Autor Téma: Archa zmluvy-Archa umluvy  (Přečteno 9035 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ari180

  • Host
Archa zmluvy-Archa umluvy
« kdy: 18. Května 2008, 21:59:47 »
ahoj,aj napriek rozmanitym fantas teoriam o tom kde sa Archa nachadza,myslim si,ze je to tema na zamyslenie.Rad by som vedel,aky mate nazor na jej zmiznutie a pripadne miesto pobytu  ;) ... Viete,starocia sa ju snazi najst plno ludi,rytirti pocas vyprav atd...akosi vsak pozabudaju na to,ze im nepatri.Pre mna osobne je to dost citliva tema ale rad by som u rozobral...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #1 kdy: 18. Května 2008, 22:12:41 »
Co takhle začít od klasiky a jít se podívat na Ararat (nejvyšší hora Arménie, okupovaná Tureckem ;) )?

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #2 kdy: 18. Května 2008, 22:42:07 »
To je archa Noachova tedz koráb ve kterém se yacjránili pred potopou, já četl že tam opravdu ona archa je, je to skutečné údolí odpovídající délkou i tvarem i podobou a i složením popsané arše. Archa smlouvz je uschovaná v podyemních prostorách chrámu, kišna říká že ještě dlouho se tradovalo kde je, nicméně v tušení budoucího ji zasvěcení ponechali na svém místě, vstup do chodeb bylo znát, jelikož na chrámovém nádvoří byli na onom místě znatelně propadené dlaždice.

ari180

  • Host
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #3 kdy: 18. Května 2008, 22:57:28 »
keby sa Archa naozaj nasla,v nejakej z jaskyni,ktore sa nachadzaju pod chramovou horou,asi by musel byt okamzite prizvany Kohen vsak?Inak viem si predstavit tu situaciu,vela ludi by asi nezadrzalo slzy (vratane mna)  :)  no a myslim si,ze po najdeni Archy by trebalo okamzite zacat s vystavbou chramu...

eleazar

  • Host
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #4 kdy: 19. Května 2008, 08:50:16 »
Po vyplenění Jeruzaléma Nebůkadnesarem se podařilo proroku Jirmijášovi zachránit z Templu 3 předměty:
Schránu smlouvy
Stan setkávání
Kadidlový oltář
Jirmijáš tyto cennosti ukryl někde na Sínaji, ale když se na to místo chtěli vrátit lidé, kteří tam byli s ním, tak se jim nepodařilo najít nic.
Dále prorokoval, že se to místo nenalezne, dokud se Bůh nesmiluje a Svůj lid nesjednotí a neshromáždí.
« Poslední změna: 19. Května 2008, 22:13:32 od eleazar »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #5 kdy: 19. Května 2008, 09:08:55 »
To je archa Noachova tedz koráb ve kterém se yacjránili pred potopou, já četl že tam opravdu ona archa je, je to skutečné údolí odpovídající délkou i tvarem i podobou a i složením popsané arše. Archa smlouvz je uschovaná v podyemních prostorách chrámu, kišna říká že ještě dlouho se tradovalo kde je, nicméně v tušení budoucího ji zasvěcení ponechali na svém místě, vstup do chodeb bylo znát, jelikož na chrámovém nádvoří byli na onom místě znatelně propadené dlaždice.

Pardon, já si špatně přečetl otázku a reagoval jsem odpovědí na Archu  Noemovu. Takže zcela špatně. Pardon.

Elazar

  • Host
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #6 kdy: 19. Května 2008, 10:02:22 »
Byl jsem na chrámovém nádvoří a žádných zřetelněji propadených dlaždic jsem si nevšiml. Ale také jsem něco slyšel, že má být za Warrenovou bránou. A ještě něco jsem slyšel o jakési jeskyni v Etiopii. :)

Tiferet

  • Host
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #7 kdy: 19. Května 2008, 17:54:52 »
  A ještě něco jsem slyšel o jakési jeskyni v Etiopii

Ja take mohu rici ze jsem neco slysela o Etiopii,v jakesi jeskyni hlidana mnichy. Take se spekuluje ze by mohla byt v Iraku. Nesmyslne drancovani tamnich muzei am. vojaky nasvedcuje tomu ze bud se nema neco odkryt,nebo ze neco hledaji.Padla i myslénka na archu umluvy.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #8 kdy: 19. Května 2008, 20:09:33 »
S tím drancováním bych to neviděl tak složité. Památky mají na černém trhu svoji hodnotu, tak proč si krádeží "nepřivydělat"? Navíc velká část skutečně velmi cenných památek nebyla ukradena americkými vojáky, ale na zakázku pro profesionálními obchodníky s takovými artefakty, kteří detailně věděli, kde co cenného je..

ari180

  • Host
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #9 kdy: 19. Května 2008, 21:34:55 »
nooo ja som teda pocul o Egypte,Iraku,Turecku,Etiopii,Indii a dokonca Kanade  ::)  a samozrejme o jaskyniach pod chramovou horou.A este v Anglicku,Skotsku a na nejakych ostrovoch v Severnom mori.

Elazar

  • Host
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #10 kdy: 19. Května 2008, 22:21:03 »
A ještě by mohla být v Dimoně... Jen doufám, že nevyzrazuju státní tajemství  :D

Lombard

  • Host
Re: Archa zmluvy-Archa umluvy
« Odpověď #11 kdy: 20. Června 2008, 21:02:30 »
Archa je v Pentagonu a je zapojená do telekomunikačních obvodů; Bůh skrze ní vstupuje do internetu...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15