Ale osoba, která do tohoto procesu neměla co strkat rypák intervenovala proti, a jelikož se jedná o vysokou schaibu, tak úspěšně. >:(

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #218 kdy: 2. Března 2009, 14:48:53 »

Citovat
Nezlobte se na mě, ale nebudu zde hodnotit vztah zesnulého s Vzkříšeným. Řeknu Vám jen, že M.P. St.-Pavelské pojetí křesťanství zrovna nemusel.
Ale to není důležité.
Důležité je, že jeho mentor jej ke giuru doporučil. Bejt din neměl nic proti. Ale osoba, která do tohoto procesu neměla co strkat rypák intervenovala proti, a jelikož se jedná o vysokou schaibu, tak úspěšně. >:(

Ono je asi těžké konvertovat k judaismu, když se o zájemci ví, že věří v Ježíše. Přiznám se, že tomu moc nerozumím  ;D  ???  >:D
יואל טייטלבוים

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Mesiáni
« Odpověď #219 kdy: 2. Března 2009, 15:37:07 »
Pokud je mi známo a v této oblasti je mi toho známo dost, tak kdo věří v Ježíška, tak z teologického pohledu giur nepotřebuje, věří přece v něco, co je s židovstvím neslučitelné. Takže o mrtvých jen dobré, a téma bych opustila.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Mesiáni
« Odpověď #220 kdy: 2. Března 2009, 15:51:58 »
Pokud je mi známo a v této oblasti je mi toho známo dost, tak kdo věří v Ježíška, tak z teologického pohledu giur nepotřebuje, věří přece v něco, co je s židovstvím neslučitelné. Takže o mrtvých jen dobré, a téma bych opustila.

Nejsem expert přes křesťanství, ale zdá se mi, že ve víře v Ježíše můžou být dost velké rozdíly. Některé "křesťanské" sekty mi přijdou méně heretické (nebo minimálně stejně) než třeba Chabad. Když může někdo konvertovat k judaismu a stát se Chabadníkem, tedy věřit že je Schneerson mesiáš, proč by po konverzi nemohl věřit, že je mesiáš Ježíš?

Je víra ve Schneersona slučitelná s židovstvím? 

Ještě jsem neslyšel, že by někdo kdo věří v Ježíše usiloval o konverzi k mainstreamovému judaismu, ale proč ne.  >:D  ;D
יואל טייטלבוים

eleazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #221 kdy: 2. Března 2009, 16:01:14 »
A co teprve, kdyby chtěl někdo konvertovat na judaismus, protože by uvěřil jako gój v Schneersona?  ;)

Jinak souhlas w/zoom.

Elazar

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #222 kdy: 2. Března 2009, 16:12:34 »
Pokud je mi známo a v této oblasti je mi toho známo dost, tak kdo věří v Ježíška, tak z teologického pohledu giur nepotřebuje, věří přece v něco, co je s židovstvím neslučitelné. Takže o mrtvých jen dobré, a téma bych opustila.

Nejsem expert přes křesťanství, ale zdá se mi, že ve víře v Ježíše můžou být dost velké rozdíly. Některé "křesťanské" sekty mi přijdou méně heretické (nebo minimálně stejně) než třeba Chabad. Když může někdo konvertovat k judaismu a stát se Chabadníkem, tedy věřit že je Schneerson mesiáš, proč by po konverzi nemohl věřit, že je mesiáš Ježíš?

Je víra ve Schneersona slučitelná s židovstvím? 

Ještě jsem neslyšel, že by někdo kdo věří v Ježíše usiloval o konverzi k mainstreamovému judaismu, ale proč ne.  >:D  ;D

A co teprve, kdyby chtěl někdo konvertovat na judaismus, protože by uvěřil jako gój v Schneersona?  ;)

Jinak souhlas w/zoom.

Kolikrát ještě tyhle nesmysly budete vy dva psát a do nekonečna omílat?

daniel lehotsky

  • Host
Re: Mesiáni
« Odpověď #223 kdy: 2. Března 2009, 16:30:23 »
...co je so zidovstvom nezlucitelne...To Zoom)presne tak,ale neviem co je Israel ontologicky.Je rasou?Narodom?zhromazdenim ziakov od praotca Abrahama a to zo vsetkych narodov zeme?,genetika"po rodicoch je jedna vec.Ale v Izraeli prichadza este jedna,,genetika",aby potom pocuval a porozumel a rozhojnoval zdelovane ucenie.A az tu prichadza rozuzlenie  co znamena Izrael v,,teologickom" mysleni prorokov.Ale to je len uvaha. ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mesiáni
« Odpověď #224 kdy: 2. Března 2009, 17:32:39 »
Snazit se o ortodoxni giur a uctivat dva bohy je chucpe.
A uz to opravdu ukonceme, co melo byt receno, to receno bylo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15