Autor Téma: Nove forum ?  (Přečteno 8665 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Nove forum ?
« kdy: 26. Února 2008, 12:22:44 »
Trosku off-topic, ale treba se tomu take nekdo (utrpne) zasmeje...
Nuze tedy jsem jeste v housti nechcipl, ale nemam k tomu daleko. Porad rozmyslim, ktera ze tri variant bude nejlepsim resenim :
  • Ponechat stavajici forum - nevyhoda je v tom, ze nefunguji PM a obcas je potreba jej preinstalovat. Pri naslednem importu databazi trpi cast kodovani
  • Zaplatit novejsi verzi tehoz fora - nevyhoda je v tom, ze ac je mnohem pokrocilejsi, porad je ve stavu beta testovani
  • Prejit kompletne na jiny software - nevyhoda je v nekompatibilite databaze, ktera je jiz natolik rozsahla, ze by asi musela byt fora dve - stare (archivni) a nove, zive.

A ted uz se jdu vazne prospat.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Nove forum ?
« Odpověď #1 kdy: 26. Února 2008, 13:31:47 »
 :-\
To nebylo pro zasmání - tuto špatnou anekdotu napsal sám život.
Leč tachles:
Nevím, ale tak, jak jste to postavil, se mi zdá optimální alternativou novější verze. Co to stojí?
gv
 :-\

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Nove forum ?
« Odpověď #2 kdy: 26. Února 2008, 17:44:46 »
Když už se zde rozvinul tento off-topic výběžek vlákna, dám svůj názor.
Já jsem příznivcem radikálnějších řešení, pokud to jen trochu jde, než uhlazování něčeho, co stejně nemá možná perspektivu.
Já předpokládám, že fórum běží na MySQL možná, ale méně pravděpodobně v PostgreSQL. Na MySQL existují prověřená fóra s GPL licencí (např. phpBB). Je jasné, že tato databáze může mít trochu jinou strukturu než databáze pro phpBB, ale velká část by měla dát naimportovat.
Zkrátím to. Než kupovat "schit", který není ani finálně odladěný, sáhl bych po Open source fóru, a to i za cenu, že by případně existovala vedle sebe mrtvé (archivní) fórum a aktivní.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Nove forum ?
« Odpověď #3 kdy: 26. Února 2008, 22:12:09 »
Me toto forum prijde velice dobre, osobne bych ho zachoval...ale pokud je s nim moc prace, spokojim se klidne s necim jinym...

Pepino65

  • Host
Nove forum ?
« Odpověď #4 kdy: 26. Února 2008, 23:23:10 »
Samuel má asi pravdu, phpBB je v mnohém asi vypracovanější, zdarma a asi solidnější podporou (navíc zdarma) v češtině. Používá jí spousta for. Je to dobrý redakční systém viz www.phpbb.cz. Je pravda, že v něčem mě struktura tohoto (zde stávajícího) redakčního systému vcelku mile překvapuje, na druhou stranu má i dost nedostatků.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Nove forum ?
« Odpověď #5 kdy: 28. Února 2008, 13:35:45 »
Tedy nechce se mi sice prodlužovat tento off topic, ale admin to případně vyhodí :)
Existuje ještě diskusní fórum v češtině, které má snad i převod ze současného fóra:
https://punbb.er.cz/converter.php
Jinak je používáno v praxi na webu (diskusi), která má současně cca 31000 příspěvků. (https://forum.behej.com)
I to by možná stálo za úvahu.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nove forum ?
« Odpověď #6 kdy: 28. Února 2008, 14:13:33 »
V soucasnosti zvazujeme mnoho dalsich alternativ. Ne ze bychom nepotrebovali i novejsi RS, ale to zatim pocka, lec SMF (toto forum) ukrutne zlobi. Kdybyste videli, co provadi, nejspis byste prisli o vlasy  :-\
Ne ze by SMF bylo uplne spatne, ale nejake ty "drobnosti" dokazou cloveka privest k silenstvi stejne spolehlive, jako nepatrny kaminek v bote nebo bzucici komar za tiche letni noci.
PhpBB bych volil jen nerad, mam k tomu sve veskrze oduvodnitelne popudy. Budeme holt hledat dale a z vyslednych adeptu vybereme neco, co by nechtelo pripravit adminy o zivot ci zdravy rozum.

Pepino65

  • Host
Re: Nove forum ?
« Odpověď #7 kdy: 28. Února 2008, 16:44:30 »
Tak snad ještě IP.Board, tady je z čeho všeho se dá překonvertovat (SMF). https://www.invisionpower.com/community/board/convert.html Pracuje na něm například https://forum.chronomag.cz

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nove forum ?
« Odpověď #8 kdy: 28. Února 2008, 17:32:42 »
Vypada pekne, ale davat za nej $150 se mi moc nechce. To uz je i ta polosilena betova dvojka SMF 3x levnejsi.
Kazdopadne dekuji za vas zajem a ochotu  :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Nove forum ?
« Odpověď #9 kdy: 29. Února 2008, 20:59:23 »
Velmi zajímavé... Myslím to forum, co doporučil Pepino.

Pepino65

  • Host
Re: Nove forum ?
« Odpověď #10 kdy: 1. Března 2008, 22:21:53 »
Velmi zajímavé... Myslím to forum, co doporučil Pepino.

Myslíš použitým systémem nebo obsahem. Obsah bere dech a pokud tě to chytlo, tak vítej.  :D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Nove forum ?
« Odpověď #11 kdy: 1. Března 2008, 22:37:45 »
Obojím :) Vzhledově je to moc pěkné. A obsahově úžasné. Ale jsem v oboru těžký laik. Nicméně mě to hodně zaujalo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15