Autor Téma: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .  (Přečteno 23628 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zina

  • Host
Dovolila jsem si tady založit nové téma.Pod články pana"hmmh"o jméně Hospodin se mě zdají nevhodné.Už tady někdo poukázal na to,že se máme vyjadřovat jen k danému tématu.

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #1 kdy: 17. Srpna 2008, 20:56:16 »
Vidím,že se nikomu příliš nechce diskutovat ,ačkoliv určitě máte všichni spoustů názoru rad i praktických přímo životních skušeností.
Pro každé náboženství (židovské,katolické i muslimské)je rodina jedna z nejdůležitějších věcí.V dnešní době mě připadne,že ta rodina se
úpně vytratila z dosahu náboženství,jak u nás tak i ve světě.Mě se zdá,že je to již záležitost komunit toho či onoho náboženství a potom oblastí např.jih Moravy.Převládají ateistická manželství.Vlastně i lidé kteří spolu žiji na zkoušku tak si myslím,že vliv na rodinu náboženství už takový není.

chaje

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #2 kdy: 17. Srpna 2008, 22:09:49 »
Česko je podle statistiky (spolu s Albánií) nejateističtější zemí v Evropě. Běžný Čech kouká s podezřením na kolegu či souseda, který je členem nějaké církve (na křesťany s mírným znechucením, na nás Židy s otevřenou pusou či alespoň zvědavě).
Navíc si myslím, že u nás jsou v důsledku toho církve (totéž platí pro ortodoxní židovské komunity) velmi liberální ve srovnání s týmiž církvemi v zahraničí.
Např. v evangelické církvi v našem městě, kde mám přátele - moje kamarádka má dceru (již skoro dospělou) za svobodna a nikdo to neřeší -  když byla v Anglii v "družebním" sboru, bylo jí řečeno, že u nich by tohle tedy nešlo....u nás je i farář podruhé ženatý. Trošku se za to stydí, ale říká, že to jinak nešlo.
Stejně tak mám pocit, že židovské obce jménem "ortodoxní" jsou spíše jako konzervativní či reformní v USA. Ale možná, že je to tak dobře, protože kdyby trvaly na nesmíšených manželstvích a dodržování ortodoxního životního stylu (kašrut, tohorat hamišpacha), tak by byly téměř bez členů...

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #3 kdy: 17. Srpna 2008, 22:19:17 »
V dnešní době mě připadne,že ta rodina se úplně vytratila z dosahu náboženství,jak u nás tak i ve světě.Mě se zdá,že je to již záležitost komunit toho či onoho náboženství a potom oblastí např.jih Moravy. Převládají ateistická manželství.
Najdou se i světlé výjimky... ;D  ;D
https://profil.lide.cz/profile.fcgi?akce=profile&user=ostriz@email.cz&auth=
Ostříži, mazel tov!!!!
(Jednak pochvalme miminko a jednak koukněte na videjko dole pod profilem "Erev shabat u nás..."  :D  :D)

chaje

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #4 kdy: 17. Srpna 2008, 22:44:13 »
jé to videjko je moc hezký.....

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #5 kdy: 17. Srpna 2008, 22:49:13 »
Velmi příjemné video,děti jsou úžasné a maminka také.
Takových vyjímek by mohlo být i více.

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #6 kdy: 17. Srpna 2008, 23:05:43 »
Já jsem si vždy myslela,že je to moc dobře jaká je u nás tolerance a myslím si to i dnes.Dříve se mě líbilo,že nikdo nikoho neomezoval.Např.ty si nesmíš vzít toho,nesmíš se stýkat s tím.Jenže vazby se nějak vytratily a rodina zůstala sama.Když se nad tím zamyslím dnes ,tak přece jento mělo smysl.I když dnes tolerance je životně nutná i z jiných příčin.Víte musím říct,že jsem jako dítě byla neustále pod dohledem i v důsledku náboženství.Dnešní děti to mají velice těžké.

Vodník

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #7 kdy: 17. Srpna 2008, 23:23:21 »
Žijeme v těžkých časech. Výchova dětí je plavba mezi Skyllou a Charybdou: buď je necháte liberálně dělat si co chtějí (tj. žít - v manželství nebo na divoko - s příslušníkem jiné víry nebo bezvěrcem a vychovávat tak i děti) nebo je vést striktne v náboženském duchu (židovském, křesťanském nebo muslimském) a způsobit jim trauma toho "jiného" dítěte, které budou ostatní šikanovat (možná taky ne, ale riskněte to!) Mezi těmito extrémy je celé spektrum mezistupňů a kompromisů a nikdy předem nevíte, zda to, co jste zvolili, je právě pro tohleto Vaše dítě to nejlepší. Mnoho záleží i na Boží vůli, není dobře si myslet, že všechno je to na nás.

Ale myslím, že tahle debata začala spíš o partnerských vztazích, resp. o předmanželském/mimomanželském sexu. Zřejmě ale už na to téma bylo řečeno vše, když se v tom zde nepokračuje...

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #8 kdy: 17. Srpna 2008, 23:49:09 »
Určitě vše nebylo řečeno.jenom se nikomu nechce začít jak vidno.Pokud se budeme bavit o předmanželském sexu,tak si myslí,že jen malé % lidí (mladých) je schopno vydržet do svatby.Velkou šanci mají jen ti kteří neměli partnery a to asi není také úplně dobře.Vezměte si jen jak útočí (nevím jak to nazvat) sexy- reklama.A vyzkoušet si  před manželstvím není zase tak špatné.Otázka je jak často.

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #9 kdy: 18. Srpna 2008, 00:02:21 »
Vodník: Na mimomanželský sex nemám omluvu pro žádného.Když tohle praktikuje muž většina přimhouří oko což je pokrytectví.(pro mě je argumentace sexuologu o tom,že se i tak udržuje manželství naprostý blud) U žen to není tak jednoduché.Pro někoho to znamená konec.Jiný je schopen to zvládnout.

Vodník

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #10 kdy: 18. Srpna 2008, 00:11:44 »
Zina: s hlediska náboženského pro to omluva neexistuje. Z hlediska sexuologů - ti mohou mít co se těch mužů týče pravdu, což si možná jako žena neumíte představit, ale je to už tak, že naše psychika se v těhle věcech od té vaší liší dost podstatně. Jedna taková moderní žena mi říkala: "Když jsem byla v nějakém vztahu nevěrná, znamenalo to, že ten vztah už pouštím." U mužů tahle souvislost neexistuje, nebo jen náhodně.

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #11 kdy: 18. Srpna 2008, 00:20:04 »
Také si myslím,že ženy tak jednají.Většinou chtěji ze vztahu odejít.Je ovšem velmi jednoduché říkat,že u mužů to funguje jinak.

Vodník

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #12 kdy: 18. Srpna 2008, 00:41:16 »
Je to jednoduché, protože se to zakládá na skutečnosti. Muži skutečně mohou mít sexuální dobrodružství, aniž by to znamenalo, že tu svou manželku mají už méně rádi. Ba dokonce když v tom manželství tyhle věci nefungují, může tomu mužovi nějaká taková (dobře utajená!!) avantýra takové období pomoct překonat. To je fakt, aniž bych takové jednání propagoval nebo obhajoval, neboť to zůstává hříchem.

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #13 kdy: 18. Srpna 2008, 01:02:25 »
Budu tedy nad věcí-manželství je zachráněno(hřišnému muži je i odpuštěno).Vše je OK ?
Příště zas žena takovým způsobem překoná pro ní nemilé období? Co myslíte kde jsme se to dostali?
Jistě je mnoho takových manželství.Každý sám musí vědět co chce.

Vodník

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #14 kdy: 18. Srpna 2008, 01:18:24 »
Nic není OK - to je ale svět, ve kterém žijeme. A žena tímhle způsobem nemilé období překonávat nemůže, protože se (až na výjimky) zamiluje do toho milence a to manželství zničí, na rozdíl od muže (zase: až na výjimky). A nepsal jsem, že je hříšnému muži odpuštěno, tyhle úvahy se dají vést jen mimo náboženský život. U zbožných lidí to nepřichází v úvahu a pokud se to přece jen stane, musí si to vyřídit s Pánem Bohem každý sám za sebe. Já tu nejsem od toho, abych je soudil, nakonec mám sám taky nějaké to máslo na hlavě... :(

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #15 kdy: 18. Srpna 2008, 01:20:02 »
Vodníkovi:Vztahy mezi manžely,partnery jsou složité.Nelze posoudit všechny stejně.Každý člověk je jiný.Pro jednoho je to vychodisko přijatelné,pro jiného nikoliv.Nechci být tady za puritánku,protože ji nejsem.

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #16 kdy: 18. Srpna 2008, 01:24:31 »
Teď jste mě dostal.

Vodník

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #17 kdy: 18. Srpna 2008, 01:40:55 »
Teď jste mě dostal.
??? :) Čím?

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #18 kdy: 18. Srpna 2008, 01:43:10 »
Vodnikovi:Omlouvá se už je moc pozdě,večer můžeme pokračovat.Zina

chaje

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #19 kdy: 18. Srpna 2008, 08:53:12 »
Vodník: ono je to ještě složitější. Když si najdete milenku, tak tou milenkou je logicky žena - tj. pravděpodobně se do vás zamiluje. Takže sice vy jste v pohodě, ale ublížil jste své milence. Existují i výjimky mezi ženami, které oddělí sex a lásku, ale je jich docela málo. I když já si myslím, že ty ženy si za to tak trochu mohou samy, protože začít si s mužem, který má jinou ženu (případně i děti) už naznačuje trošku nižší morálku. Zadaný muž by měl být tabu. To ovšem neomlouvá toho muže.

Yan

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #20 kdy: 18. Srpna 2008, 09:34:38 »
Navíc (a to mam od lidí s příslušnou praxí  ;D ) každá milenka v určitém okamžiku projeví snahu upgradovat na manželku. To je prý nevyhnutelný proces. V důsledku čehož tito lidé (s praxí) tvrdí že je lepší chodit do privátů/bordelů. Neboť to nezasahuje do soukromého života a vychází to i levněji.

Zina

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #21 kdy: 18. Srpna 2008, 14:20:08 »
Yan:obě dvě varianty zakladájí na problémy.

Yan

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #22 kdy: 18. Srpna 2008, 16:09:11 »
Yan:obě dvě varianty zakladájí na problémy.
Ale jistě, ale vycházím z předpokladu že je tam nějaký důvod pro to to jedním z těchto způsobů řešit.
- Situace kdy partneři žijí v harmonickém vztahu, milují se a sexuálně se navzájem v dostatečné míře uspokojují asi nebude potřeba nějak řešit.
- Stejně tak situace kdy toto platí, ale on (nebo ona) si prostě bokovku (i třeba více najednou) nedokáže odpustit asi taky nemá cenu tady řešit..... prostě pokud je to pro někoho koníček, je to trochu něco jiného (někdo chodí zase hrát šachy).

Jde tady o situaci kdy prostě potřeba sexu u jednoho je v jiné míře než ten druhý mu je ochoten poskytnout. Samozřejmě že musí jít o dlouhodobý nesoulad (prostě znám pár manželství kde manželka chce tak jednou za měsíc, zatímco on by nejraději 3x-4x za týden)..... Co s tim?

Vodník

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #23 kdy: 19. Srpna 2008, 13:48:03 »
Když si najdete milenku, tak tou milenkou je logicky žena - tj. pravděpodobně se do vás zamiluje. Takže sice vy jste v pohodě, ale ublížil jste své milence.
Ne nutně: jednak "existují i výjimky mezi ženami, které oddělí sex a lásku, ale je jich docela málo" ;), v těch ostatních případech jste si odpověděla sama:
I když já si myslím, že ty ženy si za to tak trochu mohou samy, protože začít si s mužem, který má jinou ženu (případně i děti) už naznačuje trošku nižší morálku. Zadaný muž by měl být tabu. To ovšem neomlouvá toho muže.
S tím souhlasím (zadaná žena taky) a nechápu ženy (pokud nepatří do té první, relativně vzácné kategorie), které si něco začnou se ženatým...

eleazar

  • Host
Re: Partnerské vztahy-manželství-rodina,postoj všech náboženství .
« Odpověď #24 kdy: 20. Srpna 2008, 03:03:51 »
Trochu vratim nit zpet ke kauze sexualnich avantyr a tak.

Vsichni doufam zname ramcove pribeh o patriarchovi Judovi a jeho snase Tamare.
Chtel bych se Vas zeptat (milovniku Hospodinova Slova, sexistickych puritanu obecne a dalsich), jak na Vas tento pribeh pusobi? A jak ovlivnil Vase nazory na zminenou problematiku.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15