Autor Téma: Fitna  (Přečteno 32170 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Fitna
« Odpověď #50 kdy: 2. Dubna 2008, 14:22:15 »
Tiferet, díky, teď už vím, že jste žena, nezlobte se, já jsem asi Váš příspěvek nějak nepochopila. Já jsem v našem diskusním fóru především proto, abych hájila zájmy židovské komunity, vyjadřovala lásku k Izraely, ale vůbec v této diskusi mě nezajímají záběry amerických vojáků v Iráku a pod. Jistě  máte pravdu,  lidské šílenství nemá asi hranice, ale to, co bylo zabráno ve filmu z mého, můžete si říci, židovského pohledu, byla čistá pravda a mě vůbec neděsily ty výlevy hrůz, co se stalo, ale mě nejvíce děsí ta statistická čísla. Zamyslete se nad tím. My v České republice máme výhodu, že se s tím nesetkáváme, ale jeďte do Vídně a uvidíte, že na předměstí(kde to znám), nevíte, zda jste v Iráku, Iránu, Turecku a musíte se přesvědčovat, že jste uprostřed Evropy v milované Vídni. V tom já vidím pravdivost filmu. Přeji všem krásný den. Míla

Tiferet

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #51 kdy: 2. Dubna 2008, 18:37:15 »
Milo,vubec nepochybuji o pravdivosti filmu ale snazim se byt objektivni a ne se hrnout s davem. Ja to vidim v Bruselu;sejdete do urciteho obvodu a mate pocit ze jste v Maroku. Ale kdyby jen slo o pocit byt v jine zemi,tak to spise vitam. Pocity jsou ale nekdy ztisnene,zvlast kdyz musim projit kolem skupinky mladych marokancu...Ale to nejsou jen me pocity ale spousta belgu.Plus ten fakt ze se "jim" prakticky vse promiji,ze se "jim" prakticky ve vsem jde vstric,ze se "jim" v mnohem ustupuje. No a nejen zde,v Holandsku,GB,Francii a cetla jsem i ve Svedsku...chcete verit ze vlady jsou tak zaslepeny ze TO nevidi? Kdyz je belgican v nouzi,musi se setsakramentsky otacet aby dostal podporu,socialni byt,marokanci staci zarvat na urade a maji to;-vim to z vypraveni lidi,co na uradech jsou. Na skolach se donekonecna resi otazka rasismu ale jako ze prosim ti rasisti jsme my!!! Kdyby jste slysela treba jen uz marokanske deti na skolach,jak o nas mluvi! Donekonecna je bude system hyckat,chranit,zastavat se jich. Tak jsme hloupi...anebo je to chteny? Jaky je vysledek takoveho stavu? Ze rostou fasisticke strany a pomaloucku a jiste maji vic a vice stoupencu;jsou to lide,kteri maji uz toho vseho dost. Lide,kteri by se na fasisty vykaslali ale oni slibuji islamisty vyhodit z Evropy a to si lide preji. Jine politicke strany totiz tuhle problematiku neresi. Rust fasistu ovsem...a co zajmy zidovske? A kdo vlastne chce aby ten fasismus rostl? Aby lide byli nespokojeni,nakonec-aby lide meli strach? Vsechno je to zamotane ale podivejte se na to trochu z jine strany; copak se naslo v Iraku za jaderne zbrane(jako duvod napadeni usarmy)? Nic. Jsou snad Staty svate? Proto taky islamiste nenavidi americany. Vzdyt to vidite,jaci jsou islamiste fanaticti,jenze takovy lid je uplne jednoduche rozzurit do nepricetnosti. Fanatik totiz nepremysli,nediva se na veci z ruznych stran. Tady proste "stinova vlada" podporuje zlo na vsech frontach aby se lide bali. A kdo se boji,ten se necha zmanipulovat ke vsemu. Proto jsem napsala to co jsem napsala. Divejte se ze vsech stran. Ja islam nemam rada ale  Bushovi neverim ani dobrej den. Vy mu verite vse? Opravdu?

Tiferet

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #52 kdy: 2. Dubna 2008, 18:57:32 »
A jeste bych chtela dodat;vsimate si podobneho problemu v Cechach s romy? To uz je vec leta znama ze se jim jde ve vsem vstric. Ja vim ze drive byli utiskovavani po cele Evrope,pak u nas za komunismu. Ale to byli jine generace. Novym generacim se uz dlouho ustupuje. Vysledek je ze si statnich daru nevazi. Podivejte se jak se zije v Litvinove,Moste,Ostrave...spousta lidi by jim klidne nechala kus uzemi,at si ziji tam ale na to se vlady divaji jako na diskriminaci. Jenze zkuste zit vedle nich. Ja proti romum nemam nic,cast jejich kultury se mi libi ale kdybych zila v sousedstvi s nima,kdyby me deti chodili vecne otluceni,okradeni domu a policie nic-nevim zda budu tak v pohodicce a porad se je snazit chapat. A cele to ma zase vysledek jeden- hole lebky hajlujou a rvou -Cechy cechum.Je preci svoboda projevu. A mnozi jini zavzpominaji na stare komunisticke casy,kdy si tohle nikdo nedovolil. Tak jako v Italii,Milo,mezi lidem zustala stale vzpominka na Mussolliniho. Ja se jich ptala-proboha proc? A oni rekli,ze za tech casu byl v zemi poradek a rad. Proto jsem presvedcena ze tenhle stav je chteny. A lide se pomalu ale jiste obraci k diktaturam,to proste vidim. Ja bych ve svem komentari zasla i dal ale myslim si ze je lepsi vse podat v mensich davkach. Jen upozornuju,ze ac je problem s romy nebo araby ci jinymi islamisty, znate lidi,stejne to zase nakonec odnese zid. A to ja nechci.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Fitna
« Odpověď #53 kdy: 2. Dubna 2008, 21:36:14 »
Tedy Tiferete, Vy jste mi dala na přemýšlení. Máte obrovské zkušenosti, Ty já nemám, ale díky.Asi jsem Vás špatně pochopila, protože s Vámi prakticky ve vše souhlasím. Bushovi nevěřím ani dobrý den, jen když si vzpomenu na to nesmyslné bombardování Bělehradu. Už chápu co jste svoji připomínkou myslela. Já své zkušenosti získávám hlavně četbou, ale nikde jsem ještě nenašla vysvětlení, proč se tak chováme,jak jste popsala. Je to cesta, když nebudeme  tragičtí, cesta do budoucích problémů, které třeba naši generaci nepostihnou, ale postihnou naše děti. :)Míla

Tiferet

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #54 kdy: 3. Dubna 2008, 00:18:53 »
Tak tak,je to cesta vyvoje. Ale nejak neverim ze by se na zaver Evropa islamisovala,preci verim ze kdyby doslo na burky,tak by se lid postavil tvrde proti. To spise mam vetsi strach z nanotechnologie,parapsychologie,biologickych zbrani,spionaze atd.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15