Autor Téma: Mrtvé Moře  (Přečteno 6964 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Leos

  • Host
Mrtvé Moře
« kdy: 4. Září 2007, 22:24:45 »
Ahoj všem, chtěl bych se zeptet zda jste někdo byl u mrtveho moře? Také kde se vhodně ubytovat i s dětmi? Prosím o jakoukoli radu.

Díky Leoš

Elazar

  • Host
Re: Mrtvé Moře
« Odpověď #1 kdy: 5. Září 2007, 09:56:42 »
Ejn Gedi - je tam myslim hostel, mozna i v kibucu by te ubytovali.. (tam je i verejne pristupna neplacena plaz), Mecada (Masada) youth hostel hned pod Masadou. Cena Massada Youth hostel je docela vysoka, ale na druhou stranu, servis, pohodli, strava je vice nez uchazejici. A nezapomente na Masade nakoupit kosmetiku od mrtveho more v tovarni prodejne Ahava  - diky stylu nakupu ala "duty free" vyjde opravdu mnohem levneji.  ;D

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Mrtvé Moře
« Odpověď #2 kdy: 5. Září 2007, 19:26:00 »
No, nevím. Na Metzade jsem byl. Od Hostelu, ktery je pod lanovkou je to k vode pekna dalka a navic zde neni zadna plaz. Spise bych tipoval, ze je tam koupani zakazane. Ja se tam pred cestou zpet do Jerusalema od Metzady vypravil abych okusil te zvlastni vody a dosel jsem jen k takovemu propojovacimu kanalu. Dal jsem si kvuli zakazum netroufl. A bez nasledne sprchy se sladkou vodou to tedy neni nic moc a smyvat ze sebe sul u umyvadla na zachodcich v budove lanovky take zadna slava. Pro me byl ten den s vybehem na Metzadu obrovsky zazitek, ale s malymi detmi se zde ubytovat bych nevidel jako zvlastni terno.
V dalsich dnech jsem byl na pulku dne u Mrtveho more v komplexu hotelu v jizni casti nad Dead Sea Factory, kde to bylo opravdu na urovni, vcetne bazenu se sladkou vodou, lecebnymi procedurami na objednavku, ale nevim, jaka je cenova relace a ani jake jsou predstavy a moznosti tazatele.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Elazar

  • Host
Re: Mrtvé Moře
« Odpověď #3 kdy: 6. Září 2007, 00:52:26 »
U Mecady koupani neni, musis odjet autem asi 20 km do Ejn Gedi (nebo busem). A tam je: plaz zadarmo, na izraelske pomery cista, park na grilovani, velke parkoviste (rovnez zdarma) a sprchy se sladkou vodou - poradne silne. Muzes jet i autobusem z Jeruzalema, jednodenni vylet zvladnes - vcetne male vypravy k Davidovu vodpoadu. Na jare jsme tam takhle parkrat zajeli pred vikendem, jen tak na odpoledne.

Metzada youth hostel ma v sobe pekny bazen a dobre jidlo a aircondition, malych deti jsem tam videl az az, - ale nechci jim tu delat promotion, sycakum  ;D  jen me to napadlo jako vice mene uchazejici varianta pro rodinu s detmi.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Mrtvé Moře
« Odpověď #4 kdy: 6. Září 2007, 22:04:05 »
Ja bych doporucovala Ejn Gedi, je to pomerne lacinejsi nez hotely v Ejn Bokek a pro deti je tam dobra zabava. Ovsem v Ejn Bokek je to take dost pekne, a nektere cestovky (izraelske) tam delaji docela levne kratkodobe zajezdy, kdyz ma clovek stesti, tak muze pobyt v luxusnim hotelu za docela lidovou cenu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15