Autor Téma: "Boha lze vypočítat"  (Přečteno 10512 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

  • Host

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #1 kdy: 14. Března 2008, 14:02:20 »
Zdravím, dnes mě bolí hlava z těch vzorečků pokusím se to vypočítat přes výkend. Jestli ale do té doby nezblbnu jako p. profesor.Chi Chi Cha, epšík. Stanek (Fanuel)

Pepino65

  • Host
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #2 kdy: 14. Března 2008, 17:12:10 »
Jak jednoduché, pár integrálů a všemohoucí se vleze na formát A5.  ;D

Yan

  • Host
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #3 kdy: 14. Března 2008, 17:18:39 »
No ne, to foto je jen ilustrační........

eleazar

  • Host
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #4 kdy: 14. Března 2008, 17:31:08 »
Jak jednoduché, pár integrálů a všemohoucí se vleze na formát A5.  ;D

Existence Boha-Stvořitele lze dokázat z II.věty termodynamické, což je fyzika 19.století (=klasická věda ještě před Einsteinovou teorií relativity)

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #5 kdy: 15. Března 2008, 12:40:09 »
No to ilustracni foto, to je libovka  ;D Fujtajbl  >:D

Elazar

  • Host
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #6 kdy: 15. Března 2008, 20:20:41 »
Existenci B-ha už ypočítal i Aristoteles a Anselm z Canterbury... Jestli ho někdo vypočítal teď - ok, ale nic nového pod sluncem, jak praví Bible  ;)

Sylverlin

  • Host
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #7 kdy: 16. Března 2008, 02:19:20 »
Mimochodem, kdo bude mít ty integrály z obrázku první?  ;D

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #8 kdy: 16. Března 2008, 12:04:26 »
Ja osobne si netroufam... ;D Zvladnete nekdo ten prvni?

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #9 kdy: 6. Května 2008, 20:44:21 »
Můj nejstarší bratranec je matematik, možná by to byla zajímavá společná diskuse, již několikrát mi pomohl s některými vzorci pro mě nepochopitelnými z Talmudu a pod., zajímavé je že autorem je katolický kněz, nevím až nakolik bych se osobně spoléhal ve své víře pouze na matematickou rovnici nicméně komu čest tomu čest.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #10 kdy: 6. Května 2008, 20:57:58 »
Snaha se dokázat existenci Boha je sama o sobě důkazem něčeho jiného - nedostatku víry.

Pokud věřím, že Bůh existuje, pak jsem si tím jist, protože víra (v něco, někoho) rovná se důvěra v existenci (někoho, něčeho). A pokud jsem si subjektivně jist, že Bůh existuje, pak provádění nějakých důkazů je naprosto zbytečným mrháním času. K čemu dokazovat?

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #11 kdy: 6. Května 2008, 21:16:22 »
Tak přesně na tojsem narážel když jsme napsal že nevím nakolik bych se spoléhal pouze na rovnici. Na druhou stranu jsem to neodmítl zcela jelikož možná dotyčný kněz chce odhalit jistý systém fungující ve světě a oním důkazem je právě funkčnost daného systému, ukázat že je někdo Nejvyšší kdo celý svět a systém řídí a nejedná se tudíž o senzační titulek dokázání Boha matematickým vzorcem nýbrž o odhalení skrytých souvyslostí řízeného světa a k tomu jsem napsal všechna čest. Pravdou je že těmto vzorcům nyní nerozumím a v dohledné době se nemám na mysli matematikou hlouběji zabývat a tudíž nemohu hlouběji posoudit. Nicméně souhlasím s předcházejícím v daných hranicích.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: "Boha lze vypočítat"
« Odpověď #12 kdy: 6. Května 2008, 22:02:10 »
Zdravím, nejsem sice matematik ,ale všeználek.Dovolím si nabídnout teorii o teorii důkazů.Matematici jistě chápou, ostatní se doučí.Pochybovat o (B) a následně dokazovat něco co nejde dokázat, protože to je skutečnost.Věda jen odtrhuje od víry a není ve své podstatě pro duchovní život přínosem a o to by nám mělo jít.Ne???Vše je popsáno v Tóře a v prorocích.A s tím se dá žít to je život.Věda????? Jen se okolo sebe podívejte od páry až po atom. A co dál????
                   S (B) je to jako s kormydlem kdo umí tak umí kdo neumí tak čumí.
                                                                       
                                     Děkuji Stanek(Fanuel)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15