Autor Téma: Náboženská neznášanlivosť.  (Přečteno 25433 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

analytik

  • Host
Náboženská neznášanlivosť.
« kdy: 17. Dubna 2007, 17:04:19 »
Náboženská neznášanlivosť.
Z tohoto všetkého vychádzajú všetky nešťastia ľudstva.
Od stredovekých pogromov na židov, ale nielen na nich ale aj na kresťanov s odlišným chápaním viery ako katari a pod, tiež pogromy na moslimov,./Napríklad v Španielsku sa mali židia lepšie za Maurov ako po obsadení poloostrova  Španielmi a Portugalcami/ Po obsadení boli pogromy nielen na židov ale aj na moslimov.
Možno tam sú korene nemeckého nacizmu /ktorý podľa mňa  vyšiel z náboženskej/ neznášanlivosti.
A teraz zasa tí moslimskí fundamentalisti z AL- Kajdy, Hamasu a pod.
Teda problém je náboženstvo.
Keby boli napríklad všetcia ateisti bolo by po probléme.
« Poslední změna: 17. Dubna 2007, 17:12:48 od analytik »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #1 kdy: 17. Dubna 2007, 18:43:50 »
Náboženská neznášanlivosť.
Z tohoto všetkého vychádzajú všetky nešťastia ľudstva.

Chybná generalizace.

Co třeba taková I. světová válka? V jejím důsledku zahynuly desítky milionů lidí - a co měla společného s náboženskou nesnášenlivostí? Nic. Byla zcela nenáboženská. Šlo o klasický mocenský konflikt.

Anebo II. světová válka. Co má nacismus společného s klasickými náboženstvími - kromě toho, že je nenáviděl a příležitostně zneužíval jejich terminologii a jejich odpadlé příslušníky?

Co napoleonské války, které zpustošily polovinu Evropy? Také neměly s náboženstvím nic společného.

Poslední náboženskou válkou byla 30. letá válka a i tam hrály velmi významnou roli mocenské zájmy zcela nenáboženské povahy. Katolíci se spojovali s protestanty proti jiným katolíkům a nikomu to nepřišlo divné. Vestfálským mírem a zásadou "koho panství, toho náboženství" definitivně náboženský aspekt zmizel z evropské politiky jako významný faktor....

P.S. Bolševický a maoistický dobytek v SSSR, Číně, východní Evropě, Asii, Africe - jehož řádění má na svědomí bezkonkurenčně nejvíc obětí ze všech náboženství a ideologií - byl přísně atheistický.

analytik

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #2 kdy: 19. Dubna 2007, 07:17:39 »
Mám pravdu ani si neuvedomujete akú veľku.
Čo keby sa spojil judaizmus, kresťanstvo/všetky prúdy/ islam, budhizmus , hinduizmus do všesvetového náboženstva lásky?
Ale také niečo asi nemôžete pochopiť.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #3 kdy: 19. Dubna 2007, 09:21:22 »
Mas na mysli Baha'i ? Ale to je jen nefunkcni patlanina. Judaismus, krestanstvi, islam, hinduismus, buddhismus, sintoismus, zoroastrizmus, zen, dzinismus, to vsechno jsou naprosto neslucitelne a odlisne viry. Jako bys chtel spojit trikolku a jadernou ponorku. Proste to nejde.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #4 kdy: 19. Dubna 2007, 09:58:04 »
Jak říká Vader. Navrhnout smíchání jmenovaných náboženství do jednoho může jen ten, kdo o nich nic neví. Jsou vzájemně nekompatibilní. Pokud o jejich sloučení by vedl k obrovskému nestravitelnému mišmaši - mj. a vyvolal by celosvětové náboženské války, jaké si ani není dnes možné představit.

Bylo by to podle vzoru Čapkovy pohádky "Jak pejsek a kočička vařili dort" - samé skvělé věci, ale smíchané do hromady tak akorát dobré na pořádnou nevolnost..

boro

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #5 kdy: 1. Června 2007, 22:24:18 »
to Scoolie - tak nějak... :)

jinak pokusy smířit a zkřížit různé náboženské směry v historii už byly....a nikdy to dlouhodobě nefungovalo....jde tady také o kulturní a společenské odlišnosti....každé náboženství vzniklo v nějakém kulturně-společenském kontextu....a v jiném to prostě nefunguje..

analytik

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #6 kdy: 18. Června 2007, 12:30:11 »

Max

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #7 kdy: 19. Června 2007, 13:42:12 »
Vymydlený, usměvavý Skandinávec právě našel recept  ;D

Hana

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #8 kdy: 20. Června 2007, 15:39:47 »
Ahoj,jsem nova na tomto foru  :)
Hned mam jeden dotaz.Nedavno jsem narazila na knizku,ktera v kapitole o judaismu rika veci jako napriklad:Pro Zida je zakazano pomoct nezidovi..atd. Taky ze je treba zabijet nezidy,okradat,Zid se nesmi kamaradit s nezidem,krestany je treba nenavidet a Bibli palit...uz si presne nepamatuju vsecko,ale byly to dost nehezke veci...
Uprime tomu neverim,ale chci se zeptat.J ( sou nejake dukazy v Tore,ze tyto veci jsou pravda? (Pry,nekteri Zide to dokazuji).Co si myslite o Zidech,kteri dodrzuji tyto zasady?

Jinak k clanku toho ''budhisty''.Pripada mi,ze ten clovek nevi co mluvi a tim,co pise jen podnecuje nabozenskou nesnasenlivost,stejne jako autori,kteri pisou nesmysly o judaismu nebo jinem nabozenstvi.Ten clanek je hrozny a neda se cist  >:(.



Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #9 kdy: 20. Června 2007, 19:36:06 »
https://www.mogen.org/14_1_1.php
Více nemám co dodat, samozřejmě by šlo opět jednat o souvislosti či pramenu podvrhu každé věci, ale je to nesmyslné, škoda času.

nillbert

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #10 kdy: 20. Června 2007, 21:10:02 »
Nedavno jsem narazila na knizku,ktera v kapitole o judaismu rika veci jako napriklad:Pro Zida je zakazano pomoct nezidovi..atd. Taky ze je treba zabijet nezidy,okradat,Zid se nesmi kamaradit s nezidem,krestany je treba nenavidet a Bibli palit...

a jméno tý knížky? vydavatel??

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #11 kdy: 20. Června 2007, 21:32:43 »
Ahoj,jsem nova na tomto foru  :)
Hned mam jeden dotaz.Nedavno jsem narazila na knizku,ktera v kapitole o judaismu rika veci jako napriklad:Pro Zida je zakazano pomoct nezidovi..atd. Taky ze je treba zabijet nezidy,okradat,Zid se nesmi kamaradit s nezidem,krestany je treba nenavidet a Bibli palit...uz si presne nepamatuju vsecko,ale byly to dost nehezke veci...
Uprime tomu neverim,ale chci se zeptat.J ( sou nejake dukazy v Tore,ze tyto veci jsou pravda? (Pry,nekteri Zide to dokazuji).Co si myslite o Zidech,kteri dodrzuji tyto zasady?

Není autorem ten ruský neonacista, žijící ve Skandinávii, co se vydává za Žida a publikuje pod jménem Israel Shamir?

Hana

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #12 kdy: 21. Června 2007, 12:47:46 »
Jicchak,diky za ten link.
Tu knizku napsal napsal Arab a vychazi z dila Izraela Shahaka.Kniha se jmenuje ,,Proc se vrazdi v Izraeli?''

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #13 kdy: 22. Června 2007, 07:15:18 »
Tak v muslimském světě se lze dočíst či vidět filmy o tom že Židé používají krev křesťanů, pro podobné splody v Evropě jsou asi některé obecně známé mýty vypuštěny aby teorie nepadla v celku.

Hana

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #14 kdy: 23. Června 2007, 20:58:06 »
Muzes doporucit nejakou dobrou knizku o judaismu,kde nejsou nesmysly?  ??? Dik :)

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #15 kdy: 23. Června 2007, 21:09:26 »
Já již mnoho let v Československu nejsem tak nechci nikomu křivdit, možná mezi těmi stovkami opravdu nesmyslů pár normálních věcí je. O židovství je taková nesmírná spousta knih, kdysi jsem se pokoušel v nich něco najít, zjistil jsem že to není řešení. Z doslechu vím že něco co stojí za řeč vydalo nakladatelství PK3, je ještě pár dalších věcí ale neorientuji se. Nakladatelství Zavlekov vydalo knihu V údolí smrti, kromě popisu holocaustu člověk mnohé postřehne o zákulisí židovství. Jinak mohu doporučit své stránky byť v rekonstrtukci technické www.mogen.org je tam množství textů. Možná ale budou vědět další, možná oproti jejich návrhům bych měl námitky ale do toho již nechci zasahovat. Problém je že svým přeložením již kniha ztrácí svůj obsah, i inteligentní a vzdělaní autoři nemohou najíst původní informace a proniknout do nich a tak uzavírají hypotézy na půli cesty nebo na základě nesmyslných pramenů a nelze se v tom vyznat. Znovu podotýkám o několika úspěšných věcech jsem slyšel.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #16 kdy: 23. Června 2007, 21:16:02 »
V češtině?

Jako úplný úvod do problematiky třeba Diveckého Příběhy Tóry.... Pro pochopení určitého vnitřního napětí v židovském národě třeba Much, Pfeifer - Svár bratří v domě izraelském. Pro seznámení se s rozdíly mezi židovstvím a křesťanstvím Čítanku židovsko-křesťanského dialogu.

Našlo by se i další. Nicméně kdyby byl zájem o dějiny Izraele, tak těch knih je více...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #17 kdy: 23. Června 2007, 21:18:25 »
Z doslechu vím že něco co stojí za řeč vydalo nakladatelství PK3, je ještě pár dalších věcí ale neorientuji se.
Ano, ano. Právě ty Diveckého knížky jsou z P3K... a jsou tam i další dobré věci - https://www.p3k.cz/

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #18 kdy: 23. Června 2007, 23:12:43 »
Měl jsem jej na mysli ale nechtěl jsem vyloučit další. Prostě jsem daleko a neznám.

Hana

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #19 kdy: 25. Června 2007, 16:18:05 »
Ja v Cechach taky nebydlim,ale prez prazdniny se tam stavim-shanim neco v cestine.Dik moc za nazvy knizek,urcite se po tom podivam.Daji se ty knizky sehnat treba v Palaci Luxor..treba?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #20 kdy: 25. Června 2007, 16:49:06 »
Tak to netuším. Já knihy nakupuji většinou přes internet - poskytnutá sleva za online nákup stačí na pokrytí poštovného. Na návštěvy knihkupectví nemám ke své lítosti čas.

Yan

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #21 kdy: 25. Června 2007, 20:32:58 »
Pres internet? Knížky? Barbare!
Koupit knizku bez toho ze bych ji prolistoval, to si nedovedu predstavit. Tedy pokud to neni neco co treba konkretne shanim a znám.

leho

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #22 kdy: 12. Července 2007, 07:02:59 »
Mas na mysli Baha'i ? Ale to je jen nefunkcni patlanina. Judaismus, krestanstvi, islam, hinduismus, buddhismus, sintoismus, zoroastrizmus, zen, dzinismus, to vsechno jsou naprosto neslucitelne a odlisne viry. Jako bys chtel spojit trikolku a jadernou ponorku. Proste to nejde.
Ja neznam zadne nabozenstvi poradne, ale o Islamu vim zcela bezpecne, ze se neslucuje s zadnym nabozenstvim. V nekterych surach Koranu se docteme o toleranci k lidem "knihy", ale v jinych surach Mohammed kaze vsechny daury pobit a pokorit. Islam je nasilne nabozenstvi nenavisti. Uz jenom sura 3.34 povoluje muslimum bit zeny v pripade, pokud jsou neposlusne. Tak jakepak nabozenstvi miru!

Karels

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #23 kdy: 20. Července 2007, 05:28:25 »
Muzes doporucit nejakou dobrou knizku o judaismu,kde nejsou nesmysly?

to Hana - Tanach (my křesťané tyto texty nazýváme Starý zákon) a Talmud...

error

  • Host
Re: Náboženská neznášanlivosť.
« Odpověď #24 kdy: 23. Října 2007, 21:37:55 »
to Karels : Hana vravi ze nie nezmysly, ked us citat Bibliu tak preco nie radsej originaly (zo Sumeru) ? od Zachariu Sitchina sa da zohnat mnozstvo knih aj u nas.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15