Autor Téma: Uchvatna zbran  (Přečteno 15266 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Uchvatna zbran
« kdy: 5. Srpna 2007, 20:33:57 »
Tak takhle uz jsem se dlouho nepobavil, byt je to svym zpusobem tragicke :-[ Clanek popisujici ostrelovani Gazy vajicky a rajcaty je dobry, ale nejlepsi je zaver, ve kterem konstrukter tohoto silne destruktivniho systemu doufa ve vyvinuti jednostupnove rakety schopne nest konvencni hlavici velke hmotnosti, konkretne hlavku zeli  ;D ;D ;D
Pratele, TAKHLE kdyby se bojovalo vsude na svete, tak by byl klid, a valka by byla spise zabavou. Pravda, pripoustim, ze kineticka energie letici hlavky zeli by nekomu mohla zpusobit pohmozdeninu, ale to se stava i pri fotbalu, neni-liz pravda  ;D

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #1 kdy: 5. Srpna 2007, 20:39:21 »
No jo, podle hesla "On do tebe kamenem, ty do něj chlebem --- nebo něčím ještě tvrdším...". Kdyby byli ostřelovali Gazu jídlem z naší jídelny, tak už někdo u OSN protestuje kvůli porušování ženevských konvencí.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #2 kdy: 6. Srpna 2007, 20:19:26 »
Rozdelil jsem thread, protoze zbytek byl silne off-topic. Nove tema se jmenuje "Valky (was: Uchvatna zbran)".
Omlouvam se, ze tim zmenil (moji chybou) misto i Tomsikuv roztomily prispevek.

Tomsik napsal:
Tahle akce je naprosto super, nejvíc mě dostala poznámka, že důstojník IDF zakročil, když zjistil o co jde, tak povolil pokračovat v "ostřelování"  :) Jen tak dál, zasypte palestince jídlem, třeba se jim po lepší stravě spustí mozková aktivita.  ;)


Yan

  • Host
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #3 kdy: 6. Srpna 2007, 20:50:41 »
Pratele, TAKHLE kdyby se bojovalo vsude na svete, tak by byl klid, a valka by byla spise zabavou. Pravda, pripoustim, ze kineticka energie letici hlavky zeli by nekomu mohla zpusobit pohmozdeninu, ale to se stava i pri fotbalu, neni-liz pravda  ;D

Nikdy a nikde se takhle bojovat nebude. Žádná ze stran když si bude moci zvolit si takovouto zbraň nezvolí a šáhne po konvenčnějších zbraních. Takže se jedná pouze o propagandistickou záležitost.

Doufám Vadere že uznáš že tohle je k věci.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #4 kdy: 6. Srpna 2007, 21:15:16 »
No ano, samozrejme TAKOVE valky jsou jen pranim :-(
Jde tady o jinou vec - "raketometcici" poukazali na absurditu, kdy prokazatelne maji lepsi vybaveni, nez jednostupnove hlavkove rakety kratkeho doletu zeme-zeme, ale presto, nebo prave proto, si ze situace delaji absurdni humor. Navzdory palestinskemu ostrelovani zapadniho Negevu.
Je jiste, ze se takto valky nikdy nepovedou, i kdyz idea filmu Future Sport je mi velmi blizka. To ovsem neznamena, ze by Izraelci ostrelovali Gazu legracnimi raketami jen proto, ze by jine zbrane nemeli. Nepokladas doufam za duvod cele akce to, ze nemaji, cim by na Gazu strileli ?

Yan

  • Host
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #5 kdy: 6. Srpna 2007, 21:26:38 »
......Nepokladas doufam za duvod cele akce to, ze nemaji, cim by na Gazu strileli ?

Pokud by sis pečlivěji prečetl co jsem psal ve svých příspěvcích (které jsi přesunul jinam) a méně se soustředil na vymýšlení originalního nevulgárního označení oponenta (sorry  8) ), tak jsi mohl postřehnout moji formulaci v reálu toto udelá pouze ta strana která nemůže (nemyslím IDF) pouzit regulerní střelivo. Nepochybuji samozřejmě že IDF regulérní rakety má. Ta ale tuto akci neprováděla.
« Poslední změna: 6. Srpna 2007, 21:32:21 od Yan »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #6 kdy: 6. Srpna 2007, 21:43:02 »
Ale no tak, Yane, tady slo opravdu o prvoplanove pouziti legracnich zbrani. Slo o jakysi happening. A ty se delaji legracne az absurdne. Nerikej mi, ze by konstrukter techto uchvatny a extremne nebezpecnych zbrani, by nebyl schopen naplin hlavici treba hlavici naplnenou obycejnym bromacetonem. A reknu ti, ze bych byl radeji, kdyby mi na balkone pristala raketa se zkazenym vajickem nebo hlavkou zeli, nez raketa s ekvivalentnim mnozstvim bromacetonu. Proste tady slo o VTIP (blik, cvak, kdy ti to dojde, kdy prestanes za vsim hledat sionistickou agresi ?  :D )

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #7 kdy: 6. Srpna 2007, 21:47:01 »
YAN: Ono to bude asi tím, že jsi v jednom příspěvku srovnával předmětné nekonvenční ostřelování s válkami 1956 a 1967, které byly IMHO realizované izraelskou armádou, a o pár příspěvků dál naznačuješ, že Izraelci (zde samozřejmě myšleno prostí občané) nemají k dispozici lepší munici. No a Vader asi ve škole nedával pozor v dialektice, tak nedokázal ocenit hloubku tvého ambivalentního přístupu  ;D

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #8 kdy: 6. Srpna 2007, 21:52:51 »
VADER: To neřeš. Někteří lidé jak vidí spojení Izrael-ostřelování-rakety okamžitě cítí potřebu upřesnit, kdo že je agresor, aby náhodou nedošlo k mýlce. V dané situaci, kdy na Gazu dopadá zelenina a na Sderot ostrá munice, zní holt podobné konstrukce trochu vyumělkovaně.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #9 kdy: 6. Srpna 2007, 22:00:33 »
Pravdu dis, Menagene  ;) Ve skole jsem v hodinach obcanske nauky nedaval pozor a misto dialektiky jsem se venoval podlavicove cetbe dila jednoho nezvyznamneho zidovskeho fyzika, jakysi Ajnstajn to byl  ;D A od nej jsem pochytil averzi vuci kvantovemu deleni sveta. Tedy muj zahalejici mozek prehledl hloubku onech sdeleni, a vydal se cestou uvazovani : neni pravda, ze letaji jen hlavkove rakety (a pak neni mozno urcit, co delaji rakety IDF; rozhodne ale neletaji), nebo letaji rakety IDF (vice versa)  ;) Dovodil jsem, ja osel, zcela nekvantove, ze letat mohou oba druhy raket soucasne. Smichal jsem macesy s pitou a predpokladal, ze Izrael=Izraelci=IDF. Oj vey  :'(
Nicmene bych te chtel pozadat, az si najdes cas pri svem soucasnem nabitem programu, zda bys nemohl nafotit par nakresu hlavkovych raket, neb mi nezapadaji do mnoziny Ciolkovskeho rovnic  ;D

Offline menagen

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 115
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #10 kdy: 6. Srpna 2007, 22:10:58 »
VADER: Je mi líto, ale obávám se, že hlávkové rakety jsou od nynějška chráněny vojenským utajením prvního stupně utajení, neboť podle množství reakcí, které vyvolaly na renomovaném webu eretz.cz dalece překročily limit pro zařazení do kategorie MEDIÁLNÍ BOMBA.

Yan

  • Host
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #11 kdy: 6. Srpna 2007, 22:11:40 »
.....Nerikej mi, ze by konstrukter techto uchvatny a extremne nebezpecnych zbrani, by nebyl schopen naplin hlavici treba hlavici naplnenou obycejnym bromacetonem......Proste tady slo o VTIP (blik, cvak, kdy ti to dojde, kdy prestanes za vsim hledat sionistickou agresi ?  :D )
Ale já to samozřejmě chápu, já taky (a zase podívej se na můj úplně první příspěvek) chápu i ten vtip. Dokonce jsem ti tam dal za pravdu, ale polemizoval jsem s tou snahou naznačit že Izrael bojuje respektive nejraději by bojoval pouze zeleninovými raketami, která tam byla cítit.

K tomu konstruktérovi: Izrael je samozrejmě civilizovaná země (západního typu), kde obyvatelstvo respektuje (až na výjimky) demokraticky zvolenou vládu a příslušné pravomoce mocenských (armáda, policie) orgánů. Arabskému světu tahle ochota (má to historické důvody) k příslušnému respektu schází. Daleko větší respekt mají silné osobnosti. Tam kde jsou je klid, tam kde chybí chaos (srovnej např. Jordánsko s Irákem). Nepochybuji, že u nás (vpodstatě jsme taky země západního typu) by to proběhlo obdobně......... tedy armáda by střílela originální rakety (bylo-li by to zapotřebí) a spolek za veselejší současnost zeleninové rakety.

Yan

  • Host
Re: Uchvatna zbran
« Odpověď #12 kdy: 6. Srpna 2007, 22:19:23 »
PS: koukám, že označení těch raket plněných zeleninou (nebo čím to vlastně plněj) vám činí jakýsi problém......
tak to se omlouvám, nepoužívám pro ně jeden definitoricky určený termín, ale pomůžu si vždy něčím intuitivním. Tak to se omlouvám, předpokládal jsem že to bude pochopeno. Mea culpa.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15