Autor Téma: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi  (Přečteno 22553 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #25 kdy: 14. Listopadu 2008, 13:17:28 »
Za zvratovy bych povazoval takovy objev ktery pomohl odskodnit pozustale a prezivsi, nebo jim nejak zasadne pomoci.

Ja jsem sice o zvratovosti nemluvil, nicmene explicitni uvedeni "exterminacnich zarizeni" na planech z roku '41 se mi zda docela pecka.
Mno, ale i tak se to da brat - nevypadne z toho rohlik vezdejsi = neni treba delat rozruch.
BTW MY uz mrtvym nepomuzeme, od toho je tu Nekdo Jinej.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #26 kdy: 14. Listopadu 2008, 15:37:12 »
To jsem napsala já. - napsala jsem, že "po shlédnutí včerejšího dokumentu jsem si uvědomila, jak je nález těch plánů zásadní a důležitý. Jestli nikde v žádných dokumentech nebylo pojmenované, to co se ve vyhlazovacích táborech dělo - někde se tam mihla zmínka, že na to ani neexistoval rozpočet - je to nejspíš dosti zlomový materiál.."
Ale ten dokument je taky už starý dvacet let, takže já vlastně nevím, jak to ve skutečnosti je (s těmi dochovanými nebo nalezenými důkazy). Petahyah jen napsal, že ten nález mrtvým život nevrátí - a to měl pravdu.
Já osobně si myslím, že takový dokument má tu váhu nezvratného důkazu a že jich asi nebude nikdy dost..




Vodník

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #30 kdy: 27. Ledna 2009, 14:02:28 »
Ad analytik: jo, taky mi tahle hysterie pije krev... >:(

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #31 kdy: 27. Ledna 2009, 17:00:49 »
Nejsou tyto linky vhodne spise pro Hyde Park nez pro thread planu Auschwitzu ?

analityk

  • Host

Vodník

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #33 kdy: 29. Ledna 2009, 00:20:15 »
No to je kravina!!!  >:( ::)

"Záchrana negativů Klíčový den pro Brasseho přišel 17. ledna 1945. Tehdy mu jeho nacistický nadřízený nařídili všechny snímky spálit. Blížili se totiž Rusové. „Nevěděl však, že negativy jsou nehořlavé. Položil jsem je do kamen a zapálil. Můj velitel čekal deset minut, a když odešel, nalil jsem na hořící plameny vodu,“ zavzpomínal."


Když jsem si tohle přečetl, vstal jsem zapálil svíčku a do plamene vložil kus starého negativu. Zkroutil se, smrdíce, tak rychle, že jsem si skoro popálil prsty!...

Přátele, nesmíte se divit, že "popírači" stále vystrkují růžky, když se o holokaustu takhle lže - na obou stranách:'(

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #34 kdy: 29. Ledna 2009, 00:29:22 »
No to je kravina!!!  >:( ::)

"Záchrana negativů Klíčový den pro Brasseho přišel 17. ledna 1945. Tehdy mu jeho nacistický nadřízený nařídili všechny snímky spálit. Blížili se totiž Rusové. „Nevěděl však, že negativy jsou nehořlavé. Položil jsem je do kamen a zapálil. Můj velitel čekal deset minut, a když odešel, nalil jsem na hořící plameny vodu,“ zavzpomínal."


Když jsem si tohle přečetl, vstal jsem zapálil svíčku a do plamene vložil kus starého negativu. Zkroutil se, smrdíce, tak rychle, že jsem si skoro popálil prsty!...

Přátele, nesmíte se divit, že "popírači" stále vystrkují růžky, když se o holokaustu takhle lže - na obou stranách:'(

Nemohlo jit ciste teoreticky o stare sklenene, nikoliv celuloidove negativy ? Jen se ptam, v clanku to bylo receno tak, ze uz se o tom zrejmne bavili a redaktor proste tuhle informaci vypustil. Na "sklenaky" fotival muj deda portrety.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #35 kdy: 29. Ledna 2009, 00:31:59 »
...vstal jsem zapálil svíčku a do plamene vložil kus starého negativu. Zkroutil se, smrdíce, tak rychle, že jsem si skoro popálil prsty!...

OMG copak nevite, ze celuloid se da pouzit jako vynikajici nahrazka zapalne snury ? To je fakt napad, strkat granaty do kamen...

Vodník

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #36 kdy: 29. Ledna 2009, 00:44:17 »
Nemohlo jit ciste teoreticky o stare sklenene, nikoliv celuloidove negativy ?
To mě nejdřív taky napadlo. Ale ty bych "nepoložil do kamen" a "nezapálil". Ty bych mohl maximálně naházet do fajrujících kamen. Jestliže ovšem ten esesák panu Brassemu nařídil ty skleněné desky spálit místo roztřískat kladivem na padrť, tak to svědčí o těžkých německých ztrátách na bojišti, když už brali do SS oligofreniky.  :D

Vodník

  • Host
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #37 kdy: 29. Ledna 2009, 00:47:59 »
OMG copak nevite, ze celuloid se da pouzit jako vynikajici nahrazka zapalne snury ? To je fakt napad, strkat granaty do kamen...
:-[  ::)  :-X

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #38 kdy: 29. Ledna 2009, 01:02:53 »
Nicmene se pokusim na stareho pana najit kontakt, a pokusim se vznest dotaz. Aby to trochu objasnil. Aby nebyly duvody pochybovat.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Plány vyhlazovacího tábora v Osvětimi
« Odpověď #39 kdy: 29. Ledna 2009, 01:42:03 »
Zatim jsem patral po par foto/kino webech a nasel jsem zajimave zminky o tesne povalecnem vyvoji filmu nehorlavych, ci velmi spatne horlavych. Technologie vychazela z valecne nemecke koncepce urcene pro filmy (mysleno medium), ktere putovaly k rozvedce a vyssimu veleni. Priserny nazev to melo a spulka, nebo casteji jednotlive snimky (castejsi forma) byly zapatlany jakymsi gelem, protoze na nemecke vlaky, letadla a spoje z fronty se utocilo a nasledoval pozar. Mrsky pry ne a ne horet.
A co se toho skla tyce - negativy byvaly z duvodu ochrany popatlany podobnym gelem. Neshori - alespon ne hned. Tedy ten gel ani povrch skla.
Nevidim ani duvod se podivovat nad palenim sklenenych desticek. V kamnech by po delsi dobe byly znehodnoceny tak silne, ze by je neslo precist. Naopak po mechanickem rozbiti nic nebrani tomu, aby byly dany dohromady. A rozbijejte male desticky kus po kusu, kdyz vam na krk dycha Red Army. Koneckoncu, hledal by nekdo v kamnech dukazy ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15