Autor Téma: Knihy v hebrejstine  (Přečteno 17099 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

MartinPodhola

  • Host
Knihy v hebrejstine
« kdy: 7. Dubna 2008, 21:51:01 »
Ahoj vsichni,

prosim o radu, kde bych mohl dle vasich zkusenosti nejlepe poridit nejake knihy v hebrejstine, pro prohloubeni znalosti a do budoucna i pocteni (jak moderni tak jakoukoli literaturu) prosim? Preferoval bych cenovou dostupnost (amazon a ostatni e-shopy samozrejme prichazi v uvahu, ale nejaka moznost prime koupe v CR by byla mila). Predem dekuji vsem.


Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #1 kdy: 7. Dubna 2008, 21:55:34 »
Prosím v jakém městě bydlíte? Jedná se Vám o beletrii nebo o Svaté texty?

MartinPodhola

  • Host
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #2 kdy: 7. Dubna 2008, 21:59:33 »
Dobry vecer, jsem z Prahy a mam zajem o jakoukoli literaturu. Svate texty jsou pro mne tez velmi lakave. Beletrie je skvela pro relaxaci a procviceni moderni mluvene hebrejstiny.

Elazar

  • Host
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #3 kdy: 7. Dubna 2008, 23:00:41 »
Tak to jsou Vaše možnosti slušně řečeno "omezené". Můžete si knihy samozřejmě objednat přes internet nebo se zajít podívat do knihovny ŽM nebo ETF...

Anebo zajeďte do Izraele a zajděte tam do knihkupectví. Můžu Vám dát tip na vynikající obchod/antikvariát u King George avenue v Jeruzalémě.

Nebo se zeptejte u hebraistů nebo někoho na obci.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #4 kdy: 8. Dubna 2008, 15:12:34 »
Ono je tedy více než deset let ale tuším na ulici Široká byl antivariát kde měli vždy knihy v hebrejštiněstaré i nové a ty "nové" za velmi přijatelnou cenu. Jinak je tam a to stále Židovské muzeum a to knihami v hebrejštině všeho druhu naprosto přecpané. A jsou samozřejmě velké zásoby tisíců knih na internetu ať již jako text nebo pdf. V případě zájmu mohu ponechat pár odkazů.

myroch

  • Host
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #5 kdy: 9. Dubna 2008, 08:33:16 »
to knihkupectvi v Siroke se jmenuje antikvariat Judaica a maji tam toho opravdu dost, eventuelne se da i objednat

MartinPodhola

  • Host
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #6 kdy: 9. Dubna 2008, 11:29:49 »
Dekuji mnohorat. Knizek z netu v pdf mam hodne, ale preci jen krasa tistene knihy je krasa tistene knihy. Jsem rad za Vase veskere odpovedi a za vsechny vrele dekuji!

Antikvariat jsem neznal a vbrzke dobe ho navstivim.

To Elazar: adresu tohoto antikvariatu si rad take poznamenam, protoze doufam ze ma cesta do techto mist take brzy povede

Jeste jednou vsem dekuji za odpoved, velmi si jich vazim.

S pozdravem

Martin

Elazar

  • Host
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #7 kdy: 9. Dubna 2008, 15:28:37 »
Můj nejoblíbenější je v ulici Šac (ש"ץ), kousek od King George avenue. Antiky jsou tam myslím dva vedle sebe - oba se zdají být malé, ale nenechte se zmást, ten správný vede až do suterénu a je opravdu velký. Výhoda je ta, že nové knihy v Izraeli nejsou úplně nejlevnější, ale kolem King George najdete spoustu dalších obchůdků a antiků.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Knihy v hebrejstine
« Odpověď #8 kdy: 9. Dubna 2008, 16:26:13 »
 ;D
Martine, abys to dlouho nehledal, tak řekni taxikáři, že chceš do hotelu Montefiore, blízko Velké synagogy a budeš hned v té ulici, co píše Elazar.
Jde o Book Gallery a nejdřív si projdi jejich website na

https://www.bookgallery.co.il/content/english/



 ;)gv
« Poslední změna: 10. Dubna 2008, 08:09:16 od gvodrazka »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15