Autor Téma: Ad Soutěž  (Přečteno 32824 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 867
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Ad Soutěž
« kdy: 3. Října 2007, 13:42:47 »
Každá soutěž má své vítěze a nejinak je tomu i u té, která nyní probíhá na  tomto webu. Ačkoli sám jsem hlasatelem  názoru ve stylu "Kouknou,   Kohn, jeden nemůže znát všechno",  nejúspěšnější účastníci zářijového kola mě usvědčili z omylu. A to je vlastně dobře: alespoň víme, že kolem Eretzu se to míhá samými  bystrými a inteligentními jednotlivci.  Dobré vysvědčení pro tento web, není-liž pravda? Chtěl bych za to pánům Holubcovi,  Horákovi a Milotovi poděkovat, vyznat se z obdivu k jejich znalostem a k úspěchu upřímně poblahopřát. Komu čest, tomu čest!

myroch

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #1 kdy: 5. Listopadu 2007, 14:58:23 »
shalom,
no ani Holubec nemůže vědět všechno, od toho je tu naštěstí wikipedia, judaismus od A do Z, mapy Jisroele, samozřejmě eretz.cz a další zdroje. U pár otázek už jsem se pěkně zapotil, kdy hodiny vyhledávání na internetu nejsou výjimkou.
Ale děkujeme celé komunitě autorů eretz.cz, bez Vás bychom nesoutěžili :-)
m.

levi

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #2 kdy: 5. Listopadu 2007, 16:06:48 »
no Mirku aspoň teď vímco v té práci děláš :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #3 kdy: 6. Listopadu 2007, 00:25:18 »
no Mirku aspoň teď vímco v té práci děláš :)

Učitele na Lauderově gymnáziu?  ;D

(vtip)

levi

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #4 kdy: 6. Listopadu 2007, 08:19:53 »
Učitele na Lauderově gymnáziu?  ;D
(vtip)

vejš, ještě vejš, .... úplně nejvejš .... až na sever ... a najednou na jih :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #5 kdy: 6. Listopadu 2007, 15:13:50 »
vejš, ještě vejš, .... úplně nejvejš .... až na sever ... a najednou na jih :)

A je to jasne  ;D Je to nasledovnik genia J. Cimrmana. Neni divu, ze ma takovy prehled, ba ze vi skoro vsehno  ;)

myroch

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #6 kdy: 9. Listopadu 2007, 08:59:11 »
ted to ma cimrman ale dost ulehceny, kdyz se denne davaj ty samy otazky :-)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #7 kdy: 9. Listopadu 2007, 10:59:18 »
Za onen kiks, kdy dnes ráno visely na webu nějakou dobu pod dnešním datem včerejší otázky se omlouvám. Je to moje chyba, neb jsme to byl já, kdo včera otázky vkládal. Ale asi už jsem usínal více, než je zdrávo  ;)

Takže ještě jednou se omlouvám a díky všem, kdo na chybu upozornili, takže Vader dal obratem vše do pořádku.

myroch

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #8 kdy: 2. Prosince 2007, 09:23:44 »
A kdy budou vysledky? :) uz se nemuzou dockat ;)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #9 kdy: 2. Prosince 2007, 10:18:32 »
Budou, budou, všechno bude přátelé  ;) Když ne dnes večer, tak zítra ráno. Odpusťte mírné prodlení, ale kombinace šabatu a neděle občas v redakci vyvolává stav nikoliv nepodobný stávce  ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #10 kdy: 2. Prosince 2007, 21:12:21 »
Už se to blíží... viděl bych to po půlnoci... nebo, že bychom dodrželi tradici v 8 ráno?  >:D

myroch

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #11 kdy: 2. Prosince 2007, 22:41:19 »
no po pulnoci uz mam pulnoc  ;D ale v 7 rano rad mrknu :D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #12 kdy: 3. Prosince 2007, 00:28:24 »
Tak pratele, uz nam tam visi odpovedi. Na vyhlaseni vitezu si jeste malinko pockate, protoze potrebujeme souhlas jeste jednoho  souteziciho ke zverejneni jeho jmena.
Proti vysledkum neni odvolani; kdo se bude odvolavat, je heretik  >:D

myroch

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #13 kdy: 3. Prosince 2007, 08:00:09 »
můžu se odvolat ještě předtim než budu znát výsledky? :)
jaký linuxový distro je lokalizovaný do jidiš? já nenašel žádný :( lokalizované ve smyslu přeložené do jidiš, nejenom že je tam hebrejský kalendář, tvary čísel apod ( viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Lokalizace ).

jinak díky za celou soutěž celému realizačnímu týmu, bude se mi stýskat přátelé.
« Poslední změna: 3. Prosince 2007, 08:08:42 od myroch »

Elazar

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #14 kdy: 3. Prosince 2007, 11:09:28 »
Já se sice soutěže neúčastním, nicméně mám dvě připomínky - týkají se otázek 29. a 104, respektive odpovědí na ně (a just budu heretik >:D).

29. - Levité měli odejít do Judska - ale je přece psáno: Soudců 18:30 Danovci si tam postavili tu tesanou sochu a Jónatan, syn Geršóma, syna Mojžíšova, i jeho potomci byli kněžími kmene Danovců až do dne, kdy byli ze země vysídleni.

Je možné namítnout, že tradiční masoretský text uvádí jméno otce Geršoma jako Mnaše, že tam byly modly atd. - ale je o nich řečeno, že to jsou levité.

Otázka 104. - Obávám se, že toto není jednotný názor a to ani ze strany náboženských autorit, od tanaitů počínaje, přes Rambama až po acharonim - kdybyste řekli, že chcete obecnou odpověĎ, tak možná, ale i tak - takhle jednoznačně se to formulovat nedá.

Zvažte to - kvůli těm nebohým soutěžícím - otázku 104 by možná šlo vyškrtnout...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #15 kdy: 3. Prosince 2007, 12:28:21 »
můžu se odvolat ještě předtim než budu znát výsledky? :)

Ne  ;) Teda ze budou rejpat zrovna voni, to bych necekal  :P

Citovat
jaký linuxový distro je lokalizovaný do jidiš? já nenašel žádný :( lokalizované ve smyslu přeložené do jidiš, nejenom že je tam hebrejský kalendář, tvary čísel apod)

Base lokalizace jsou hned pro nekolik dister, za vsechny treba Madriva 2006, coby prukopnik (jojo, Mandriva je humus, ale je to holt taky linux). Stejne tak jsou na Linuxtracker.org cas od casu k sehnani jina distra, ale moc se "neprodavaji", protoze uzka specializace na jidis asi nikoho moc nelaka. Off-topic : vyborne ciste hebrejske distro je Echad Linux  ;)

Citovat
jinak díky za celou soutěž celému realizačnímu týmu, bude se mi stýskat přátelé.

Dekuji za diky, ale ke konci uz jsme byli tak trosku vyhoreni. 3 mesice 4 otazky denne, a zadnou neopakovat, to opravdu neni lehke. Nicmene uvazujeme nad light verzi souteze, kdy by byly otazky (rekneme tri) zverejneny pro cely mesic, a ten mesic by mohli soutezici hledat, patrat a podobne.
« Poslední změna: 3. Prosince 2007, 12:50:08 od Vader »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #16 kdy: 3. Prosince 2007, 12:49:22 »
Já se sice soutěže neúčastním, nicméně mám dvě připomínky - týkají se otázek 29. a 104, respektive odpovědí na ně (a just budu heretik >:D).

Nojo, kdo jiny nez heretik by tady drazdil Vadera heretickymi otazkami ?  ;D

Citovat
29. - Levité měli odejít do Judska - ale je přece psáno: Soudců 18:30 Danovci si tam postavili tu tesanou sochu a Jónatan, syn Geršóma, syna Mojžíšova, i jeho potomci byli kněžími kmene Danovců až do dne, kdy byli ze země vysídleni.
Je možné namítnout, že tradiční masoretský text uvádí jméno otce Geršoma jako Mnaše, že tam byly modly atd. - ale je o nich řečeno, že to jsou levité.

No to sice ano, ale ma to dva hacky, presneji receno haky.
Zaprve jsme se ptali na jinou konkretni dobu, mnohem pozdejsi. Koneckoncu hned prvni slova 19. kapitoly Soudcu jsou "V tech dnech, kdy nemeli v Izraeli krale..." V dobe, na kterou jsme se ptali, o techhle pacholcich neni zminky a je naopak zdurazneno, ze levijci si sbalili svoje veci a odesli do Judska
Druhy hacek jste zminil sam  ;)

Citovat
Otázka 104. - Obávám se, že toto není jednotný názor a to ani ze strany náboženských autorit, od tanaitů počínaje, přes Rambama až po acharonim - kdybyste řekli, že chcete obecnou odpověĎ, tak možná, ale i tak - takhle jednoznačně se to formulovat nedá.
Zvažte to - kvůli těm nebohým soutěžícím - otázku 104 by možná šlo vyškrtnout...

V podstate nemate nepravdu, ale jak receno vyse, muzete s tim nesouhlasit, ale to je tak vsechno, co s tim nadelate  ;D Neprasknu, kdo s touhle otazkou prisel, ale budte ubezpecen, ze nikomu nebylo ukrivdeno. I kdybychom byli takovi ukrutnici a skrtali soutezicim body dle nalady (coz se nedelo, kazdou odpoved jsme si pekne precetli a pri sebemensich naznacich spravne odpovedi jsme bod uznali), pak nikdo, kdo mel byt jen hypotetickou sanci se umistit na celnych mistech poskozen nebyl. Vyskrtnutim otazky 104 by byl vysledek uplne stejny, pouze o bod pro vsechny nizsi.
Odvolani se zamita  >:D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #17 kdy: 3. Prosince 2007, 13:14:59 »
Vader má vždycky pravdu. Ledaže mám pravdu já  >:D

Nicméně mohu potvrdit, že nad odpověďmi byla vedena seriozní debata a bylo-li možné některou z nich uznat, uznána byla.

BTW: Elazare, kdo podle Vás postaví Třetí Chrám a kdy? ;) ;D

myroch

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #18 kdy: 3. Prosince 2007, 13:19:35 »
no yo, ta mandriva je fakt v yiddish. sem holt zase za vola :)

myroch

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #19 kdy: 3. Prosince 2007, 13:20:13 »
btw. co ty vysledky :D to uz nejde vydrzet :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #20 kdy: 3. Prosince 2007, 13:20:58 »
no yo, ta mandriva je fakt v yiddish. sem holt zase za vola :)

Neviděl bych to tak černě. Já jsem o tom s Vaderem také vedl spor, dokud mě neudolal silou argumentů  :)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #21 kdy: 3. Prosince 2007, 13:22:29 »
btw. co ty vysledky :D to uz nejde vydrzet :)

A já je vím, a já je vím - a nepovím  ;D

Celý "problém" je v tom, že nemáme souhlas od všech, kdo se umístili, ke zveřejnění jména. Jakmile souhlas dorazí, hned publikujeme...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #22 kdy: 3. Prosince 2007, 14:58:42 »
no yo, ta mandriva je fakt v yiddish. sem holt zase za vola :)

To v zadnem pripade. Zrovna vy, pane kolego, jste prokazal takove znalosti, ze nejaka drobnost, ktera je spise kuriozitou nez seriozni otazkou, na tom nemuze nic zmenit.
Vyzradim ted tajemstvi : kdyz nekdo v souteznim tymu prisel se zajimavou otazkou, na kterou mel kazdy jinou odpoved, rikali jsme si s legrace (v tom nejlepsim slova smyslu) "Polozime otazku, a zaridime se podle Myrocha a Gugiho"  :D Nakonec jsme se ale snazili dvojznacnych otazek vystrihat, i kdyz po pravde parkrat nam nejaka utekla.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #23 kdy: 3. Prosince 2007, 15:19:06 »
Pozor vsem soutezicim

Pratele, chtel bych vam vsem, bez ohledu na umisteni, vyjadrit hluboky obdiv jak za vase znalosti, tak schopnosti hledani ci dedukce. Vsichni jste si vedli skvele.
Nekteri jste z casovych, pracovnich ci osobnich duvodu museli se soutezi prestat, a zejmena vam patri ucta, protoze jste meli realne sance na skvele umisteni.
Nemohu tu vyjmenovavat vsechny, ale vezte, ze nebylo slabych soutezicich. Pred vsemi zustavam v nemem uzasu.
Stejne tak nemohu s uctou nezminit napriklad Avnielu, ktera na konci kol narikala, jak to bylo tezke, a pritom sama patrila mezi nejlepsi  :D
Samovi Strakovi zhatila zbytek souteze tragicka ztrata (mate nasi nejhlubsi ucast, Same) a byl to zrovna on, kdo by bez jakychkoliv pochybnosti utocil na mista nejcelnejsi.
Velmi mile nas prekvapilo, kdyz nam nekteri soutezici sami napsali, ze mame nekde chybu, at uz ve zneni otazky, nebo treba v cislovani. Vy vsichni jste byli aktivnimi spolutvurci cele souteze a patri vam za to neutuchajici diky (za pripadne utuchnuti nemuzeme  ;) )
Sam za sebe mohu uprimne rici, ze jsem se od vas, kteri jste odpovidali, mnohemu priucil. "Vypichnu" treba Gugiho, ktery nikdy neopomnel pridat vysvetlujici detailni dodatek (nehlede na jeho krasny podpis s pozdravem, ktery si nas vsechny ziskal) nebo Petr O. z Brna, ktery svymi trefnymi komentari cely tym rozesmal a pohladil po dusi. Skoda, ze se uz dale souteze neucastnil.
Zkratka, vsem vam patri dik, obdiv a ucta, bez vas by tahle soutez nebyla.

Yan

  • Host
Re: Ad Soutěž
« Odpověď #24 kdy: 3. Prosince 2007, 16:14:36 »
......3 mesice 4 otazky denne, a zadnou neopakovat, to opravdu neni lehke......
Přiznám se, že když jsem hned na začátku zjistil frekvenci s níž soutěž počítá, tak jsem se okamžitě rozloučil s myšlenkou se zapojit.....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15