Autor Téma: Fitna  (Přečteno 30450 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Fitna
« kdy: 27. Března 2008, 23:52:17 »
..než jsem stihla film zhlédnout, už byl na Eretz článek..

hmmm.. Aniž bych jakkoli sympatizovala s politikou Strany svobody, zdá se, že film ukazuje nepřehlédnutelnou tvář agresivního islámu.

Proč to muslimy tak štve? ten film ukazuje to, co oni sami říkají a co sami dělají. Oni sami toto říkají o sobě, tak proč je tak rozzuří, když totéž o nich řekne někdo jiný?

Že by sami sebe viděli jinak?

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: Fitna
« Odpověď #1 kdy: 28. Března 2008, 13:46:21 »
No ac je to ucelove podane, ty citaty vrhaji film do spravneho svetla...netreba dalsiho komentare. Kolik ma Nizozemi obyvate? Z toho milion muslimu v roce 2004...to je MASO  :-X :-X

Pepino65

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #2 kdy: 28. Března 2008, 21:35:43 »
Tato věta z diskuse na serveru pravdaoislamu opravdu leccos vystihuje a určitě nutí k zamyšlení: Skvělé, silně to kontrastuje s odkazy (viz níže) totiž, že skutečný Bůh miluje humor, kdežto jeho protivník (Alláh) nesnese ani pravdu obsaženou ve své vlastní knize.

Co dodat?

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Fitna
« Odpověď #3 kdy: 30. Března 2008, 16:19:47 »
Vážení přátelé, citaci Koránu ve filmu nerozumím, protože ho nemám, ale podle mne je to naprostá skutečnost. Vždyť tam nebylo nic z těch hrůz vymyšleno. Dovolte mi, připomenout moji diskusi na předmětu : Israel a Evropa dne 20.2.2008. Psala jsem prakticky totéž, jen bez těch hrůz.  Ano Tomsíku i mě šoklo, že v tak malé zemi je skorem 1 milion muslimů. Taky se ptám, copak si to Evropa neuvědomuje ? Já jsem asi starší a tak si pamatuji, ten vtip o Číně jak přijde do Evropy a pak se vrátí a že je to pozitivní, protože 2 krát půjde přes tehdejší SSSR, ale tohle už vůbec není vtip. To je skupina lidí, kteří se nemíní integrovat, jako např. východní národy, ale, kteří nás postupně chtějí okupovat. Chci věřit, že je v Evropě tolik vzácných lidí, kteří to nepřipustí a mě už by to mohlo být jedno, ale mám rodinu a budoucnost této rodiny, ve které je i krev naších otců a tak mi to nemůže být úplně jedno. Míla >:(

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #4 kdy: 30. Března 2008, 19:40:01 »
No vidíte, a o tohle tomu tvůrci šlo. Gratuluji Scoolie, moh by sis podat přihlášku do tý jeho partaje  ;D

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #5 kdy: 30. Března 2008, 20:56:29 »
Yane, a vám nevadí ta agresivita islámu, kterou tak úspěšně exportovali do Evropy ? Vám nevadí, že si muslimové pomalu začínají na neschopných evropských vládách prosazovat takové ústupky, které z Evropy ve výsledku může časem vytvořit zemi islámu s ghetty pro původní obyvatele ? Vám nevadí, že v rámci té falešné evropské pseudodemokracie si mohou muslimové dovolit to, co by běžnému občanu daného státu ani náhodou neprošlo ?
Mně, a zdá se že mnoha dalším lidem to vadí. Proto jim připadá, že film Fitna není nic jiného, než v podstatě pravdivý obraz o současném islámu podaný tou konkrétní formou.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Fitna
« Odpověď #6 kdy: 30. Března 2008, 21:08:03 »
No vidíte, a o tohle tomu tvůrci šlo. Gratuluji Scoolie, moh by sis podat přihlášku do tý jeho partaje  ;D

Nejsem Holanďan  ;) Nicméně na důrazném varování před muslimským vlivem na Evropskou unii nevidím nic špatného. Sorry, ale já považuji islám za systém neslučitelný s naším pojetím svobody, demokracie a lidských práv a opravdu nechci riskovat, zda se euromuslimové podřídí našemu pojetí nebo se pokusí podřídit si nás...

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #7 kdy: 30. Března 2008, 21:14:11 »
to Samuel: Ne, mě opravdu islám nevadí, nevadí mi v tom smyslu že z něj nemam strach, tak jako ho nemam ze žádného náboženství.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Fitna
« Odpověď #8 kdy: 30. Března 2008, 21:46:05 »
to Samuel: Ne, mě opravdu islám nevadí, nevadí mi v tom smyslu že z něj nemam strach, tak jako ho nemam ze žádného náboženství.

Nevíš o čem mluvíš. Strach nemusíš mít z náboženství, které nemá mocenské ambice. Tedy nechce ovládnout společnost. Křesťanství takové ambice kdysi mělo a také je realizovalo, dnes už je jinde. Židovství i kdyby je mělo k tomu nemá sil. Ale islám ano. Z možnosti prosazování islámských hodnot ve společnosti obavy nemáš? Z omezování svobody slova, svobody vyznání, resp. atheismu?

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #9 kdy: 30. Března 2008, 21:52:00 »
a proč by mělo nějaký náboženství ohrožovat ateismus? Pokud budou lidi mít rozum, tak náboženství nemá šanci........ mimochodem, tady to je jen potvrzení toho že do moderní společnosti náboženství nepatří.......

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #10 kdy: 30. Března 2008, 21:54:45 »
to Samuel: Ne, mě opravdu islám nevadí, nevadí mi v tom smyslu že z něj nemam strach, tak jako ho nemam ze žádného náboženství.
Já nemám strach z náboženství. Já mám strach z lidí, kteří to náboženství využívají a zneužívají. A je jedno o jaké jde. V současné době jsou dle mého nebezpeční muslimové v tom zmíněném zneužívání. Proto mi islám vadí.
Nakonec není logické, že mi vadí náboženství, které mě chce zabít ?
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Fitna
« Odpověď #11 kdy: 30. Března 2008, 21:57:56 »
a proč by mělo nějaký náboženství ohrožovat ateismus? Pokud budou lidi mít rozum, tak náboženství nemá šanci........ mimochodem, tady to je jen potvrzení toho že do moderní společnosti náboženství nepatří.......
Yane, vy bláhovče. Myslíte, že islám rozlišuje, jestli jste atheista nebo věřící křesťan. Myslíte, že ta dvě letadla do Dvojčat, bomby v Madridu a Londýně měly porouchaný selektivní mechanismus a jen omylem vzaly ssebou i nevěřící ? Dříve jste měl rozumnější argumenty ...
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #12 kdy: 30. Března 2008, 22:21:12 »
Aler vůbec ne, teroristé jsou nepříjemní vždycky..... ale nemyslím že islám je teroristické náboženství...... tak trochu z toho čiší náboženská nesnášenlivost...... a to na obou stranách.

Elazar

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #13 kdy: 30. Března 2008, 23:20:46 »
a proč by mělo nějaký náboženství ohrožovat ateismus? Pokud budou lidi mít rozum, tak náboženství nemá šanci........ mimochodem, tady to je jen potvrzení toho že do moderní společnosti náboženství nepatří.......

Yane, v hitparade kravin, ktere obcas z tebe vypadnou, ses tentokrat prekonal a ziskavas deset bludistaku  ;D Jako kdybych cetl Karla Marxe.

Pokud budou mit lidi rozum... Jaka krasna predstava - nenapada te, ze na tom tva teze trochu pada? Kdyz nemas rozum ani ty (protoze jsi schopen rict, ze nabozenstvi do moderni spolecnosti nepatri a jsi tudiz stejne netolerantni, jako kdokoli jiny, kdo tvrdi, ze jen nabozenstvi ma smysl), jak bys mohl chtit, aby ho meli vsichni lide?

Citovat
Aler vůbec ne, teroristé jsou nepříjemní vždycky..... ale nemyslím že islám je teroristické náboženství...... tak trochu z toho čiší náboženská nesnášenlivost...... a to na obou stranách.

Jeden muslimsky duchovni prohlasil, ze neni pravda, ze by vsichni muslimove byli teroriste - ale je pravda, ze 90% teroristu jsou muslimove. A s tim se nic nenadela (aspon zatim).

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Fitna
« Odpověď #14 kdy: 30. Března 2008, 23:23:23 »
Zdravím,svoboda vyznání tak jak ji zná vyspělá demokracie tedy OK. Co s tím ale když jde o vliv. Sekulární stát a náboženské prolínání duchovního života ,které je solí harmonie těla i ducha.Pro někoho prázdný význam,pro někoho naplnění, že nejen člověk je živ chlebem.Nechme tedy oko za oko,zub za zub,zlo musí být vymíceno,aby dobro projevilo své ovoce,které je chutné.Vše ostatní je svévole a zlo.Každý z nás má měřítko aby poznal co je co.Kdo to neumí rozlišit tak toho mě je upřimě líto.Stanek (Fanuel)

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #15 kdy: 30. Března 2008, 23:47:39 »
Čtu tady,že teroristé jsou nepříjemní?Zeptala bych se těch,kteří měli to štěstí a takový útok přežili ?Jsou nepříjemní jen pokud se to netýka mne  a   vlak kterým jedu nevyletí do vzduchu ,rozum, snášenlivost  v takovém náboženství nenajdete.
V roce1924 přesně nevím,byla napsána kniha,která přivedla svět do záhuby.
EU není všelék.

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #16 kdy: 30. Března 2008, 23:50:34 »
.......(protoze jsi schopen rict, ze nabozenstvi do moderni spolecnosti nepatri a jsi tudiz stejne netolerantni, jako kdokoli jiny, kdo tvrdi, ze jen nabozenstvi ma smysl), jak bys mohl chtit, aby ho meli vsichni lide?
teroristu jsou muslimove. A s tim se nic nenadela (aspon zatim).......

Jeden muslimsky duchovni prohlasil, ze neni pravda, ze by vsichni muslimove byli teroriste - ale je pravda, ze 90% teroristu jsou muslimove. A s tim se nic nenadela (aspon zatim).

- já nejsem netolerantní..... já naopak náboženství toleruju.... všechna náboženství. To ale nic nemění na mém přesvědčení že je to překonaná záležitost, která patřila do středověku, sehrála velkou úlohu ve vývoji lidské společnosti....... ale teď už je jaksi mimo.
- s těma 90% teroristů bych byl opatrný.... jednak bychom, se asi museli nejdřív domluvit zda je to nějaký kvalifikovaný odhad či jen věštění z kávové sedliny a jednak se terorismus vždycky spojoval s nějakou historickou (zůstaneme-li u terorismu s politickými kořeny) záležitostí. Ty se v historii vždy měnili. Teď je to holt nárůst terorismu s kořeny ve střetu dominantního (křesťanského) náboženství s islámem....... Ten problém je v terorismu, ale chápu že náboženští fanatikové se v takovéto situaci cejtí jako ryby ve vodě...... na obou stranách.
« Poslední změna: 30. Března 2008, 23:54:55 od Yan »

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #17 kdy: 30. Března 2008, 23:52:16 »
Čtu tady,že teroristé jsou nepříjemní?Zeptala bych se těch,kteří měli to štěstí a takový útok přežili ?Jsou nepříjemní jen pokud se to netýka mne  a   vlak kterým jedu nevyletí do vzduchu ,rozum, snášenlivost  v takovém náboženství nenajdete.
V roce1924 přesně nevím,byla napsána kniha,která přivedla svět do záhuby.
EU není všelék.
Je uplně jedno, jestli vás zabije stoupenec IRA či Al-kaidy...... výsledek bude pro vás stejně nepříjemný...... problém je terorismus.

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #18 kdy: 31. Března 2008, 00:00:42 »
A odkud se pak vzal terorismus?Kdo ho použivá? Evropané? Ve jménu koho,nebo s jakým jménem umírají?Zneuživájí,sami jsou zneuživaní,šíří
strach i nenávist.

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #19 kdy: 31. Března 2008, 00:09:35 »
terorismus? Ten tu byl vždycky, a i nadále bude...... IRA (tam s tim určitě neměl islám nic společnýho...... šlo tam o spor mezi, zjednodušeně řečeno, mezi katolíky a protestanty), FRA, ETA, atd. Zrovna v těchle případech za tím terorismem stáli evropané..... ale při troše snahy není problém najít terorismus za kterým stojí třeba jihoameričané a takhle se dá samozřejmě pokračovat po dalších kontinentech........ či náboženstvích.
« Poslední změna: 31. Března 2008, 00:12:32 od Yan »

e.weissova@centrum.cz

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #20 kdy: 31. Března 2008, 00:37:35 »
Určitě terorismus sám o sobě nikdy nezanikne.IRA,ETA-každá skupina jiná a přece stejná.ETA chce samostatnost Baskitska a IRA samostatnost Irska(myslím,že jsou ve vládě,členové IRA) Nejde dvěma větami vše napsat.To bychom museli brát další ,Tamilské tygry...
Je to dlouhý seznam,že.My hovoříme o islámu,neznám korán a ani nemám snahu jej číst ,když se podívám,ve kterých zemích je náboženstvím islám,tak mě to spíš odrazuje.Jenže tento terorismus  nezná hranice.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Fitna
« Odpověď #21 kdy: 31. Března 2008, 00:44:46 »
Tak teď koukám, jakou jsem rozpoutala diskusi. Yane, i když máte o 3 hvězdičky více, nesouhlasím s vámi. Myslím, že nejlépe to vyjádřil Scooolin. Tady nejde  o náboženství, to je všude. A jistě máte pravdu, že i v Evropě je terorismus, bohužel i mezi křesťany, ale předpokládám, že jste minimálně přítel všech Židů, tedy i Židů žijících v Evropě a věřte, že rozšiřováním muslimů v Evropě neznamená nic jiného než nebezpečí především této kategorii lidí, ale i následně všech evropanů. Já na rozdíl od Vás se bojím. Mě úplně stačí příklad Kosova, které po 2.  světové válce jako srdce Srbska mělo 90% Srbů a 10% musimů a v současnosti je to úplně naopak a Evropa říká "ano mají nárok na svůj stát, je jich tam většina". To mě děsí a nemá to vůbec nic společného s náboženstvím. Myslím, i když těch hvězdiček máte více a Vašich názorů si jinak vážím, že jste příliš mlád. Míla ;)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Fitna
« Odpověď #22 kdy: 31. Března 2008, 08:27:38 »
Kdo z přítomných je historik asi ví jak dopadl pokus o expanzi islamu v minulých stoletích. Tehdy se to podařilo,dnes se to nepodaří protože se už nejedná o vojenský problém, ale demografický. A v tomto směru Evropa nemá šanci.

Yan

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #23 kdy: 31. Března 2008, 09:22:55 »
to Míla: Na hvězdičky se vykašlete, vůbec netušim co znamenaj (asi by se to tady dalo někde dohledat, ale proč by to člověk dělal.... stejně jako ten potlesk, pískot).

Elazar

  • Host
Re: Fitna
« Odpověď #24 kdy: 31. Března 2008, 09:51:24 »
.......(protoze jsi schopen rict, ze nabozenstvi do moderni spolecnosti nepatri a jsi tudiz stejne netolerantni, jako kdokoli jiny, kdo tvrdi, ze jen nabozenstvi ma smysl), jak bys mohl chtit, aby ho meli vsichni lide?
teroristu jsou muslimove. A s tim se nic nenadela (aspon zatim).......

Jeden muslimsky duchovni prohlasil, ze neni pravda, ze by vsichni muslimove byli teroriste - ale je pravda, ze 90% teroristu jsou muslimove. A s tim se nic nenadela (aspon zatim).

- já nejsem netolerantní..... já naopak náboženství toleruju.... všechna náboženství. To ale nic nemění na mém přesvědčení že je to překonaná záležitost, která patřila do středověku, sehrála velkou úlohu ve vývoji lidské společnosti....... ale teď už je jaksi mimo.

Tohle je jen za devet. Ja vas toleruju a pritom si myslim, ze tu nemate co delat... Hm, velmi zvlastni pojeti tolerance - je to neco jako scenka blahe Simek+Grossmann:
- Vy u Vas v CSSR nemate svobodu slova?
- Mame, ale musis drzet hubu

Neuvazoval jsi nekdy o praci bavice? ;)

Citovat
- s těma 90% teroristů bych byl opatrný.... jednak bychom, se asi museli nejdřív domluvit zda je to nějaký kvalifikovaný odhad či jen věštění z kávové sedliny a jednak se terorismus vždycky spojoval s nějakou historickou (zůstaneme-li u terorismu s politickými kořeny) záležitostí. Ty se v historii vždy měnili. Teď je to holt nárůst terorismu s kořeny ve střetu dominantního (křesťanského) náboženství s islámem....... Ten problém je v terorismu, ale chápu že náboženští fanatikové se v takovéto situaci cejtí jako ryby ve vodě...... na obou stranách.

Je o citat, jak uz jsem napsal. Jednu dobu dost douho visel i na lidovkach a dalsich internetovych serverech, jen najit, jak se ten clovek jmenoval. No mily Yane, kdyz se ti to zda jako nekvalifikovany odhad, tak prosim, tohle je vycet teroristickych skupin (je to z wiki, takze omluvte odkazy apod):

Islamic

These groups have generally demanded the introduction of sharia law in various countries and the destruction of those seen to be "enemies of Islam" by these groups, including zionism and secularism.

Abu Sayyaf (1991-present; Islamist separatists; the Philippines) Based in the southern islands of Jolo, Basilan, and Mindanao. Branched off of the Moro National Liberation Front.
Aden-Abyan Islamic Army (Yemen)[2]
Al-Gama'a al-Islamiyya (Late 1970s-present; Islamists; Egypt) Seeks to establish Islamist state in Egypt. Usually targets secular establishments, government buildings, police, the military, minorities, tourists, and “morally offensive” buildings.
Armed Islamic Group (1992-present; Islamists; Algeria) Seeks to establish Islamist state in Algeria. Began operations in 1992 after the Algerian government ignored election results that gave victory to Islamist political parties.
Al-Aqsa Martyrs' Brigades[2]
Ansar al-Islam (December 2001-present; Islamists; Iraq) In Arabic, "Supporters of Islam." Also known as "Partisans of Islam or Helpers of Islam."
Al-Qaeda (1988-present; Islamists; Afghanistan, Pakistan, and worldwide) In Arabic, "the foundation", "the base", or "the database" kept by intelligence services of anti-Soviet Afghani fighters. Also known as Qa‘idat al-Jihad, Islamic Army for the Liberation of the Holy Places, World Islamic Front for Jihad Against Jews and Crusaders, Islamic Salvation Foundation, and the Osama bin Laden Network.
Asbat al-Ansar (early 1990s-present; Lebanese Sunni Islamists; southern Lebanon) In Arabic, "the League of the Followers."
Jama'at al-Tawhid wa'al-Jihad/Al-Qaeda in Iraq - Abu Musab al-Zarqawi's Sunni network, operating in Iraq
on U.S. State Department list of Foreign Terrorist Organizations
Eastern Turkestan Islamic Movement - al-Qaeda linked separatist group in China's Xinjiang Autonomous Region aiming to establish an Islamic state. Banned by China, along with related groups East Turkestan Liberation Organization, World Uighur Youth Congress and East Turkistan Information Center[3]
Egyptian Islamic Jihad - Egypt (active since the late 1970s)[2]
Fatah al-Islam - Lebanon[4] (al-Qaeda inspired group which briefly took over Nahr el-Bared refugee camp in 2007, before being defeated by the Lebanese Armed Forces)
Hamas - West Bank, Gaza Strip. Listed as a terrorist organization by Australia, Canada, the European Union, Israel, and the United States. Acronym for "Harakat al-Muqawama al-Islamiya," or Islamic Resistance Movement.
Harakat ul-Mujahidin (HUM) - Pakistan and Kashmir[2]
Hezbollah - Lebanon; Listed as a terrorist organization by Australia, Canada, the Netherlands, Israel, and the United States[2]
Hizbul Mujahideen - Pakistan and Kashmir[2]
Islamic Movement of Uzbekistan - Uzbekistan[2]
Jemaah Islamiyah - Southeast Asia[2]
Lashkar-e-Jhangvi - Pakistan[2]
Lashkar-e-Toiba - Pakistan[2]
Moroccan Islamic Combatant Group - Morocco and Spain[2]
Palestinian Islamic Jihad - Israel, West Bank, Gaza Strip[2]
People Against Gangsterism and Drugs - South Africa[2]
RSM or Rajah Solaiman Movement - Philippines[2]
Sipah-e-Sahaba Pakistan - Pakistan[2]
Takfir wal-Hijra - Egypt/Sudan/Algeria[2]
Taliban - Afghanistan[2]
Turkish Hezbollah - Kurdish organization operating in Turkey[2]

Christian

Christian terrorist organizations are generally right wing in nature. They are often anti-abortion.
Army of God - USA (early 1990s-present)
The Lambs of Christ - USA (1998)

Jewish
Kach[2] - Israel (1973-)

Sikh

All of these groups demand a Khalistan (Land of the Pure) in the Indian state of Punjab and adjoining areas for Sikhs. Most have a variable amount of support from Sikhs abroad and have been in existence since the 1980s. Many have been weakened and have cut down on activities, yet they continue. The militancy in Punjab has claimed approximately 100,000 lives, according to estimates put forward by Amnesty International: this figure involves killings by both Sikh militants and the Indian forces. With the exception of the first two, the other groups have only been proscribed in India.
Babbar Khalsa[2] - India (1978-)
International Sikh Youth Federation [2]
Khalistan Zindabad Force [3] - India (1990s-)

Other religious terrorism
Aum Supreme Truth aka Aum Shinrikyo - Japan (homicidal religious cult)[2]
Lord's Resistance Army - Christian/Pagan/Muslim terrorist group that operates in northern Uganda, it seeks to overthrow the Ugandan government and create a country based on the ten commandments.


Ty politicke jsou taky zajimave, takze vice na: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_designated_terrorist_organizations

Ja osobne se sice domnivam, ze ty ciny pachaji hlupaci, kteri tomu skutecne veri - ale to se deje i v pripade ryze ateistickych ideologii, jako komunismus a fasismus -  a ze ti, kdo tomu sefuji, jsou velmi pragmaticti a nabozenstvi jim vzdy v historii slouzilo jen jako zasterka a zaminka pro pachani zlocinu a neni to tedy chyba nabozenstvi samotneho - ale ten islam pro to ma nejake zvlastni vlohy.  ;)

A abych ti ulehcil praci - definice terorismu je nasledujici:
Jedna se o cinost, pri niz ozbrojeni civiliste utoci proti jinym civilistum (tim se lisi od regulerni valky) a to pouze za ucelem zpusobit co nejvetsi lidske a materialni ztraty, jedno kde, kolik a jak, nikoli cilene na vytipovane vojenske objekty  (tim se lisi od partyzanskych hnuti) ani cilene na urcite jednotlivce (tim se lisi od beznych vrazd).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15