Anketa

Můj vztah k sionismu:

jsem židovský sionista
11 (33.3%)
jsem křesťanský sionista
8 (24.2%)
nejsme sionista, ale sionistům fandím
8 (24.2%)
nejsem sionista, ale sionismus mi nijak nevadí
2 (6.1%)
jsem antisionista
1 (3%)
mám jiný postoj k sionismu
3 (9.1%)

Celkem hlasovalo: 22

Autor Téma: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?  (Přečteno 74829 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #25 kdy: 2. Června 2008, 00:59:56 »
Je to jako trvat na tom, že místo "web o českém pivu" budeme říkat "web o Plzeňském Prazdroji" - přestože významná část čtenářů by měla zájem o české pivo, ale nebyla fanoušky Prazdroje...
Ještě jsem si všiml tohohle. Myslím, že to není přesné přirovnání. Je to jako kdybychom se u nějakého webu o českém pivu škorpili, zde je to web pivařů a nebo naopak abstinentů. Ti i oni mají o pivo zájem. Většina by tam to pivo vychvalovala, alkoholici, pařiči, pravidelní konsumenti, labužníci i příležitostní a občasní konsumenti, ale Vy byste tvrdil, že to není žádný pivařský web, "no podívejte se, taky tu je pár abstinentů"...

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #26 kdy: 2. Června 2008, 07:43:11 »
Tak jako Zvědavec je server zpravodajský a zároveň antisionistický. Nevím, co myslíte tou kamufláží.
Zvědavec není žádný antisionistický nebo zpravodajský server. Především je to server lživý a jelikož charakter jeho lží je antisemitský popírající holocaust či právo židovského státu na existenci a dávající prostor v článcích a diskuzích neonacistům, tak je to server rovněž neonacistický. Kromě těchto názorů rovněž Vladimír Stwora publikuje, poskytuje prostor v diskuzi a ztotožňuje se s komunistickou propagandou, je možno také říci, že je to server komunistický. Dále také propaguje islámské teroristy jako partyzány, tak by bylo možno i nazvat serverem podporujícím terorismus. Toto všechno je Zvědavec, jenom ne server zpravodajský...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #27 kdy: 2. Června 2008, 09:55:32 »
 ;)
Vodníkovi: „Naprosto neomluvně“ znamená, že při vyslovování svého názoru se nebudu nijak rozpačitě kroutit, pokašlávat, pošilhávat a nezřetelně mumlat, jako někdo, kdo se za svoje postoje stydí, či z taktických důvodů o nich raději nemluví. Vůbec zde nemluvím o situaci, že bych se měl někomu za něco omlouvat, spíše jsem chtěl tímto obratem vyjádřit svoje duševní rozpoložení, v jakém svůj názor vyslovuji. Zmínky o sionističnosti tohoto websitu ve mně vyvolaly nevrlé asociace a reminiscence na dobu bolševika, který nás pro naše modrobílé názory a víru kvalifikovaně napadal. Ani tehdy, natož nyní, jsem se nikomu za svoje postoje a víru neomlouval. Neomlouval bych se, ani kdyby ve mně vznikl pocit, že to snad nějaký jinověrec požaduje. Pro úplnost doplňuji, že abych se nemusel před bolševikem krčit, byla pro mne intelektuální volbou eskapáda. Nizozemský občan to jistě pochopí. Už od chvíle kdy jste se, Vodníku, objevil na tomto webu, mne dost interesuje, jaká nutkání vás pohání nejen ke sledování, ale i k aktivním projevům na poměrně výrazně nepravoslavném a nekřesťanském webu. Všímám si toho co říkáte, ale hlavně toho, co neříkáte. Třeba to, co neříkáte tady, říkáte někde jinde a dovedu si představit, co to asi je…

Popírání plynových komor/holokaustu se nerovná nacismu! Jeden z prvních popíračů, Paul Rassinier, byl komunista, antifašista a buchenwaldský vězeň. A ani antisemitismus neznamená nacismus. Byli snad Neruda nebo Wagner nacisté?

„Útěcha“, že otec popírání šoa nebyl kovaný nacista, opravdu „potěší“, stejně jako to, že ti kdo nás perzekuovali, nejsou úplně všichni nacisté. Mně je celkem jedno, z jakých odstínů sestává paleta antisemitismu – pro mne je důležité, že celkově jde o antisemitismus.

(Jakýsi mladý bažant povídá starému: „Podívej se, jaké smutné oči má ten myslivec s brokovnicí – určitě je to dobrý člověk.“ Starý povídá: „Nedívej se mu na oči, dívej se mu na ruce…“ )

Ad Neruda a Wagner – zrovna včera jsem v TV zaslechl geniální výrok pana Smoljaka v tom smyslu, že: „hudba i literatura je nepolitická a nevraždí, nýbrž je zneužívána pro politické cíle …“ Myslím, že všichni známe osobní postoje Nerudy i Wagnera a zbývá doplnit, že kdyby pro to nazrála vhodná doba, oba by napochodovali do Národního souručenství, Vlajky nebo NSDAP. Zbylo po nich nevinné umění… Ernest Renan také nebyl nacista a jak krásně psal o ježíškovi, jéje…akorát byl tak trošku antisemita ...

Leč nebudu odbíhat od červené niti tématu: není třeba, aby net engineeři a účastníci na tomto webu sváděli rétorická klání o definici podstaty tohoto webu. Podstatné je, co se na tomto webu objevovalo, objevuje a objevovat bude – historie si to pak pojmenuje sama.   

Izrael je imanentním pojmem sionismu. Proto všechno antiizraelské je nutně antisionistické, ať už úmyslně či mimoděk.

Myslím, že mi již svítá ohledně všech těch předvedených „logických posunů“.


 ;)

gv

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #28 kdy: 2. Června 2008, 13:19:08 »
;)
Vodníkovi: „Naprosto neomluvně“ znamená, že při vyslovování svého názoru se nebudu nijak rozpačitě kroutit, pokašlávat, pošilhávat a nezřetelně mumlat, jako někdo, kdo se za svoje postoje stydí, či z taktických důvodů o nich raději nemluví. Vůbec zde nemluvím o situaci, že bych se měl někomu za něco omlouvat, spíše jsem chtěl tímto obratem vyjádřit svoje duševní rozpoložení, v jakém svůj názor vyslovuji. Zmínky o sionističnosti tohoto websitu ve mně vyvolaly nevrlé asociace a reminiscence na dobu bolševika, který nás pro naše modrobílé názory a víru kvalifikovaně napadal. Ani tehdy, natož nyní, jsem se nikomu za svoje postoje a víru neomlouval. Neomlouval bych se, ani kdyby ve mně vznikl pocit, že to snad nějaký jinověrec požaduje. Pro úplnost doplňuji, že abych se nemusel před bolševikem krčit, byla pro mne intelektuální volbou eskapáda. Nizozemský občan to jistě pochopí.
Až potud s Vámi vcelku souhlasím (až na ty nevrlé asociace, nebudu kvůli bolševikovi měnit pojmy). Já se za svoje názory taky nestydím a neomlouvám. Omluvil bych se pouze v případě, kdyby nějaké nešikovné vyjádření mého názoru někoho urazilo (pokud by k tomu byl skutečně důvod).

Už od chvíle kdy jste se, Vodníku, objevil na tomto webu, mne dost interesuje, jaká nutkání vás pohání nejen ke sledování, ale i k aktivním projevům na poměrně výrazně nepravoslavném a nekřesťanském webu.
Čtu tento web nepravidelně (jako ostatně většinu webů) už delší čas, ale objevil jsem se tu aktivně, až když mě tu začali jistí lháři pomlouvat a křivě obviňovat. Byl jsem překvapen slušností a nestranností správců tohoto webu a tak jsem se do diskusí vrátil. Nechci se tu hádat nýbrž diskutovat a proto se vyhýbám debatě o Israeli samém, o problémech kolem Palestinců apod., to zde opravdu nemá smysl, pouze kdybych se chtěl hádat. Ostatní témata (svoboda slova, schvalování mučení atd.) zde mohu zatím diskutovat po libosti; to, že se neshodneme, je podmínkou debaty. Kdybychom ve všem souhlasili, přikyvovali si a poplácávali si po ramenou, tak žádná debata nevznikne.

Všímám si toho co říkáte, ale hlavně toho, co neříkáte. Třeba to, co neříkáte tady, říkáte někde jinde a dovedu si představit, co to asi je…
Odpusťte, ale tohle je zcela nepřijatelný postoj! >:( Já se netajím s tím, že můj postoj je antiisraelský, tj. antisionistický, totéž říkám kdekoli jinde; s tím, že tam, kde se mi dostane hrubého pytle, přišívám bez uzardění hrubé záplaty. Rozhodně odmítám nařčení z antisemitismu, "židožroutství" apod., kterými mě častují moji odpůrci z nedostatku argumentů. To, jak jste to napsal, naznačuje, že už jste mi přidělil nálepku a zařadil mne, že Vy "už víte"...V lepším případě je to předsudek a nemístná předpojatost.

„Útěcha“, že otec popírání šoa nebyl kovaný nacista, opravdu „potěší“, stejně jako to, že ti kdo nás perzekuovali, nejsou úplně všichni nacisté. Mně je celkem jedno, z jakých odstínů sestává paleta antisemitismu – pro mne je důležité, že celkově jde o antisemitismus.
Nadávka "nacista" se s oblibou přišívá každému, kdo se vyjadřuje nějakým způsobem protižidovsky, ba i protiisraelsky. Já jsem jen chtěl poukázat na to, že to není totéž, že dokonce ani popírání se nerovná nacismu.

Ad Neruda a Wagner – zrovna včera jsem v TV zaslechl geniální výrok pana Smoljaka v tom smyslu, že: „hudba i literatura je nepolitická a nevraždí, nýbrž je zneužívána pro politické cíle …“ Myslím, že všichni známe osobní postoje Nerudy i Wagnera a zbývá doplnit, že kdyby pro to nazrála vhodná doba, oba by napochodovali do Národního souručenství, Vlajky nebo NSDAP. Zbylo po nich nevinné umění… Ernest Renan také nebyl nacista a jak krásně psal o ježíškovi, jéje…akorát byl tak trošku antisemita ...
Co by dělali, kdyby, to je zídkovská úvaha, postrádající jakéhokoli smyslu. Co by dělal Hašek nebo Wolker? Zůstali by ve straně v 50. letech? Nedožili se toho, tak jako Wagner a Neruda se nedožili Hitlera. Antisemitismus není nacismus a proto jsou Vaše úvahy, kam by oba napochodovali, čiré spekulace. Ostatně jak uvedl Scooolie, Neruda byl germanofob a tak spekulace, že by z něj byl navzdory jeho antisemitismu antinacista, je stejně oprávněná (ne-li víc!). Vím, že Wagner se v Israeli dlouho nesměl hrát, a myslím si o tom svoje.

Izrael je imanentním pojmem sionismu. Proto všechno antiizraelské je nutně antisionistické, ať už úmyslně či mimoděk.
Ale ne antisemitské, jinak souhlas. Ostatně tohle řekněte Scoooliemu. ;)

Myslím, že mi již svítá ohledně všech těch předvedených „logických posunů“.
??? Jmenujte mi nějaký.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #29 kdy: 2. Června 2008, 16:12:00 »
 ;)

Začneme odzadu.

Logickým posunem distinguovaně nazývám scestnou, pokulhávající logiku.

Antisemitismus není nacismus
Nacismus je jedním z výrazů antisemitismu, ale podle vás není jedno druhým. Přitom  antisemitismus je obecnějším pojmem než nacismus, takže antisemitismus v sobě prvek nacismu zahrnuje.
Podle vás je nacista jen tak trošku, ale ne úplně antisemita, stylem asi jako Nárožný kdysi v nějaké filmové replice blebtal, že: „…je sice ženatý, ale jenom maličko…“

Antisionismus není antisemitismus – dtto předešlá argumentace. Antisionismus je jedním z výrazů antisemitismu, a je to jeho slabší odvar, ale podle vás tomu tak není, přestože být antisionistou znamená zaujímat kontroverzní postoje proti existenci a konání téměř 6 milionů židů, žijících v Izraeli (odhlédám samozřejmě od mikroskopické skupiny židů, kteří žijí v Izraeli navzdory svým názorům na jeho předčasnost, avšak ani těch se nechovajících jako kapři, kteří by si chtěli vypustit rybník). Opět logika obdobná uvažování jedné ženy uklidňující svého amanta: „…. neboj, jsem s tebou sice gravidní, ale jen tak trochu…“

Obtížnější je to už s postulátem: co je protiizraelské není antisemitské.

Před časem probíhala v Izraeli anketa: čemu dáváte přednost, být Izraelcem nebo být židem?
Většina prohlásila: být židem. Moudře si uvědomovala, že ne každý Izraelec může být židem, ale každý žid může být Izraelcem. Zde vám zdánlivě argumentačně pomáhám, pokud z toho někdo chce vyvodit, že být protiizraelský může znamenat být „antiizraelskoarabský“, „antiizraelskokřesťanský“ nebo „antiizraelskodrúzský“ („antiizraelskominoritní“) a tedy nikoliv antisemitský. Ale pod pojmem Izrael je nutno chápat pojem „jehudi“, asi jak to praktikuje na mnoha místech třeba Šulchan Aruch, když třeba dává do kontrastu židovský a nežidovský („jisrael“ v kontrastu s „akum“ či „nochri“). nebo třeba Talmud Bavli (jisrael c/a kutim).

Čili: už jen vzhledem k tomu, co bylo řečeno shora, být antiizraelský znamená i být antisemitou. Těžko nebýt antisemitou, když je někdo antiizraelitou. Nyní vám opět argumentačně zdánlivě pomohu: cítíte se snad duchovně spřízněn s Naturei Karta?

Následující synoptické srovnání převzaté z jejich webu ukazuje, jak hluboce a zjevně se ti hoši mýlí.

Judaism believes in One G-d who revealed the Torah. It affirms Divine Providence and, accordingly, views Jewish exile as a punishment for sin. Redemption may be achieved solely through prayer and penance. Judaism calls upon all Jews to obey the Torah in its entirety including the commandment to be patriotic citizens.   

Zionism rejects the Creator, His Revelation and reward and punishment. Among its fruits are the persecution of the Palestinian people and the spiritual and physical endangering of the Jewish people. It encourages treasonous, dual loyalty among unsuspecting Jews throughout the world. At its root Zionism sees reality as barren and desacralized. It is the antithesis of Torah Judaism.

I když ti hoši proti Izraeli nepozdvihnou ruku, resp. se neodváží; rovněž nehnou prstem, aby mu pomohli, když bude (chas ve chalila) ničen. To je ve svém důsledku silně antisemitský projev, neboť nepomohou svým hynoucím (židovským) bratrům a sestrám.
Neturei Karta jsou židé. Když tohohle jsou schopni naši souvěrci, tím spíše jsou toho schopni jinověrci. Chcete ještě po tomhle tvrdit, že být protiizraelský neznamená být antisemitou?

Exkurs: ultraortodoxní židé jsou obdivuhodní židé. Obdivuhodní pro sílu jejich víry, pro schopnost mocné kontemplace, pro hlubokou erudici. Pokud někdo věří takovou silou víry, jak to, že nevidí, že existence Izraele je přinejmenším tolerována, když ne přímo chtěna vůlí B*h.

Neruda - Wagner – do žádných laciných spekulací „co by, kdyby“ , se nepouštím. Poměřování s nějakým Zídkem … ten člověk je pro mne ubožák, kterému ruku nepodám. Tímto svým nadčasovým příměrem jsem jenom chtěl říct, že každý žid má svého antisemitu. K.u.K. ősterreichischer jude má svého Nerudu, výmarskorepublikánský žid svého Hitlera, a tak podobně.

Tvrdíte „popírání (šoa) se nerovná nacismu“. Na příkladu bývalého vězně z Buchenwaldu jste nám chtěl prokázat, že ne každý, kdo popírá šoa je nacistou. Ale je evidentní, že každý, kdo je (nyní) nacista, popírá šoa. Nacisté do určité fáze svého establishmentu šoa „nepopírali“, protože jednoduše její technické provedení ještě nenastalo. Po jejím provedení (opět terminologicky vzato), část nacistů šoa „nepopíralo“, (ani nemohli popírat), protože o ní neměli tušáka. Nyní ale, co se prokázala zvěrstva (i když ani zvířata by neprovedla to co oni) šoa, je v zájmu obhajoby nacismu (nebo neonacismu) šoa popírat. Nebo se domníváte, že každý  neonacista veřejně s radostí přizná, že nacismus vyhladil 6 milionů židů? Výhodnější pro záměry jeho politické taktiky přece bude šoa popírat, ne? Ostatně i proto, že je to kriminální deliktem. Že si o tom brblají, někdy v nějaké hospodě u piva na srazu „Blood & Honour“, je věc jiná. Tolik co do taktiky. Nyní k meritu.

Vrah zavraždí svojí oběť. Je chycen, usvědčen, odsouzen. Do poslední chvíle „zatlouká“. V jeho psychologii bylo naprogramována vražda, v jeho genech je zakódováno násilí, jeho ideologií je konfliktní jednání. A vy mi chcete tvrdit, že popírání předmětné vraždy není součástí jeho psychologie, jeho programem, fází jeho ideologie? Už když svoji oběť vraždil, měl připravenu verzi, že nic nespáchal! A vy mi chcete tvrdit, že nacismus, programově kalkulující se systematickým vyvražděním židů a pochopitelně s následným alibi, že to není technicky možné, není totéž co popírání šoa?


 :o

gv









« Poslední změna: 2. Června 2008, 16:41:32 od gvodrazka »

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #30 kdy: 2. Června 2008, 19:05:41 »
Logickým posunem distinguovaně nazývám scestnou, pokulhávající logiku.
Já jsem Vás prosil o příklad. Dám Vám jich tedy pár sám.

"Logický posun" je Vaše tvrzení: "Nacismus je jedním z výrazů antisemitismu...Přitom antisemitismus je obecnějším pojmem než nacismus, takže antisemitismus v sobě prvek nacismu zahrnuje." Nacismus vůbec není jedním z výrazů antisemitismu. Je to komplexní zločinná ideologie, ve které se našli někteří tehdejší antisemité. Naopak - antisemitismus je jednou z charakteristik nacismu, ale ne jen jeho. Proto antisemitismus - jakkoli obecnější pojem než nacismus - v sobě automaticky prvek nacismu nezahrnuje. Nemám pocit, že by se dnešní antisemité massálně hlásili k nacismu a před Hitlerem to ani možné nebylo (Neruda, Wagner).

Podle vás je nacista jen tak trošku, ale ne úplně antisemita
Vymýšlíte si! Podle mě je nacista (obvykle) antisemita, ale antisemita vůbec nemusí být nacista. Opět "logický posun".

Antisionismus je jedním z výrazů antisemitismu.
To prostě není pravda a neustálým podsouváním této implikace si děláte nepřátele i mezi lidmi, kteří proti vám jinak vůbec nic nemají.
 
být antisionistou znamená zaujímat kontroverzní postoje proti existenci a konání téměř 6 milionů židů, žijících v Izraeli
Není pravda! To tvrdíte vy, ale je zásadní rozdíl mezi zaujetím kontroverzního(?) postoje proti existenci a zaujetím kontroverzního postoje proti konání. A to nemluvím o rozdílu mezi zaujetím kontroverzního postoje proti existenci Židů (v Israeli) a zaujetím kontroverzního postoje proti státu Israel. Vy prostě všechno hodíte do jednoho pytle s nálepkou "Antisemitismus" a je vymalováno. >:( Opět řada "logických posunů".

Před časem probíhala v Izraeli anketa: čemu dáváte přednost, být Izraelcem nebo být židem?
Většina prohlásila: být židem. Moudře si uvědomovala, že ne každý Izraelec může být židem, ale každý žid může být Izraelcem. Zde vám zdánlivě argumentačně pomáhám, pokud z toho někdo chce vyvodit, že být protiizraelský může znamenat být „antiizraelskoarabský“, „antiizraelskokřesťanský“ nebo „antiizraelskodrúzský“ („antiizraelskominoritní“) a tedy nikoliv antisemitský. Ale pod pojmem Izrael je nutno chápat pojem „jehudi“, asi jak to praktikuje na mnoha místech třeba Šulchan Aruch, když třeba dává do kontrastu židovský a nežidovský („jisrael“ v kontrastu s „akum“ či „nochri“). nebo třeba Talmud Bavli (jisrael c/a kutim).

Čili: už jen vzhledem k tomu, co bylo řečeno shora, být antiizraelský znamená i být antisemitou.
Odpovím Vám za použití Vaší argumentace: jestliže "žid" je obecnější pojem než "Israelec" (ve smyslu občan státu Israel), pak antiisraelský v žádném případě neznamená antisemitský, jakkoli je možné, že řada antisionistů bude i antisemity. Ale není to totéž, i kdyby jimi byli všichni. A k tomu viz předešlé rozlišení mezi kontroversními postoji. Opět "logický posun".

cítíte se snad duchovně spřízněn s Naturei Karta?
Ne. Ani nehodlám diskutovat o theologických problémech judaismu a jejich případné applikaci na židovský stát. Kritičtí vůči Israeli jsou i jiní Židé, nejen Neturej Karta, a právě proto tvrdím, že být protiisraelský neznamená být antisemitou.

Exkurs: ultraortodoxní židé jsou obdivuhodní židé. Obdivuhodní pro sílu jejich víry, pro schopnost mocné kontemplace, pro hlubokou erudici. Pokud někdo věří takovou silou víry, jak to, že nevidí, že existence Izraele je přinejmenším tolerována, když ne přímo chtěna vůlí B*h.
Tohle bych jako argument neuváděl. Bůh toleruje (když ne přímo chce) i spoustu dalších věcí...

Neruda - Wagner – do žádných laciných spekulací „co by, kdyby“ , se nepouštím.
Ale pouštíte! Tvrdíte, že by se stali nacisty. To je laciná, navrch zlá spekulace. U Nerudy je stejně předpokladatelné, že by se stal odbojářem, a Wagner byl rabiát, který by možná urazil Hitlera a skončil by v Dachau (když už jsme u toho spekulování).

nadčasovým příměrem jsem jenom chtěl říct, že každý žid má svého antisemitu. K.u.K. ősterreichischer jude má svého Nerudu, výmarskorepublikánský žid svého Hitlera, a tak podobně.
Stavíte Hitlera vedle Nerudy. Tím se silně shazujete, brzděte!

Tvrdíte „popírání (šoa) se nerovná nacismu“. Na příkladu bývalého vězně z Buchenwaldu jste nám chtěl prokázat, že ne každý, kdo popírá šoa je nacistou.
No já si myslím, že je to tím prokázáno.

Ale je evidentní, že každý, kdo je (nyní) nacista, popírá šoa.
Za prvé: není to pravda, někteří nacisté šoa nepopírají nýbrž schvalují a litují, že nebylo dovedeno do konce. Za druhé: i kdyby to byla pravda, pak z toho neplyne opak. Zůstává platným, že ne každý, kdo (nyní) popírá šoa, je nacistou, i kdyby jich byla většina. Opět "logický posun".

je v zájmu obhajoby nacismu (nebo neonacismu) šoa popírat.
To jistě a ti (neo)nacisté, kteří holokaust popírají, jsou bezpochyby (i) takto motivováni. Ale vzhledem k tomu, že šoa nepopírají jen nacisté, musí existovat i jiná motivace.

Vrah zavraždí svojí oběť. Je chycen, usvědčen, odsouzen. Do poslední chvíle „zatlouká“. V jeho psychologii bylo naprogramována vražda, v jeho genech je zakódováno násilí, jeho ideologií je konfliktní jednání. A vy mi chcete tvrdit, že popírání předmětné vraždy není součástí jeho psychologie, jeho programem, fází jeho ideologie? Už když svoji oběť vraždil, měl připravenu verzi, že nic nespáchal! A vy mi chcete tvrdit, že nacismus, programově kalkulující se systematickým vyvražděním židů a pochopitelně s následným alibi, že to není technicky možné, není totéž co popírání šoa?
Ano, chci! Rassinier ani Irwing žádné Židy nezavraždili a proto se na ně Vaše psychologická analysa (která si myslím je v tomto případě vůbec dost mimo) nemůže vztahovat.
« Poslední změna: 3. Června 2008, 15:08:35 od Vodník »

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #31 kdy: 2. Června 2008, 19:34:17 »
Mě připadá toto téma a zvláště anketa na hlavu postavená a být zdejším administrátorem, tak alespoň anketu zruším. Termín sionismus byl v nedávné minulosti používán jako zcela jasně obscénní termín pro někoho, kdo schvaloval existenci a politiku izraelského státu. Dnes tento termín je používán ve stejném smyslu a to zvláště mezi neonacisty či otevřenými antisemity jako například na webu Zvědavec, kde je zdejší diskutér Vodník velmi častým hostem a dovoluji si vyslovit domněnku, že je jeden z finančích přispěvovatelů. Připomenu, že termín sionismus je název hnutí z přelomu 19. a 20. století za přestěhování tehdejších příslušníků židovského etnika do oblasti dnešního státu Izrael z důvodu perzekuce všude v tehdejším světě. Jelikož stát Izrael už 60 let existuje, ztrácí tento termín svůj původní význam a jelikož byl po vzniku Izraele používán pouze v hanlivém slova smyslu, považuji nadálé používání tohoto termínu v civilizované diskuzi za nepřípustné podobně jako používání slova "nigger".

PS: Vodník by zde měl mimo jiné vysvětlit svůj poměr k lživému a demagogickému webzinu Zvědavec Vladimíra Stwory. Rovněž by měl vysvětlit mnohé jeho výroky v tamější diskuzi, jako například "...mám pocit, že nacisti chtěli od Židů "očistit" pouze Německo...", kterých je tam ovšem více než habaděj (Vodník na Zvědavci ).

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #32 kdy: 2. Června 2008, 19:52:41 »
Ad leho: nevím, co si mám představit pod pojmem "velice častým hostem" - ostatně počty mých příspěvků v celkovém přehledu nebo i pod jednotlivými články dávají jednoznačný obrázek: na Vás, na mikina ani na jiné Nezvědavce co se návštěvnosti Zvědavce týče teda rozhodně nemám (o "skalních" Zvědavcích nemluvě). Nezaplatil jsem tam ani korunu a i kdyby, tak to je samozřejmě moje věc (ovšem Vaše úvaha je z kategorie "myslím, že leho platí za pornografické stránky"). Svůj názor na Zvědavce jsem zde vyjádřil několikrát a nevidím smysl ho znovu opakovat. Ten Vámi uváděný citát je moje řečnické užití nacistické rétoriky, jak díky použití úvozovek musí dojít každému s IQ vyšším než dnešní datum.

Ostatně Vy byste zrušil anketu a zakázal používat termín sionismus - já Vám děkuji za upřímnost... ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #33 kdy: 2. Června 2008, 20:53:18 »
Vodníku, vysvětlete mi prosím trochu Vaše postoje. Vy zde jasně přiznáváte, že jste protiisraelský, nebo jak říkáte antisionistický.
Co Vám osobně a pokud jste schopen odpovědět i Vám podobným tolik vadí právě na Israeli ?
Vždyť na světe je tolik států, které Vašimi slovy "konají" mnohem hůře než Israel (Čína, Barma, Zimbabwe, Irán, Sudán, ....) a nezaznamenal jsem, že by existovaly celé skupiny osob a spolky zaměřené proti těmto státům a režimům, podobně jako proti Israeli.
Není zde přeci jen v pozadí ta nelibost k židům (tedu onen antisemitismus) ? Já si to prostě opravdu nedokáži rozumně vysvětlit. Ať již Israel jako stát dělá jakékoli chyby, které můžete zmínit, stále je to přeci jen jediná demokracie v oblasti a jistě mnohem lepší demokracie, než kterou předvádí minimálně 50% států organizovaných v OSN a často formou rezolucí o Israeli rozhodujících. Proč obdobnou míru nelibosti nesměřujete Vy a Vám podobní i jinam ?
Předem díky za vysvětlení.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #34 kdy: 2. Června 2008, 21:09:33 »
Samueli, prosím Vás, nenuťte mě, abych se rozepisoval o svém názoru na Israel. Je naprosto jisté, že se neshodneme a jen bychom se hádali. K tomu ostatnímu: kritisuji samozřejmě i Čínu, Barmu nebo Zimbabwe, ale dění v těchto zemích nemá tak přímý dopad na můj život jako dění v Israeli. Výjimkou může být dění v bývalé Jugoslávii, které kritisuji nemlich stejně.

Proti Židům jako celku nic nemám, jednotlivé konkrétní Židy mám rád nebo obdivuji, anebo mi taky pijou krev, což je v podstatě shodné s mým postojem k lidem jiné národnosti nebo víry.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #35 kdy: 2. Června 2008, 21:14:37 »
Samueli, prosím Vás, nenuťte mě, abych se rozepisoval o svém názoru na Israel. Je naprosto jisté, že se neshodneme a jen bychom se hádali. K tomu ostatnímu: kritisuji samozřejmě i Čínu, Barmu nebo Zimbabwe, ale dění v těchto zemích nemá tak přímý dopad na můj život jako dění v Israeli. Výjimkou může být dění v bývalé Jugoslávii, které kritisuji nemlich stejně.

Teď jste mě přiznám se pobavil  ;D Jakýpak vliv na váš život má dění v Izraeli? Máte dražší rohlíky, když je uzávěra Pásma Gazy? Máte slevu na MHD, když Hamas střílí rakety na Sderot? Nechci se pouštět do spekulací, ale kdybych byl občanem ČR bez jakýchkoliv vazeb či zájmu o Izrael, tak by na mě stav v Izraeli měl vliv naprosto nulový.

Stejně jako na mě naprosto nulový vliv to, že české obchody jsou plné hraček, které vyrábějí nezletilé děti ve 12 hodinnových směnách, nebo, že v Barmě junta léta vraždí národnostní menšiny. Ani Robert Mugabe a jeho populistické tažení proti bělošské menšině a politickým oponentům na mě nemá jiný vliv, než v duchu či nahlas (podle situace, v níž to slyším) prohlásím něco jako "ten bastard!"

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #36 kdy: 2. Června 2008, 21:17:42 »
Mě připadá toto téma a zvláště anketa na hlavu postavená a být zdejším administrátorem, tak alespoň anketu zruším. Termín sionismus byl v nedávné minulosti používán jako zcela jasně obscénní termín pro někoho, kdo schvaloval existenci a politiku izraelského státu. Dnes tento termín je používán ve stejném smyslu a to zvláště mezi neonacisty či otevřenými antisemity jako například na webu Zvědavec, kde je zdejší diskutér Vodník velmi častým hostem a dovoluji si vyslovit domněnku, že je jeden z finančích přispěvovatelů. Připomenu, že termín sionismus je název hnutí z přelomu 19. a 20. století za přestěhování tehdejších příslušníků židovského etnika do oblasti dnešního státu Izrael z důvodu perzekuce všude v tehdejším světě. Jelikož stát Izrael už 60 let existuje, ztrácí tento termín svůj původní význam a jelikož byl po vzniku Izraele používán pouze v hanlivém slova smyslu, považuji nadálé používání tohoto termínu v civilizované diskuzi za nepřípustné podobně jako používání slova "nigger".

Kdepak leho, to by bylo přesně špatně! To, že nějaký nácek nebo komouš používá slovo "sionista" jako nadávku, přece nebude důvodem, abychom se toho slova vzdávali. Co je mě do toho, co si myslí odpad společnosti? Nebudu se přece řídit jeho hodnotovým žebříčkem. Je to stejné, jako když na fotbale křičí fanoušci Sparty na fanoušky Slávie "Židi!"  a někdo je chce za to stíhat. Proč? Vždyť je chválí  ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #37 kdy: 2. Června 2008, 21:22:21 »
Dobře Vodníku, nerozepisujte se o svém názoru na Israel, jen mi zkuste odpovědět, proč je podle Vás tolik pod drobnohledem kritiků právě malý stát Israel se sedmi miliony obyvatel a ne ti ostatní. Proč je naprosto nejvyšší procento rezolucí OSN zamířeno proti Israeli a ne proti jiným státům a režimům, které jsem zmiňoval minule ? A naposledy, jaký přímý dopad na Váš život v Holandsku může mít konání Israele ?
Víte, pokud pro cokoli z výše uvedeného neexistují jasné a pádné důvody, nemohu se prostě ubránit pocitu, že hlavním důvodem je prostě neláska nebo spíše odpor k židům jako takovým. A zkuste si protentokrát mou předchozí větu nevztáhnout jen na sebe.
« Poslední změna: 2. Června 2008, 21:24:02 od Samuel »
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #38 kdy: 2. Června 2008, 21:23:58 »
Scooolie & Samuel: vliv dění v Israeli na politiku USA má indirektně celosvětový dopad. Barma ani Zimbabwe politiku USA nijak neovlivňují. Konkrétně Holandsko pocítilo přímý israelský "vliv" v souvislosti s vyšetřováním katastrofy letadla El Al v Amsterdamu v r.1992.

BTW, nakoukl jsem do "pravolevé flamewar" o Slánském a myslím si zhruba totéž co Scooolie.
« Poslední změna: 2. Června 2008, 21:45:22 od Vodník »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #39 kdy: 2. Června 2008, 21:49:26 »
Scooolie & Samuel: vliv dění v Israeli na politiku USA má indirektně celosvětový dopad. Barma ani Zimbabwe politiku USA nijak neovlivňují. Konkrétně Holandsko pocítilo přímý israelský "vliv" v souvislosti s vyšetřováním katastrofy letadla El Al v Amsterdamu v r.1992.

BTW, nakoukl jsem do "pravolevé flamewar" o Slánském a myslím si zhruba totéž co Scooolie.

Řekl jste: K tomu ostatnímu: kritisuji samozřejmě i Čínu, Barmu nebo Zimbabwe, ale dění v těchto zemích nemá tak přímý dopad na můj život jako dění v Israeli.

Tak se ptám, jaký přímý vliv to má na Váš život. Jste-li v Holandsku, tak tedy v Holandsku. Ovšem zajímá mě vliv na Váš život (ne nepřímý vliv na USA ani vliv na Holadsko v souvislosti s vyšetřováním nějaké 16 let staré záležitosti). Prostě mi zkuste vysvětlit, jaký vliv má dění v Izraeli vliv konkrétně na Váš život, abych se mohl pokusit pochopit, proč nemáte Izrael rád...

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #40 kdy: 2. Června 2008, 22:32:27 »
Ad leho: nevím, co si mám představit pod pojmem "velice častým hostem" - ostatně počty mých příspěvků v celkovém přehledu nebo i pod jednotlivými články dávají jednoznačný obrázek: na Vás, na mikina ani na jiné Nezvědavce co se návštěvnosti Zvědavce týče teda rozhodně nemám (o "skalních" Zvědavcích nemluvě). Nezaplatil jsem tam ani korunu a i kdyby, tak to je samozřejmě moje věc (ovšem Vaše úvaha je z kategorie "myslím, že leho platí za pornografické stránky"). Svůj názor na Zvědavce jsem zde vyjádřil několikrát a nevidím smysl ho znovu opakovat. Ten Vámi uváděný citát je moje řečnické užití nacistické rétoriky, jak díky použití úvozovek musí dojít každému s IQ vyšším než dnešní datum.

Ostatně Vy byste zrušil anketu a zakázal používat termín sionismus - já Vám děkuji za upřímnost... ;)
Co se týče termínu "sionismus", nikde jsem nenapsal, že bych ho zakázal. Já jenom odsuzuji jeho používání v tom smyslu jak ho používáte vy a jak ho používali komunisté a další antisemité. Byly doby, kdy za obvinění ze sionismu lidé trpěli a umírali a nebylo jich málo. Vy ho zde používáte v tom samém slova smyslu podobně jako slovo "nigger", kdy v dobách jeho užívání lidé pod tímto označením také trpěli a umírali. Připomenu, že slovo "nigger" není zakázané, ale v normální slušné společnosti se nepoužívá z etických důvodů zrovna tak jako by se nemělo používat slovo "sionista" ve smyslu označení člověka souhlasícího s exitencí Izraele a s jeho politikou. Takový člověk je dnes mimo jiné v jistých kruzích ekvivalentem vraha palestinských dětí a to je také pro mne hlavní argument proti používání tohoto termínu jinak, než jako reference k příslušníkům hnutí Theodora Herzla. A co se týče používání nacistické rétoriky vámi na Zvědavci, tam je vše zaznamenáno zcela jasně, to neokecáte.

PS: Co jsem napsal Vodníkovi je čátečně odpověď Scoolimu. Já bych se toho termínu nechtěl úplně vzdát, ale já osobně ho používám pouze jako referenci k historickým osobám sionistického hnutí Theodora Herzla. Označovat takto osoby dnešní a žijící pokládám však za neetické.
« Poslední změna: 2. Června 2008, 22:41:14 od leho »

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #41 kdy: 2. Června 2008, 22:58:06 »
Ad Scoolie: pardon, oprava: měl jsem napsat, že dění v těchto zemích nemá ani nepřímý dopad na můj život (nebo jen velmi, velmi vzdáleně), na rozdíl od dění v Israeli. No, pokud bych se měl o tom rozepsat, dostali bychom se nutně dřív nebo později to té diskuse, kterou zde vést nehodlám. Jestli Vy žádný vliv na sobě nepociťujete, o.k....

Ad leho: omluva, skutečně jste nenapsal, že byste to zakázal, zmátl mě direktivní tón Vašeho kommentáře. Jinak s termínem "sionismus" se to má podobně jako s termínem "antisemitismus" - neužívá se ho v původním významu pro Herzlovo hnutí, nýbrž ve smyslu označení člověka souhlasícího s exitencí Izraele a s jeho politikou, jak píšete. S tím nic nenaděláte, hlásí se k tomu nakonec i místní diskutující (gvodrazka). Až budeme mít nějaký lepší, obecně známý termín, budeme používat ten. "3rd category Jew" se zatím nechytil a zřejmě hned tak nechytí. Ke svému použití nacistické rétoriky jsem se už vyjádřil a díky Vámi poskytnutému linku si skutečně každý může počíst v mých příspěvcích, do jaké míry jsem nacistou nebo židožroutem. Případné dotazy se pokusím zodpovědět.

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #42 kdy: 2. Června 2008, 23:50:06 »
... ve smyslu označení člověka souhlasícího s exitencí Izraele a s jeho politikou, jak píšete...
Osnačení "sionista" má ten samý význam jako pro zastánce existence České republiky "český šovinista" neboli "čehůn" a zrovna tak podobné termíny pro zastánce existence třeba Francie, Británie nebo třeba i USA. Vás netahá za uši myšlenka, že by nějaký národ neměl právo na existenci v samostatném státě? Zopakuji to ještě jednou: Vzhledem k tomu jak toto slovo používají neonacisté a jak ho používali a stále používají komunisté, já považuji používání tohoto termínu přinejlepším za neetické. Zrovna tak je silně neetické říkat "niggers" a aktivistům za práva jiných etnik "nigger lovers".
« Poslední změna: 3. Června 2008, 00:00:02 od leho »

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #43 kdy: 2. Června 2008, 23:57:11 »
Ad leho: S Českem, Francií nebo Británii bych to nesrovnával, nakonec asi ani s Amerikou. Není-li lepší termín, budeme se s tím muset nějak smířit, jako s termínem "antisemitismus".

Jaký ekvivalentně pejorativní termín se používá pro Američany?

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #44 kdy: 3. Června 2008, 00:08:16 »
Ad leho: S Českem, Francií nebo Británii bych to nesrovnával, nakonec asi ani s Amerikou. Není-li lepší termín, budeme se s tím muset nějak smířit, jako s termínem "antisemitismus".

Jaký ekvivalentně pejorativní termín se používá pro Američany?
Vy byste tento termín nesrovnával, ale já ano. Možná to má co do činění s morálními hodnotami. Já považuji používání tohoto termínu jak neetické z důvodu jak ho používali komunisti a nacisti, prostě z respektu k jejich obětem. Je pro vás třeba morální argumentovat o počtu židovských obětí nacistů? Podle tónu vašich příspěvků na Zvědavci bych řekl, že ano. Zrovna tak já považuji za neetické takové debaty jako takové z respektu k jejich obětem. Ba přímo mně se u takových debat zvedá žaludek. A odtud pramení můj odpor k vašemu používání termínu "sionista"...
« Poslední změna: 3. Června 2008, 00:14:08 od leho »

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #45 kdy: 3. Června 2008, 00:38:19 »
Ad leho: já si myslím, že pokud přijde na morální hodnoty, nebudeme si už rozumět vůbec. Nehodlám to rozvádět. Každopádně pokud se nějaký termín z toho neb onoho důvodu stane morálně závadným a nahradí se jiným, je to začátek nekonečného skluzu, jako v Americe, kde už nevědí, jak mají dnes označovat černochy. Na debatě o počtu nacistických obětí nic závadného nevidím, naopak, zcela nepřijatelné mi připadá tuto debatu blokovat nějakými právními restrikcemi.

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #46 kdy: 3. Června 2008, 01:02:35 »
...Na debatě o počtu nacistických obětí nic závadného nevidím, naopak, zcela nepřijatelné mi připadá tuto debatu blokovat nějakými právními restrikcemi.
Takže konečně víme na čem jsme. Já měl na mysli nacistické oběti židovského etnika a nemorálnost jejich přepočítávání. Vám na takovém přepočítávání se zjevně nezdá nic závadného a to já shledávám velmi odsouzeníhodné. Jelikož ono přepočítávání je nejen nemorální, ale je základem k přepisování historie a slouží jako podpora hnutí dnešních neonacistů, je nutné takové jednání rovněž ošetřit v zákonech. Jinak řečeno, jestli má to zobák jako nácek, kváká to jako nácek, tak to pak nácek taky bezpochyby je a takoví nemají právo k používání demokratických svobod a rozšiřování jejich smrtonosné ideologie...

Vodník

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #47 kdy: 3. Června 2008, 01:14:28 »
Takže konečně víme na čem jsme. Já měl na mysli nacistické oběti židovského etnika a nemorálnost jejich přepočítávání. Vám na takovém přepočítávání se zjevně nezdá nic závadného a to já shledávám velmi odsouzeníhodné. Jelikož ono přepočítávání je nejen nemorální, ale je základem k přepisování historie a slouží jako podpora hnutí dnešních neonacistů, je nutné takové jednání rovněž ošetřit v zákonech. Jinak řečeno, jestli má to zobák jako nácek, kváká to jako nácek, tak to pak nácek taky bezpochyby je a takoví nemají právo k používání demokratických svobod a rozšiřování jejich smrtonosné ideologie...
Ze špatných premis děláte špatné závěry. Nevíte na čem jste - a tak dále, nesouhlasím s jedinou větou Vašeho kommentáře.

leho

  • Host
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #48 kdy: 3. Června 2008, 02:34:27 »
Ze špatných premis děláte špatné závěry. Nevíte na čem jste - a tak dále, nesouhlasím s jedinou větou Vašeho kommentáře.
Naopak, přesně vím na čem jsem. Podle vás tedy nacisti, komunisti a podobní mají právo být zastoupeni v parlamentu, vyhrát volby a nastolit co tady už jednou bylo, postavit koncentráky, plynové komory, atd, atd. Děkuji, nechci...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jsou diskutující na Fóru Eretzu sionisté?
« Odpověď #49 kdy: 3. Června 2008, 11:04:35 »
 ;)

Tak se na to koukneme. Já věděl, že s vámi bude fuška, ale vidím, že se v to začínáte plácat a odporovat si, takže to zas taková práce nebude.  ;)

Apropos – tím, že jste o to zase zakopl, jsem si uvědomil pošetilost vašeho předešlého obratu
A ani antisemitismus neznamená nacismus. Byli snad Neruda nebo Wagner nacisté
Argumentovat, že Neruda nebyl nacista, je totéž jako s vážnou tváří ubezpečovat, že Titus nebyl fašista a že strůjci frankfurtského pogromu nebyli příslušníci SS. Lze porovnávat pouze soudobé jevy. Neruda a Wagner nebyli nacisty, protože jimi jednoduše být nemohli z důvodu, že v jejich době ideologie národního socialismu nebyla formulována a politicky praktikována.
Dovozovat ze skutečnosti, že Neruda a Wagner nemohli být z historických důvodů nacisté závěr, že „antisemitismus neznamená nacismus“ svědčí o tom, jak velmi si odporujete, když tvrdíte, že nemáte rád konstrukce „co by, kdyby…“.  Sám je totiž těmito bezděčnými ahistorismy tvoříte. Antisemitismus za Nerudy nemohl být nacismem stejně jako antisemitismus středověku nemohl být nacismem. Ale antisemitismus roku 1935 nacismem byl a bude jím od okamžiku, kdy tato ideologie je formulována a politicky praktikována.
Podle vás Mein Kampf  jako handbook nacismu v sobě vůbec prvek antisemitismu nezahrnuje… Nebo se domníváte, že paralelně a nezávisle na sobě existoval antisemitismus a nacismus?
Nyní, protože jste si pošetilost takového závěru sám uvědomil, svůj výrok korigujete novým výrokem, že „před Hitlerem to nebylo možné“.  Navíc se zesměšňujete tvrzením, že „stavím Hitlera vedla Nerudy“. Ne pane, upřesňuji, že já Nerudu (potažmo K.H.Borovského) stavím vývojově (stejně jako Nietzscheho) před Hitlera, jako jednoho z těch mnoha jiných a jiných antisemitů, kteří vytvořili ve střední Evropě takové myšlenkové prostředí, ze kterého mohl Hitler vzejít a být tolerován. A troufám si tvrdit, že nebýt vašich „Nerudů a Wagnerů“ a pochopitelně dalších, nebyl by i Hitler.

Není–li antisemita nacistou, není to pro mne útěchou („pěšky, jako za vozem“). Je mi celkem jedno, jestli pogromy organizuje antisemita, nebo nacista. Věříte, že to vyjde nastejno? V tom vašem příslovečném „pytli“ jsou zcela jistě antisemité, a je mi jedno, jestli jsou to bolševici, nacisti, fašisti… Slyšel jste někdy o tom, že i žid může být antisemitou?

Izrael (jako každý stát) nemůže existovat, aniž by konal - oddělujete existenci od konání, což je pro způsob vašeho uvažování příznačné. Takže tím nutně docházíte do situace, kdy připouštíte, že eventuálně nemáte nic proti konání Izraelců, ale jste proti jejich existenci v entitě zvané Izrael. Nebo naopak: jste proti konání Izraelců, ale nikoliv proti jejich existenci?

„Kdo ubližuje staré židovce, je antisemita. Já jsem stará židovka. Ergo, kdo mi ubližuje, je antisemita.“ říkávala jedna stará paní Wienerová, jak sdělil před časem její syn. Tím je, myslím, řečeno vše.

Antiizraelský postoj, resp. antisionismus, je antisemitismem a z toho neslevím. Kdo podle vás praktikuje sionismus nejautentičtěji, nejvěrohodněji a nejbytostněji? Eskymáci? Chápete, že jsou to židé? Ergo – kdo je proti židům, kteří svojí existenci a konáním realizují sionismus – je nutně antisemitou.

...neustálým podsouváním této implikace si děláte nepřátele i mezi lidmi, kteří proti vám jinak vůbec nic nemají.
Co znamená, pane, to „jinak“? Tento obrat znám – říkávalo se: „ …štve mně, že  můžou vydělávat takový prachy, že jsou tak úspěšní, atd. …, ale jinak proti nim, jako židům, nic nemám.“

někteří nacisté šoa nepopírají nýbrž schvalují a litují, že nebylo dovedeno do konce

To je ještě lepší než ta anekdota, ve které manželka vymlouvajícího se řidiče povídá dopravnímu policajtovi: „Nevěřte mu, takhle kecá vždycky, když je ožralej…“

Nacismus měl (spoléhaje se na osvědčený lidový antisemitismus Němců) v ideologii vestavěnu spíše vítěznou rétoriku o „konečném řešení židovské otázky“. Počítalo se najisto s vítězstvím „vůle k moci“ herrenvolku. V ideologických pramenech nacismu nenajdeme, pravda, mnoho náznaků popírání šoa, z důvodů o kterých jsem se již dříve zmínil. O popírání, (lépe „zastírání“ šoa) se dovídáme spíše z „prováděcích předpisů“ nacismu. O tom věděl svoje Himmler a jeho lidi – jak oblbovat Němce, divících se nad „mizením“  židovských sousedů.
Nacistická propaganda byla spíše připravena na okamžik, kdy slavnostně vyhlásí, že třetí říše se konečně jednou provždy vypořádala se židy. Konečné vítězství se nekonalo – zbyly jen massengraby a číslo 6 miliónů vyhlazených židů. A nyní přicházíte vy s vítězoslavným postřehem, že vedle neonacistického logického popírání viny za šoa se objevují i takoví debilové, kteří neonacisty (v této fázi jejich geneze) v podstatě kompromitují svými žalostnými skřeky nad nedodělanou šoa.
Tohle znám. To se řeší na jejich srazech slovy: „Máš pravdu vole, ale drž hubu. Zatím.“

Vy jste se prostě shlédl ve výjimce zvané Raissinier, ačkoliv realita je úplně jiná. Říkáte, že patrně existuje jiná motivace k popírání šoa, než ta nacistická. Jakou mohl mít Raissinier „motivaci“ k popírání šoa? Patrně tu, že byl magor, nemající v lásce židy, jako většina Francouzů, domnívajících se, že „sladká Francie“ byla zatažena do války kvůli nim. A jsme zase obloučkem zpátky u antisemitismu...

Každý, kdo se hlásí programově k nacismu, se stává potencionálním vrahem, jednoduše proto, že schvaluje ideologii,  která prokazatelně vyhladila 6 miliónů židů. Tvrdit opak vyžaduje nalézt důkaz, že 6 miliónů židů spáchalo masové suicidum. Lze tudíž důvodně očekávat, že v okamžiku, kdy nacismus (chas ve chalila) převezme vládu, bude takový prototyp „Blood&Honor“ tuto ideologii naplňovat v realitu – t.j. začne zcela (podle vás) neantisemitisticky, jenom technicky, bez jakéhokoliv afektu vůči židům, propracovávat projekty masové genocidy národa židů, „proti kterým jinak nic nemá.“

Chápete tuto jednoduchou dedukci? I když to vypadá jako otázka, nemám zájem na vašich odpovědích. Jste učebnicovým příkladem nežidovského myšlení. Napište knihu (třeba ve vlámštině), kde bude vše, co tvrdíte, pěkně pohromadě. "Nálepku" na vás nedávám. Přemítám, zda mi stojí za to pochopit mentalitu člověka, vynakládajícího nesporný intelekt na obhajobu tmy.

 ;)
gv



« Poslední změna: 3. Června 2008, 13:20:35 od gvodrazka »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15