Autor Téma: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka  (Přečteno 90747 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #50 kdy: 19. Června 2008, 10:28:23 »
Ano, tak takto si představuji příklad pro chucpe.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #51 kdy: 19. Června 2008, 22:24:46 »
Je to na první pohled exemplární chucpe. Ale jen na první pohled.

Představme si spořádaného Araba, který rád pracoval jako zaměstnanec Židů v Guš Katif. A najednou spolu něco upeče izraelská a palestinská vláda a on dostane vyhazov z práce. On o žádné vyhnání Židů z Gazy nestál, ale také se cítí poškozen vyhazovem, za který nemůže.  Podle mě by klidně vyhrát pracovněprávní spor mohl. Ovšem jeho židovský zaměstnavatel by pak měl žalovat Stát Izrael...

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #52 kdy: 20. Června 2008, 08:06:37 »
Já myslím nejen na první, ale i na jakýkoli další.
Jak můžete žalovat zaměstnavatele, že Vás propustil, když Vám prostě z důvodů viz major tu práci dál poskytovat nemůže. Ten zaměstnavatel byl prostě z toho místa vyhnán. Navíc většina zemědělských provozů zůstala v použitelném a využitelném stavu. Na jiném místě jsem psal o tom, že arabové zničili například skleníky, které Židé opustili, místo aby v nich pokračovali v hospodaření, když už jim grátis spadly do klína. Takže to je spíše chyba arabů, že nebyli schopni na mnoha stávajících místech dál pracovat, třeba pod jiným arabským zaměstnavatelem. Ale to by musel mít Hamás i jiné zájmy než jen jak hromadit zbraně, získávat a cvičit nové teroristy a sebevražedné atentátníky.
Víte s touto logikou bychom mohli dojít i k tomu, že Němci sice sebrali židům majetky, vytrhli je z jejich prostředí a tím jim sebrali jejich práci, ale vlastně jim dali jiné ubytování a práci v německých firmách :(
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #53 kdy: 20. Června 2008, 11:01:22 »
Ja bych to cele chapal tak, ze Palestinci chteji odskodneni za stazeni Izraele z Gazy. A to je chucpe.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #54 kdy: 20. Června 2008, 14:15:49 »
 :P
Palestinci chtějí odškodné za to, že jsou Palestinci; za to, že vůbec existují. ;D

Aby „tahadija“ vydržela aspoň pár šabesů a kluci mohli mít pár dní relativní veget (jako hoch na fotu z Jerusalem Post). :)

https://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1204213998418&pagename=JPost%2FPage%2FSlideShow


Šabat šalom přátelé.
 :)

gv

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #55 kdy: 20. Června 2008, 18:16:39 »
Mám vcelku obavu, že ten delší či kratší "relativní veget" ty kluky vyjde ve finále draho. Hamas se v klidu konsoliduje, dozbrojí, vycvičí další teroristy a ti kluci pak půjdou proti mnohem silnějšímu nepříteli, než kdyby je "rozflákali" teď hned.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #56 kdy: 9. Listopadu 2008, 14:01:59 »
Zdravím, svatá pravda.Bíte je hlava nehlava teroristy jedny. Stanek (Fanuel)
                                 

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #57 kdy: 12. Ledna 2009, 16:11:12 »
Parlamentní výbor pro volby zneplatnil kandidátku obou arabských stran kvůli pomoci jejích předních činitelů nepříteli, tedy za kolaboraci, která v době války ohrožuje existenci Jisraele ze samého základu, arabové nadále kandidují téměř na všech kandidátkách velkých stran a to i pravicových jen henlainovci mají nyní smůlu a bez imunity je čeká vyšetřování za předávíní informací z parlamentu nepříteli, též jako působení spojek mezi teroristy. Například poslanec Tybi vykonal z tituku své funkce několik set návštěv ve vězeních když byl zatčen člen nějaké teroristické buňky tak se s ním ve vězení sešel aby buňka nebyla rozbita a předal informace zničeného řetězce dále, podobných příkladů se najde víc, předseda jednou z těchto stran Bašara navigoval Chizbala jak střílet na Jisrael a uprchl. Dle mého mínění to může být dobré i pro místní araby kteří tak snad vytvoří normální reprezentaci uvnitř jiných stran, nebo novou normální stranu.

Offline Míla

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Ženské
  • Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoř
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #58 kdy: 12. Ledna 2009, 17:20:44 »
Zaplať Pán Bůh ! Já nechci být rasista, ale Arabáky nemusím již od svých studií na vysoké škole. Prostě jim nevěřím ani "Dobrý den".Jistě je tam pár výjímek, ale teď jsme to viděli u nás, jak hned prosazovali teroristické hnutí Hamas a před tím si hráli na mírumilovné obyvatele tohoto státu. Já bych je poslala pryč, ty co křičeli a provolávali slávu Hamasu. Já si dokonce myslím, že to bylo i trestné. No a moje zkušenosti z Jeruzaléma to jen potvrdily. Já bych je do Parlamentu nepustila vůbec. Kde je záruka, když budou pod jinou stranou, že nebudou dělat totéž. ::)Míla

eleazar

  • Host
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #59 kdy: 12. Ledna 2009, 18:30:21 »
arabové nadále kandidují téměř na všech kandidátkách velkých stran a to i pravicových
Kde je záruka, když budou pod jinou stranou, že nebudou dělat totéž.
1)Ještě ty Arábky nezvolili ;)
2)Jisroel Bejtejnu, Šas, Jahadut haTora, Mafdal a podobné snad žádné takové vši kožišní na kandidátce nemají ;D
Takže nevolit Kadymu, Avodu ani Likud :(

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #60 kdy: 12. Ledna 2009, 20:38:35 »
Dovoluji si upozornit, ze izraelska demokracie nema obdoby, takze skutecnost, ze to proslo v parlamentu jeste stale neznamena, ze to projde u nejvyssiho soudu. Je vazna obava, ze prave nejvyssi soud toto rozhodnuti muze zrusit. Doufejme, ze se tak nestane, ale radovat se nyni je predcasne.

BaF400

  • Host
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #61 kdy: 12. Ledna 2009, 21:30:26 »
Add izraelský Nejvyšší soud:
Běžný člověk by asi neměl posuzovat rozhodnutí Nejvyššího soudu (v demokratické zemi) a polemizovat s jeho rozhodnutím už jenom proto, že se předpokládá že zde by měli být ti opravdu nejspravedlivější a když už ne u Nejvyššího soudu ta potom jedině u B-ha se může člověk dovolat spravedlnosti.

Nicméně z některých rozhodnutí Izraelského Nejvyššího soudu mám pocit, že rozhodnutí zde vydávaná jsou zhusta proarabsky a tím současně protižidovsky zaměřená. Jako by se soudci báli, že budou nařknuti z podpory arabů či zapomněli že demokraticky lze rozhodovat pouze tam, kde jsou obě strany sporu demokratické. 

Berte to prosím jako názor někoho, kdo bydlí přes 2,5 tisíce km daleko od působnosti tohoto soudu.

Pepino65

  • Host
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #62 kdy: 10. Února 2009, 18:02:08 »
Nevím kam s tím odkazem, tak ho dám do tohoto vlákna: https://www.novinky.cz/clanek/160970-ai-hamas-v-pasmu-gazy-brutalne-perzekuuje-opozici.html. Je to odkaz na článek na novinkách.cz. Píše se v něm o zvěrstvech Hamásu na ostatních Arabech v Gaze během bojů s Izraelem, ale i nyní.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #63 kdy: 10. Února 2009, 18:28:26 »
Pogrom Azerbadžánu 12 raněných.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #64 kdy: 10. Února 2009, 19:42:50 »
ja jsem tu zpravu take videla, v bezcelni zone melo byt vyaleno nekolik zidovskych domu (obchodu) a zraneno a oloupeno 12 zidu. Ale nevim nakolik je to oficielni zprava, bylo by dobre se podivat, odkud ta zprava je.

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #65 kdy: 20. Března 2009, 13:03:03 »
Rád bych uvedl článek Protiizraelská propaganda v některých českých médiích  od Max Bleunstein, věcný střízlivý, dobře spracovaný s mnoha informacemi. https://eretz.cz/content/view/8252/43/
Výborně spracováno. A teď mi někdo vysvětlete jak s etakovýto nesmyslný a neprofesionální hnůj dostane do tisku?

daniel lehotsky

  • Host
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #66 kdy: 20. Března 2009, 13:29:45 »
Uz klasik spieval..kde rincia zbrane,mlcia muzy" no a niekde nemusia rincat zbrane,ale mlci rozum(ale mnohokrat z nedostatku).

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #67 kdy: 20. Března 2009, 13:31:54 »
 :)
Lichvod rabai,

předpokladem č. 1 je, aby tento "hnůj" někdo napsal. Předpokladem č.2 je, aby existovala názorová shoda mezi autorem a vedením novin. Předpokladem č.3 je, aby se tento "hnůj " vedení novin neobávalo otisknout. Přidá se jen alibi: " ...článek nemusí nutně odpovídat názorům redakce novin..." :(

Existuje dostatek lidí schopných podobný hnůj napsat. Existuje dostatek dobré vůle mezi autory tohoto hnoje a vedením novin. Existuje dostatek novin, neobávajících se podobný hnůj otisknout.
Aby se tento proces narušil, je nutno omezit dostatek všech uvedených veličin, nebo alespoň jedné z nich...

Gut šabes :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #68 kdy: 20. Března 2009, 20:51:01 »
A teď mi někdo vysvětlete jak s etakovýto nesmyslný a neprofesionální hnůj dostane do tisku?

Dlouho jsi nevidel ani ceske TV zpravy, predpokladam. Vrazda ? Hura, reportaz na deset minut a vrazda je vzdy "brutalni", i kdyby slo o jednu ranu do tyla. Izrael uderil na Gazu ? Hura, reportaz na delku celych zprav, IDF si pocina "brutalne", at uz dela cokoliv. Prepadeni konvoje OSN araby ? Koho to zajima, to do zprav nejde. 99.999% ceskeho zpravodajstvi je hnojovity bulvar...

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #69 kdy: 20. Března 2009, 20:52:33 »
Uz klasik spieval..kde rincia zbrane,mlcia muzy" no a niekde nemusia rincat zbrane,ale mlci rozum(ale mnohokrat z nedostatku).

V nasem Gun Clubu mame heslo Inter arma clament musae  ;)

Pepino65

  • Host
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #70 kdy: 21. Března 2009, 19:46:38 »
Článek Maxe Blaunsteine dokazuje stále stejné pravidlo - horší než lež je polopravda.

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #71 kdy: 22. Března 2009, 11:45:04 »
Rád bych uvedl článek Protiizraelská propaganda v některých českých médiích  od Max Bleunstein, věcný střízlivý, dobře spracovaný s mnoha informacemi. https://eretz.cz/content/view/8252/43/
Výborně spracováno. A teď mi někdo vysvětlete jak s etakovýto nesmyslný a neprofesionální hnůj dostane do tisku?
Je to jednoduché, v ČR není cenzura, úroveň všeobecných znalostí některých českých novinářů je nízká (údajně jsou nejlepšími novináři sporťáci). Pobavilo mě, když se jeden nejmenovaný novinář divil, po zjištění, že se v Belgii nemluví belgicky  ;D
יואל טייטלבוים

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #72 kdy: 22. Března 2009, 12:52:51 »
Je to jednoduché, v ČR není cenzura, úroveň všeobecných znalostí některých českých novinářů je nízká (údajně jsou nejlepšími novináři sporťáci). Pobavilo mě, když se jeden nejmenovaný novinář divil, po zjištění, že se v Belgii nemluví belgicky  ;D

Asi mate pravdu, i kdyz i u sportaku (paradoxne ve verejnopravni televizi) obcas kvicim hruzou.
Vzdy jsem mel za to, ze v Gronsku se mluvi gronsky  ;D A pak proc jsem se tam nedomluvil a vsichni chteli danstinu nebo inuitske dialekty  ;D

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #73 kdy: 22. Března 2009, 16:09:32 »
Pogrom Azerbadžánu 12 raněných.
Představitel židovské komunity ve městě Samagajt otevřeně podpořil akci IDF v Gaze, to vyvolalo reakci místních muslimských Azerů (vliv radikálního muslimského duchovního ímáma Ilgara Ibrahimoglu, podporovaného z Iránu). Došlo k vzájemnému střetu mezi muslimskými Azery a židy/Židy (je zajímavé že jsou většinou stejného indoíránského etnického původu jako jejich muslimští sousedé) a výtržnostem, nekolik židů/Židů bylo pobodáno nožem a odvezeno do nemocnice. Azerbajdžánská vláda iniciátory demonstrace a výtržností tvrdě potrestala, případ vyšetřovala dokonce národní bezpečnostní (tajná) služba.
יואל טייטלבוים

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re: Dnešek v Zemi Izrael od r. Jicchaka
« Odpověď #74 kdy: 23. Května 2009, 23:03:50 »
https://eretz.cz/content/view/8619/41/
 zde je chyba já zde čtu že Netanjáhu vstoupil do strany Kadyma se Šaronem, to ne. Nicméně řečem o Jerušolajimu a výstavbě moc nevěřím Netanjáhuovo slovo má dosti nulovou cenu, nicméně co utrhneme to budeme mít, lepší naž za časů Olmerta nicméně Netanjáhu je nebezpečný tím že může mít opět nějakou zázračnou akci kterou ukuje všem za zády, nicméně seskupení v parlamentu mu to pravděpodobně snad nedovolí a pakliže se mu to tedy vyplatí tak může dělat i dobré věci.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15