Autor Téma: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí  (Přečteno 10233 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.


Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí
« Odpověď #1 kdy: 18. Června 2008, 19:49:52 »
Maxim  ;)
Diky za prispevek, kdyby jen slo vyssi rozliseni fotek?
btw: Myslim ze v Maximu jiz byl jeden podobny clanek, ale o Magen David Adom, konkretne o lidech, kteri sbiraji pozustatky obeti teroristickych utoku...

PMLM

  • Host
Re: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí
« Odpověď #2 kdy: 23. Června 2008, 10:18:27 »
Díky za info.

Příjemná změna, když z masmédií neslyším či nečtu pouze kritiky a odsuzování IDF/IAF.
Když objevím něco o CAHALu (atp.) rád se k "výstřižkové službě" připojím.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí
« Odpověď #3 kdy: 23. Června 2008, 10:26:46 »
Když objevím něco o CAHALu (atp.) rád se k "výstřižkové službě" připojím.

To by bylo super !

PMLM

  • Host
Re: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí
« Odpověď #4 kdy: 24. Června 2008, 08:43:20 »
Pro příznivce vojenské techniky (a izraelské obzvláště) upozorňuji na klenot Vojenského technického muzea v Lešanech, tank Merkava. Je mi jasné, že víte, že jsme jedni z mála, kdo se může pochlubit tímto kouskem, atd. Jenže…Merkava není, alespoň zatím, exponátem lešanského muzea. Tedy exponátem v pravém smyslu, tzn. vystaveným pro návštěvníky. Dokonce prý se vůbec v prostorách muzea v Lešanech nenachází (neověřená informace). “Oficiálním“ zdůvodněním, proč není Merkava vystavena, je absence vhodné expozice. Dle mého by se místo určitě našlo. Zda je toto pravý důvod, nevím. Vyvezení Merkavy do ČR předcházela komunikace mezi příslušnými institucemi Izraele a USA (licence, reexport US komponentů), ale uvažovat o nutnosti utajení by byla pouze spekulace. V izraelském muzeu v Latrunu jsou Merkavy jako exponáty návštěvníkům přístupné. Tak nevím. Pokoušel jsem kontaktovat VHÚ (písemně ,e-mail) a něco se o možnosti vystavení Merkavy, či její prohlídky dozvědět. Zatím bez výsledku. Každopádně pokud chcete zažít Merkavu „naživo“, pravděpodobně i letos budou jedinou možností Dny NATO v Ostravě (17. – 20.09.) a Tankový den v Lešanech (30.08.). Připravte se na spoustu lidí a „boj“ o každou fotku…Takže pozor na mylné informace ve sdělovacích prostředcích, ale i tak návštěvu Lešan příznivcům izraelských kočárů pouště doporučuji, už jenom pro krásný britský Centurion, který je taktéž plně pojízdný a tento typ tvořil dříve páteř tankových jednotek IDF.

Offline Tomsik

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí
« Odpověď #5 kdy: 24. Června 2008, 21:28:04 »
Na tankovy den v Lesanech si urcite udelejte cas, bude to stat za to  ;)

PMLM

  • Host
Re: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí
« Odpověď #6 kdy: 29. Srpna 2008, 10:01:09 »
K dnešnímu příspěvku, kterým Eretz informuje o dalším utužením spolupráce Sýrie a Ruska si dovoluji upozornit na krátký, ale (dle mého) zajímavý rozhovor s ruským vojenským expertem A. Chramčichinem o gruzínském konfliktu, který publikovaly včera (29.08.) Hospodářské noviny. Velmi často se v analýzách a hodnocení Rusko-Gruzínského konfliktu skloňuje Izrael, Olmertova vláda, atp. Proč jsou izraelské zbrojní dodávky a činnost izraelských poradců vytrvale medializovány? Obrněná technika, ruční palné zbraně, nic z toho nebylo izraelské provenience nebo z Izraele (ale z východní Evropy, Slovinska, Číny). A. Chramčichin otevřeně připouští, že s „železem“ 58. armáda (veteráni z Čečny) neměla problémy. Důvodem ruské nevole byla částečná technologická převaha nepřítele, způsobená izraelskými dodávkami. Oblast radiokomunikace, průzkumu, respektive zaostávání ruské strany mohlo být klíčové, případně znamenat vyšší ztráty ve vlastních řadách. Proto vyvinuli Rusové intenzivní úsilí aby minimalizovali nebezpečí již před otevřenou konfrontací vojensky (např. sestřelení gruzínského bezpilotního průzkumného letadla, made in Israel) a politicky (Olmertova vláda zastavila další zbrojní dodávky).
Jako občan malinké země jsem nejdříve se zadostiučiněním četl poslední větu „Na gruzínskou armádu to stačilo, ale při konfliktu s armádou úrovně řekněme Izraele bychom měli velké problémy“. Posléze ale převládlo spíše mrazení, uvědomění si permanentního ohrožení Izraele a jeho obyvatel, představa, že to nejsou Gruzínci, ale Izraelci, ne Rusové, ale Syřané. Že jako Olmert obrátil „včas“ Obama, atd..
Nemám dostatek informací, takže se nechci „pouštět do politiky“, třeba v rámci handlu něco za něco nejde vůbec o tzv. ruskou odplatu za Kosovo a slabost Západu, ale o souhlas Ruska s úderem proti íranským jaderným zařízením, o využití gruzínských letišť, nedodání systémů S-300 Sýrii či Íránu, atp.




Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Článek o IDF v časopise Maxim Sběratelé kostí
« Odpověď #7 kdy: 29. Srpna 2008, 10:57:15 »
 ;)

Ano, všiml jsem si též a také mne to udeřilo do očí... a chtělo se mi v tom spatřovat skrytou výhrůžku, ale pak jsem to pustil z pařátů ... Pro přesnost uvádím odkaz na článek

https://hn.ihned.cz/c3-26809780-500000_d-boje-v-gruzii-ukazaly-slabiny-ruske-armady

Před týdnem jsem ještě byl schopen vyvozovat z ruské politiky nějaké závěry, ale postupně zjišťuji, že věc je vážnější a stále globálnější, a dnes už si netroufnu činit nějaké lineární závěry...

Off topic uvádím příklad soudobého pouličního folklóru:
Jistý Gruzínec pravil na Václaváku po projevu pana profesora: Češi nás zradili...
Jistý Pražan mu odpověděl: Ne tak pane. Musíte pečlivě rozeznávat mezi Čechy a jejich reprezentanty. Zatímco podle pana profesora může za agresi v srpnu 1968 expanzivní komunismus a Sověti, nikoliv Rusové, pak negativní stanovisko ke Gruzii zaujímá prezident, nikoliv Čech…
Bystrý Gruzínec pochopil jemné nuance české politiky...

Mávám Vám pane.

gv :)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15