Autor Téma: Talmud  (Přečteno 38917 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vodník

  • Host
Re: Talmud
« Odpověď #25 kdy: 12. Března 2009, 22:14:53 »
Hele análnítyku, buď byste měl rychle vysvětlit, proč spojujete zneužívání dítěte s Talmudem
Po internetu kolují nejrůznější "citace z Talmudu", vesměs nepřijatelného obsahu. Co z toho je lež a co pravda, která ovšem má být chápána jinak, to nevím, nikdy jsem se tím nezabýval. Jeden z těch výroků byl o tom, že se smí souložit s x-letou (3? 6? 8? - nevím, nezapsal jsem si to). Patrně to měl analytik na mysli.

Já si pamatuju jen tu hlášku, že když žid vidí křesťana se topit, tak ho nesmí vytáhnout, leda by šel někdo okolo, kdo by ho viděl :D - vzpomněl jsem si na teď na tu předvčerejší debatu, zda by někteří zdejší účastníci nezavolali sanitku na krvácejícího hololebce...

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Talmud
« Odpověď #26 kdy: 12. Března 2009, 22:23:55 »
Hele análnítyku, buď byste měl rychle vysvětlit, proč spojujete zneužívání dítěte s Talmudem
Po internetu kolují nejrůznější "citace z Talmudu", vesměs nepřijatelného obsahu. Co z toho je lež a co pravda, která ovšem má být chápána jinak, to nevím, nikdy jsem se tím nezabýval. Jeden z těch výroků byl o tom, že se smí souložit s x-letou (3? 6? 8? - nevím, nezapsal jsem si to). Patrně to měl analytik na mysli.

Já si pamatuju jen tu hlášku, že když žid vidí křesťana se topit, tak ho nesmí vytáhnout, leda by šel někdo okolo, kdo by ho viděl :D - vzpomněl jsem si na teď na tu předvčerejší debatu, zda by někteří zdejší účastníci nezavolali sanitku na krvácejícího hololebce...
Jo náckové často citují pasáže Talmudu, které v reálu "řeší" úplně jiná témata. Podle mě chtěl analytik ukázat, že úřad rabína (stejně jako kněze, pastora, mully,..) nemusí nutně znamenat "svatost".  ;D  >:D
יואל טייטלבוים

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Talmud
« Odpověď #27 kdy: 13. Března 2009, 06:53:53 »
O obcování s tříletou dívkou Talmud skutečně mluví ovšem nikoliv jako návod konání nýbrž ohledně konstatování že pakliže se to stane dříve než nastane tento věk tak se holčičce obnoví panenská blána a nemá to nic do činění s pohlavní životem. To že Talmud říká že nemůžeme křesťana vytáhnout z vody je citát dost nemožný jelikož Talmud přímo o křesťanství nemluví několik citátů je sice připisováno že byly řečeny o Onom muži ale jelikož je napsáno oenn muž lze si pod ním představit kohokoliv viz falsifikát knihy Toldos Ješu čímž se pravý výklad trochu zahalil. Nicméně o křesťanech psáno není je psáno obecně nežidé kteří konají tak či onak dobře nedobře, v něčem dobře a v něčem nikoliv, z hlediska židovství nějaké křesťanství neexistuje jako cesta křesťan je buď dobrým člověkem a je ctěn nebo ne a pak se od něj vzdalme nebo se před ním chraňme. Abych připoměl na toto téma byla rozsáhlá mediální bouře do které jsme osobně zasáhl a též jsme dodával materiál pro další můj text má link
https://tydlitatova.nazory.eu/livjatan/boj-o-talmud.html
Nyní pracuji na komentovaném Talmudu, jedná se překlad spolu s celým oroginálem a snamluveným podrobným komentářem. Kdo by však očekával že tím se citáty používané antisemity objasní bude sklamán většinou nejde o překroucené texty ale o pouhé výmysli, na foru ligy proti antismeitismu jsem nabídl dost vysokou částku tomu kdo podobné nesmysli jako s citáty uvedl pakliže dokáže ukázat místo v Talmudu kde jsou napsány. Talmud je složitý stačí si jen přečíst překlad  pak poslechnout komentář a dojde k celkem šokujícímu zjištění jak to funguje nicméně je to pouhý úvod Talmud má svá pravidla  a pronikání do nitra takže již pouhý styl používání "citátů" dokazuje že dotyčný o tom nic neví a píše nesmysli. Zájemci o nahrávky textů s emnou mohou být v kontaktu přes osobní zprávy.

daniel lehotsky

  • Host
Re: Talmud
« Odpověď #28 kdy: 13. Března 2009, 07:32:48 »
Vazeny r.Jicchak,vzhladom na to,ze Platon(hebrej,indian...)je priatelom,ale Pravda je vacsi,tak sa len opytam(prosim,nehladajte tam ziadne postranne vyznami a ci otazky),ci na zaklade poucenia,dna 23.3. 1980  bolo verejne a obradne v Jeruzaleme spalene niekolko stovak vytlackov Novej Zmluvy pod zastitou Yad L"akhim,nabozenskej organizacie podporovanej ministerstvom pre nabozenstvo.Podotkynam,staci odpovedat ano,nie,neviem.Ja neviem,tak reku sa opytam.Aj ked to nieje rozhodujuce. :).

eleazar

  • Host
Re: Talmud
« Odpověď #29 kdy: 13. Března 2009, 07:34:48 »
O obcování s tříletou dívkou Talmud skutečně mluví ovšem nikoliv jako návod konání nýbrž ohledně konstatování že pakliže se to stane dříve než nastane tento věk tak se holčičce obnoví panenská blána a nemá to nic do činění s pohlavní životem.
To by se skutečně stalo? :o

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Talmud
« Odpověď #30 kdy: 13. Března 2009, 09:51:57 »
O obcování s tříletou dívkou Talmud skutečně mluví ovšem nikoliv jako návod konání nýbrž ohledně konstatování že pakliže se to stane dříve než nastane tento věk tak se holčičce obnoví panenská blána a nemá to nic do činění s pohlavní životem.
To by se skutečně stalo? :o
Chceš znát názor rabína, nebo gynekologa?

Můžeš to brát i jako právnickou konstrukci - nevyvratitelnou domněnku, popř. fikci; jde o to, že holčička, které bylo takto ublíženo, nebude ještě nadto "potrestána" tím, že až doroste a bude hledat ženicha, by nebyla považována za pannu.

Citovat
Civilis Romanvm Svm
Cure ergo linguam Latinam laedis?

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Talmud
« Odpověď #31 kdy: 13. Března 2009, 10:10:47 »
Citovat
O obcování s tříletou dívkou Talmud skutečně mluví ovšem nikoliv jako návod konání nýbrž ohledně konstatování že pakliže se to stane dříve než nastane tento věk tak se holčičce obnoví panenská blána a nemá to nic do činění s pohlavní životem.
Citovat
To by se skutečně stalo? :o
Citovat
Chceš znát názor rabína, nebo gynekologa?

Můžeš to brát i jako právnickou konstrukci - nevyvratitelnou domněnku, popř. fikci; jde o to, že holčička, které bylo takto ublíženo, nebude ještě nadto "potrestána" tím, že až doroste a bude hledat ženicha, by nebyla považována za pannu.


To měli autoři komentáře ověřené v praxi, nebo se jim dostavila nějaká nadpřirozená inspirace?
יואל טייטלבוים

eleazar

  • Host
Re: Talmud
« Odpověď #32 kdy: 13. Března 2009, 10:39:57 »
O obcování s tříletou dívkou Talmud skutečně mluví ovšem nikoliv jako návod konání nýbrž ohledně konstatování že pakliže se to stane dříve než nastane tento věk tak se holčičce obnoví panenská blána a nemá to nic do činění s pohlavní životem.
To by se skutečně stalo? :o
Chceš znát názor rabína, nebo gynekologa?
Sentenciam clinici qvaeso.

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Talmud
« Odpověď #33 kdy: 13. Března 2009, 11:13:03 »
O obcování s tříletou dívkou Talmud skutečně mluví ovšem nikoliv jako návod konání nýbrž ohledně konstatování že pakliže se to stane dříve než nastane tento věk tak se holčičce obnoví panenská blána a nemá to nic do činění s pohlavní životem.
To by se skutečně stalo? :o
Chceš znát názor rabína, nebo gynekologa?
Sentenciam clinici qvaeso.

McCann, J; Rosas, A. and Boos, S. (2003) "Child and adolescent sexual assaults (childhood sexual abuse)" in Payne-James, Jason; Busuttil, Anthony and Smock, William (eds). Forensic Medicine: Clinical and Pathological Aspects, Greenwich Medical Media: London, p.453

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Talmud
« Odpověď #34 kdy: 13. Března 2009, 11:27:47 »
Koncim tuto cast diskuse, Analityk ma permban. Jak jsem jiz rekl, ne za to co napsal, ale KAM to napsal.
Na Scooolieho ani moji vyzvu nereagoval, takze ma smulu. Beztak ma jeste jeden ucet, ten by mu mel stacit.
Petahyahu, vi si prectete celou diskusi znovu. Analnik nebyl potrestan za to, co psal.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Talmud
« Odpověď #35 kdy: 12. Dubna 2009, 23:51:54 »
Ohledně Talmudu, nyní vypracovávám nahrávaný projekt komentovaného Talmudu komentáře jsou česky, je čten originální text a překlad  a poté vše vyloženo, jelikož jsou členy tohoto fora které by to mohlo zajímat jsem ochoten nahrávky zaslat pokud možno skaipem případně se lze domluvit o jiné formě zaslání. Nahrávky budou v konečné podobě zveřejněny na webu lomed vov nicméně vše se může trošku pozdržet tudíž nabízím tuto možnost zde, lze s epřihlásit ke mě do rubriky osobní zprávy.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15