Autor Téma: Cui bono..  (Přečteno 28943 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #25 kdy: 15. Února 2015, 11:03:55 »

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #26 kdy: 16. Února 2015, 09:13:19 »
Co pro tebe bude znamenat odpověď na tyto otázky?
Co znamená hodně?
Co znamená víc takových?
Proč tě to zajímá?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #27 kdy: 16. Února 2015, 12:05:35 »
Co pro tebe bude znamenat odpověď na tyto otázky?
Co znamená hodně?
Co znamená víc takových?
Proč tě to zajímá?
Co se vám nezdá? Ptám se divně?

1. Co to bude znamenat, záleží právě na tom, co bude v té odpovědi.
2.
3. Víc znamená víc.
4. Protože nechápu ty lidi. Jsou nezvratně přesvědčení že to, co dělají je správné.. všichni.. anebo jsou jen hodně zmanipulovaní tou výchovou a prostředím a člověk, který nějakým způsobem (nevím jakým) se vymkne a nepodlehne té totalitní demagogii (jako ti mladíci z toho videa) je schopný chápat, že ta totalita je špatná jak pro ně samotné, tak i pro okolní svět..


Připadá mi to trochu nepravděpodobné.. že kdyby tam existoval nějaký skutečný odboj, nejsem si jistá, že by riskovali životy a ztráceli energii na takové blbiny, jako je sprejování nápisů.. (Když situace je natolik vážná, že v podstatě jde neustále o život..)
Ale fakt nevím, nevyznám se v tom..


 

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #28 kdy: 16. Února 2015, 13:03:50 »
Pravděpodobně nikdo neví, jaká je skutečná situace. A ten, kdo to ví, tak to nemůže říct.
Ale pokud by například důvodem k tázání byla skutečnost, že díky nim by měl člověk trochu klidnější spaní, tak je to něco jiného.
Respektive dokážu si představit konstruktivní diskuzi i v případě, pokud by nikdo nevěděl/nemohl odpověď/odpovědět.
Jenže k tomu je potřeba znát důvod k otázkám tazatele.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #29 kdy: 16. Února 2015, 17:25:15 »
Ale pokud by například důvodem k tázání byla skutečnost, že díky nim by měl člověk trochu klidnější spaní, tak je to něco jiného.
Cože?? něco jiného než co?

Jenže k tomu je potřeba znát důvod k otázkám tazatele.
Průměrně chápající člověk vyčte obvykle důvod k otázce už ze samotné otázky. A několik důvodů jsem už v diskuzi zmínila..
Nechápu talarichu vůbec vaši poznámku. Co je divného na otázkách, které se týkají dění v Islámském státě, položených v diskuzi o Islámském státě a terorismu?

jinými slovy:
Necítím se dobře. Nikdo z nás se teď necítí dobře.
Jsem vyděšená.

Diskuze Gugiho, Bibina a dalších i přes tu nadsázku nebo možná právě pro ni, pomáhají k orientaci..
Nečekám sprchu vtipů... jen diskuzi a zamyšlení..

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #30 kdy: 17. Února 2015, 12:27:03 »
Opakovaně reagujete na moje příspěvky s podivem a překvapením. Někdy dokonce i s nádechem mírného despektu.
Buď je tedy problém ve mě, že se nedokážu správně vyjádřit a nebo je problém ve Vás, že mě nedokážete pochopit.


Samozřejmě, že je zcela zásadní nutnost pochopit důvod k otázkám. A samozřejmě, že to často není ze samotné otázky patrné. Žel spousty lidí v mém okolí si bláhově myslí, že pochopili otázku a důvod k nim od tazatele a začnou "odpovídat". Jenže jejich odpovědi jsou k ničemu, protože nepochopili skutečnou podstatu otázky a důvod, který tazatele vedle ke kladení těchto otázek.
Lidé zapomněli naslouchat a umějí jenom poslouchat. Což je obrovský rozdíl. To, že akusticky něco slyším, neznamená, že tomu rozumím a že to chápu. Náznakem je to vidět (a mnozí to na tomto příkladu rádi ilustrují) na komunikaci mezi mužem a ženou.


Zde je výčet aspoň pár různých pochopení stále stejné otázky/stejných otázek. A je vidět, že odpovídat v jednom smyslu neodpovídá v jiném smyslu.



Je to pravda? Nebo je to falešné uklidňování mas?
Je to pravda? Má cenu je zkusit nějak podporovat? Jsou opravdu jiní než ti radikální islamisté?
Je to pravda? Není to jen falešná propaganda ISILu pro snazší verbování nových rekrutů?
Je to pravda? Je ISIL natolik děravý, že tam takoví jedinci mohou existovat? Je jich hodně? Znamená to, že ISIL je velmi děravý? Jak moc děravý?
Je to pravda? Je tedy naděje pro muslimy, arabský svět a náš západní svět?


Znovu napíšu to, co jsem už psal. Buď nikdo odpověď na otázku, zda je to pravda, neví nebo odpověď zná, ale nemůže ji říct. Každopádně pokud bychom věděli, jaký je důvod k té vaší otázce, tak se dá odpovědět i bez znalosti odpovědi na otázku samotnou.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #31 kdy: 19. Února 2015, 21:27:45 »
Opakovaně reagujete na moje příspěvky s podivem a překvapením. Někdy dokonce i s nádechem mírného despektu.
Buď je tedy problém ve mě, že se nedokážu správně vyjádřit a nebo je problém ve Vás, že mě nedokážete pochopit.
;D  .. tak to já mám z vašich odpovědí úplně stejný pocit..
Patrně máme každý úplně jiné myšlení (anebo naopak stejné a štvou nás na těch odpovědích naše vlastní nedostatky)..

Výhoda nahlas pokládaných otázek je, že člověk slyší intonaci hlasu, což lze graficky vyjádřit jen omezeně.

Přemýšlet tím způsobem, jak jste naznačil je podle mě správné.. Pořád si ale myslím, že důvody k těmto otázkám máme tady všichni podobné.. Současná situace v nás vyvolává obavy.. to je snad jednoznačné..
Ano, správnou odpověď nikdo nezná, ale určitě je větší šance pochopit co se kde děje, když se o tom mluví, než když si řeknem "tohle nikdo neví a nemá smysl se ptát.."

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #32 kdy: 20. Února 2015, 08:45:04 »
Jenom aby bylo jasno před dnešním začátkem šabatu.
Vás mám ve velké úctě a respektu. Proto se snažím maximálně Vám vyjít vstříc a pokusit se odpovědět v maximální možné míře.
Jsou tu jiní diskutující, na které bych buď vůbec nereagoval nebo si rovnou utrhnul trs tropického ovoce a dal si na týden léčebnou kúru.


Pokud je mi známo, tak IS není nijak sourodý celek. A moc dobře víme, že mezi samotnými muslimy je víc směrů jdoucích vzájemně proti sobě. Za všechny je možné zmínit fatwu podepsanou čtyřmi členy stálé komise saudského vedení ulamá, včetně šajcha bin Báze, kde bylo stvrzeno, že šíité nejsou muslimové, ale lze je definovat jako bezvěrce a podle toho k nim přistupovat (vraždit je všude, kde je potkáte). Zdroj: Mamoun Fandy, Saudi Arabia and the politics of dissent (New York: Palgrave, 1999), str. 191


A určitě je mezi nimi i mnoho "vlažných" vyznavačů, kterým zkrátka vadí, že jim někdo pořád nějak kecá do života.
Nutno v tomto směru přiznat určitý kredit křesťanům a jejich "misii", ať se nám to jakkoliv nelíbí. Jejich misie mezi muslimy je vskutku odvážná a pomáhá nabourávat jejich víru. A ze soukromých zdrojů vím, že takové země jako třeba Írán jsou křesťanstvím postiženy mnohem více, než se oficiálně ví nebo se oficiálně přiznává.
Ano, vím, že to automaticky neznamená, že tito konvertité budou méně nepřátelští vůči židům, protože víme o teologii náhrady… ale pořád si myslím, že většina z nich by v otázce vztahu vůči židům měla na tom být lépe jako křesťané než jako muslimové. Mimojiné i proto, že ona misie je mnohdy prováděna křesťany, kteří teologii náhrady odmítají. To by ale bylo asi na samostatnou diskuzi. A možná scoolie by o tom mohl vědět něco víc.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #33 kdy: 9. Března 2015, 17:51:39 »
tohle je bezvadné.. schválně, jestli to půjde zobrazit přímo.. ale asi nepůjde..  ???


https://www.informationisbeautiful.net/visualizations/the-middle-east-key-players-notable-relationships/



Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #34 kdy: 10. Března 2015, 13:37:45 »
https://www.thetower.org/1726-new-iranian-missiles-can-hit-europe-raising-questions-about-defensive-nature-of-program/


Tak je to dobré, za chvíli už bude jedno, zda žijeme v Izraeli nebo v Čechách. A já osobně vidím jako smysluplnější žít v Izraeli.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #35 kdy: 21. Července 2015, 19:38:08 »
jako obvykle, článek má úplně blbý nadpis.


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kazdy-obcan-by-mel-umet-strilet-Kolaps-kvuli-migrantum-muze-nastat-kazdym-dnem-varuje-advokatka-Samkova-384838


Ale je tam vysloveno něco, co jsem tušila a neuměla si pojmenovat. ZPŮSOB, JAKÝM SE BUDE MĚNIT SVĚT V PŘÍŠTÍCH LETECH, NEDOKÁŽEME TEĎ VŮBEC ODHADNOUT. Není nutné s vším souhlasit, ale vyjádření tohoto pocitu je asi to hlavní..

"Říci za této situace, kdo je v právu, je velmi obtížné. Nikdo není v právu. Všichni čelíme, respektive nečelíme realitě, která nás všechny přesahuje a o které nejsme ochotni diskutovat. "
...
"To, že se něco zdá naprosto nepravděpodobné, neznamená, že to nemůže být pravda. Na jedné straně jsme informacemi zavaleni až do úplné nehybnosti, na druhé straně neustále existuje značné riziko, že nějakou informaci zredukujeme jako nepodstatnou – a ona bude určující."

Offline talarich

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 171
  • Pohlaví: Mužské
Re:Cui bono..
« Odpověď #36 kdy: 22. Července 2015, 08:25:18 »
De facto máme dvě možnosti.
Buď být pesimisti nebo realisti.
Pesimista počítá s krachem civilizace a našich hodnot zhruba do 48 hodin, kdežto realista tomu dává tak rok, maximálně dva.


Ale teď vážně:
Je smutné, že od šoa neuplynulo ani 100 let a myšlenka na totální anihiliaci je ve světě stále velmi silná. Dvacáté století bylo plné velmi krvavých válek, ale de facto to žádný trvalý mír nepřineslo. Lidstvo se nepoučilo ani z hrůz 20. století. A ani ne po 100 letech je na zemi víc neklidných oblastí než před 150 lety.
Mě zajímá jediné, jak se poučit ze 30. let dvacátého století? Jak poznat, že ten "ZLOM" opravdu nastal (nebo nastane do pár měsíců)? Dnes je po bitvě každý generál a kdekomu je jasné, že kdyby on byl židem v roce 1935, tak balí kufry a mizí rychle pryč. Ale je to opravdu tak? Podle čeho my můžeme dnes poznat, že "už je to zase tady"? Že už je to opravdu tak špatné? Že mám dát v práci výpověď, vzít děti ze školy, sbalit jen to nejnutnější (nebo jako na delší dovolenou), vybrat peníze z účtu a prostě odjet pryč? Problém je, že nikdo z nás vlastně až do poslední chvíle nevěří, že už ten zlom nastal. To se dozvíme, až to opravdu přijde. Do té doby bude každý z nás věřit tomu, že tu zatáčku stále ještě můžeme vybrat.
Proto souhlasím s tím, že každý by měl mít základní výcvik sebeobrany a práce s pistolí. Protože to dává v momentě oné krize šanci se dostat pryč. Stejně jako aspoň teoreticky připravený krizový scénář pro celou rodinu.

Offline lucie

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
arabové
« Odpověď #37 kdy: 9. Září 2015, 18:28:23 »
Dobrý den,ráda bych se dozvěděla něco o arabech,jejich víře a tradycích.Pokud je zde někdo kdo mi v tom pomůže budu ráda.Budu si psát i s arabem.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Cui bono..
« Odpověď #38 kdy: 9. Září 2015, 21:15:41 »
O tradycích arabských my moc nevíme.. (kromě jejich usilovné tradyce smést Eretz Jisroel do moře..) Sem tam je tu někdo přes tradice, a to zejména židovské.
Rovněž velmi pochybuji, že by sem zavítal nějaký dopisování si chtivý arab, to budete muset zkusit nějaké arabské fórum..  ::)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Arabové
« Odpověď #39 kdy: 9. Září 2015, 21:37:44 »
Lucie: Pro začátek doporučuji začít četbou. Arabové obývají velká území Blízkého východu a severní Afriky a jednotlivá společenství se od sebe samozřejmě liší. V češtině je řada solidních knih o arabských zemích, jejich obyvatelích a kultuře. Pokud se ovšem ozve některý arabský čtenář Eretz.cz, prostor pro diskusi zde je...

Offline cogavec

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
Re:Cui bono..
« Odpověď #40 kdy: 10. Září 2015, 07:51:08 »
Arabové vyznávají především islám,jeho různé odnože.Jsou mezi nimi i např. křesťané.I ti mají svou kulturu,tady je ukázka neislámské arabské kultury:


httpss://www.youtube.com/watch?v=8-EfW7gYzns

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15