Autor Téma: Fitna  (Přečteno 30996 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #25 kdy: 31. Března 2008, 10:47:55 »
Tohle je jen za devet. Ja vas toleruju a pritom si myslim, ze tu nemate co delat... Hm, velmi zvlastni pojeti tolerance - je to neco jako scenka blahe Simek+Grossmann:
- Vy u Vas v CSSR nemate svobodu slova?
- Mame, ale musis drzet hubu
Asi mi chybí tvoje schopnost číst mezi řádky....... přesněji řečeno vidět tam to co chci a to potom krásně zkritizovat.
Nepostřehl jsem, že bych napsal něco o tom že musí někdo držet ústa, nebo že bys tu neměl co dělat....... pouze jsem napsal o svém přesvědčení že náboženství nepatří do moderní společnosti. A na tom trvám.
To je totiž něco jného než že se tam nevyskytuje. Ono existuje, to je realita, s tím se nedá nic dělat...... to chce čas. Ve středověku bylo věřících prakticky (možná úplně) 100% obyvatelstva..... to už nyní pravda není. Ale nejde to lámat přes koleno, ono to přijde samo, to je přirozený vývoj..... V ČR jsme na tom z tohohle hlediska (asi to má historické příčiny, které sahají dál než jen do roku 1948) poměrně dobře.

K tomu dalšímu jindy.

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #26 kdy: 31. Března 2008, 11:04:43 »
Yane, v hitparade kravin, ktere obcas z tebe vypadnou, ses tentokrat prekonal a ziskavas deset bludistaku  ;D Jako kdybych cetl Karla Marxe.
......Ještě k těm blüdišťákům..... to byl takovej úchylnej pořad pro děti....... někdy snad v pátek odpoledne v televizi mam dojem......
« Poslední změna: 31. Března 2008, 13:27:53 od Yan »

Elazar

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #27 kdy: 31. Března 2008, 15:12:20 »
Tohle je jen za devet. Ja vas toleruju a pritom si myslim, ze tu nemate co delat... Hm, velmi zvlastni pojeti tolerance - je to neco jako scenka blahe Simek+Grossmann:
- Vy u Vas v CSSR nemate svobodu slova?
- Mame, ale musis drzet hubu
Asi mi chybí tvoje schopnost číst mezi řádky....... přesněji řečeno vidět tam to co chci a to potom krásně zkritizovat.

Kdyz ono to jde u tebe tak snadno  :D Clovek neodola.

Yane, to s tou svobodou projevu byl jen priklad, a ukazuje se, ze trefny - precti si to po sobe jeste jednou (a abys pochopil, o co mi jde, tak ti to zvyraznim):

Citovat
Nepostřehl jsem, že bych napsal něco o tom že musí někdo držet ústa, nebo že bys tu neměl co dělat....... pouze jsem napsal o svém přesvědčení že náboženství nepatří do moderní společnosti. A na tom trvám.

Takze pokud tomu rozumim dobre, tak ty tady pises, ze ja mohu v te tvoji uzasne "moderni" spolecnosti jako verici clovek zustat a hned vzapeti pises, ze jsi presvedcen o tom, ze sem se svym nazorem nepatrim. Skvele. Pro tvou informaci je to asi stejny projev tolerance jako "ja netvrdim, ze bys tu nemel co pohledavat, ale tvuj pohled na svet/tve nazory/to cemu veris/to co te dela tebou/ nema v Yanove - eee - totiz moderni - spolecnosti co delat a to presto, ze svym nazorem neporusuju zakony a nedelam nic, co by odporovalo zakonum CR. To je fasismus Yane - a kdo hlasa fasismus, tak je fasista. Na to bacha. Pripominas mi Gugiho, ktery si byl natolik jist svou moralni vyspelosti, ze v zajmu moralky odmitl tolerovat ostatnim i to, co on sam povazoval za moralni spinu za nehty...

Kdo urcuje co je moderni? Ty snad? A kdo je prototypem (nebo jeste lepe archetypem) moderniho cloveka? Ty? Na zaklade ceho posuzujes modernost a nemodernost? Podle toho, jestli to zapada do Yanova pohledu na svet nebo ne? Nechci ti brat iluze o spolecenske vyspelosti CR (jako jedne z nejateistictejsich zemi na svete), ale pokud by platilo, ze ateismus = pokrok a svoboda, pak je Severni Korea rajem na zemi a dle tveho prispevku na spici vyvoje spolecnosti.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #28 kdy: 31. Března 2008, 17:26:12 »
 ;)

....To je fasismus Yane - a kdo hlasa fasismus, tak je fasista. Na to bacha. Pripominas mi Gugiho, ktery si byl natolik jist svou moralni vyspelosti, ze v zajmu moralky odmitl tolerovat ostatnim i to, co on sam povazoval za moralni spinu za nehty...

Zabrousil jsem čistě z nostalgie na toto forum a podívejme, co se dočítám.

Tak za 1.
Kdo jsi ty, Elazare? Kdo jsi, že na tomto foru budeš kádrovat lidi? Kdo jsi, že pojem fašismus u tebe vyvolává asociaci mého pseudonymu? Kdo jsi, že budeš chytat chudáka Yana za slovíčko, který to nemyslel nijak zle, když se vyjádřil v tom smyslu, že náb“ženství je z hlediska tzv. moderní společnosti (t.j patrně té, která má kanalizaci, elektřinu a plno zbytečných úředníků) určitým (možná zdánlivým) anachronismem? Domníváš se, že tvůj názor má nárok být tolerován, když netoleruješ názor Yana, který se snad nevyjádřil dostatečně pregnantně?

Za 2.
Hrubě jsi zdeformoval můj příspěvek na téma cesty jednoho vepře do Sýrie. Já jsem neodmítl tolerovat ostatním jejich sympatie k tomuto vepřovi (mají právo na své sympatie vůči komukoliv), já jsem se jen potichu vzdálil z míst, kde se tyto sympatie takovému stvoření projevují potleskem či pískotem. A toto moje vzdálení se je podle tebe fašismem? To je podle tebe absence tolerantnosti? Podle mne jsem pouze rezignoval na přesvědčování nepřesvědčitelných.Tvoje čítanková, pokulhávající logika tě unáší až k blábolům typu „odmitl tolerovat ostatnim i to, co on sam povazoval za moralni spinu za nehty..."
Vysvětli mi, co dalšího jsem odmítl tolerovat kromě špíny za nehty, když píšeš, že „i to, co…“? Navíc mi podsouváš co jsem nikdy neřekl, totiž obrat „morální“. Pokud kladeš na roveň výraz „duševní“ a „morální“, pokládám tvé vzdělání za nejisté.

Za 3.
Kým jsi, Elazare, že se odvažuješ hodnotit moji jistotu mojí morální vyspělostí ? Nehledě k tomu, že jsem v žádném případě nepoužil výraz „morální vyspělost“, nýbrž jsem jen mluvil o své vlastní duševní hygieně (která ať už jakékoliv úrovně). Tušíš vůbec, laciný, frázovitý a kavárenský intelektuále, co se skrývá pod pojmem „duševní hygiena“? Nikoliv „morální vyspělost“, jak to interpretuješ ty, nýbrž stav duševní vyrovnanosti, klidu, ucelenosti a především určité rezignace. Tedy nikoliv blyštivá, noblesní a okázalá morálnost, nýbrž moje pouhopouhá touha po nerozčilování se nad podlostí politika, který zjevně a bezostyšně sabotuje zahraniční politiku a obranyschopnost této republiky, která díky své laxnosti podobné podrazy trpí a dosud na něj nepodala trestní oznámení. Ve Státě Izrael se takový člověk jmenuje Bišara.

Za 4.
Polepši se, Elazare, nezlob mne a čti pozorně Kunderu Milana, protože právě podobná extempore je to, co škodí duševní hygieně...
 ;)

A to je vše, načež mizím s úmyslem již nikdy se nenechat vyprovokovat různými mluvky (mluvkami?) (mluvkouma?) (mluvkyma?)

Apropos, pokud mne chceš pozlobit, pak abychom nezatěžovali forum, se ozvi na moji osobní @adresu, kterou neskrývám, jako jiní.

 :D
gv
« Poslední změna: 31. Března 2008, 17:30:45 od gvodrazka »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #29 kdy: 31. Března 2008, 17:51:11 »
Panove, to jsou jatka  ::) Tedy ne jatka, ale zacina to u byt osobni a nemuzu se zbavit dojmu, ze prave na te osobni rovine to polozil Elazar. Tedy prosim, Elazare, trochu vic diplomacie a trochu vic argumentu, mene obvineni (zejmena tech vycucanych z prstu).

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #30 kdy: 31. Března 2008, 19:24:45 »
Asi mi chybí tvoje schopnost číst mezi řádky....... přesněji řečeno vidět tam to co chci a to potom krásně zkritizovat.
Kdyz ono to jde u tebe tak snadno  :D Clovek neodola.
Tak dobře, já ti to napíšu polopaticky, když nedáš jinak. Nejde o to že bys četl něco správně mezi řádky, ale o to že si tam dosazuješ co chceš a s tím pak polemizuješ. To není korektní. Drž se prosím toho co je psáno a s tím prosím polemizuj.

Takze pokud tomu rozumim dobre, tak ty tady pises, ze ja mohu v te tvoji uzasne "moderni" spolecnosti jako verici clovek zustat a hned vzapeti pises, ze jsi presvedcen o tom, ze sem se svym nazorem nepatrim. Skvele. Pro tvou informaci je to asi stejny projev tolerance jako "ja netvrdim, ze bys tu nemel co pohledavat, ale tvuj pohled na svet/tve nazory/to cemu veris/to co te dela tebou/ nema v Yanove - eee - totiz moderni - spolecnosti co delat a to presto, ze svym nazorem neporusuju zakony a nedelam nic, co by odporovalo zakonum CR. To je fasismus Yane - a kdo hlasa fasismus, tak je fasista. Na to bacha. Pripominas mi Gugiho, ktery si byl natolik jist svou moralni vyspelosti, ze v zajmu moralky odmitl tolerovat ostatnim i to, co on sam povazoval za moralni spinu za nehty...

Ale ne, ty samozřejmě máš právo tady být, to nikdo (a já nejméně) nezpochybňuje. Ale fakt je, že náboženství prostě do moderní společnosti nepatří..... tak to prostě je.  ;D

Kdo urcuje co je moderni? Ty snad? A kdo je prototypem (nebo jeste lepe archetypem) moderniho cloveka? Ty? Na zaklade ceho posuzujes modernost a nemodernost? Podle toho, jestli to zapada do Yanova pohledu na svet nebo ne? Nechci ti brat iluze o spolecenske vyspelosti CR (jako jedne z nejateistictejsich zemi na svete), ale pokud by platilo, ze ateismus = pokrok a svoboda, pak je Severni Korea rajem na zemi a dle tveho prispevku na spici vyvoje spolecnosti.
Tak na tohle jsem čekal. To směšuješ dva spolu naprosto nesouvisící problémy. Ateismus je přirozený vývoj společnosti, to není dogma, které se ustanoví a platí. O Severní Korei se nemá cenu se bavit, tam žádná svoboda či pokrokovost (o modernosti nemluvě) neexistuje, tam je to právě to dogma. Dokonce by se možná dalo diskutovat zda tam naopak nedošlo (přes vně prezentovaný ateismus) ke zbožštění Kim-Ir-Sena.

Elazar

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #31 kdy: 31. Března 2008, 19:39:54 »
Panove, to jsou jatka  ::) Tedy ne jatka, ale zacina to u byt osobni a nemuzu se zbavit dojmu, ze prave na te osobni rovine to polozil Elazar. Tedy prosim, Elazare, trochu vic diplomacie a trochu vic argumentu, mene obvineni (zejmena tech vycucanych z prstu).

Ja nikoho neobvinil, pouze jsem pojmenoval jiste veci pravymi jmeny - pokud nejakeho cloveka (ktery nic spatneho de facto nedela) automaticky deklasuju na neco, co tu nema co delat... Predpokladam ze si rozumime - argumenty staci pouze cist. Ja nepouzivam v debate s Yanem nic jineho, nez to, co sam napsal. To neni osobni, takhle jste tady se Scooliem debatovali mockrat.

A - ano, mezi tim slovem fasista a pripominkou Gugiho mel byt odstavec, zdaleka to nemelo vyznit tak, ze bych Gugiho prirovnal k fasistovi... I kdyz mam duvod se domnivat, ze me ve svem poslednim (vlastne uz ted predposlednim) prispevku ohledne Paroubka zapocital mezi ty "dusevne nehygienicke" jenom proto, ze zkratka antiparoubkovsky nehystercim a nechovam se jako placena bunka ODS...
 
Smysl prirovnani byl tento: Gugi se stavel do pozice cloveka dodrzujiciho dusevni hygienu, stejne jako se Yan stavi do pozice cloveka moderniho - aniz by se zeptali, kdo ze to urcuje pravidla "dusevni hygieny" a "modernosti"  - urci si je zkratka sami podle sebe (nesouhlasis se MNOU, nepatris do moderniho sveta, ev. nedodrzujes dusevni hygienu...).

Ja bych si zkratka nedovolil oznacit ateismus (a tim i jeho zastance) jako neco do (nejen dnesniho) sveta nepatrici, stejne tak bych si nedovolil prohlasit, ze "sem chodi zastanci politika xxx, tak ja sem chodit nebudu, abych se dusevne neuspinil..." nebo delat podobne sceny (az se mi tu nebude libit, tak sem zkratka prestanu lezt a budu travit cas necim uzitecnejsim, ne?). Doufam, ze uz si ted rozumime. Gugiho osobni invektivy a nadavky samozrejme vyresim soukrome, to by bylo zbytecne zaplacavani fora.

Elazar

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #32 kdy: 31. Března 2008, 19:54:03 »
Asi mi chybí tvoje schopnost číst mezi řádky....... přesněji řečeno vidět tam to co chci a to potom krásně zkritizovat.
Kdyz ono to jde u tebe tak snadno  :D Clovek neodola.
Tak dobře, já ti to napíšu polopaticky, když nedáš jinak. Nejde o to že bys četl něco správně mezi řádky, ale o to že si tam dosazuješ co chceš a s tím pak polemizuješ. To není korektní. Drž se prosím toho co je psáno a s tím prosím polemizuj.

Co si kde dosazuju? Jenom cituju to, co ty pises.

Takze pokud tomu rozumim dobre, tak ty tady pises, ze ja mohu v te tvoji uzasne "moderni" spolecnosti jako verici clovek zustat a hned vzapeti pises, ze jsi presvedcen o tom, ze sem se svym nazorem nepatrim. Skvele. Pro tvou informaci je to asi stejny projev tolerance jako "ja netvrdim, ze bys tu nemel co pohledavat, ale tvuj pohled na svet/tve nazory/to cemu veris/to co te dela tebou/ nema v Yanove - eee - totiz moderni - spolecnosti co delat a to presto, ze svym nazorem neporusuju zakony a nedelam nic, co by odporovalo zakonum CR. To je fasismus Yane - a kdo hlasa fasismus, tak je fasista. Na to bacha. Pripominas mi Gugiho, ktery si byl natolik jist svou moralni vyspelosti, ze v zajmu moralky odmitl tolerovat ostatnim i to, co on sam povazoval za moralni spinu za nehty...

Ale ne, ty samozřejmě máš právo tady být, to nikdo (a já nejméně) nezpochybňuje. Ale fakt je, že náboženství prostě do moderní společnosti nepatří..... tak to prostě je.  ;D

To je jak na piskovisti. Kdo urcuje pravidla co sem patri a co ne? Kdo urcuje v tomto pripade co je fakt? Fakt je nezpochybnitelna skutecnost a dve tretiny sveta (minimalne) si mysli, ze fakt je zrovna pravy opak toho, co tvrdis. A pokud sem nepatri nazor, tak co clovek, ktery ho zastava a vyznava?

Kdo urcuje co je moderni? Ty snad? A kdo je prototypem (nebo jeste lepe archetypem) moderniho cloveka? Ty? Na zaklade ceho posuzujes modernost a nemodernost? Podle toho, jestli to zapada do Yanova pohledu na svet nebo ne? Nechci ti brat iluze o spolecenske vyspelosti CR (jako jedne z nejateistictejsich zemi na svete), ale pokud by platilo, ze ateismus = pokrok a svoboda, pak je Severni Korea rajem na zemi a dle tveho prispevku na spici vyvoje spolecnosti.
Tak na tohle jsem čekal. To směšuješ dva spolu naprosto nesouvisící problémy. Ateismus je přirozený vývoj společnosti, to není dogma, které se ustanoví a platí. 

Kde jsi sebral, ze ateimus je prirozeny vyvoj spolecnosti? To bych mohl argumentovat, ze naposledy byli lide tak ateisticti jako dnes v dobe kamenne. :D Vzdyt ty sam pouzivas dogmaticke formulace ("to je fakt" apod.) - uznavam, ze jsou veci, kde je mozne takto pravdu formulovat (napr. zeme se otaci kolem slunce a kolem sve osy, to je fakt)- ale svihat tohle na nabozenstvi nebo sociologii? Kde nemuzes zmerit ani zvazit vubec nic (tedy zmerit neco muzes, ale ty vysledky je nutne zasadit do trochu sirsiho kontextu - ja bych tve tezi uveril, kdyby bylo za poslednich 200 let prokazano, ze obyvatelstvo Zeme "ateizuje" primo umerne k rustu  civilizacniho vyvoje, ev. stagnuje ci degeneruje primo umerne mire religiozity populace - a takove zavery zadny vyzkum nikdy neprokazal).

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #33 kdy: 31. Března 2008, 20:03:04 »
Ale fakt je, že náboženství prostě do moderní společnosti nepatří..... tak to prostě je.  ;D

Rekl kdo ? Nebo jak se to urcuje ?  :o

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #34 kdy: 31. Března 2008, 20:08:40 »
Ale fakt je, že náboženství prostě do moderní společnosti nepatří..... tak to prostě je.  ;D

Rekl kdo ? Nebo jak se to urcuje ?  :o
Nespekuluj nad tim  ;D vem to jako fakt  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #35 kdy: 31. Března 2008, 20:09:01 »
Ja vam nevim, lidicky, jsem jen prosty moderator a mozna mi neco unika - nejmenuje se ale tohle vlakno FITNA ? Mozna jsem jen precitlively, ale krom vice ci mene zakulacenych osobnich vypadu tu nejak diskusi k filmu nevidim.
Pochopil jsem to asi takhle :
  • Yan dlabka na vsechna nabozenstvi, potazmo je hazi do stejneho pytle.
  • Elazar nedlabka na Yanovo dlabkani a trochu nestastne (a IMHO off topic) argumentuje
  • ostatni tise ziraji
Tedy vzhuru do debaty o Fitne a nasilnostech islamu, pryc s osobnimi vypady.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #36 kdy: 31. Března 2008, 20:10:17 »
Nespekuluj nad tim  ;D vem to jako fakt  ;D

Nu dobra, jako fakt to sice neberule jak to souvisi s Fitnou a islamem ?

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #37 kdy: 31. Března 2008, 20:13:52 »
Nespekuluj nad tim  ;D vem to jako fakt  ;D

Nu dobra, jako fakt to sice neberule jak to souvisi s Fitnou a islamem ?
Já nevim..... Elazar někde přehodil výhybku. Ono je fakt že někteří lidé se dost špatně smiřují s faktem že role náboženství ve společnosti (moci, politice) se os středověku velmi snížila (což je dle mého názotu dobře).

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #38 kdy: 31. Března 2008, 20:17:32 »
A jinak si myslim že ten film nestojí za pozornost. Má jediný účel vyvolat hysterii a strach a mam dojem že tady je hodně lidí kteří se s touhle snahou ztotožńují........ náboženští fanatici jsou prostě neštěstí bez ohledu na druh vyznání.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #39 kdy: 31. Března 2008, 20:19:31 »
No ! Konecne prispevek k tematu ! 
Samozrejme naprosto zcestny, ale uz neni off topic  ;D

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #40 kdy: 31. Března 2008, 20:22:01 »
Co je zcestné?
- to že náboženští fanatici jsou neštěstí?
- to že ten film má vyvolat histerii a strach?
- to že tady jsou lidé kteří se s tímhle účelem ztotožňují?
Tak to je dost silné tvrzení......



Elazar

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #41 kdy: 31. Března 2008, 20:47:48 »
Nespekuluj nad tim  ;D vem to jako fakt  ;D

Nu dobra, jako fakt to sice neberule jak to souvisi s Fitnou a islamem ?
Já nevim..... Elazar někde přehodil výhybku. Ono je fakt že někteří lidé se dost špatně smiřují s faktem že role náboženství ve společnosti (moci, politice) se os středověku velmi snížila (což je dle mého názotu dobře).

Coze????

Citovat
Co je zcestné?
- to že náboženští fanatici jsou neštěstí?
- to že ten film má vyvolat histerii a strach?
- to že tady jsou lidé kteří se s tímhle účelem ztotožňují?
Tak to je dost silné tvrzení......

Tak pravil Yan ;D  (ne ze bych s tim, cos ted napsal, nesouhlasil - ba naopak, ale napsat o necem, ze je to silne tvrzeni po tech tvych..  ;D).

Vader:
Off topic: Sorry, ale ja tady nezacal krafat o tom, jak nabozenstvi nema v dnesni dobe co delat... Popravde tu debatu vazne a se zuby v klavesnici neberu, takze muzes byt v klidu. Pokud to tak vyznelo, beru zpet, priste budu davat vic smajliku.  ;)

Pepino65

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #42 kdy: 31. Března 2008, 20:55:54 »
Ale fakt je, že náboženství prostě do moderní společnosti nepatří..... tak to prostě je.  ;D

Rekl kdo ? Nebo jak se to urcuje ?  :o
Nespekuluj nad tim  ;D vem to jako fakt  ;D

Yane, jsem nevěřící, ale nesouhlasím s tvrzením, že náboženství do moderní společnosti nepatří. Já jsem smířený s tím, že mě, přestože tak nějak dodržuji ono Desatero na konci této životní pouti nečeká sladká odměna ve formě posmrtného života, ale mnoha lidem ta víra naopak pomáhá být lepšími jejím prostřednictvím. Pokud to pomáhá v tom "být lepšími lidmi", tak nelze říci, že nepatří do moderní společnosti. Nelze říci, jen tak "vem to jako fakt", vždy jsou třeba argumenty. Je pravda, že zanícení (bigotní) lidé by nepřestali věřit, i kdyby tady přistáli ufoni a sdělili nám, že dokázali, že On opravdu neexistuje.  ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #43 kdy: 31. Března 2008, 22:51:25 »
Co je zcestné?
- to že ten film má vyvolat histerii a strach?

No a ne snad ? Neukazuje ten film jen hola fakta ? Nebo snad podezrivas kazdeho novinare a rezisera, ze siri hysterii a strach, at uz pisou ci toci o zmrzline nebo o cestovani ve vlaku ?

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #44 kdy: 1. Dubna 2008, 00:42:31 »
Doufám pánové,že vám moc nenabourám vaši diskuzi.
Po shlédnutí filmu jsem nedostala histerický záchvat,jen mě napadlo,že EU je k ničemu.
Neustále slyším o tom jak nás cizinci duševně obohacují a jen ta multikulturní společnost je to nejlepší co nás potkalo.
Řekněte mě proč nikdo nechce vidět fanatismus v muslimských zemích?Takových filmových dokumentů by mělo být více.
Ale obavám se,že pokud se nezmění politikové a politika a oni budou pořád omílat nesmysly,tak se nic nezmění.Nechápu proč policie ČR prošetřuje tento film?
Jako kdyby pravda mohla být nebezpečná ;)

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Fitna
« Odpověď #45 kdy: 1. Dubna 2008, 00:46:46 »
Yane, díky za upozornění, že na hvězdičkách to nezáleží, ale nezlobte se na mě, Váš názor mi opravdu připomíná názory fašizmu. Dobře, nesnášíte náboženství, jakékoliv, prosím je to Váš názor a jistě máte na něj právo, ale proč, Těm, kteří mají opačný názor, zcela nepokrytě vnucujete svůj a v podstatě jim dáváte najevo, že jsou blbci. Obdobně názor na strach z muslimů v Evropě. Dobře, Vy strach nemáte, ale proč to vnucujete, těm druhým, kteří ten strach mají. V naší rodině od jakživa existuje názor, " že násilí je fašizmus". Musím se přiznat, že někdy to chce i nervy, když koš s odpadky stojí bez vynešení 2 dny, ale je to svoboda toho druhého, kdy ten koš vynese, ale Vy chcete nás všechny donutit, abychom mysleli stejně. Vaderer Vám to napsal správně. Opravdu, nechte nás žít(podle vás v klamu), my věříme v Boha, bojíme se exspanzi muslimů, já jsem poslední, která bych Vám názor vyvracela, ale diskuse s Vámi na toto téma je pro mě dále bezpředmětná. Míla

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #46 kdy: 1. Dubna 2008, 07:50:31 »
to Vader:
Jedna věc je k něčemu přistupovat seriózně a s odstupem, druhá věc je to pospojovat (a doprovodit textem) tak aby vznikl zamýšlený efekt.

to Míla:
Tady došlo k nedorozumění. Já jsem neřekl že nesnáším náboženství, já ho jenom považuji za přežitek (chcete-li relikt minulosti). A vývoj k tomu směřuje. To je realita. Byly doby kdy náboženství rozhodovalo o státech, hlavách pomazaných, moci, politice....... to už naštěstí není pravda (tam je právě totiž nebezečí moci náboženských fanatiků)........ V současné době náboženství ustupuje do osobní sféry a postupně mizí (zesvětštění společnosti) i z ní. Já to považuji za správné a moderní. Opak by se mi jevil jakýmsi návratem do středověku (např. vláda ajatolláhů v Iránu...... to nemá s moderností nic společného).
Že je Vaše doiskuze se mnou bezpředmětná? Vpořádku, já vám Váš názor neberu, ale to nic nezmění na tom že se moderní společnost zesvětšťuje.

« Poslední změna: 1. Dubna 2008, 08:01:09 od Yan »

Elazar

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #47 kdy: 1. Dubna 2008, 09:25:12 »
Citovat
Já jsem neřekl že nesnáším náboženství, já ho jenom považuji za přežitek (chcete-li relikt minulosti). A vývoj k tomu směřuje. To je realita.

Ty zkratka rikas svuj subjektivni nazor, ze podle tebe do moderni spolecnosti nepatri (a tom by nebylo z principu nic spatneho) ale ty tento svuj postoj vydavas za objektivni skutecnost a za "realitu". Dokaz mi, ze je to realita, dokaz mi, ze k tomu vyvoj smeruje. Jiste mas po ruce nejakou podrobnou studii, ze ktere to jasne vyplyne.

Citovat
Byly doby kdy náboženství rozhodovalo o státech, hlavách pomazaných, moci, politice

Typicky pristup pro cloveka, jehoz vzdelani je ukazkovym produktem ceskeho skolstvi - nedokazes rozlisit mezi nabozenstvim a cirkevnimi institucemi - pro tvou informaci se jedna o dve ruzne veci, nabozenstvi o vecech tebou zminenych urcite nerozhodovalo. Rozhodovali o nich lide, a to z titulu svych funkci a moci. Drive to byl kardinal, dnes je to majitel retezce supermarketu nebo softwarove firmy... V cem je rozdil?

Citovat
V současné době náboženství ustupuje do osobní sféry a postupně mizí (zesvětštění společnosti) i z ní.

Dokaz to. 300 milionu Americanu, dalsi miliony po celem americkem kontinentu, jihoevropske zeme, Afrika a velka cast Asie s tebou nejspis souhlasit nebudou.

Citovat
Já to považuji za správné a moderní. Opak by se mi jevil jakýmsi návratem do středověku (např. vláda ajatolláhů v Iránu...... to nemá s moderností nic společného).

No vida, ze ti to jde, kdyz chces - nicmene, vlada ajatollahu jak jsi spravne poznamenal, je vladou ajatollahu, nikoli nabozenstvi.

Vec, na kterou je v pripade Fitny nutne upozornit, je ta, ze islam nema tak organizovany kler, jako treba krestanske cirkve, presneji jeho struktura je mnohem mene centralizovana, tudiz tam muze dochazet k tomu, ze si jedna grupa dela co chce a JE to v souladu s islamem, i kdyz jina grupa muze tvrdit, ze neni. To je velke nebezpeci u Islamu - koran je mozne vykladat jako navod pro boj a tento vyklad bude z hlediska teologie naprosto v poradku. Kdyz si z koranu budu tahat verse o zabijeni nevericich, tak budu zkratka stejne dobry muslim, jako ten, co si z nej taha jen ty hezke basnicky o "kapce prilnave"  ;D

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Fitna
« Odpověď #48 kdy: 1. Dubna 2008, 13:38:17 »
<OFFTOPIC>

a proč by mělo nějaký náboženství ohrožovat ateismus? Pokud budou lidi mít rozum, tak náboženství nemá šanci........ mimochodem, tady to je jen potvrzení toho že do moderní společnosti náboženství nepatří.......

NESOUHLAS, SILNY NESOUHLAS

Nevim, proc se navazite do "mych" bludistaku  >:D >:D

Yane, s Vami jsem se jiz jednou bezvysledne dohadoval, nechci to opakovat, proto prosim nepiste hlouposti jako treba: "nabozenstvi do moderni spolecnosti nepatri, to je fakt" TAK TO PROSTE NENI TAK TO PISTE TREBA JAKO: "nabozenstvi do moderni spolecnosti nepatri, to je muj nazor" ROZUMIME SI? DEKUJI

</OFFTOPIC>

Tiferet

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #49 kdy: 2. Dubna 2008, 12:08:45 »
"nabozenstvi do moderni spolecnosti nepatri, to je muj nazor"

Buh je,kdo by prece jinak stvoril tenhle Matrix? Podivejme se na to z vysky,vsichni tvrdi ze je jediny Buh ale to je jedina vec,kdy se shodne temer cely svet. A stejne se vsichni vrazdi. Tak jak byl vytvoren film Fitna,tak by se daly vystrihat hruzostrasne zabery am. vojaku treba v Iraku,Afganistanu,Viet-namu atd...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15