Anketa

Kto by sa mal stať ameickým prezidentom?

John McCain
10 (83.3%)
Barack Obama
2 (16.7%)

Celkem hlasovalo: 11

Hlasování ukončeno: 12. Června 2008, 23:24:59

Autor Téma: Prezidentské voľby v USA  (Přečteno 18381 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ari180

  • Host
Prezidentské voľby v USA
« kdy: 5. Června 2008, 23:24:59 »
 ;)

Vodník

  • Host
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #1 kdy: 5. Června 2008, 23:28:17 »
 ;D ;D ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #2 kdy: 6. Června 2008, 00:13:59 »
Hmmm... to je tedy výběr  ;) Nejsem si jist, který je horší.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #3 kdy: 6. Června 2008, 11:04:22 »
Z dnešního článku na Eretz "Barack Obama v reakci na arabský hněv zmírňuje podporu Izraele" mám opravdu rozpačité pocity. To si demokraté zvolili opravdu silného kandidáta, když neustojí svůj názor ani 24 hodin.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #4 kdy: 6. Června 2008, 11:45:41 »
 :(

Nevěřím Obamovi.
Z U.S.A. před časem došla zpráva z jedné rodiny, kde nemají rádi Obamu, že hlava rodiny na otázku své dcery, kdo jsou lidé, kterých se nejvíc obává, řekla:
"Usama,
Obama
and yo´mama..."
 ;D

šabat šalom

leho

  • Host
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #5 kdy: 6. Června 2008, 18:25:18 »
Já si nemyslím, že kdyby se Obama Hussein stal prezidentem, že by to znamenalo kdovíjakou katastrofu. Obama Hussein je typickým příkladem člověka "kam vítr tam plášť" a pokud zasedne v Oválné pracovně, tak se rychle přízpůsobí a tatam budou jeho předvolební sliby. Bude určitě tendence chaosu v jeho administrativě a bude pouze záležet na kvalifikaci jeho poradců, jak velký ten chaos bude. V nejhorším případě bude jakékoliv zákonodárství a důležitá vládní rozhodnutí odsunuta na dalšího prezidenta, což bude po 4 letech bezvládí,  zmatků a skandálů téměř bezpochyby republikán, který do jisté míry dá zase vše do pořádku. Jelikož to "dávání věcí do pořádku" bude extrémně nepopulární podobně jako za současné administrativy, proces se bude opakovat: Bude zvolen další Obama Hussein a nastane období zmatků...atd...Pokud by ale došlo k nějakému dalšímu velkému teroristickému útoku, pak zachraň se kdo můžeš...

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #6 kdy: 6. Června 2008, 20:06:46 »
Já si naopak myslím, že USA si nemohou dovolit slabého, nebo tzv. "kam vítr, tam plášť" presidenta bez jasných a konzistentních názorů, za kterými si také dokáže stát. A pro svět i pro nás by to také nebyla dobrá zpráva. Stačí se podívat, jak vycouval ze svých názorů po protestech v podstatě pro USA nedůležitých zástupců Palestinské samosprávy. Co potom bude dělat, postaví li se proti jeho názorům a představám o zahraniční politice i Evropa resp. jiné vlivné státy.
Ostatně já stále věřím, že McCain vyhraje a mé obavy z Obamy budou zbytečné.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

leho

  • Host
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #7 kdy: 6. Června 2008, 21:05:55 »
Já si naopak myslím, že USA si nemohou dovolit slabého, nebo tzv. "kam vítr, tam plášť" presidenta bez jasných a konzistentních názorů, za kterými si také dokáže stát. A pro svět i pro nás by to také nebyla dobrá zpráva. Stačí se podívat, jak vycouval ze svých názorů po protestech v podstatě pro USA nedůležitých zástupců Palestinské samosprávy. Co potom bude dělat, postaví li se proti jeho názorům a představám o zahraniční politice i Evropa resp. jiné vlivné státy.
Ostatně já stále věřím, že McCain vyhraje a mé obavy z Obamy budou zbytečné.
Že si nemůžeme dovolit mít prezidenty typu Obamy Husseina je jasné. Z hlediska zájmů občanů USA by jeho prezidetnství byla špatná zpráva, ale nikoliv katastrofa, ale pro zbytek světa si nejsem zas tak jistý. Podle mne ale ani Barak Hussein by nebyl horší než takový Jimmy Carter...

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #8 kdy: 8. Června 2008, 21:16:08 »
Jestli nevyhraje republikan, bude zle...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #9 kdy: 8. Června 2008, 22:25:32 »
Při vší povinné neúctě ke všemu, co vzejde z Demokratické strany, proč si myslíte, že McCain bude lepší prezident než Barak Hussein?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #10 kdy: 11. Června 2008, 08:43:13 »
 :)

Zcela jednoduše proto, že zajistí kontinuitu s politikou svého předchůdce G.W.Bushe. U Obamy to tak jisté není.

Předpokládám, že (i když to má v rukou spíše Bernanke z Federal Reserve) nový republikánský prezident bude nadále podporovat trend snižování kursu dolaru, což je nejúčinnější nástroj k tomu, aby si připitomělí naftoví producenti, zvedající ceny ropy, uvědomili, že budou dostávat za svoji ropu (či plyn) pořád stejnou (ne-li menší) reálnou kupní hodnotu. ;D
Primitivní příklad: bude-li stát barel třeba 200$ při kursu 10 Kč, bude to stejné jako při dřívější ceně 100$ při kursu 20 Kč.
To bude naftové producenty ještě více motivovat k zvyšování těžby, takže tím dříve si vyčerpají své zásoby. A pak budou sedět jen na písku. A budou tam, kde byli ve středověku. My do té doby stihneme vyvinout alternativní zdroje energie. Mám dojem, že tohle už řada arabských zemí (nechtějících zůstat sedět na písku) vytušila a snaží se o jádro. Egypt, Írán. Já jim docela věřím, že chtějí jádro jako zdroj energie, ale jejich politika není zárukou, že nebudou vyrábět jaderné hlavice.
Čím dříve ale přijdou o ropu jako jediný výrazný exportní artikl, za který by byli schopni nakoupit jadernou technologii, tím lépe pro svět. A pak se z islámu (bez jeho petrodolárků) stane pouhý místní folklor, na který budou upozorňovat turistické baedekry. Zvítězí naše mozky nad jejich mozky. Oni jsou malé hlavy.

No, a naplnění této mé vize má za úkol příští republikánský prezident. Ten má za úkol také trochu více sblížit U.S.A. s Ruskem, resp., ponechat mu volnou ruku ve střední Asii - vždyť kdysi Vladimír Wolfovič (Žirik) prohlašoval. že doménou Ruska je střední Asie, a že Rusové si jednou budou na dovolených koupat nohy v Arabském moři.;D

gv

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #11 kdy: 11. Června 2008, 09:32:26 »
:)

Zcela jednoduše proto, že zajistí kontinuitu s politikou svého předchůdce G.W.Bushe. U Obamy to tak jisté není.

A je tato kontinuita dobrá pro Izrael?

Předpokládám, že (i když to má v rukou spíše Bernanke z Federal Reserve) nový republikánský prezident bude nadále podporovat trend snižování kursu dolaru, což je nejúčinnější nástroj k tomu, aby si připitomělí naftoví producenti, zvedající ceny ropy, uvědomili, že budou dostávat za svoji ropu (či plyn) pořád stejnou (ne-li menší) reálnou kupní hodnotu. ;D
Primitivní příklad: bude-li stát barel třeba 200$ při kursu 10 Kč, bude to stejné jako při dřívější ceně 100$ při kursu 20 Kč.
To bude naftové producenty ještě více motivovat k zvyšování těžby, takže tím dříve si vyčerpají své zásoby. A pak budou sedět jen na písku. A budou tam, kde byli ve středověku. My do té doby stihneme vyvinout alternativní zdroje energie. Mám dojem, že tohle už řada arabských zemí (nechtějících zůstat sedět na písku) vytušila a snaží se o jádro. Egypt, Írán. Já jim docela věřím, že chtějí jádro jako zdroj energie, ale jejich politika není zárukou, že nebudou vyrábět jaderné hlavice.
Čím dříve ale přijdou o ropu jako jediný výrazný exportní artikl, za který by byli schopni nakoupit jadernou technologii, tím lépe pro svět. A pak se z islámu (bez jeho petrodolárků) stane pouhý místní folklor, na který budou upozorňovat turistické baedekry. Zvítězí naše mozky nad jejich mozky. Oni jsou malé hlavy.
Naopak. Klesající kurs dolaru povede k tomu, že se s ropou začne obchodovat v eurech a jenech, což oslabí pozici USA. Írán už prodává jen za eura a jeny, Saúdové už o tom uvažují a drží se zpátky jen kvůli obavám ze zhoršení vztahů s USA.

No, a naplnění této mé vize má za úkol příští republikánský prezident. Ten má za úkol také trochu více sblížit U.S.A. s Ruskem, resp., ponechat mu volnou ruku ve střední Asii - vždyť kdysi Vladimír Wolfovič (Žirik) prohlašoval. že doménou Ruska je střední Asie, a že Rusové si jednou budou na dovolených koupat nohy v Arabském moři.;D
Wolfik řekl v "Indickém ocenánu"  ;) Jinak ponechání volné ruky Rusku kdekoliv je krajně nezodpovědné a nebezpečné. Spojenectví v konkrétních případech ano, volná ruka rozhodně ne.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #12 kdy: 11. Června 2008, 10:14:04 »
Já si nemyslím, že pod pojmem kontinuita je možné chápat absolutní shodnost. Jisté společné prvky politika Bushe a případně McCaina asi mít bude, ale McCain by byl sám proti sobě, pokud by Bushe jen slepě kopíroval. Ostatně každý z těch presidentů si chce vytvořit vlastní obraz a zapsat se do historie něčím vlastním.
Já asi jen trochu více subjektivně věřím, že McCain bude lepším partnerem pro Israel než Obama. Snad i proto, že věřím, že nebude tak snadno měnit jednou přijaté nebo presentované názory, jak předvedl v posledních dnech Obama.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #13 kdy: 11. Června 2008, 11:21:26 »
 ;)
Kontinuita znamená pro mne "návaznost". I.e. - pokud bude pokračovat McCain v tom, co GWB prohlásil v Knesetu, bude to dobré pro Izrael.
Co myslíte, že se stane, bude-li $$$ valutou No.3 a dojde k masivnímu poklesu kursu? Dojde k posílení amerického exportu, což povede jedině k posílení vnitřní americké ekonomiky, resp. k obrovské konjunktuře. Následně na základě této konjunktury dojde za čas k posilování  $$$, takže ten se zase ocitne tam, odkud ho vytlačili. Dveřma ho vyhodíte a oknem se vám vrátí...
Co myslíte, že udělá Čína se svými $$$ rezervami a americkými pokladničními poukázkami? Bude si je moci nabouchat do trenclí a Americe odpadne její "nightmare", neboť se sníží její reálný objem závazků vůči Číně, které klesne zároveň koupěschopnost.

Vždycky jsem se, jako "alte seewolf", domníval, že Arabské moře je součást Indického oceánu.... ;D
Amíci jsou realisti: vědí, že Rusům v tom stejně nezabrání.... Je to blbé, a to jak správně říkáte "krajně", ale je to tak. :'(

gv ::)


« Poslední změna: 11. Června 2008, 11:30:13 od gvodrazka »

Vodník

  • Host
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #14 kdy: 12. Června 2008, 00:10:51 »
O Jelcinovi se říkalo, že to byl nejlepší ruský president, jakého kdy Amerika měla. O McCainovi si myslím, že to bude nejlepší americký president, jakého kdy Israel měl. ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #15 kdy: 12. Června 2008, 07:11:33 »
No a o to přeci jde, ne ? :)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #16 kdy: 12. Června 2008, 21:04:55 »
;)
Kontinuita znamená pro mne "návaznost". I.e. - pokud bude pokračovat McCain v tom, co GWB prohlásil v Knesetu, bude to dobré pro Izrael.
Co myslíte, že se stane, bude-li $$$ valutou No.3 a dojde k masivnímu poklesu kursu? Dojde k posílení amerického exportu, což povede jedině k posílení vnitřní americké ekonomiky, resp. k obrovské konjunktuře. Následně na základě této konjunktury dojde za čas k posilování  $$$, takže ten se zase ocitne tam, odkud ho vytlačili. Dveřma ho vyhodíte a oknem se vám vrátí...
Co myslíte, že udělá Čína se svými $$$ rezervami a americkými pokladničními poukázkami? Bude si je moci nabouchat do trenclí a Americe odpadne její "nightmare", neboť se sníží její reálný objem závazků vůči Číně, které klesne zároveň koupěschopnost.

Vždycky jsem se, jako "alte seewolf", domníval, že Arabské moře je součást Indického oceánu.... ;D
Amíci jsou realisti: vědí, že Rusům v tom stejně nezabrání.... Je to blbé, a to jak správně říkáte "krajně", ale je to tak. :'(

Berme to opačně - co tak úžasného Bush během 8 let - kromě řečnění - pro Izrael udělal, aby si zasloužil být stavěn na piedestal? Ambasáda je pořád v TA, podporuje vznik palestinského státu, vyzbrojuje a cvičí Fatáh...

Optimismus je krásná věc, nicméně ani s tou ekonomikou bych to tak jednoduše neviděl. Čína se postupně dolarů zbaví - prostě jimi bude platit, ale platit si nechá už v jenech nebo eurech. Pokladniční poukázky si holt podrží až do splatnosti.

Arabské moře samozřejmě je součástí Indického oceánu, v tom se "Alter Kommodore" samozřejmě nemýlí, nicméně citujeme-li klasika, pak prosím přesně - a Vladimir Zeev Girinoffsky prostě řekl "bota ruského vojáka v Indickém oceánu"  ;)

Nezabrání, ale mohou bránit - a zpomalovat a kazit :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #17 kdy: 12. Června 2008, 21:19:53 »
O Jelcinovi se říkalo, že to byl nejlepší ruský president, jakého kdy Amerika měla. O McCainovi si myslím, že to bude nejlepší americký president, jakého kdy Israel měl. ;)

V prezidentské kampani se toho napovídá... Bush v OBOU svých kampaních sliboval přesun ambasády z TA do Jeruzaléma a kde je dosud? No v TA. Navíc McCain je na můj vkus příliš liberální a velký rozdíl mezi ním a Obamou nevidím. Můj kůň byl Mike Huckabee. Ještě lepší byl  Mitt Romney, ale měl charakterovou vadu - je to mormon.

Vodník

  • Host
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #18 kdy: 12. Června 2008, 21:55:19 »
McCain je na můj vkus příliš liberální a velký rozdíl mezi ním a Obamou nevidím. Můj kůň byl Mike Huckabee. Ještě lepší byl  Mitt Romney, ale měl charakterovou vadu - je to mormon.
;D ;D Víte, já se tomu jen směju. Těm "rozdílům" a tak... ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #19 kdy: 12. Června 2008, 23:00:11 »
McCain je na můj vkus příliš liberální a velký rozdíl mezi ním a Obamou nevidím. Můj kůň byl Mike Huckabee. Ještě lepší byl  Mitt Romney, ale měl charakterovou vadu - je to mormon.
;D ;D Víte, já se tomu jen směju. Těm "rozdílům" a tak... ;)

Smát se je fajn, ale nebylo by lepší k tomu prostě něco napsat? ;)

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #20 kdy: 12. Června 2008, 23:32:56 »
Zdravím, není člověka aby se zavděčil všem.Tak ani pr. USA se nezavděčí,i on jen vykonává jistou vůli a vděk za zvolení.
                          To je přeci jasný????
                                                                        Stanek (Fanuel)

Vodník

  • Host
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #21 kdy: 13. Června 2008, 00:32:29 »
Smát se je fajn, ale nebylo by lepší k tomu prostě něco napsat? ;)
Odpověděl Vám, možná bezděky, Fanuel: on ten president vykonává jistou vůli a vděk za zvolení. Je to jedno, který on to je...

Max

  • Host
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #22 kdy: 13. Června 2008, 01:03:35 »
Takže ale záleží na tom, kdo ho volí, ne? Je-li zvolen konzervativními křesťany z Biblického pásu, tak asi musí projevovat vděčnost jinak, než když se opírá o liberály z East Coast...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #23 kdy: 13. Června 2008, 08:34:55 »
 ;)
to Mr. Scoolie:

Uznávám, že máte pravdu. Jen upřesňuji, že GWB nijak neglorifikuji (není opravdu důvod - za jeho administrativy se dost pomáhalo Filištínům), ale líbilo se mi to jeho téměř "farewell" exposé v Knesetu. Nu a když McCain to s Liebermannovou pomocí vyhraje, bude to lépe než když vyhraje Obama (ten prostě nemůže vyhrát - Kaddáfí ho dokonce varuje, aby si dal majzla před pokusy o jeho fyzickou likvidaci).

ad ekonomika: v té nikdo neví (akorát Allan Greenspan a George Sőros ano). Nicméně se domnívám, že Čína chca nechca musí podporovat (aspoň zatím) dolar. Malý exkurs: o tom, že to tak s cenami ropy hrozné nebude, svědčí i případ nedávného vystoupení Indonésie z OPEC (psaly o tom 28.5.08 Fin.Times), které se nelíbily vysoké kartelové ceny diktované OPEC, za které svojí ropu nemohla realizovat, když si chtěla zároveň vyspravit svůj chronicky deficitní státní budget.Teď prodává svoji ropu laciněji než OPEC.
Tvrdím proto: $$$ neprodávat, sedět na nich ;D

Přátelé - šabat šalom :)
gv

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Prezidentské voľby v USA
« Odpověď #24 kdy: 13. Června 2008, 10:32:35 »
Tvrdím proto: $$$ neprodávat, sedět na nich ;D

gv

Souhlasím, již jsem to zde před časem tvrdil a nabízel Scoooliemu i sázku :), že se dolar oklepe a nebude to s ním tak zlé.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15