Autor Téma: Vtipy  (Přečteno 239833 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Vtipy
« Odpověď #325 kdy: 18. Března 2010, 01:47:14 »
Jaakov si dal vyčistit svůj talit. Vybral si tu nejlepší čistírnu v  Golders Green - Yu Feng. Bylo mu řečeno, aby přišel za týden. Po týdnu dostal talit a fakturu na 50 liber.
"Padesát liber za vyčištění jednoho malého talitu?" diví se Jaakov.
"Ne," odpovídá Yu Feng, "Pět liber za vyčištění talitu, čtyřicet pět liber za rozmotávání všech těch uzlů!“

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Vtipy
« Odpověď #326 kdy: 6. Července 2010, 17:17:47 »
Vyprávíte-li vtip sedlákovi, směje se třikrát. Poprvé při vyprávění, podruhé, když mu vtip vysvětlíte, a potřetí, když ho pochopí.
  Statkář se směje dvakrát. Při vyprávění a při vysvětlování.
Důstojník jen jednou - nic si vysvětlovat nenechá.
A když vyprávíte vtip Židovi, přeruší vás v polovině a řekne:
"Ten znám, ale povím vám lepší."



Rabín Salme Rabensaft, známý učený talmudista, byl kárán svými přáteli, že se chce rozvést se svou hodnou a krásnou ženou.
Rabín chvíli mlčel, pak zul jeden střevíc a pravil:
"Podívejte se, jak krásný a zdobený je tento střevíc! Žádný z vás nemá tak pěkný střevíc. Ale jen sám vím, kde mě tlačí! "

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vtipy
« Odpověď #327 kdy: 31. Srpna 2010, 14:23:36 »
Zase jsem jednou za uherák coural po Jewlarious:
 8)

1.
Rivka si právě dělá dopolední kafe, když zazvoní dveřní zvonek. Otevře a před dveřmi stojí elegantně oblečený muž:
„Dobré ráno madam - jsem od Svědků J..vých a …“
Rivka ho přeruší: „Právě si dělám kafe, proč nejdete dál a nedáte si se mnou… he?“
Muž velmi překvapen souhlasí. Po kávě Rivka rychle povídá: „Teďka jdu ven někam poobědvat – v tomhle momentě fakt nemám čas si s vámi povídat, ale kdybyste si rád se mnou něco zakousl, můžeme si povídat později…he?“
Muž šokován nabídkou souhlasí.
Když dojedí, Rivka se spokojeně protáhne a povídá: „O.K., jsem celé ucho. Proč mi nezačnete pěkně od počátku vykládat všechno o hnutí Svědků Je..vých … he?“
Muž překvapen rozpačitě vyhrkne: „Wow, nejsem schopen vám něco říci – nikdy jsem se tak daleko nedostal…“


2.
Jednoho dne se Sapperstein rozhodne naučit se prát. Začne u svého trička. Nato dá tričko do pračky a haleká přes celý barák na svoji manželku: „Jaké mám dát u trička nastavení pračky?“
Ta pokojně odpovídá: „To záleží na materiálu. Co píšou na tvém tričku?“
Sapperstein haleká zpátky: „...píšou tady… – Nike…“

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Vtipy
« Odpověď #328 kdy: 29. Září 2010, 00:31:43 »
Rabin v synagoze drží řeč:
- Zjistil jsem, že Rusové nás nemají rádi, protože neumíme pít vodku. Musíme se to naučit. Zítra každý donese do synagogy láhev vodky, nalejeme všechno do velkého sudu a budeme se učit pít.
Abrahám šel domů a tam mu Sára říká:
- Nebuď hloupý, Abrahám, na co budeš kupovat vodku. Vezmi lahev vody, tam v synagoze, kdo pozná, že v sudě vodky je jedna lahev vody? Abrahám tak učinil.
Na druhý den rabín nabral naběračkou ze sudu, kam židé slili donesenu vodku, ochutnal, smutně se rozhlédl po shromážděných a říká:
- Tak teď už vidím, proč nás Rusové nemají rádi.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Vtipy
« Odpověď #329 kdy: 13. Prosince 2010, 18:28:49 »
 ::)


tom

  • Host
Re: Vtipy
« Odpověď #330 kdy: 14. Prosince 2010, 19:59:08 »
Tolik "kamarádů" nemá žádný jiný stát.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Vtipy
« Odpověď #331 kdy: 14. Prosince 2010, 20:01:45 »
Tolik "kamarádů" nemá žádný jiný stát.
:D :D :D

tom

  • Host
Re: Vtipy
« Odpověď #332 kdy: 16. Prosince 2010, 20:33:43 »
Ještě na mapě chybí další jim podobní. Na východ od Lybie - Tunis, Maroko, Alžír. V Evropě Albánie a některé post Jugoslávské státy a další v ostatních téměř ve všech státech v Evropě. V Asii Indonesie, Malajsie a spousta dalších jim podobných. A další a další. 

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re: Vtipy
« Odpověď #333 kdy: 17. Prosince 2010, 10:12:07 »
Velitel Ruské vojenské akademie přednáší studentům o moderním vedení války. Na konci přednášky se zeptá studentů Ruské vojenské akademie, zda mají k tématu nějaké dotazy.
Jeden ze studentů se zeptá:
Pane generále, myslíte, že vypukne Třetí světová válka?
Velitel Ruské vojenské akademie:
Z největší pravděpodobností ano.
Druhý student:
A kdo bude naším protivníkem?
Velitel Ruské vojenské akademie:
Zcela jistě to bude Čína!
Třetí student:
Ale jak se můžeme ubránit útoku Činy?! Rusko má jen 150 milionů obyvatel, zatímco Čína má přes miliardu obyvatel?!
Velitel Ruské vojenské akademie:
Současné vedení války není o kvantitě, ale o kvalitě. V dnešní době vítězí moderní vojenské technologie a malé, ale profesionálně vycvičené armády. Podívejte se například na konflikty na Blízkém východě. 5 milionů Židů se opakovaně dokázalo ubránit agresi 150 milionům Arabů.
Čtvrtý student:
A máme v Ruské armádě dostatečný počet Židů?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Vtipy
« Odpověď #334 kdy: 17. Prosince 2010, 14:14:34 »
Úžasný!  :D

Nicméně by se s tím mělo ve světle aktuálních zjištění (https://eretz.cz/content/view/9996/41/) něco rychle dělat, jinak to Číňané nakonec vyhrají!

martindeporres

  • Host
Re: Vtipy
« Odpověď #335 kdy: 18. Prosince 2010, 21:36:46 »
A já se doslechl, že Číňané mohutně vyzbrojují. Máčejí čepice do betonu.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vtipy
« Odpověď #336 kdy: 22. Prosince 2010, 09:31:42 »
Přestrašený pacient na oddělení, v očekávání operace, povídá své dceři při návštěvě:
"Slyšel jsem, jak staniční sestra říká: Klid - to je absolutně lehká, nenáročná operace, vůbec nehrozí nějaké riziko.."
Dcera odtuší: "No tak vidíš, nemáš se čeho bát..."
Pacient: "... ale sestra to neříkala mně - říkala to chirurgovi!!"


alefmemtav

  • Host
Re: Vtipy
« Odpověď #337 kdy: 8. Ledna 2011, 09:05:18 »
Co myslej, pane Abeles, má ten antisemitismus nějakou budoucnost? Těžko , pane Muneles, to by musel vzít do rukou nějaký našinec!

Pan Liebscher osloví v kavárně přítele: Poslyš, nemohl bys mi půjčit pět set?
- Nestačí ti tři? Víc u sebe nemám.
- No dobrá, tak mi zůstaneš dvě stě dlužen.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Vtipy
« Odpověď #338 kdy: 23. Ledna 2011, 14:19:17 »
Křičí paní z okna: "Pane, jdou ke mně nahoru!"
"To by musela být sama..."
"Ale já jsem sama, manžel je na služební cestě!"
"Sakra... nechaj mě domluvit! ... sama na celým světě!"

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Vtipy
« Odpověď #339 kdy: 26. Ledna 2011, 22:43:42 »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Vtipy
« Odpověď #340 kdy: 13. Února 2011, 03:45:31 »
Pár kreslených. Určeno ne-tak-docela-standardní uživatelské skupině, ale i IT se pojí s věcmi židovskými, hebrejskými a izraelskými  ;)


Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Vtipy
« Odpověď #341 kdy: 13. Února 2011, 07:18:05 »
Naprosto přesné  :D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Vtipy
« Odpověď #342 kdy: 13. Února 2011, 07:38:34 »
Chichi, zkuste si někdy z flash spustit Echad Linux. Snad jediné distro, kde je absolutně vše v hebrejštině, a i anglina se musí dodatečně teprve přidat. Grafika desktopu tomu taky odpovídá  :D

Offline kost

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Pohlaví: Mužské
Re:Vtipy
« Odpověď #343 kdy: 14. Února 2011, 12:54:29 »
Pár kreslených....

Také jednoho přidám. :-)

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Re:Vtipy
« Odpověď #344 kdy: 1. Března 2011, 12:31:48 »
Sára Kohnová jede na dovolenou do Říma, prochází si památky a zabrousí i do Vatikánu.
Tam uvidí zlatou telefonní budku a na ní nápis PŘÍMÁ LINKA DO NEBE.
Sáru to zaujme a tak se ptá mladého kněze, který stojí poblíž budky co to jako má znamenat.
Kněz jí informuje, že za tisíc euro si z budky může zavolat přímo do nebe.
Sáře se ale nechce vyhazovat tisíc euro, a tak služeb vatikánské budky nevyužije.
Asi za rok jede Sára za sestrou do Izraele, jedou spolu na výlet do Jeruzaléma, kde Sára uvidí stejnou zlatou telefonní budku, jakou viděla ve Vatikánu.
Co jí ale překvapí je cena, hovor do nebe nestojí tisíc euro jako ve Vatikánu, ale jen jeden šekel.
Vrtá jí to hlavou, a tak se zeptá u budky stojícího chasida: Jak je to možný, že ve Vatikánu stojí hovor do nebe tisíc euro, a tady jen jeden šekel?!
Chasid jí na to odpoví: To je jednoduché, tady v Jeruzalémě je volání do nebe místní hovor!
יואל טייטלבוים

david

  • Host
Re:Vtipy
« Odpověď #345 kdy: 28. Března 2011, 13:12:12 »
,,Krásná Historie, co se nám přihodila, Róza!
Naše Lucie je těhotná. Jak je to možno?"
,,Možná s tím příručím, který u nás bydlel."
,,Ten měl přece postel extra pro sebe!"¨
,,Ale mezi její a jeho postelí byla přece španělská stěna?"
,,No tak asi tu španělskou stěnu dal stranou."
,,Leda to!""
 
 

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Vtipy
« Odpověď #346 kdy: 18. Dubna 2011, 21:37:46 »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Vtipy
« Odpověď #347 kdy: 11. Května 2011, 23:41:40 »
Dohadují se farář a rabín, kdo je lepší v přesvědčování na svou víru. Dohodli se, že kdo přesvědčí medvěda, aby přešel na jeho víru, vyhraje.
 První farář: "Potkal jsem medvěda v lese. Odsloužil jsem mši svatou a tak se mu to líbilo. Přijde v neděli do kostela."
 Druhý den rabín celý dobitý a poškrábaný konstatuje:
 "No, nějak mi to nevyšlo. Asi jsem neměl začínat tou obřízkou."

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Vtipy
« Odpověď #348 kdy: 13. Května 2011, 16:53:35 »
Zuří šestidenní válka. Proti sobě jsou v zákopech izraelští a arabští vojáci. Občas někdo z izraelské strany vykřikne:"Ali!" Na arabské straně se zvedne ze zákopů několik hlav, které Izraelci snadno postřílí.
      Sejde se arabský generální štáb, protože s tím se musí něco udělat. Dlouho se radí a výsledkem několikahodinového jednání je geniální plán. Jeden z Arabů má vykřiknout: "Moše!".
      A jak řekli, tak i udělali. pověřený Arab zavolá:"Moše!" Nikdo v protilehlém zákopu se nezvedne, ozve se však: "Jsi to ty Ali?" A poté opět zazní střelba.

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Vtipy
« Odpověď #349 kdy: 13. Května 2011, 17:07:42 »
Potkali se dva na ulici. Roubíček se ptá: "Copak, jsou plajte, že jsou tak smutnej?" 
"Plajte bych nebyl, ale můj syn přišel a oznámil mi, že už nechce bejt žid a že se nechá pokřtít," odpověděl Kohn. To je komický, že to říkaj ausgerechnet mně, mně se stalo úplně to samé." Dohodli se, že půjdou za rabínem, jedině ten jim může pomoci. Rabín vyslechl jejich naříkání a povídá: "To je komický, že to říkaj ausgerechnet mně. Můj syn taky, přijel na prázdniny z Tel Avivu a už ve dveřích mi říká: "Papá, mám dvě špatné zprávy. Zaprvé už nebudu študovat na rabína a za druhé se nechám pokřtít." "Joj!", hlesli Roubíček s Kohnem. "Copak udělali?" Co bych dělal, šel jsem do templu a prosil Hos..dina o radu." "A co jim na to řekl?"  Visejí mu na rtech. Že je to komický, že to říkám ausgerechnet Jemu."



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15