Autor Téma: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008  (Přečteno 117581 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« kdy: 13. Května 2008, 13:54:23 »
Prosím, věnujte všichni pozornost článku na Dnešním Eretzu pana Karla Orlíka. Již dopoledne jsem byla na něj upozorněna. Lidovky, jakékoliv nečtu, tak bych se o tom jinak nedověděla. My tady diskutujeme o Stworovi, ale co říci k panu Petru Zídkovi, který svým naprosto, dá se  ztotožnit s autorem, vulgárním antisemitismem, vystupuje zcela veřejně. Řekněte, nebo napište svůj názor. Dá se s tím něco dělat ? Pokud chcete, nebojím se proti tomu veřejně vystoupit, ale nejdříve bych byla ráda, aby vy moudřejší jste se k tomu vyjádřili. Mám pocit, že bychom si ve svobodné zemi neměli nechat všechno líbit. Možná, že řeknete, že takových výroků, které se ke mě nedostanou, je řada. Nevím, ale prostě věta, že by vlastně bylo dobře, kdyby nebylo našich zbraní, by stát Izrael nevznikl, mě přímo zvedla ze židle.Jinak krásný den z Jablonce přeje Míla.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #1 kdy: 13. Května 2008, 14:07:53 »
Omlouvám se, jak jsem byla rozčílená, tak jsem před tím nedočetla vaše názory, ale jestli, tomu dobře rozumím, ještě žádný názor nemáte ujednocený. Zkuste něco navrhnout, já to klidně napíšu oficiálně pod svým jménem a uvidíme, zda to otisknou nebo ne, ale hrůza je v tom, že to je kmenový redaktor. Míla

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #2 kdy: 13. Května 2008, 16:40:34 »
Napsala jsem mailem Žídkovi, s tím, že kopie šla na šefredaktora. Byl to občanský protest. Protože tyhle noviny nečtu ani neodbírám, dejte vědět, zda to vyjde jako dopis čtenáře. Díky. Myslím, že Scooolie má pravdu, nesmíme jen mlčet. Je tam celá moje adresa i telefon, kdyby pan Žídek chtěl se mnou hovořit. Uvidím. Dám vám vědět. Zdraví Míla.

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #3 kdy: 13. Května 2008, 17:35:17 »
Přečetl jsem článek pana Zídka i reakce pánů M. Stejskala a Karla Orlíka. Naprosto chápu, že na tomto serveru s obsahem Zídkova článku těžko někdo může souhlasit a v nejednom bodě bych měl rovněž věcné pochyby.

Jedna věc je ale vcelku jasná: historické úvahy typu „kdyby..“ jsou sice naprosto nesmyslné (v historii víc než kde jinde „kdyby“ neexistuje), ale plně legální. Úvaha, zda by nebylo lépe, kdyby nevzniklo Československo, je stejně nesmyslná, ale stejně legální.

60 let historie Israele lze hodnotit různě, v dnešní svobodné pluralitní společnosti není zakázano hodnotit těchto 60 let negativně. Israelský stát je politicum a může být libovolně kritisován, aniž by tato kritika nevyhnutelně obsahovala antisemitism. Zrovna tak, jako je plně legální negativní hodnocení Československa/České republiky, aniž by se tím dotyčný kritik nutně stával antičechem.

V antiisraelsky zaměřeném článku pana Zídka jsem, je mi líto, nenašel nic proti Židům jako národu ani proti židovské víře. Proto považuji závěry článků obou pánů za zavádějící a manipulativní. Pan Stejskal se ptá, v čem se liší antiisraelský postoj pana Zídka od postoje pana Ahmadínežáda. Myslím, že od otázky, zda je svět se státem Israelem lepší než by byl bez něj, k výzvám k odstranění sionistické entity ze stránek času je ještě dost daleko. Stavět renomovaného historika kvůli jeho odlišným názorům vedle fanatického magora je dehonestující a velmi se mi to příčí! Pan Orlík jde ještě dál: on v této naprosto legální otázce vidí nemravnost, jakoby pan Zídek spolu s Eichmannem litoval, že se nacistům nepodařilo celý židovský národ vyhladit a domnívá se, že je to výrok na hranici trestného činu. Toto hrubé směšování antisionismu s antisemitismem je bohužel příliš standardní emocionální reakcí mnohých sionistů na negativní hodnocení, dokonce ještě dřív, než jim dojdou argumenty. Napsal jsem to už několikrát a zopakuju to: je to nečestné, manipulativní a přestává to fungovat, jenom si tím vytváříte nepřátele, kteří by jinak s vámi více nebo méně mohli sympathisovat. Osobně se domnívám, že s trestným činem naopak hraničí bezdůvodná insinuace afinity k nacismu a ke genocidě u mého opponenta, jakkoli mě jeho názory mohou vytáčet. Na totéž bych rád upozornil i paní Mílu: článek ji, pravda, může nadzvednout ze židle, avšak tím se nestává illegálním, jestliže v něm není nic vulgárně antisemitského (a to není, paní Mílo, je mi líto!), nic vyzývajícího k nenávisti, nic prvoplánově urážlivého (toto poslední ovšem není důvodem k zákazu např. v USA nebo tady v Holandsku). Nemusíte si ve svobodné zemi nechat všechno líbit, ale to nemusí ani pan Zídek. Z reakcí pánů Stejskala a Orlíka a paní Míly mám dojem, jako by Zídkův zcela legální názor byl nějak nepřípustný, nemravný a měl by být zakázán. A protože v takovém postoji vidím vážné ohrožení svobody myšlení, slova a projevu, považuji za svou povinnost se ozvat.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #4 kdy: 13. Května 2008, 18:23:42 »
Vážený pane Vodníku i já bych Vás velice ráda poznala a v podstatě bych s Vámi souhlasila, jenomže já ( to je můj názor) vidím antisemitismus a antisionismus jako rovný s rovným. Neumím to oddělit. Máte pravdu v tom, že si pan Zídek může v naší svobodné zemi psát co chce, ale když je redaktor novin, které mají zaručovat jistý pohled a jsou to noviny, které čte řada lidí, tak zase si myslím, že si redaktor úplně nemůže psát to co on si myslí. Navíc z pohledu a to mi možná dáte za pravdu bez znalosti dějin národa židovského v minulosti i v novodobé době. Kdo schvaloval zbraně, které zachránily židovský stát v našem státě ?  Skončili všichni na šibenici. Největším nepřítelem Židů v té době byl J.V. Stalin, možná že to málo kdo ví, ale já jsem tuto dobu dost studovala. Já jsem panu Zídkovi napsala mail s celou adresou i telefonem s kopii šefredaktorovi, tak uvidím, co mi napíší. Zda to otisknou ? Nezlobte se, ale já jsem k tomu článku nemohla mlčet, ale Váš názor beru a třeba si to někdy vysvětlíme.  Krásný večer a lajla tov přje Míla

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #5 kdy: 13. Května 2008, 18:44:46 »
Já se domnívám že podstatou článku nebyla úvaha. Problémem článku je to že obsahuje řadu nepravdivých informací, nepíše je nikdo naivně z neznalosti ale historik a redaktor novin, úvaha by měla jistý nadhled, jistý technický styl, styl používání lživých a emotivních prvků mi sedí spíše s antisemitismem než intelektuální úvahou co by bylo kdyby. Domnívám se že novináři by neměli zkreslených a lživých údajů použivat v žádné oblasti nejenom ve vztahu k židům a k jisraeli. Otázkou je vše ostatní co tisk poskytuje jsou podobné desinformace?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #6 kdy: 13. Května 2008, 18:51:11 »
Ja bych si dovolila zde predat svou zkusenost z roku 1982, kdy mi nejmenovany reditel kulturni organizace v jednom okresnim meste rekl: "kdyby Hitler zatocil s zidama, byl by dnes v Libanonu pokoj" musim rict ze to se mnou otraslo a rekla jsem mu ze Hitler zatocil se vsemi mymi pribuznymi, takze tohle nechci a nemusim poslouchat. On se mi paradoxne omluvil tim, ze mi rekl, ze netusil, ze jsem zidovka. (jako by to hralo roli). Mel z toho trochu neprijemnosti, protoze jsem si to nenechala pro sebe a bylo to dost neprijemne. To pracoviste jsem pak opustila a jako duvod jsem udala, ze s nim nechci spolupracovat. Protoze jsem skutecne nechtela. A ted mi reknete, jestli ten pan byl antisemita anebo antisionista (krome toho, ze byl vul). Myslim, ze ten pan, co napsl clanek do Lidovek a vsichni, kteri mu to schvalili je uplne stejny vul (omlouvam se volum za to ze je urazim) a mel by z toho take mit prusvih a vetsi nez ten soudruh tenkrat.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #7 kdy: 13. Května 2008, 19:03:47 »
Zoome, kdyby jste byla na mém místě v České republice, já jsem nedokázala mlčet. Podepsala jsem se s celou adresou i telefonem na dopis, jako občan s tím,že chci aby to dali do novin. Uvidíme, kdo se ozve. Zdraví a lajla tov Míla

Vodník

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #8 kdy: 13. Května 2008, 19:30:17 »
Vážená paní Mílo, antisionismus je kritický postoj vůči státu Israel, tedy legální politický postoj, kdežto antisemitismus (v tom smyslu jak ho běžně používáme, tj. jako nenávist k Židům, nikoli semitům obecně) je v mírnější variantě hloupý předsudek, v horší pak rasismus.

...redaktor novin, které mají zaručovat jistý pohled
??? Snahou mainstreamového media - na rozdíl třeba od Eretzu - by měl být IMHO objektivní pohled nebo aspoň hodně pestré spektrum názorů (ať si čtenář vybere).

... z pohledu a to mi možná dáte za pravdu bez znalosti dějin národa židovského v minulosti i v novodobé době.
Já nechci vést žádnou věcnou polemiku s článkem pana Zídka. V některých věcech pravdu má, v jiných zase ne, v některých možná částečně, ale to je vedlejší. Můj příspěvek protestoval proti dehonestaci autora a proti evt. jeho persekuci, proti censuře. Pokud by se pánové Stejskal a Orlík drželi faktů a vedli věcnou diskusi, byl by to názor proti názoru. Přirovnávání k Ahmadínežádovi či Eichmannovi nelze v žádném případě nazvat čestnou věcnou výměnou názorů.

Kdo schvaloval zbraně, které zachránily židovský stát v našem státě ?  Skončili všichni na šibenici.
To máte na mysli Slánského nebo Reicina? Ti na tu šibenici patřili, zbraně nezbraně.. >:(

Krásný večer a lajla tov přje Míla
Nápodobně! :)

Já se domnívám že podstatou článku nebyla úvaha...jistý technický styl, styl používání lživých a emotivních prvků mi sedí spíše s antisemitismem než intelektuální úvahou co by bylo kdyby
Nerad bych zněl drsně nebo neslušně, ale Vaše domněnky nemohou být základem k takovému obvinění, jaké vznesli oba pánové - anebo striktně jen jako subjektivní dojem (a pak si rozhodně neplést pojmy a dojmy!!). Proč si myslím, že se mýlíte, jsem napsal výše paní Míle. S Vašimi nároky na novinářskou práci sice souhlasím, ale vím, že je to maximalistický požadavek a že ho novináři spíše nesplňují než splňují (najmě ti čeští).

A ted mi reknete, jestli ten pan byl antisemita anebo antisionista (krome toho, ze byl vul).
Myslím, že ten pán byl rozhodně antisemita (a vůl), neboť on skutečně litoval toho, že Židé nebyli vyvražděni. O sionismu nebo státu Israel ani slovo. Odtud zásadní rozdíl mezi ním a projevem pana Zídka

Myslim, ze ten pan, co napsl clanek do Lidovek a vsichni, kteri mu to schvalili je uplne stejny vul (omlouvam se volum za to ze je urazim) a mel by z toho take mit prusvih a vetsi nez ten soudruh tenkrat.
Nemyslím, že každý, kdo má opačný názor než Vy, musí být nutně vůl, i když se může mýlit. Vaše přání, aby z toho měl průšvih, dokonce větší než vyložený antisemita z r.1982 pak smrdí totalitou, censurou a bolševismem. Vzpamatujte se, prosím Vás!  :(

Pravdomluvný

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #9 kdy: 13. Května 2008, 19:32:24 »
Myslím,že pan Zídek velice objektivně popsal stav, který dnes Izrael tíží a je nepříjemnou minulostí.Izrael má co ve své historii napravovat a ke svým sousedům se začít chovat úplně jinak.

Zvláště jsou ostudné stálé zábory palestinských území a stavba

protiprávních a OSN odsouzených osad / jde vlastně o státem

podporované krádeže, také zeď je postavena na palestinských územích - je označena Mezinárodním soudem v Haagu za protiprávní /.Židé jistě mají nárok na svůj stát a bezpečnost,ale ne za cenu "loupeží" a státního terorismu, který stát Izrael provozuje.

Jednání a chování státu Izrael je ostudou pro celou světovou židovskou obec. Podobný názor vyjádřilo shromáždění rabínů v NY, které dokonce označilo současný Izrael za "hříšný" stát a jeho budoucnost za nejistou, pokud se rapidně nezmění jednání jeho sionistické vlády a nezačne se chovat podle uznávaných mezinárodních pravidel. Abych nebyl tak jednostranný , je nutné zárověň a to mezinárodní silou zajistit bezpečnost státu Izrael od svých sousedů.Současný stav je vředem mezinárodní politiky a jak je vidět, některým kruhům zainteresovaným na zbrojním průmyslu náramně vyhovuje!!! Neznám žida, ani Žida, který by si již konečně nepřál klid a mír ve své vlasti, ale to musí především zkrotit všechny sioinisty, kteří usilují o velký Izrael!

Pravdomluvný

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #10 kdy: 13. Května 2008, 19:36:40 »
Nepříjemná pravda pro sionisty!::


Rabin se myslím chtěl poctivě dohodnout na míru a dokonce si již s Arafatem řekli, jak je možné míru dosáhnout, postupným a oboustranným ústupem z pozic nesmiřitelnosti a vzájemné neustálé odplaty!!! V okamžiku , kdy přestane násilí, je možné postupně situaci zlepšovat a zklidnit do té míry, že začnou fungovat normální vztahy mezi státy a národy.

Ale takové řešení se sionistům nelíbilo a Rabin byl zavražděn, jako "zrádce" národa, protože sionisté chtějí za podpory podobných vrahounských sionistických kruhů v USA , nad Palestinci zvítězit

a připravit je i o ty zbytky území na kterých dnes živoří!!!

Nevím, zda si oni "užiteční idioti", kteří podporují dnešní politiku

státu Izrael plně uvědomují, co činí. Článek na www.eretz.cz, je toho jasnou ukázkou.Mír a narovnání mezi Palestinci a Izraelci nepřijde sám, musí se všichni zasloužit a situace je dnes tak vyhrocená, že je možné další silové řešení, ze kterého už Izrael nemusí vyjít tak lacino.Zbraňové a další systémy jsou dnes na úrovni, kdy už zcela  rozměrově minimální zařízení je schopno způsobit obrovské ztráty na životech nevinných židů a dalších obyvatel Izraele.Riziko je obrovské a co potom? Použije Izrael jaderné zbraně a proti komu? A jaká bude odezva dalších států?

YAMATO

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #11 kdy: 13. Května 2008, 20:11:24 »
Především je absurdní brát kritiku Israele jako a priori nepřátelskou vůči němu, nemluvě o tom, že taková kritika nemusí mít vůbec nic společného s antisemitismem (antijudaismem) a dokonce ani s antisionismem. Třeba já si nemyslím, že by zničení Israele přineslo něco dobrého, jen by přibyly další křivdy. Ale to přeci neznamená, že jen nemůžu a nebudu kritisovat! Není přeci jen černá a bílá, nejsme snad primitivé a umíme rozlišovat.

Dám příklad co kritisuji: Israel omlouvá časté zabití civilistů tím, že se mezi nimi schovávají teroristé. To je strašný cinismus! Letecké útoky či palba tanků na jednotlivé osoby v husté zástavbě jsou naprosto šílené, nelze u nich zabezpečit dostatečnou přesnost! Pokud si Israel myslí, že mu může donekonečna procházet politika "když se kácí les lítají třísky", tak se hrozně mýlí. Nelze bojovat s teroristy jiným terorem, to vede jen a pouze k další eskalaci konfliktu!

A aby bylo jasno, neházím vůbec vše jen na Israel. Třeba raketové útoky Hamásu na civilní cíle v Israeli jsou stejně iracionální a nic neřešící, nemluvě o sebevražbných útocích.

Prostě stačí pár fanatiků na obou stranách a ten kolotoč se roztáčí rychleji a rychleji...

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #12 kdy: 13. Května 2008, 20:25:53 »
Milý YAMATO, můžete prosím dát rovněž konkrétní návod, jakým způsobem by se měl Israel bránit islámskému terorismu ? Podle Vás tedy prostě terorista, který odpaluje rakety z obydlené oblasti, školy, nemocnice a podobně je vlastně nedotknutelný. Krásná představa. Rád si přečtu Vaše nápady, jistě budou podobně naivní jako Váš první příspěvek na tomto fóru.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #13 kdy: 13. Května 2008, 20:38:51 »
Myslím,že pan Zídek velice objektivně popsal stav, který dnes Izrael tíží a je nepříjemnou minulostí.Izrael má co ve své historii napravovat a ke svým sousedům se začít chovat úplně jinak.

Zvláště jsou ostudné stálé zábory palestinských území a stavba

protiprávních a OSN odsouzených osad / jde vlastně o státem

podporované krádeže, také zeď je postavena na palestinských územích - je označena Mezinárodním soudem v Haagu za protiprávní /.Židé jistě mají nárok na svůj stát a bezpečnost,ale ne za cenu "loupeží" a státního terorismu, který stát Izrael provozuje.

Jednání a chování státu Izrael je ostudou pro celou světovou židovskou obec. Podobný názor vyjádřilo shromáždění rabínů v NY, které dokonce označilo současný Izrael za "hříšný" stát a jeho budoucnost za nejistou, pokud se rapidně nezmění jednání jeho sionistické vlády a nezačne se chovat podle uznávaných mezinárodních pravidel. Abych nebyl tak jednostranný , je nutné zárověň a to mezinárodní silou zajistit bezpečnost státu Izrael od svých sousedů.Současný stav je vředem mezinárodní politiky a jak je vidět, některým kruhům zainteresovaným na zbrojním průmyslu náramně vyhovuje!!! Neznám žida, ani Žida, který by si již konečně nepřál klid a mír ve své vlasti, ale to musí především zkrotit všechny sioinisty, kteří usilují o velký Izrael!

K jakýmpak sousedům se Izrael chová špatně? S Egyptem a Jordánskem má mír a korektní vztahy. Se Sýrií válečný stav, avšak vede tajná jednání o míru - přestože Syřané podporují teroristy Hizballáhu. S Libanonem by Izrael mě také korektní vztahy - nebýt útoků na Izrael ze strany Hizballáhu, podporovaného Sýrií a Íránem. Nevidím, v čem zásadním by měl Izrael měnit postoj.

"Palestinská území" - co to je? Žádný Palestinský stát nikdy neexistoval. A "Palestina" je historický název pro veškeré území dnešního Jordánska, Izraele a Palestinské autonomie. Izrael nic neokupuje - okupovat lze jiný stát, žádný Palestinský stát Izrael nikdy neobsadil.

O žádném "shromáždění rabínů v NY" nic nevím. Nemáte-li na mysli schůzku pár set Naturei Karta, kteří jsou bezvýznamnou okrajovou minoritou světového Židovstva.

"Velký Izrael" - pod tím si mám představit co? Izrael až do Bagdádu? O ten nikdo neusiluje.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #14 kdy: 13. Května 2008, 20:42:59 »
Rabin se myslím chtěl poctivě dohodnout na míru a dokonce si již s Arafatem řekli, jak je možné míru dosáhnout, postupným a oboustranným ústupem z pozic nesmiřitelnosti a vzájemné neustálé odplaty!!! V okamžiku , kdy přestane násilí, je možné postupně situaci zlepšovat a zklidnit do té míry, že začnou fungovat normální vztahy mezi státy a národy.

Ale takové řešení se sionistům nelíbilo a Rabin byl zavražděn, jako "zrádce" národa, protože sionisté chtějí za podpory podobných vrahounských sionistických kruhů v USA , nad Palestinci zvítězit

a připravit je i o ty zbytky území na kterých dnes živoří!!!

Nevím, zda si oni "užiteční idioti", kteří podporují dnešní politiku

státu Izrael plně uvědomují, co činí. Článek na www.eretz.cz, je toho jasnou ukázkou.Mír a narovnání mezi Palestinci a Izraelci nepřijde sám, musí se všichni zasloužit a situace je dnes tak vyhrocená, že je možné další silové řešení, ze kterého už Izrael nemusí vyjít tak lacino.Zbraňové a další systémy jsou dnes na úrovni, kdy už zcela  rozměrově minimální zařízení je schopno způsobit obrovské ztráty na životech nevinných židů a dalších obyvatel Izraele.Riziko je obrovské a co potom? Použije Izrael jaderné zbraně a proti komu? A jaká bude odezva dalších států?

Rabin je mimo jiné autorem nápadu separační zdi. To jen pro přesnost. A Rabin SAMOZŘEJMĚ celý život byl oddaný sionista. Takže žvanit o tom, že byl zabit "sionisty" je nesmysl. Sionisty je tak 80 % izraelských Židů. A Rabin měl celkem velkou podporu - právě tech "sionistů" na které tu nadáváte.

To ostatní nemá ani smysl komentovat, to jsou naprosté pitomosti. Asi jako psát o tom, že na Marsu jsou třínozí obři.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #15 kdy: 13. Května 2008, 20:49:04 »
Predevsim si mysli, ze clovek, ktery schvaluuje jakekoli vyvrazdeni kohokoli (i hypoteticke) jenom kvuli tomu, ze zastava takovy anebo onaky nazor anebo patri k takove anebo jine skupine si nezaslouzi aby tento typ nazoru byl publikovan. Predstavte si, ze by nekdo napsal, ze kdyby sudetaci zustali v CR mohlo v pohranici byt mene cikanu.
Co se tyce smesovani sionismu a judaismu v tom byli skutecne komunisti mistri - viz. Staronova synagoga je centrem sionismu / to napsal v 80 letech tydennik Tribuna, kde tady najdete delici caru mezi antisemitismem a antisionismem? Konec koncu kazdy zid se modli modlitby v kterych se obraci k Sionu. Takze muze byt libovolne oznacen za sionistu i kdyz nude zit treba ve Finsku a na odchod do Izraele nepomysli, zalezi na tom, kdo ho tak ci onak bude chtit oznacit.
K teroristickym utokum - napr. druha libanonska valka, je mi uplne jedno jestli se na me pokousel Hizballa strilet rakety proto ze jsem sionistka anebo proto, ze jsem zidovka , chtel me zabit, prestoze jsem civil a moje jedina vada je ze jsem zidovka a ziju v Izraeli. O atentatech v autobusech a obchodacich nemluve, tam nejde o omyl, tam jde o zamer, zabit zida a zase je uplne fuk Hamasu a podobne verbezi, jestli je to levicovy aktivista, nabozensky fanatik, pravicovy ateista anebo ortodoxni antisionista. Chteji zabit toho sveho zida. Naproti tomu izraelska armada se snazi zabit teroristy, kteri napadaji civilni obyvatelstvo.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #16 kdy: 13. Května 2008, 20:49:34 »
Především je absurdní brát kritiku Israele jako a priori nepřátelskou vůči němu, nemluvě o tom, že taková kritika nemusí mít vůbec nic společného s antisemitismem (antijudaismem) a dokonce ani s antisionismem. Třeba já si nemyslím, že by zničení Israele přineslo něco dobrého, jen by přibyly další křivdy. Ale to přeci neznamená, že jen nemůžu a nebudu kritisovat! Není přeci jen černá a bílá, nejsme snad primitivé a umíme rozlišovat.

Dám příklad co kritisuji: Israel omlouvá časté zabití civilistů tím, že se mezi nimi schovávají teroristé. To je strašný cinismus! Letecké útoky či palba tanků na jednotlivé osoby v husté zástavbě jsou naprosto šílené, nelze u nich zabezpečit dostatečnou přesnost! Pokud si Israel myslí, že mu může donekonečna procházet politika "když se kácí les lítají třísky", tak se hrozně mýlí. Nelze bojovat s teroristy jiným terorem, to vede jen a pouze k další eskalaci konfliktu!

A aby bylo jasno, neházím vůbec vše jen na Israel. Třeba raketové útoky Hamásu na civilní cíle v Israeli jsou stejně iracionální a nic neřešící, nemluvě o sebevražbných útocích.

Prostě stačí pár fanatiků na obou stranách a ten kolotoč se roztáčí rychleji a rychleji...

Ano, kritizovat Izrael není nic nelegitimního. Ale volat po likvidaci Izraele nelegitimní je. A plakání nad tím, že Izrael vznikl, je jen nenápadné naznačování, že dnešní stav je špatný a že je třeba ho "napravit" - likvidací Izraele.

Omlouvání zabití civilistů tím, že se mezi nimi schovávají teroristé je legitimní. Jak asi má Izrael zlikvidovat parchanty s minomety a odpalovači raket, kteří sedí na dvorcích měst, když by proti nim nesměl střílet? Až začne Hamas respektovat, že se nesmí ozbrojenci úmyslně skrývat v civilních oblastech, tak pak Izrael SAMOZŘEJMĚ nebude útočit na civilní oblasti. Jak byste vy likvidoval teroristy, odpalující rakety z prostředka města???

Mimochodem, na to se zapomíná: Lidé v Gaze si Hamas zvolili v demokratických volbách. A Hamas jim nelhal. Dopředu říkal, že se nevzdá teroristických útoků na Izrael, neuzná jeho právo na existenci. A lidé si ho zvolili. Zvolili si tedy válku proti Izraeli. A tak ji mají.

YAMATO

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #17 kdy: 13. Května 2008, 21:01:01 »
Milý YAMATO, můžete prosím dát rovněž konkrétní návod, jakým způsobem by se měl Israel bránit islámskému terorismu ? Podle Vás tedy prostě terorista, který odpaluje rakety z obydlené oblasti, školy, nemocnice a podobně je vlastně nedotknutelný. Krásná představa. Rád si přečtu Vaše nápady, jistě budou podobně naivní jako Váš první příspěvek na tomto fóru.

Takže ten způsob schvalujete?




ari180

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #18 kdy: 13. Května 2008, 21:01:13 »
Palestina je samozrejme geograficky pojem a ako stat neexistuje.A ak uz aj existuje tak je to synonymum pre Izrael (kedze uzemie ktore rimania nazvali Palestinou tvori dnes znovu Izrael) ako je Napr: Bratislava aj Presporkom alebo California Golden State.Co v praxi znamena,ze ked niekto tvrdi,ze je palesticky arab je to to iste ako keby sa nazval izraelskym arabom. No a z vlastnej sksenosti viem,ze tito antisionisticki Zidia z New Yorku su akurat tak pokrytci a pre mna len vyvrheli a zradcovia kedze im nerobi problem poobimat takeho Ahmadinedzada.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #19 kdy: 13. Května 2008, 21:09:48 »
Milý YAMATO, můžete prosím dát rovněž konkrétní návod, jakým způsobem by se měl Israel bránit islámskému terorismu ? Podle Vás tedy prostě terorista, který odpaluje rakety z obydlené oblasti, školy, nemocnice a podobně je vlastně nedotknutelný. Krásná představa. Rád si přečtu Vaše nápady, jistě budou podobně naivní jako Váš první příspěvek na tomto fóru.

Takže ten způsob schvalujete?

Yamato, zkuste odpovědět na položenou otázku. Mě by také zajímalo, jak byste řešil problém raketových a minových útoků na Izrael ze z obydlených oblastí vy...

ari180

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #20 kdy: 13. Května 2008, 21:30:06 »
Milý YAMATO, můžete prosím dát rovněž konkrétní návod, jakým způsobem by se měl Israel bránit islámskému terorismu ? Podle Vás tedy prostě terorista, který odpaluje rakety z obydlené oblasti, školy, nemocnice a podobně je vlastně nedotknutelný. Krásná představa. Rád si přečtu Vaše nápady, jistě budou podobně naivní jako Váš první příspěvek na tomto fóru.

Takže ten způsob schvalujete?

Yamato, zkuste odpovědět na položenou otázku. Mě by také zajímalo, jak byste řešil problém raketových a minových útoků na Izrael ze z obydlených oblastí vy...

Nic z toho by sa nemuselo riesit,keby este existovalo Gush Katif, v prvom rade treba poslat Olmerta a aj Baraka kade lahsie, potom treba zistit ako zachranit Gilada Shalita a zlikvidovat vsetkych vodcov hamasu. Myslim si,ze jedna z najlepsich prilezitosi bola v case ked araby z Pasma Gazy masovo prudili na Sinai.Jednak tym bol zamestnany hamas a takisto bolo v Gaze menej civilistov. Priamy vstup IDF do Pasma sa mi velmi nepozdava,kedze vela vojakov by prislo o zivot a to je neakceptovatelne.

YAMATO

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #21 kdy: 13. Května 2008, 21:44:29 »
Vojáci někdy umírají, tak to je. J to čestnější, než zabíjet civilisty, a také efektivnější. A pokud by to vyřešilo i raketové útoky, tak by to ochránilo i vlastní civilisty. Což tyto letecké útoky zjevně neplní, Kassámy stále dopadají...

Mimochodem, líbí se mi požadovat odpověď na otázku a sám ji nedat...

ari180

  • Host
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #22 kdy: 13. Května 2008, 21:55:47 »
Vojáci někdy umírají, tak to je. J to čestnější, než zabíjet civilisty, a také efektivnější. A pokud by to vyřešilo i raketové útoky, tak by to ochránilo i vlastní civilisty. Což tyto letecké útoky zjevně neplní, Kassámy stále dopadají...

Mimochodem, líbí se mi požadovat odpověď na otázku a sám ji nedat...

Hamas zabija civilistov na obidvoch stranach. Svojimi teroristickymi akciami vrazdi Izraelcanov no a arabov v Gaze pouziva ako stit.Tak kto je potom necestny? Hamas nieje hoden smrti jedineho izraelskeho vojaka.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #23 kdy: 13. Května 2008, 21:59:42 »
 To YAMATO: Moc jsem Vaši odpověď nepochopil. To jste myslel něco takového, jako že po raketovém, nebo minometném útoku se vypraví jednotka IDF do pásma Gazy a bude zde hledat a ptát se kolemjdoucích, zda neviděli někoho odpálit raketu, že by si to s ním rádi vyřídili ? Vy jste tak naivní, až mi to přijde neskutečné. Ale abych odpověděl i já na Vaši otázku. Samozřejmě souhlasím s leteckými útoky na teroristy v Gaze i jinde. Jak psal Scooolie výše, pokud si arabové v Gaze dobrovolně zvolili Hamas, pak ať jej sami požádají, aby chce li bojovat, bojoval bez schovávní se za lidské štíty.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Lidovky, článek redaktora Petra Zídka z 10.5.2008
« Odpověď #24 kdy: 13. Května 2008, 22:00:03 »
Vojáci někdy umírají, tak to je. J to čestnější, než zabíjet civilisty, a také efektivnější. A pokud by to vyřešilo i raketové útoky, tak by to ochránilo i vlastní civilisty. Což tyto letecké útoky zjevně neplní, Kassámy stále dopadají...

Mimochodem, líbí se mi požadovat odpověď na otázku a sám ji nedat...

Neodpověděl jste otázku Yamato. Ty rakety z Gazy nelétají na izraelské vojáky, ale na civilní města - Sderot, Aškelon, mošavy a kibuci. Jak byste ty teroristy v Gaze likvidoval jinak, než leteckými údery? Než by se k nim probili pěší jednotky, už by teroristé byli dávno pryč - a přitom probíjení se by zahynulo mnohem více lidí, než když přiletí raketa a je po parchantovi.

Otázka dána byla Samuelem v 20:25:53. Já se jen v 21:09:48 připojil se žádostí, abyste na ni odpověděl.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15